DEIN UNABHÄNGIGER GAY-GUIDE FÜR TSCHECHIEN / NEZÁVISLÝ GAY PRŮVODCE ČESKOU REPUBLIKOU

Praha: Travesti show na lodi

V sobotu 10. června to znovu propuklo. Přesně v 17 hodin vyplul parník Tyrš z oblíbené Náplavky umístěné v centru města s opravdu různorodou posádkou na palubě, na kterou čekalo několik nezapomenutelných hodin plných retro hudby, tance a unikátní show.

 

 

Pasažéři na vyprodaném parníku odpovídali každému procházejícímu na mnoha z mostů Vltavy jásotem a voláním. Také ostatní plující lodě nepřišly zkrátka. Po asi půl hodině plavby proti proudu řeky směrem k jihu se krajina změnila z městského panoráma do malebné přírody a říční krajiny. V tu chvíli odstartoval maraton plný žhavé zábavy s mnoha „dámami“, který bavil všechny pasažéry. Žádný z českých hitů a populárních písní českých umělců oblíbených mezi gay publikem nebyl vynechán. Pasažéři byli plní elánu a vitality, kterou podpořil také vynikající moderátor. Ozvučení nestíhalo, opravdu vše má své limity. S každou skladbou stoupala hladina alkoholu a zábava se lepšila každou minutou.

 

 

 

Po pěti hodinách vzrušující plavby a úchvatných scenérií se parník vrátil do doku. Každý návštěvník měl úsměv na tváři a všichni byli očividně šťastní a spokojení. Tato událost je opravdovou tradicí se stále větším počtem fanoušků.

FUN & RUN 2017 Praha – Stromovka

14. května se již po sedmé koná v pražské Stromovce běh proti homofobii a diskriminaci HIV+ lidí. Udělejte něco pro své zdraví a trochu si zasportujte. Nejde o žádný maraton – poběžíte pět nebo deset kilometrů, takže to určitě zvládnete.

 

Pokud poběžíte v nějakém originálním oblečku a tím ukážete svoji nebojácnost získáte parádní dárek. Závod je určený pro ženy, muže, děti a navíc i zvířata. Skoro pro všechny.

 

 

Lokace: Park Stromovka

Délka: 10 km, 5 km a dětský běh (100m)
Registrační stánek a start: Tiskárna na Vzduchu (Areál Výstaviště 67, 17000 Prague, Czech Republic)

 

Časový program akce:
09:00 otevření startovní kanceláře a možnost vyzvedávání startovních balíčků
10:30 ukončení registrace
11:00 START běžeckého závodu 10 km a 5 km
11:30 START dětského závodu
13:00 vyhlášení výsledků
13:30 doprovodný program – vystoupení QUEENIE – world Queen tribute band, rychlotesty HIV
15:00 ukončení

 

Součástí registračního balíčku je:
startovní číslo s čipem
občerstvení (láhev vody, ovoce)
kelímek zmrzliny Ben & Jerry’s
převlékárna a šatna
elektronický diplom

 

Více info zde

Rainbow Spring – setkání atletů v Praze!

Již 18. ročník setkání sportovců pořádané sdružením Alcedo Praha pod názvem Prague Rainbow Spring pro všechny LGBT atlety z celé Evropy. Každý rok se potkávají staří známí a navazují se nová přátelství. Je to opravdu jedinečná sportovní událost.

 

Tentokrát se očekává více než 500 účastníků z mnoha zemí. Bude se soutěžit v šesti různých disciplínách. Běh, plavání, fotbal, badminton, volejbal a plážový volejbal. Každý si zde jistě najde něco pro sebe.

 

 

Začátek akce je plánován na 28. dubna (19 hod.) a to registrací účastníků. Poté proběhne Rainbow Warm Up Party. Druhý den proběhnou závody v badmintonu, fotbalu, volejbalu a v plavání. Běh a plážový volejbal je zařazen do programu posledního dne.

 

Také doprovodný program je opravdu bohatý. Během akce proběhne několik večírků a dalších událostí. V sobotu se bude konat Rainbow Spring párty v klubu Mecca a pak hned v neděli koncert Doodles a Podium Paris. Více informací o programu naleznete na webových stránkách Rainbow Spring .

 

V pondělí 1.5. je konec celé akce s brunchem ve Fashion Clubu Praha.

 

Vstupenky a cenu registrace naleznete na Rainbow Spring. Je možno také zakoupit výhodnější kombinované vstupenky.

 

V registraci je zahrnuto:

volná vstupenka na párty Rainbow WARM UP
volný vstup na všechny sportovní místa
volná vstupenka na  Rainbow OMG Party
sportovní láhev – na vodu nebo proteinový nápoj
nedělní piknik v zábavní zóně Beach Club Ládví
volná vstupenka Rainbow PIONNER party
zvýhodněná cena vstupenky – Concert Doodles
zvýhodněná cena vstupného – sauna Babylonia

 

Více info zde:

Program Rainbow Spring

Rainbow Spring

OMG

GAYMAN 2017

V únoru se uskutečnil v bratislavském clubu Apollon historicky první casting Gaymana na Slovensku. Zájem o finále byl vyjímečný, ale finále se zúčastní jen trojice mužů.

Ti se představí spolu s ostatními již tuto sobotu 25.03. 2017, kdy proběhne casting v ČR v pražském Piano Baru.

V SR se casting bude konat 22.04.2017 v klubu Shanghai ve Vrútkách.

 

Úřadující Gaymani se zúčastnili velkolepého Duhového plesu v Ostravě. Pořadatelem byl Marek Zlý (Gayman 2012) se svým manželem Jiřím. Hlavním hostem byla slovenská megastar Dara Rolins. Po castingu v dubnu finalisty čeká 4 denní soustředění v Rožnově pod Radhoštěm, kde je pro ně připraven pestrý program – Zorbing, Aqua Tubing, Minigolf, výlety, exkurze, trenažér býka…

 

 

 

Novinkou je znovu udělení licence na Mr. Gay World, které se bude konat ve Španělsku. Reprezentovat ČR bude František Pešek a SR Jaromír Šufr. Ten zastoupí Matěje Boroše, který musí v tento termín skládat absolventské zkoušky na konzervatoři. Matěj Boroš bude reprezentovat Slovensko společně s Františkem Peškem za ČR na Mr. Gay Europe 2017 ve Švédsku.

 

GAYMAN 2017 bude zvolen 16. 9. 2017 na pražských Vinohradech.

 

O celém průběhu této soutěže Vás budeme průběžně informovat a seznámíme Vás také s fotkami soutěžích. Máme se na co těšit.

 

Více info na www.igaymancs.eu

Mr. Gay World 2017 – ČR a SR

Přiblížila se nám soutěž Mr. Gay World 2017 a rádi bychom Vás požádali o podporu  delegátů České a Slovenské republiky. Tentokrát se soutěž koná ve slunném Španělsku v Madridu a Las Palomas.

 

 

Českou republiku zastupuje 1. více GAYMAN a GAYMAN Internetu 2016 František Pešek a za Slovensko 2. vice GAYMAN 2016 Jaromír Šufr.

 

 

 

Co je potřeba udělat:

 

1. kliknout na video soutěžícího a dát mu palec nahoru

ČR: https://www.youtube.com/watch?v=5022aEigH-g
SR: https://www.youtube.com/watch?v=sh7dkIVyeRQ&t=2s

 

Hlasování je opravdu velmi snadné a věříme, že všichni rádi podpoříte naše Gaymany.

Pride v polské Varšavě

17. ročník Pride ve Varšavě, který proběhl 3. června, byl opravdu rekordní. Organizátoři a organizátorky informují, že pod heslem: „Rovná práva, společná práva“ se zúčastnilo průvodu více jak 50 tis. lidí.

 

 

Pokud bychom účast srovnali s Berlínem či Londýnem tak účast není nijak ohromná, ale Polsko opravdu zřídka přivede do ulic desítky tisíc účastníků. Je to opravdu historicky největší počet, do něhož můžeme také zahrnout:

největší počet osob, které převzaly na akcí záštitu : 40
nejvíce mediálních institucí: 17
nejvíce účastnících se skupin: 40
účast také politických stran: SLD, zelení, polská iniciativa, KOD.

 

 

Letošní ročník byl hojně navštěvovaný hlavně mladší generací  a to oproti létům minulým, kdy byl průměr mezi 30-40 léty. Město Varšavu na Pridu reprezentoval vícestarosta Michał Olszewski, který v průvodu držel duhovou vlajku.

 

Odkaz:

Pride stránky

 

Fotky: Parada rownosci

Světový Pride: letos v Madridu

Hlavní město Španělska čeká zejména tento rok velký počet návštěvníků. Madrid zve všechny gaye, lesby a jejich přátelé na světový pride 2017. Výlet do Madridu bude určitě stát za to – a letos ještě víc. Od 23. června do 2. července se bude konat v tomto španělském hlavním městě světová pride. 1. července se očekává příjezd více než tří milionů lidí. Očekává se mnoho open-air koncertů a večírků, událostí v umění a kultuře, konferencí a sportovních eventů na mnoha místech metropole.

 

O každé přání návštěvníka Madridu bude postaráno: událost nabídne opravdu jedinečnou možnost vidět mnoho světového umění v tak malém prostoru. Jako je třeba Paseo del Arte Madrid: kde jsou umístěna, asi jen na jednom kilometru Art Promenade, hned tři muzea – Prado, Thyssen Bornemisza a Reina Sofía. Samozřejmě můžete jen brouzdat v módních galeriích a kochat se nejnovějšími uměleckými trendy.

 

Móda a tapas každý podle chuti

 

V Madridu si prohlédněte díla mezinárodně uznávaných designérů španělské módy jako je Balenciago, Custo, Desigual či Camper. Ve španělském hlavním městě na Vás čeká více jak 3100 restaurací, které nabízejí různé gastronomické lahůdky jako je třeba Tapas, po kterých vaše srdce jistě touží. Mezi ně patří i 12 restaurací s michelinskou hvězdou.

 

 

Kdo se zajímá o fotbal tak ví, že Real Madrid a Atletico Madrid patří k těm nejlepším na světě. A slavný madridský noční život uchvátí každého návštěvníka.

 

Top fotky: nejvíce queer metropole světa: španělská a duhová vlajka na Palacio de Comunicaciones, sídlo městské rady Madridu (Foto CR: Španělská turistická kancelář)

 

Obecné informace LGBT Madridu

Info World Pride

Gay Pride Vídeň: Many colours – One community

„Many colours – One community“ – s tímto sloganem proběhne 22. ročník vídeňská Pride na Ringstrasse ve Vídni dne 17. června 2017. Lesby, gayové, bisexuálové, heterosexuálové, transgendeři a intersexuálové budou společně demonstrovat pro společnost bez diskriminace v Rakousku a na celém světě. Jako každý rok se očeká také i letos více než 100.000 návštěvníků.

 

Průvod začíná ve 14 hodin na náměstí před radnicí, kde bude také umístěna pride vesnička. Čelo průvodu se bude pohybovat v kruhu a vrátí se zpět do pride vesničky, kde se bude konat oslava s projevy aktivistů a politiků, jakož i ocenění za nejlepší skupiny či vozy. Na velkém jevišti bude probíhat místní i mezinárodní produkce.

 

Vídeňský pride 2015 s duhovými vlajkami umístěnými na radnici

 

Fotozóna

 

Hned na startu bude postavena, asi 75 metrů dlouhá fotozóna, kde budou mít všechny registrované skupiny příležitost prezentovat svůj příspěvek davu fotografů a kameramanů. Poprvé v letošním roce bude fungovat nový systém pro výběr nejlepších příspěvků. Porota vybere nejlepší skupinu, vůz či tahač z hlediska nápaditosti, designu a poslaní. Vítěz bude určen pomocí „Likes“ na internetových stránkách Facebook.

 

Vzpomínka

 

V 17 hod, bude duhový pride zastaven na dobu jedné minuty „Moment of Remembrance“ a budou vzpomenuti ti lidé, kteří nemohou slavit s námi, protože se stali oběťmi onemocnění AIDS nebo násilného trestného činu z důvodu jejich sexuální orientace nebo genderové identity.

 

V 18 hodin čelo průvodu dojde opět na náměstí u radnice, kde se bude konat velká závěrečná párty s mnoha umělci. Pak můžete pokračovat do jiných vídeňských klubů a slavit pride do brzkých ranních hodin. Náš TIP: After Party v klubu Why Not! Prosím přijďte brzy, protože je klub Why Not velmi hojně navštěvovaný a u vstupu se tvoří dlouhé fronty… více info: www.why-not.at. Pokud máte chuť na další zábavu zveme Vás k návštěvě Sport sauny, který je otevřená v neděli do půlnoci… více info: www.sportsauna.at.

 

 

Evropský Pride 2019 ve Vídni

 

Nestihnete letos navštívit duhový průvod ve Vídni? Určitě si ho naplánujte na rok 2019. Vídeň bude v tomto roce oficiálním organizátorem Euro Pride. Euro Pride se koná každý rok v jiném evropském městě. V roce 2016 byl v Amsterdamu, 2017 v Madridu (Gaymap článek).  Úkolem vídeňské Euro Pride bude oslava dvou důležitých výročí. Tím prvním je skutečná příčina globálního gay pride – nepokoje spojené s policejním útokem na gay bar Stonewall Inn v New Yorku v červnu 1969 – 50. výročí. Tím druhým je oslava 40. narozenin organizace HOSI, která od roku 2003 organizuje vídeňský duhový průvod.

 

Průběh v číslech a faktech:

 

22. Duhový průvod– 17. června 2017

 

10:00 Warm-up v pride vesničce
13:00 Všechny účastnící skupiny se shromáždí na startovací ploše
14:00 Start v místě náměstí u radnice
17:00 Vzpomínka
18:00 Dorazí čelo průvodu opět na náměstí u radnice

 

Odkazy:

 

Oficiální stránka Vídeňské pride
Disko klub Why Not
Hosi Vídeň
Vídeňský-Tourismus duhové pride

 

Foto: Alle Bilder (c) Thomas Koller – Vídeň 2015 gaypride

Helsinky: Tom of Finland

Každý pátek nabízí: „Tom of Finland“ nové nahlédnutí do finského hlavního města. Šťastný turistický průvodce, StopOver.fi a Tom of Finland nabízí nový městský okruh přes finské hlavní město Helsinky: Tom of Finland sleduje stopy Tuoko Laaksona – muže, který stojí za dnešními světoznámými uměleckými jmény.

 

Tom z finského homoerotického umění patří od padesátých let k symbolu svobody a toleranci. Hraný film o jeho životě byl aktuálně promítán ve finských kinech.

 

 

Městský okruh o Tomovi z Finska startuje audiovisuální show v hotelu Klaus K (Foto: Timo Hämäläinen)

 

Touko prožil větší část svého života v Helsinkách. Tady se nabízí jedineční příležitost, odhalit ulice „ jeho“ Helsínk, taktéž k pochopení, jak se Finsko rozvinulo jako jedno z liberálních zemí světa – hlavně teď v roce 2017, když slavilo Finsko 100- let své nezávislosti.

 

Tour startuje na bývalé Sibelius – Akademii.

 

Kreslič a ilustrátor byl mimo jiné nadaný pianista, který studoval na vyhlášené Sibelius – Akademii.“Tom z finské základny“ chce svým talentem vzdát hold a startuje tour v Hotel Klaus K  – místo, na kterém se dřív nacházela Sibelius – Akademie – s jednou audiovisuální show, která spojuje interview s  uměním a jeho oblíbenou hudbu.

 

Veřejné okruhy se konají každý pátek o 17:30 a trvají téměř 2,5 hodiny. Cena činí 45 Euro pro osobu včetně Tour- dárku jako „Nápoje v Tom of Finland-stylu“. Účastníci musí mít minimálně 18 let. Dodatečně jsou možné rezervace privátních okruhů každý den od 250 Eur pro průvodce a 30 Euro od účastníka. Deset procent z celkové ceny lístku jde na nadaci Tom of Finland.

Gay cestování: Sunny Sisters

Na Maltě a jejím sousedním ostrově Gozo a Comino se může člověk již na jaře na sluníčku srdečně vymódit – LGBT – cestující jsou důrazně vítáni 95 kilometrů jižně od Sicílie leží ve středomoří LGBT – vlídný kraj Evropy. Předpokládané „Terapie“ k „vyléčení“ od lesbiček nebo gayů jsou na Maltě zakázány a existuje progresivní  transsexuální zákon, homosexuální páry mají plné adopční právo, a taky k uzavření sňatku může dojít ještě téhož roku. Žádný zázrak, že se hlavní ostrov Malta a oba její menší sousedé Gozo a Comino vždy potěší větší oblíbenosti teplých turistů.

 

A návštěva se odvděčí: Malta překvapí své hosty svým pestrým mixem britsko – středomořských toků,  uvolněným životním stylem a neskutečnou rozmanitostí dovolenkových ideí – a to přes 300 slunečních dní v roce. Tady se nechají odhalit tisíceleté megalitové chrámy nebo skvostné ostrovní majetky Valetty: Unesco – světové dědictví, barokní bastila maltského a evropského kulturního města roku 2018

 

Čerstvé ryby, lahodné předkrmy

 

Navíc nás tady čeká plně nabitý kulturní kalendář ostrova, skvělými festivaly a akcemi. Taky milovníkům stolování se tady hodně moc nabízí. Od relaxačního obědu na sluníčku nebo lehké romantické večeře při svíčkách v přístavu – početné restaurace na Maltě a Gozu servírují čerstvé ryby, na slunci vyzrálé ovoce, lahodné předkrmy a slavná vína.

 

 

 

Světové kulturní dědictví: Chrám Ġgantija na ostrově Gozo starý až 5.600 let (Foto: Ronny Siegel / flickr)

 

Kulturní dědictví: Ġgantija-chrámy na Gozo jsou téměř 5.600 let staré ( Obraz: Ronny Siegel / flickr)

 

Rozmanitost a odpovídající kontraprogram živé – urbanistické Maltě garantují vedle ležící sesterský ostrov Gozo a Comino, Gozo boduje obzvlášť na jaře se zelenou přírodou, idylickým klidem a zapadlými místy. Fandové potápění, lezení a horských kol si tady přijdou na své.

 

 

Ráj: Modrá laguna na ostrově Comino (Foto: Munea Viajes / flickr)

 

Comino, nejmenší ostrov, z Tria, je díky vodním krysám a ctitelům sluníčka, taky proslulý pro jedinečnou modrou lagunu s tyrkysovou vodou. Pocit ráje – zaručen! LGBT informace v PDF.

Kopenhagen: Být jednoduše volný!

Hlavní město Dánska je jedno z nejvíce otevřených měst Evropy. Bohatá kulturní a kosmopolitní atmosféra sem láká lidi z celé Evropy i světa.

 

Dánsko umožňuje registrované partnerství osob stejného pohlaví již od roku 1989, od roku 2012, je manželství pro všechny. Hlavní město Kodaň také proto vlastní velmi atraktivní scénu, kde je mimo jiné jeden z nejstarších gay barů v Evropě (založený r. 1917): dále jen „Centralhjørnet“. Od roku 2014 je zde také oficiální Regnbuepladsen (Duhové náměstí) v blízkosti radnice, připomínající první registrovaná partnerství osob stejného pohlaví.

 

Dalšími plusy je trendy a designová čtvrt Vesterbro se spoustou skvělých klubů a barů a širokou škálou gay-friendly ubytovacích zařízení. Koná se zde mnoho festivalů a různých akcí.

 

Dánské hlavní město nabízí „Spokojenost (Hygge)“ i skvělé párty.

 

 

V rámci Kodaňské Pride se můžete těšit dánským sluncem (Foto:Connie-Maria Westergaard)

 

 

 

Kodaňský Pride je nedílnou součástí eventů města. Letos se bude konat dne 19. srpna. A slavný dánský „Hygge“ (= umění spokojenosti), což lze přeložit také jako s přátelskou atmosférou, kterou naleznete v Nyhavn a na starém městě.

 

Dokaz:
LGBT – informace na visitdenmark.de

 

Titulní fotka: Kodaň, dobré místo pro Vaše nákupy a kávu (Foto: navštivte Dánsko)

Duhová plavba s Conchito Wurst

Téměř plně obsazena je první Rainbow Cruise od TUI Cruises – na této jedinečné duhové plavbě zažijete slunce, vodu a mnoho umělců! Koho by nezaujal tento vyjímečný program: krom velmi známé hvězdy  Conchity Wurst, Westbam a Tima Fischera můžete zažít DJ Hildegarda, baviče Kay Ray, konferenciéra Svena Ratzke, ikonu parodie Elke Wintera a mnoho jiných a to na jaře tohoto roku na palubě lodi Mein Schiff 2.

 

 

Pořadatelé TUI Cruises nyní oznámili, aktualizovaný program pro tuto duhovou plavbu. Dva měsíce před vyplutím z města Palma de Mallorca je tato první německá LGBT plavba téměř plně obsazena, prémiové a juniorské apartmány jsou již zcela vyprodány.

 

Žhavý program od Mallorky k Maltě

 

Od 29. dubna do 7. května 2017, vystoupá poprvé duhová vlajka na této krásné lodi a navštíví jedny z nejrušnějších přístavů a přírodní krásy Středomoří. V Barceloně je naplánováno přenocování ve spolupráci s Kolínskou párty „Sexy“ – opravdu jedinečná celonoční párty. DJs z Kolína nad Rýnem a Barcelóny s mnoha španělskými Gogo tanečníky promění terasu u bazénu v nejžhavější klub v katalánském hlavním městě. Berlínská Revolver párty“ proběhne v Neapolského zálivu opět na terase u bazénu.

 

Také na palubě lodi bude připraven pestrý program pro všechny z LGBT komunity a jejich přátelé. DJ Hildegard, veterán za gramofonem rozžhaví všechny účastníky na palubě nejen svými technickými dovednostmi, ale také vyjímečným fyzickým výkonem. Power Pack, který je nedílnou součástí německé i mezinárodní hudební scény, přesně ví jak rozžhavit své publikum.

 

Vedle tvrdých beatů a žhavých rytmů zde proběhnou také večery, kdy si zatrénují spíše Vaše bránice. Hamburská komediální hvězda Kay Ray je opravdu pověstný klaun, provokatér a zpěvák, který Vám předvede na moři svou mistrovskou, náročnou satiru.

 

 

 

Výjimečný umělec Sven Ratzke předvede publiku skvělý kabaret. V Nizozemsku působí jako hvězda a inspiruje se Davidem Bowiem Show „Starman“ a slaví úspěchy po celém světě.

 

Sobě vlastní umění předvede také svůdná Elke Winter, která vystoupí s programem „Das Beste“ a obohatí tak program na palubě. Její jméno je zkratka pro čistou zábavu. Komiky se naučila v Hamburku, kde se vypracovala od píky až do top 5 německého travesti průmyslu.

 

Veškeré informace k duhové plavbě a speciálnímu programu od TUI Cruises naleznete na webu rainbow-cruise.de.

 

Odkaz:

Rainbow Cruise od TUI Reisen

Rakousko: Pink Lake 2017 u Wörthersee

LGBT-festival u jezera Wörthersee bude mít v tomto roce již desáté výročí a proběhne v termínu od 24. do 27. srpna. Wörthersee tourismus oznámilo tuto středu nový termín konání Pink Lake Festivalu 2017. Gayové, lesbičky a jejich přátelé se setkají ve dnech 24. až 27. srpna ve Veldenu v rakouské spolkové zemi Korutany. Mezinárodní LGBT akce zároveň slaví své desáté výročí.

 

 

Na devátém festivalu na konci loňského srpna, pořadatelé napočítali více než 4.500 návštěvníků z 29 zemí. „Nejdůležitější pro nás je, že festivaloví hosté jsou spokojení, užijou si pobyt u jezera Wörthersee a příští rok znovu přijedou,“ uvedl generální ředitel Wörthersee tourismu Roland Sint. V průzkumu mezi návštěvníky hodnotilo 99% z nich letošní událost jako „velmi dobrou“ nebo „doporučuji“.

 

Queer konec léta u známého, rakouského jezera

 

Za krásného letního počasí proběhl v roce 2016 program Pink-Lak: Na Almdudler Trachtenparty došlo k nastartování zábavy, dále pak následovalo účinkování štýrského komika Frankyho Leitnera a skupiny tanečníků Almrausch Sattendorf. Novinkou klubové noci bylo umístění párty do působivých prostor „továrny“. „Boat Cruise Party“ proběhly na třech lodích, které poprvé společně pluly na Wörthersee. Návštěvníci tak měli možnost přecházet mezi jednotlivými párty těchto lodí.

 

 

 

 

Během dne proběhla setkání v SOL-Beach Clubu ve městě Velden. V uvolněné atmosféře komentované dragqueens Mataina a Melli mohli účastníci festivalu ve večerních hodinách na umělé písečné pláži, na souši i ve vodě, soutěžit v plážových hrách a vyhrát různé ceny.

 

Odkazy:
Homepage Pink Lake s dalšími informacemi a fotkami
Fanpage k eventu na Facebooku

Po 11 letech: Bangkok Pride

V listopadu 2017 uspořádá thaiská LGBT organizace v 15 milionové metropoli Festival – včetně průvodu. Bangkok je považován za queer, hlavní město celé Asie. Na ostrově Phuket se organizují Pride pravidelně. U příležitosti světového dne boje proti homofobii a transfobii se bude opět konat v hlavním městě Thajska Bangkoku Pride Festival – poprvé po jedenácti letech. Na konec listopadu 2017 jsou plánovány workshopy, mnoho kulturních akcí, večírků zakončených průvodem.

 

Po 11 letech je opět Pride v Thajsku

Po 11 letech je opět Pride v Thajsku

 

Organizátory Bangkok Pride jsou LGBT organizace BKK Rainbow Sky Association, Queer Mango,  Bangkok Rainbow a nadace HIV Asie. Více informací o festivalu bude oznámeno v nejbližších týdnech na Facebooku.

 

I když žije v Bangkoku kolem 15 milionů lidí a Thajsko je považováno za relativně LGBT přátelskou zemi, je možné pořádat Pride až nyní. Zodpovědní za tuto situaci je nedostatečná angažovanost queer lidí, celková politická situace a spory mezi místními spolky.

 

Phuket Pride v dubnu

 

Jako neoficiální Gay Pride v Bangkoku byl doposud považován thajský Nový rok Songkran Festival konající se od 13. do 15. dubna, během kterého se tisíce homosexuálů z celého světa v Silom Road stříká vodou. Neoficiální Pride soustředěný na turisticky velmi oblíbeném ostrově Phuket se koná letos od 27. do 30. dubna.

 

Odkazy:

 

Gay Pride Bangkok / Facebook

Phuket Pride

Izrael: 1. Mini- LGBT Olympiáda

Město Tel Aviv hostí první multi-sportovní událost pro LGBT v daném regionu. Izrael chce, Gay Games a Outgames soutěžím vytvořit konkurenci:  koncem března proběhnou, první „Tel Aviv Games“ (TAG v druhém největším městě Izraele. Jedná se o „první multi-sportovní akci pro LGBT komunitu„. Město Tel Aviv hrdě oznámilo, že pořádá tuto soutěž spolu s sportovním klubem „TLV LGBT“.

 

 

Středomořské město, je považováno za centrum LGBT komunity na Středním východě. Účastníci prožijí v tomto příjemném prostředí s optimálním počasím pro sport a rušným nočním životem, opravdu jedinečný zážitek. Samozřejmě, že je naplánována velká TAG párty.

 

Účastníci mohou soutěžit ve čtyřech sportovních disciplínách po čtyři dny her: plavání, tenis, basketbal nebo fotbal. Stejně jako u jiných LGBT sportovních akcí je každý vítán – neexistují žádná omezení pro účast, ani není nutná kvalifikace.

 

V uplynulých letech došlo v Izraeli ke značnému pokroku směrem k rovnosti. Vláda před nedávnem oznámila, že zahraniční LGBT páry mohou žádat v Izraeli o občanství za stejných podmínek jako heterosexuální manželství.

 

Odkaz:

Olympiáda LGBT

Club Termix

Podrobnosti

Top Locals

Club Termix

Jeden z nejoblíbenějších barů a tanečních klubů nedaleko Vinohradské ulice v hlavní gay zóně.

 

Po příchodu si můžete odložit věci do šatny. V klubu najdete bar, taneční parket, chillout a darkroom.

Pořádají se tématické párty. Ve středu můžete zajít na české hity, čvrtek – karaoke, pátek a sobota – music night.

Přijdťe s přáteli na drink nebo koktejl do moderního a stylového prostředí. Club Termix navštěvuje zejména mladší a moderní publikum.

 

Foto klubu je pouze názorné.

Čtěte více

02 března 2017

But bar

BUT bar se nachází v centru Brna. Majitelé chtěli nastavit nové standardy pro brněnské publikum a i trochu přiblížit španělskou kulturu i gastronomii (jeden z majitelů je Španěl).

 
Moderní a stylové prostředí láká vybrat si například z opravdu široké nabídky moravských a španělských vín, která můžete doprovodit jednoduchými španělskými tapas a nebo si vybrat ze skvělé nabídky alkoholických i nealkoholických nápojů či míchaných drinků.
Bar organizuje večery s výhodnou nabídkou vín, ginů, rumů, ale připravuje i různé tématické večery.
Je velmi populární a navštěvuje ho různorodé publikum. Určitě zde zažijete velice příjemný večer v moderním designu s nádechem Španělska.

Čtěte více

01 března 2017

Áčko restaurace

Útulná restaurace s italskou a českou kuchyní nedaleko centra Brna. Nabízí pohodové prostředí pro romantickou večeři i možnost pořádání bujarých večírků a oslav.

 

Jídelníček je pestrý od pizzy po těstoviny, saláty ke steakům, burgery až k tortillám.

V nabídce naleznete i bohaty výběr nejrůznějších druhů piv. Vždy v poledne si z meníčka můžete vybrat české hotovky. Přes poledne v době obědů je osazenstvo smíšené. V podvečer je ideálním místem jako startovací bod před Vaší párty.

Čtěte více

03 února 2017