DEIN UNABHÄNGIGER GAY-GUIDE FÜR TSCHECHIEN / NEZÁVISLÝ GAY PRŮVODCE ČESKOU REPUBLIKOU

1. Queerball v Praze

Originální akce pro všechny gaye, lesby, queer lidi a jejich přátele. Netradiční a neformální ples s podtitulem On the Silver Screen. Zaručená zábava díky hudebnímu vystoupení kapely Kolorez.

 

 

14956029_1240131202705966_6641176564101013278_n

 

První pražský ročník LGBT bálu, který se odehrává přímo v centru Prahy. Večer plný filmových hvězd stříbrného plátna.  Příležitost užít si večer s partnerkou, partnerem nebo s kamarády bez předsudků a bez ostychu.

 

Prosím, pozvěte na tuto událost vaše přátele.

 

Více informací na www.queerball.cz

 

Začátek: 19.00h

BiGest TiFanny show v Piano baru

Pozor Pozor! Dne 17. března v Piano baru proběhne opět velká show. Světla nastavit a opona: BiGest TiFanny show „Tifanny bigest Show“ může začít. Program začíná ve  20:00 hodin za účasti třech divokých Drag Queens a bude trvat přibližně 120 minut. Během přestávky si můžete vychutnat vynikající koktejly u baru a odpočinout si po náročném týdnu.

 

 

 

Máte zájem o rezervaci? Kontaktujte prosím Piano bar telefonicky nebo na Facebooku.

 

Takže … paruku na hlavu, lodičky a nalíčit – 17. března, v 20 hod. v  Piano baru začínáme!

 

Telefon:  +420 222 969 888

 

Vstupné: ZDARMA

 

Více info Piano-Bar

Rainbow Spring – setkání atletů v Praze!

Již 18. ročník setkání sportovců pořádané sdružením Alcedo Praha pod názvem Prague Rainbow Spring pro všechny LGBT atlety z celé Evropy. Každý rok se potkávají staří známí a navazují se nová přátelství. Je to opravdu jedinečná sportovní událost.

 

Tentokrát se očekává více než 500 účastníků z mnoha zemí. Bude se soutěžit v šesti různých disciplínách. Běh, plavání, fotbal, badminton, volejbal a plážový volejbal. Každý si zde jistě najde něco pro sebe.

 

 

Začátek akce je plánován na 28. dubna (19 hod.) a to registrací účastníků. Poté proběhne Rainbow Warm Up Party. Druhý den proběhnou závody v badmintonu, fotbalu, volejbalu a v plavání. Běh a plážový volejbal je zařazen do programu posledního dne.

 

Také doprovodný program je opravdu bohatý. Během akce proběhne několik večírků a dalších událostí. V sobotu se bude konat Rainbow Spring párty v klubu Mecca a pak hned v neděli koncert Doodles a Podium Paris. Více informací o programu naleznete na webových stránkách Rainbow Spring .

 

V pondělí 1.5. je konec celé akce s brunchem ve Fashion Clubu Praha.

 

Vstupenky a cenu registrace naleznete na Rainbow Spring. Je možno také zakoupit výhodnější kombinované vstupenky.

 

V registraci je zahrnuto:

volná vstupenka na párty Rainbow WARM UP
volný vstup na všechny sportovní místa
volná vstupenka na  Rainbow OMG Party
sportovní láhev – na vodu nebo proteinový nápoj
nedělní piknik v zábavní zóně Beach Club Ládví
volná vstupenka Rainbow PIONNER party
zvýhodněná cena vstupenky – Concert Doodles
zvýhodněná cena vstupného – sauna Babylonia

 

Více info zde:

Program Rainbow Spring

Rainbow Spring

OMG

Měsíc queer historie

Prahu a Brno čeká zajímavý duben z minulosti LGBTQIA. Společnost pro queer paměť ve spolupráci s Trans*parent, Proud a Charlie připravila na duben řadu akcí týkající se minulosti LGBTQIA lidí (= Lesbian, Gay, Bisexual, Transsexual, Queer, Intersex, Asexual). Cílem je představit historické a umělecké pohledy prostřednictvím zajímavých přednášek, filmových projektů, vycházek, diskuzí .

 

V dubnu roku 1931 vyšlo první číslo časopisu Hlas sexuální menšiny. „Chápeme jej jako symbolický mezník v pronikání LGBTQIA společenství do českého veřejného prostoru a zároveň jako ilustraci toho, že LGBTQIA historie je podstatně delší, než kam sahá paměť dnes žijících generací,“ doplňuje Barešová.

 

V programu se objevují i zahraniční hosté. V pátek 7. dubna přijede do Prahy a Brna maďarská režisérka Mária Takács, autorka filmu Zatajená léta, který se týká životů maďarských žen v dobách minulého režimu.

 

 

PROGRAM MĚSÍCE QUEER HISTORIE

 

Po stopách našich bab a dědů 2017

úterý 4. 4. 18.00 sraz Petrské námestí, Praha 1

Tradiční historicko-vlastivědná vycházka s výkladem historika Jana Seidla ve svém letošním ročníku zahajuje Měsíc queer historie. Putování povede podél hranice Starého a Nového města a dotkne se míst vážících se k nejrůznějším obdobím od konce 19. století do současnosti.

 

Zatajená léta (Eltitkolt évek, 2009)

pátek 7. 4. 18.30 kino Pilotů, Donská 19, Praha 10

sobota 8. 4. 17.30 kino Art, Cihlářská 19, Brno

Projekce oceňovaného dokumentárního filmu a diskuze s režisérkou a aktivistkou Máriou Takács. Ve snímku hovoří maďarské lesbické ženy o tom, jak se v dobách komunistického režimu vyrovnávaly se svou identitou.

 

Trans*parent: We’re Still Around

úterý 11. 4. 19.00 Centrum queer paměti, Na Strži 40, Praha 4

Diskuzní přednáška mapující historii trans* osob a hnutí. Tématem bude emancipace a (ne)viditelnost jak celospolečenská, tak i v rámci LGBTQIA* komunity.

 

Komentovaná prohlídka výstavy Tyršův sen

čtvrtek 20. 4. 19.00 Centrum queer paměti, Na Strži 40, Praha 4

Výstava zprostředkovává queer pohled na umění Sokola kolekcí 60 pohlednic ze sbírek SPQP. Převážně mužská sociabilita spolku prodchnutá bratrskou důvěrností produkovala atraktivní výjevy, které neunikly homoerotické pozornosti.

 

Plukovník Redl (Redl ezredes I-II., 1985)

úterý 25. 4. 17.30 kino Ponrepo, Bartolomějská 11, Praha 1

Alfred Redl byl vysoce postavený důstojník rakousko-uherské armády, který proslul jako jeden z nejslavnějších špiónů. Napínavý a dramatický příběh agenta tajícího homosexualitu inspiroval i jednoho z nejvýraznějších maďarských režisérů Istvána Szabó. Filmová projekce s lektorským úvodem.

 

Co je to „tradiční rodina“

středa 26. 4. 19.00 Etnosvět, Legerova 40, Praha 2

Panelová diskuze z cyklu Pod proudem. O čem vypovídá argumentace „tradiční rodinou“ – a má takový koncept v české realitě vůbec opodstatnění? Jakým vývojem prošla v historii instituce manželství?

 

Po stopách našich bab a dědů v Brně

čtvrtek 27. 4. 18.30 sraz na Pekařské ul. nad schody k Leitnerově ul., Brno

Pěší historicko-vlastivědná vycházka s výkladem historika Jana Seidla, pri níž se projdeme po místech v centru města, na kterých se odehrávala historie naší komunity v posledních sto letech. Výklad bude obohacen citáty z dobových pramenů.

 

Více informací na queerpamet.cz

 

To byla: OMG Love is Love

Dne 11. února, proběhla další OMG párty v kultovním klubu Mecca pod heslem Love is Love. Pro tento večer to byla opět TOP párty, kde chtěl být opravdu každý viděn. Jako vždy bylo vše dokonale připraveno na příjemný večer. Poté, co jsme opustili frontu u pokladny a uložili věci do šatny jsme se ponořili do světa plného krásných, sexy mužů.

 

 

Praha má opravdu mnoho co nabídnout! Ve vstupní části byla umístěna fotografická zeď, kde jste se mohli s polonahými mladíky vyfotografovat. Tradiční VIP prostor byl zcela zaplněn – což mělo bohužel za následek delší čekací doby na baru.

 

 

Dvě podlaží plné skvělé hudby a krásných gogo tanečníků probudilo v mnoha skryté fantazie. Mezinárodní návštěvnost byla bohatá jak se dalo očekávat. Atmosféru plnou lásky umocňovalo sladké občerstvení v podobě čerstvých ovocných plodů. Určitě stálo zato se zúčastnit a užít si tuto jedinečnou párty s mnoha skvělými lidmi.

 

Link:

 

OMG na Facebooku

Kopenhagen: Být jednoduše volný!

Hlavní město Dánska je jedno z nejvíce otevřených měst Evropy. Bohatá kulturní a kosmopolitní atmosféra sem láká lidi z celé Evropy i světa.

 

Dánsko umožňuje registrované partnerství osob stejného pohlaví již od roku 1989, od roku 2012, je manželství pro všechny. Hlavní město Kodaň také proto vlastní velmi atraktivní scénu, kde je mimo jiné jeden z nejstarších gay barů v Evropě (založený r. 1917): dále jen „Centralhjørnet“. Od roku 2014 je zde také oficiální Regnbuepladsen (Duhové náměstí) v blízkosti radnice, připomínající první registrovaná partnerství osob stejného pohlaví.

 

Dalšími plusy je trendy a designová čtvrt Vesterbro se spoustou skvělých klubů a barů a širokou škálou gay-friendly ubytovacích zařízení. Koná se zde mnoho festivalů a různých akcí.

 

Dánské hlavní město nabízí „Spokojenost (Hygge)“ i skvělé párty.

 

 

V rámci Kodaňské Pride se můžete těšit dánským sluncem (Foto:Connie-Maria Westergaard)

 

 

 

Kodaňský Pride je nedílnou součástí eventů města. Letos se bude konat dne 19. srpna. A slavný dánský „Hygge“ (= umění spokojenosti), což lze přeložit také jako s přátelskou atmosférou, kterou naleznete v Nyhavn a na starém městě.

 

Dokaz:
LGBT – informace na visitdenmark.de

 

Titulní fotka: Kodaň, dobré místo pro Vaše nákupy a kávu (Foto: navštivte Dánsko)

Duhová plavba s Conchito Wurst

Téměř plně obsazena je první Rainbow Cruise od TUI Cruises – na této jedinečné duhové plavbě zažijete slunce, vodu a mnoho umělců! Koho by nezaujal tento vyjímečný program: krom velmi známé hvězdy  Conchity Wurst, Westbam a Tima Fischera můžete zažít DJ Hildegarda, baviče Kay Ray, konferenciéra Svena Ratzke, ikonu parodie Elke Wintera a mnoho jiných a to na jaře tohoto roku na palubě lodi Mein Schiff 2.

 

 

Pořadatelé TUI Cruises nyní oznámili, aktualizovaný program pro tuto duhovou plavbu. Dva měsíce před vyplutím z města Palma de Mallorca je tato první německá LGBT plavba téměř plně obsazena, prémiové a juniorské apartmány jsou již zcela vyprodány.

 

Žhavý program od Mallorky k Maltě

 

Od 29. dubna do 7. května 2017, vystoupá poprvé duhová vlajka na této krásné lodi a navštíví jedny z nejrušnějších přístavů a přírodní krásy Středomoří. V Barceloně je naplánováno přenocování ve spolupráci s Kolínskou párty „Sexy“ – opravdu jedinečná celonoční párty. DJs z Kolína nad Rýnem a Barcelóny s mnoha španělskými Gogo tanečníky promění terasu u bazénu v nejžhavější klub v katalánském hlavním městě. Berlínská Revolver párty“ proběhne v Neapolského zálivu opět na terase u bazénu.

 

Také na palubě lodi bude připraven pestrý program pro všechny z LGBT komunity a jejich přátelé. DJ Hildegard, veterán za gramofonem rozžhaví všechny účastníky na palubě nejen svými technickými dovednostmi, ale také vyjímečným fyzickým výkonem. Power Pack, který je nedílnou součástí německé i mezinárodní hudební scény, přesně ví jak rozžhavit své publikum.

 

Vedle tvrdých beatů a žhavých rytmů zde proběhnou také večery, kdy si zatrénují spíše Vaše bránice. Hamburská komediální hvězda Kay Ray je opravdu pověstný klaun, provokatér a zpěvák, který Vám předvede na moři svou mistrovskou, náročnou satiru.

 

 

 

Výjimečný umělec Sven Ratzke předvede publiku skvělý kabaret. V Nizozemsku působí jako hvězda a inspiruje se Davidem Bowiem Show „Starman“ a slaví úspěchy po celém světě.

 

Sobě vlastní umění předvede také svůdná Elke Winter, která vystoupí s programem „Das Beste“ a obohatí tak program na palubě. Její jméno je zkratka pro čistou zábavu. Komiky se naučila v Hamburku, kde se vypracovala od píky až do top 5 německého travesti průmyslu.

 

Veškeré informace k duhové plavbě a speciálnímu programu od TUI Cruises naleznete na webu rainbow-cruise.de.

 

Odkaz:

Rainbow Cruise od TUI Reisen

Rakousko: Pink Lake 2017 u Wörthersee

LGBT-festival u jezera Wörthersee bude mít v tomto roce již desáté výročí a proběhne v termínu od 24. do 27. srpna. Wörthersee tourismus oznámilo tuto středu nový termín konání Pink Lake Festivalu 2017. Gayové, lesbičky a jejich přátelé se setkají ve dnech 24. až 27. srpna ve Veldenu v rakouské spolkové zemi Korutany. Mezinárodní LGBT akce zároveň slaví své desáté výročí.

 

 

Na devátém festivalu na konci loňského srpna, pořadatelé napočítali více než 4.500 návštěvníků z 29 zemí. „Nejdůležitější pro nás je, že festivaloví hosté jsou spokojení, užijou si pobyt u jezera Wörthersee a příští rok znovu přijedou,“ uvedl generální ředitel Wörthersee tourismu Roland Sint. V průzkumu mezi návštěvníky hodnotilo 99% z nich letošní událost jako „velmi dobrou“ nebo „doporučuji“.

 

Queer konec léta u známého, rakouského jezera

 

Za krásného letního počasí proběhl v roce 2016 program Pink-Lak: Na Almdudler Trachtenparty došlo k nastartování zábavy, dále pak následovalo účinkování štýrského komika Frankyho Leitnera a skupiny tanečníků Almrausch Sattendorf. Novinkou klubové noci bylo umístění párty do působivých prostor „továrny“. „Boat Cruise Party“ proběhly na třech lodích, které poprvé společně pluly na Wörthersee. Návštěvníci tak měli možnost přecházet mezi jednotlivými párty těchto lodí.

 

 

 

 

Během dne proběhla setkání v SOL-Beach Clubu ve městě Velden. V uvolněné atmosféře komentované dragqueens Mataina a Melli mohli účastníci festivalu ve večerních hodinách na umělé písečné pláži, na souši i ve vodě, soutěžit v plážových hrách a vyhrát různé ceny.

 

Odkazy:
Homepage Pink Lake s dalšími informacemi a fotkami
Fanpage k eventu na Facebooku

Po 11 letech: Bangkok Pride

V listopadu 2017 uspořádá thaiská LGBT organizace v 15 milionové metropoli Festival – včetně průvodu. Bangkok je považován za queer, hlavní město celé Asie. Na ostrově Phuket se organizují Pride pravidelně. U příležitosti světového dne boje proti homofobii a transfobii se bude opět konat v hlavním městě Thajska Bangkoku Pride Festival – poprvé po jedenácti letech. Na konec listopadu 2017 jsou plánovány workshopy, mnoho kulturních akcí, večírků zakončených průvodem.

 

Po 11 letech je opět Pride v Thajsku

Po 11 letech je opět Pride v Thajsku

 

Organizátory Bangkok Pride jsou LGBT organizace BKK Rainbow Sky Association, Queer Mango,  Bangkok Rainbow a nadace HIV Asie. Více informací o festivalu bude oznámeno v nejbližších týdnech na Facebooku.

 

I když žije v Bangkoku kolem 15 milionů lidí a Thajsko je považováno za relativně LGBT přátelskou zemi, je možné pořádat Pride až nyní. Zodpovědní za tuto situaci je nedostatečná angažovanost queer lidí, celková politická situace a spory mezi místními spolky.

 

Phuket Pride v dubnu

 

Jako neoficiální Gay Pride v Bangkoku byl doposud považován thajský Nový rok Songkran Festival konající se od 13. do 15. dubna, během kterého se tisíce homosexuálů z celého světa v Silom Road stříká vodou. Neoficiální Pride soustředěný na turisticky velmi oblíbeném ostrově Phuket se koná letos od 27. do 30. dubna.

 

Odkazy:

 

Gay Pride Bangkok / Facebook

Phuket Pride

Izrael: 1. Mini- LGBT Olympiáda

Město Tel Aviv hostí první multi-sportovní událost pro LGBT v daném regionu. Izrael chce, Gay Games a Outgames soutěžím vytvořit konkurenci:  koncem března proběhnou, první „Tel Aviv Games“ (TAG v druhém největším městě Izraele. Jedná se o „první multi-sportovní akci pro LGBT komunitu„. Město Tel Aviv hrdě oznámilo, že pořádá tuto soutěž spolu s sportovním klubem „TLV LGBT“.

 

 

Středomořské město, je považováno za centrum LGBT komunity na Středním východě. Účastníci prožijí v tomto příjemném prostředí s optimálním počasím pro sport a rušným nočním životem, opravdu jedinečný zážitek. Samozřejmě, že je naplánována velká TAG párty.

 

Účastníci mohou soutěžit ve čtyřech sportovních disciplínách po čtyři dny her: plavání, tenis, basketbal nebo fotbal. Stejně jako u jiných LGBT sportovních akcí je každý vítán – neexistují žádná omezení pro účast, ani není nutná kvalifikace.

 

V uplynulých letech došlo v Izraeli ke značnému pokroku směrem k rovnosti. Vláda před nedávnem oznámila, že zahraniční LGBT páry mohou žádat v Izraeli o občanství za stejných podmínek jako heterosexuální manželství.

 

Odkaz:

Olympiáda LGBT

Q Café

Podrobnosti

Top Locals

H46

Jeden z nejstarších barů v blízkosti centra Brna, který se stal legendou a nejlepším místem setkávání lidí, kteří nic neřeší, mají se rádi a chtějí se bavit.

 

Bar, který má rodinnou atmosféru,kde se vždy budete cítit dobře jako s přáteli.

U barmanů si vyberete z široké nabídky nápojů a navíc Vám pustí Vaši oblíbenou písničku od největších hitů až po oldies. O víkendech se můžete těšit na speciální akce. H46 je oblíbený  u všech věkových kategorií.

Čtěte více

03 února 2017

David Gay Sauna

Tradiční sauna a pára s individuálním přístupem k zákazníkovi.

 

Útulný bar s bohatou nabídkou nápojů, free wifi a příjemná obsluha Vám garantuje pohodové posezení. Videoprojekce v relaxačních prostorách Vám zpestří Vaši návštěvu.

Čtěte více

17 ledna 2017

Teplárna

Moto Teplárny je: „Vezměte kamaráda za ruku a přijďte.“ Podpořte tuto alternativní kavárnu oblíbenou hlavně mezi mladým publikem a studenty. Kavárna se nachází kousek od centra v suterénních prostorách. Pro alternativní publikum je i přizpůsobena nabídka nápojů a ostatních produktů jako např.: nabídkou piv z malých pivovarů, které se pravidelně mění, ovocných šťáv, vín a nealkoholických nápojů.

 

Kavárna Teplárna je ideální místo pro zastavení po náročném dni, kde můžete v příjemném prostředí – si třeba zahrát nějaké stolní hry a tak načerpáte nové síly.

 

Vrcholem je výzdoba v prostorách toalet, kde najdete mnoho unikátních nástěnných maleb a rčení.

Čtěte více

28 února 2017