Finále Mr. Gayman 2017

Finále Mr. Gayman 2017 se nám konečně přiblížilo a konečně získáme odpověď na otázku? Kdo bude letošním Gaymanem 2017.  V Praze dne 16. září 2017 se ve víceúčelových prostorách Klubu Tresor ve středu gay Vinohrad uskuteční slavnostní večer.

 

 

Devět finalistů soutěží v soutěži krásy ve čtyřech disciplínách a snaží se zaujmout slavnou porotu, která se skládá z osobností a bývalých vítězů, jako je Mr. Gay Universe 2016 a dalších. Večerem Vás provede kromě profesionálních moderátorů také známá Diva Nadja Mini.

 

Těšíme se na kouzelný večer s přehlídkou různých tanečních a hudebních vystoupení a samozřejmě nejkrásnějších mužů České a Slovenské republiky. Pokud můžete tak si tuto jedinečnou akci nenechte ujít.

 

Více informací:

Dojmy z Mr. Gay Wahl 2016

Gayman na Facebook

www.igaymancs.eu

Prague Pride 2017

Praha se již vrátila do zajetých kolejí, gay festival Prague Pride 2017 je u konce. Slavilo s námi opět rekordních více než 85 000 návštěvníků.

 

Absolutním vrcholem festivalu byl, jako každý rok, duhový sobotní průvod, který přitáhl pozornost více než 35 000 lidí, kteří projevili a sdíleli své sympatie s LGBT komunitou. Už od samého rána se mnozí lidé shromáždili v pestrobarevných a někdy i odvážných kostýmech na Václavském náměstí, tradičním výchozím bodě průvodu. Po 12:30 hodin se duhový průvod otočil jednou kolem náměstí a pak pokračoval přes Příkopy k řece Vltavě a přes most. Zde průvod vystoupal po schodech, které přivedly návštěvníky na Letenskou pláň, kde započala párty s bohatým programem.

 

Duhová vlajka byla samozřejmě s námi!

 

Organizátorům se i letos povedlo vše dobře zvládnout a dokonce i malé slovní přestřelky s odpůrci pridu byly rychle vyřešeny. Myšlenka mírumilovného pochodu je na prvním místě.

 

Stoupáme do cíle

 

Jako každý rok se zúčastnilo mnoho významných osobností z politiky a médií, které svou podporou, nápady, zanícením či jedinečným kouzlem podpořily pride a přidali mu na vážnosti. Podíl zahraničních hostů byl také velmi vysoký, jelikož se Praha stává stále více jedním z nejhezčích gay měst v Evropě.

 

Těšíme se spolu s organizátory, že se s Vámi znovu shledáme na příští Prague Pride 2018!

 

Odkaz:

 

Praguepride

Fantasypride v Německu

Fantasypride v Phantasialandu v Brühl nedaleko Kolína nad Rýnem se stal již tradicí: V roce 2002 se konal první „Gay Day“ – a to poprvé v Německu! Často napodobovaný Fantasypride se koná letos již po 14., a proto byste si ho měli na 9. září zapsat do kalendáře.

 

I tentokrát bude od 9 hodin ráno téct Prosecco proudem. Můžete se těšit na spoustu atrakcí, jako je horská dráha Black Mamba či vodní svět Intamin-Wildwasserbahn, který můžete projet křížem krážem po dobu skoro 24 hodin.

 

 

I tito muži budou letos u toho (Fotky: Fantasypride)

 

Stejně jako každý rok bude zábava po celý den: Od 14 hodin proběhne fáze kabaretů, písní a komediálních scének. Vrcholem bude od 16 hodin tradiční soutěž mokré tričko, která je jedna z nejoblíbenějších částí Fantasypridu. Návštěvník si užije hru svalů soutěžících, kteří je zaujmou nejen svým tělem, ale i šarmem. Ten kdo je stále ještě bez partnera se může zúčastnit ve večerních hodinách veřejné dražby.

 

Tančíme do rána

 

Večerní show a -party začínají ve 20 hodin v divadle Silverado a to velkou Fantasypride show. Od 22 hodin pak může pártychtivý návštěvník tančit, dokud nepadne. Pět DJs předvede svou produkci horkých bitů a budou hrát na dvou místech až do časných ranních hodin – bude tu něco pro každého: Mainstream, pop, hity osmdesátých a devadesátých let či novinky. Z druhého patra se bude linout elektronická hudba.

 

A ten kdo bude potřebovat oddych: povozí se na válečkové dráze Winja’s Fear a Winja’s Force zbíhající se ze střechy Wuze Town až pozdě do noci.

 

Zábava na Fantasypridu (Fotky: Fantasypride)

 

Phantasialand nabízí také vlastní ubytování: Chcete-li si užívat pohodlně a přecházet mezi jízdami na tobogánech, různými show a skončit po náročném dni v pohodlné posteli, tak si můžete přímo na stránce Phantasialand objednat celkový balíček. Tam je možné zakoupit i jednotlivé vstupenky. Při koupi předem ušetříte oproti platbě na místě 5 eur na vstupném.

 

Fantasypride je snadno dostupná i pro lidi, kteří nechtějí přijet autem. Autobusy budou přivážet návštěvníky ze zastávek Brühl-Mitte a Brühl Hauptbahnhof a to přímo do parku. Kromě toho zde bude jezdit od 19 hodin zdarma každou hodinu kyvadlová doprava do Kolína nad Rýnem na Rudolfplatz – tam můžete pokračovat v oslavách v oblíbených barech Maxbar, Ruhrpott a Mumu. Poslední autobus odjíždí ve 4 hodiny.

 

Odkazy:

Fantasypride

Fotky: Fantasypride – Pressefotos

OMG – Into The Wild

Klub Mecca otevřel o víkendu brány festivalu Prague Pride 2017 a nabídl grandiózní párty opravdu na plný plyn. Párty proběhla pod heslem „Into the Wild“ v prostředí krásných svalovců z džungle a peřím ozdobených amazonek. Při teplotách a klimatických podmínkách jako v nejhlubším jihoamerickém pralese lidé tančili a užívali si extatické basy z produkce špičkových DJs z domova i ze zahraničí. Atraktivní GoGo tanečnice předvedly dokonalou show a pořádně nažhavili návštěvníky.

 

Opět můžeme s klidným svědomím říct, že OMG byla skvěle připravena a ani na vstupu či u baru nebyly žádné fronty. Každý návštěvník byl dobře obsloužen, a tak si mohl užít tuto mimořádnou párty celou noc naplno.

 

Foto: Taneční parket klubu Mecca

 

Vzhledem k novému protikuřáckému zákonu docházelo ke stálému přicházení a odcházení návštěvníků a v kuřáckou plochu se proměnila část před vstuopem do klubu Mecca. Vše probíhalo pod dohledem bezpečnostní služby, což bylo publikem pozitivně přijato. Mohli jste tak trávit čas bez problémů na čerstvém vzduch, jak na parketu. V klubu bylo chvílemi velmi teplo!

 

Byl to opravdu pompézní a okouzlující pražský gay večer a jsme si jistí, že další OMG párty bude přinejmenším stejně dobrá a uvítá mnoho návštěvníků nejen z Prahy a České republiky, ale také ze zahraničí. Jsme gaymap.cz a jsme tu vždycky pro Vás!

 

Odkaz:

 

OMG na Facebook

Mezipatra na Prague Pride

Mezipatra i letos připraví čtyřdenní program pod názvem Identita města, identita ve městě v rámci Prague Pride.
Centrem dění bude tentokrát Kampus Hybernská v Hybernské 4.
Diváky čeká každý večer projekce vybraného snímku a také přehlídka nejlepších kraťasů.
Těšit se mohou i na zajímavé diskuze s odborníky a queer edici hospodského kvízu.

 

Foto: Vizuály Mezipatra

 

Program:

 

Úterý / 19:00: Pub quiz
Úterý / 20:30: Best of Shorts 2015 – 2016
Středa / 19:00: Teplá Afrika
Středa / 20:30: Rána (Inxeba)
Čtvrtek / 19:00: Girls Just Wanna Have Fun
Čtvrtek / 20:30: Moje léto lásky (My Summer of Love)
Pátek / 19:00: Bez škatulek
Pátek / 20:30: Střed mého světa (Die Mitte der Welt)

 

Adresa: Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1

 

QFF Mezipatra 2017
Praha 2. – 9. 11.
Brno 10. – 17. 11.

 

www.mezipatra.cz

Prague Pride vs. Komiks

Komiks se již druhým rokem stává součástí  Prague Pride. Minulý ročník byl skvělý a tento rok chceme laťku posunout mnohem výš. Podle statistik je druhý srpnový týden jeden z nejteplejších v celém roce a v pátek 11.8. 2017 se o tom můžete sami přesvědčit v unikátních warehouse prostorách bývalého Face2Face na Štvanici. Máme pro Vás hodně laskominek.

 

 

 

 

Tím prvním je zahraniční host Fanstastic Man aka Mic Newman, který Vám  naservíruje skvělý mix disca a acid house music. Pro akci jako Prague Pride není lepšího hosta! Za Komiks team vystoupí djs Fatty M, Lumiere a Schwa, které doplní ve společném b2b setu Good Vibes crew (Ahonz, St Jacob, Daniel Gorge), Vik a Chicco. Program začne již v 17:00 venkovní akcí na krásném místě před Face2Face a hnedka vedle Vltavy. V 10pm se  přesuneme do útrob klubu, kde si vyberete ze dvou stagi a dalších tajných zákoutí a smajchlkabinetů. Nedílnou součástí samozřejmě budou i artové instalace a práce s prostorem F2F (site – specific) od předních českých umělců.

 

Info:

 

https://www.residentadvisor.net/event.aspx?997273

11/8/2017  5pm – 10am

Face2Face, Ostrov Štvanice

 

Prague Pride 2017

Festival Prague Pride s gay, lesbickou, bisexuální a transgender tématikou (LGBT) se za uplynulých šest let stal významnou součástí pražského kulturního léta. Také letos otevře nová a tabuizovaná témata, vytvoří prostor pro setkání heterosexuální majority s LGBT komunitou a přiveze unikátní hosty ze zahraničí. Prague Pride se uskuteční od 7. do 13. srpna.

 

Tématem sedmého ročníku Prague Pride je tolerance a respekt. Z úst některých politiků i části veřejnosti opakovaně zaznívá, že gayové a lesby jsou u nás vesměs tolerováni a není tedy důvod festival pořádat. Prague Pride 2017 však chce poukázat na rozdíl mezi pouhou tolerancí a respektem. „Toleruji hlučně telefonující lidi v restauraci nebo nepříjemné pokladní v supermarketu. Toleruje se totiž něco, co je vlastně špatné, ale my pro to najdeme pochopení.

 

Na Prague Pride přijíždí ruská lesbická historička Irina Roldugina¸ která v sovětských archívech nedávno objevila dosud nepublikované spisy vedené na LGBT občany za éry Stalina. Na pozvání spolku LGBT věřících Logos ČR Prahu navštíví členka Generálního synodu anglikánské církve Jayne Ozanne, která se od svého coming outu v roce 2015 výrazně angažuje ve prospěch LGBT+ lidí v církvi.

 

Kompletní program Prague Pride 2017 najdete již dnes na www.praguepride.cz a také v mobilní aplikaci Convene od Thomson Reuters pro iOS a Android. Většina akcí Prague Pride je ZDARMA.

 

 

 

Prague Pride začíná zahajovacím koncertem v Pride Village na Střeleckém ostrově v pondělí 7. srpna. Speciálně upozorňujeme na pátek, kdy bude den zaměřený na tematiku HIV. Ve vesničce budou sestry věčné radosti, ale taky BelAmi boys. Hudební produkci zajistí Thom Artway. V rámci pátku proběhne také světová premiéra tanečního představení, které letos opět vzniká speciálně na objednávku Prague Pride.

 

Duhový průvod Prahou se uskuteční v sobotu 12. srpna a půjde již tradiční trasou z Václavského náměstí na Letnou.

 

Záštitu nad Prague Pride letos převzali ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jan Chvojka, primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová a radní pro kulturu a sousedské vztahy MČ Praha 7 Hana Třeštíková.

 

Odkazy:

Program
Program Pride Village

„QueerBerlin“ od pivních zahrádek po Bunker

Právě pro berlínský pride vydal gay blogger Adam Groffman zabývající se cestováním na portále TravelsofAdam.com a autorka cestopisů Berta Luise Heath píšící na stránce walk-this-way.net „Queer Berlin“ Faltplan. Mapa doporučuje návštěvu vybraných muzeí, památek, klubů a mnoho dalších míst LGBT turistům Berlína.

 

Berlín se ohlíží zpět na svou dlouhou gay historii. V extravagantních dvacátých letech v éře pravých kabaretů město přitahovalo mnoho mezinárodních LGBT osobností. Ve středu čtvrti Schöneberg vyrostla jedna z prvních komunit, která přitahovala gaye a lesby z celého světa. Žily zde ikony, jako Christopher Isherwood a Marlene Dietrich.

 

Nová mapa „QueerBerlin“ obsahující LGBT-důležitá místa jak klasická tak i turistická (Foto: walk-this-way.net)

„Jedno z nejlepších měst pro LGBT-turisty“

 

LGBT scéna německého hlavního města s mnohaletou tradicí uvítá každý rok opravdu velké davy turistů. „Berlín je jedno z nejlepších měst pro LGBT turisty,“ řekl autor Adam Groffman. „Mapa QueerBerlin Vám doporučí jedinečná místa, která by jste sami doporučili svým přátelům, a která by jste jinak nenašli.“

 

Mapa „QueerBerlin“ nabízí přehled nejnovějších atrakcí daleko od přeplněných turistických hotspotů. Navrhuje tři různé prohlídky celého Berlína, díky kterým si čtenář udělá dobrou představu o této metropoli.

 

Pride Berlin 30. července 2017

 

Městské procházky jsou navrženy tak, aby se LGBT turisti snadno a jednoduše přemísťovali po Berlíně,“ říká Berta Heide. „Berlín nabízí opravdu velké množství atrakcí, které minimalisticky vybrala mapa QueerBerlin návštěvníkům.“ Doporučujeme například návštěvu pivní zahrádky nad jezerem, malých skrytých obchůdků a umělecké galerie v Bunkeru.

 

K dostaní je „QueerBerlin“ za 5 euro na walk-this-way.net, nebo ve vybraných obchodech.

 

Tip na výlet: 30. července – Pride v Berlíně! Více informací najdete na: www.csd-berlin.de

 

Odkazy:

 

www.walk-this-way.net

 

Fotky:

 

1 Pride Berlin

1 Walk this way

Stánek gaymap.cz na Prague Pride

Dne 12. srpna se koná již tradiční duhový průvod v Praze, který končí jedinečnou událostí, kde si účastníci mohou odpočínout a také slavit až do pozdních večerních hodin. Jako vždy Vás bude bavit produkce na několika jevištích, které nabídnou hostům jak živá vystoupení, tak produkci DJs. Bude tu opravdu něco pro každého.

 
Zvláštní premiéru na této události bude mít také gaymap.cz, která zde bude mít poprvé svůj stánek. Můžete si zde zdarma vyzvednout nejen populární gay průvodce Prahou a Brnem, ale take další turistické zajímavosti z Prahy. V příjemném rozhovoru zde najdete mnoho zasvěcených tipů, jak si udělat návštěvu Prahy ještě příjemnější.

 
Navštivte nejen pestrý Pride průvod, ale také náš stánek. Určitě prožijete nezapomenutelný víkend v Praze! Těšíme se na setkání!

 

Fotky: FB – Prague Pride

Nové vydání gaymap.cz je tady!

Tak je to konečně tady! Těší nás, že se s Vámi můžeme podělit o naše nového vydání průvodce gaymap.cz. Naším cílem je od začátku informovat gay turisty o eventech a událostech v LGBT scéně.  I v druhém vydání naleznete spoustu informací, přehled všech důležitých gay akcí.

 

Tentokrát jsme se mimo jiné zaměřili na léto a koupání v Praze a okolí. A protože gay život je i jinde než v Praze, rozšířili jsme průvodce o více podrobností z Brna a jeho klubové scény.

 

Praha, Brno prostě celá Česká republika obecně stojí za návštěvu, a každý gay návštěvník je zde vždy srdečně vítán. Pokud máte chuť navštívit slunečnou Prahu a dát si v ní studené pivo, objednejte si svou nejnovější verzi průvodce zdarma.

Metro-bar

Podrobnosti

Top Locals

But bar

BUT bar se nachází v centru Brna. Majitelé chtěli nastavit nové standardy pro brněnské publikum a i trochu přiblížit španělskou kulturu i gastronomii (jeden z majitelů je Španěl).
Moderní a stylové prostředí láká vybrat si například z opravdu široké nabídky moravských a španělských vín, která můžete doprovodit jednoduchými španělskými tapas a nebo si vybrat ze skvělé nabídky alkoholických i nealkoholických nápojů či míchaných drinků.

 
Bar organizuje večery s výhodnou nabídkou vín, ginů, rumů, ale připravuje i různé tématické večery.

 
Je velmi populární a navštěvuje ho různorodé publikum. Určitě zde zažijete velice příjemný večer v moderním designu s nádechem Španělska.

Čtěte více

01 března 2017

Babylonia sauna

Velmi populární gay sauna v centru Prahy umístěná nedaleko stanice metra Můstek. Naleznete zde suchou saunu,parní lázně. Dále darkroom s videem, internetem s WIFI.

 

Na baru  široký sortiment nápojů. Milovník saunování si určitě příjde na své. Sauna je oblíbená u všech věkových kategorií.

Každy pátek od 19 hod. se pořádají Foam párty a každou neděli – Naked párty.

Čtěte více

17 ledna 2017

Střelec

Oblíbený bar hospodského typu. Často sem zavítají gay medvědi a jejich příznivci. Bar navštěvují spíš zralejší chlapi, kteří si s Vámi u výborného piva rádi popovídají.

 

Hraje zde většinou česká hudba pro navození příjemné atmosféry. Nepravidelně se zde scházejí kožeňáci a jejich kamarádi.

Čtěte více

17 ledna 2017