DEIN UNABHÄNGIGER GAY-GUIDE FÜR TSCHECHIEN / NEZÁVISLÝ GAY PRŮVODCE ČESKOU REPUBLIKOU

OMG Pride: Into The Wild

Oh My Gay je neodmyslitelnou součástí Prague Pride víkendu.  Stylová a sexy párty, na které nesmíte chybět. Tradičně se bude konat v klubu Mecca, tentokrát pod heslem „Into The Wild“

 

 

Můžete se těšit na hudební produkci španělského Dj Steven Redant a vybraných českých Top Djs. Sexy go go tanečníci, speciální dekorace dotvoří vizuální stránku této vyjímečné párty. Užijte si skvělou house music vycházející z vyjímečné aparatury. Staňte se součástí mezinárodní komunity a bavte se jako VIP ve všech třech patrech včetně  chill-outu, kde na Vás čeká nabídka speciálních drinků a hosté z celého světa.

 

Vstupné
190 CZK – Předprodej
290 CZK – Na místě
490 CZK – V.I.P. Předprodej
690 CZK – V.I.P. Na místě
Online rezervace: http://omgparty.cz/omgen/presale
Online VIP rezervace: https://www.mecca.cz/vip

 

Odkazy:
https://www.mecca.cz/ nebo http://omgparty.cz/omgen/Home

Mezipatra na Prague Pride

Mezipatra i letos připraví čtyřdenní program pod názvem Identita města, identita ve městě v rámci Prague Pride.
Centrem dění bude tentokrát Kampus Hybernská v Hybernské 4.
Diváky čeká každý večer projekce vybraného snímku a také přehlídka nejlepších kraťasů.
Těšit se mohou i na zajímavé diskuze s odborníky a queer edici hospodského kvízu.

 

Foto: Vizuály Mezipatra

 

Program:

 

Úterý / 19:00: Pub quiz
Úterý / 20:30: Best of Shorts 2015 – 2016
Středa / 19:00: Teplá Afrika
Středa / 20:30: Rána (Inxeba)
Čtvrtek / 19:00: Girls Just Wanna Have Fun
Čtvrtek / 20:30: Moje léto lásky (My Summer of Love)
Pátek / 19:00: Bez škatulek
Pátek / 20:30: Střed mého světa (Die Mitte der Welt)

 

Adresa: Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1

 

QFF Mezipatra 2017
Praha 2. – 9. 11.
Brno 10. – 17. 11.

 

www.mezipatra.cz

Měsíc queer historie

Prahu a Brno čeká zajímavý duben z minulosti LGBTQIA. Společnost pro queer paměť ve spolupráci s Trans*parent, Proud a Charlie připravila na duben řadu akcí týkající se minulosti LGBTQIA lidí (= Lesbian, Gay, Bisexual, Transsexual, Queer, Intersex, Asexual). Cílem je představit historické a umělecké pohledy prostřednictvím zajímavých přednášek, filmových projektů, vycházek, diskuzí .

 

V dubnu roku 1931 vyšlo první číslo časopisu Hlas sexuální menšiny. „Chápeme jej jako symbolický mezník v pronikání LGBTQIA společenství do českého veřejného prostoru a zároveň jako ilustraci toho, že LGBTQIA historie je podstatně delší, než kam sahá paměť dnes žijících generací,“ doplňuje Barešová.

 

V programu se objevují i zahraniční hosté. V pátek 7. dubna přijede do Prahy a Brna maďarská režisérka Mária Takács, autorka filmu Zatajená léta, který se týká životů maďarských žen v dobách minulého režimu.

 

 

PROGRAM MĚSÍCE QUEER HISTORIE

 

Po stopách našich bab a dědů 2017

úterý 4. 4. 18.00 sraz Petrské námestí, Praha 1

Tradiční historicko-vlastivědná vycházka s výkladem historika Jana Seidla ve svém letošním ročníku zahajuje Měsíc queer historie. Putování povede podél hranice Starého a Nového města a dotkne se míst vážících se k nejrůznějším obdobím od konce 19. století do současnosti.

 

Zatajená léta (Eltitkolt évek, 2009)

pátek 7. 4. 18.30 kino Pilotů, Donská 19, Praha 10

sobota 8. 4. 17.30 kino Art, Cihlářská 19, Brno

Projekce oceňovaného dokumentárního filmu a diskuze s režisérkou a aktivistkou Máriou Takács. Ve snímku hovoří maďarské lesbické ženy o tom, jak se v dobách komunistického režimu vyrovnávaly se svou identitou.

 

Trans*parent: We’re Still Around

úterý 11. 4. 19.00 Centrum queer paměti, Na Strži 40, Praha 4

Diskuzní přednáška mapující historii trans* osob a hnutí. Tématem bude emancipace a (ne)viditelnost jak celospolečenská, tak i v rámci LGBTQIA* komunity.

 

Komentovaná prohlídka výstavy Tyršův sen

čtvrtek 20. 4. 19.00 Centrum queer paměti, Na Strži 40, Praha 4

Výstava zprostředkovává queer pohled na umění Sokola kolekcí 60 pohlednic ze sbírek SPQP. Převážně mužská sociabilita spolku prodchnutá bratrskou důvěrností produkovala atraktivní výjevy, které neunikly homoerotické pozornosti.

 

Plukovník Redl (Redl ezredes I-II., 1985)

úterý 25. 4. 17.30 kino Ponrepo, Bartolomějská 11, Praha 1

Alfred Redl byl vysoce postavený důstojník rakousko-uherské armády, který proslul jako jeden z nejslavnějších špiónů. Napínavý a dramatický příběh agenta tajícího homosexualitu inspiroval i jednoho z nejvýraznějších maďarských režisérů Istvána Szabó. Filmová projekce s lektorským úvodem.

 

Co je to „tradiční rodina“

středa 26. 4. 19.00 Etnosvět, Legerova 40, Praha 2

Panelová diskuze z cyklu Pod proudem. O čem vypovídá argumentace „tradiční rodinou“ – a má takový koncept v české realitě vůbec opodstatnění? Jakým vývojem prošla v historii instituce manželství?

 

Po stopách našich bab a dědů v Brně

čtvrtek 27. 4. 18.30 sraz na Pekařské ul. nad schody k Leitnerově ul., Brno

Pěší historicko-vlastivědná vycházka s výkladem historika Jana Seidla, pri níž se projdeme po místech v centru města, na kterých se odehrávala historie naší komunity v posledních sto letech. Výklad bude obohacen citáty z dobových pramenů.

 

Více informací na queerpamet.cz

 

Setkání medvědů v klubu Střelec

Jeden z medvědích klubů v Praze pořádá každý pátek večer setkání u piva v klubu Střelec. Všichni jsou zde srdečně zváni k posezení piva a povídání. Dozvíte se zde mnoho o pražském nočním životě a činnosti pražských medvědů obecně. Atmosféra je velmi přátelská a srdečná. Každý je vítán.

 

 

„Pražští medvědi“ organizují výlety v Praze a jeho blízkém okolí či výlety do jiných částí České republiky. Pokud se chce dozvědět více o tomto sdružení, pak navštivte níže uvedené internetové stránky:

 

http://www.facebook.com/PragueBears
http://www.praguebears.cz

 

Foto: Facebook – setkání v klubu Střelec

Nové vydání gaymap.cz je tady!

Tak je to konečně tady! Těší nás, že se s Vámi můžeme podělit o naše nového vydání průvodce gaymap.cz. Naším cílem je od začátku informovat gay turisty o eventech a událostech v LGBT scéně.  I v druhém vydání naleznete spoustu informací, přehled všech důležitých gay akcí.

 

Tentokrát jsme se mimo jiné zaměřili na léto a koupání v Praze a okolí. A protože gay život je i jinde než v Praze, rozšířili jsme průvodce o více podrobností z Brna a jeho klubové scény.

 

Praha, Brno prostě celá Česká republika obecně stojí za návštěvu, a každý gay návštěvník je zde vždy srdečně vítán. Pokud máte chuť navštívit slunečnou Prahu a dát si v ní studené pivo, objednejte si svou nejnovější verzi průvodce zdarma.

Fantasypride v Německu

Fantasypride v Phantasialandu v Brühl nedaleko Kolína nad Rýnem se stal již tradicí: V roce 2002 se konal první „Gay Day“ – a to poprvé v Německu! Často napodobovaný Fantasypride se koná letos již po 14., a proto byste si ho měli na 9. září zapsat do kalendáře.

 

I tentokrát bude od 9 hodin ráno téct Prosecco proudem. Můžete se těšit na spoustu atrakcí, jako je horská dráha Black Mamba či vodní svět Intamin-Wildwasserbahn, který můžete projet křížem krážem po dobu skoro 24 hodin.

 

 

I tito muži budou letos u toho (Fotky: Fantasypride)

 

Stejně jako každý rok bude zábava po celý den: Od 14 hodin proběhne fáze kabaretů, písní a komediálních scének. Vrcholem bude od 16 hodin tradiční soutěž mokré tričko, která je jedna z nejoblíbenějších částí Fantasypridu. Návštěvník si užije hru svalů soutěžících, kteří je zaujmou nejen svým tělem, ale i šarmem. Ten kdo je stále ještě bez partnera se může zúčastnit ve večerních hodinách veřejné dražby.

 

Tančíme do rána

 

Večerní show a -party začínají ve 20 hodin v divadle Silverado a to velkou Fantasypride show. Od 22 hodin pak může pártychtivý návštěvník tančit, dokud nepadne. Pět DJs předvede svou produkci horkých bitů a budou hrát na dvou místech až do časných ranních hodin – bude tu něco pro každého: Mainstream, pop, hity osmdesátých a devadesátých let či novinky. Z druhého patra se bude linout elektronická hudba.

 

A ten kdo bude potřebovat oddych: povozí se na válečkové dráze Winja’s Fear a Winja’s Force zbíhající se ze střechy Wuze Town až pozdě do noci.

 

Zábava na Fantasypridu (Fotky: Fantasypride)

 

Phantasialand nabízí také vlastní ubytování: Chcete-li si užívat pohodlně a přecházet mezi jízdami na tobogánech, různými show a skončit po náročném dni v pohodlné posteli, tak si můžete přímo na stránce Phantasialand objednat celkový balíček. Tam je možné zakoupit i jednotlivé vstupenky. Při koupi předem ušetříte oproti platbě na místě 5 eur na vstupném.

 

Fantasypride je snadno dostupná i pro lidi, kteří nechtějí přijet autem. Autobusy budou přivážet návštěvníky ze zastávek Brühl-Mitte a Brühl Hauptbahnhof a to přímo do parku. Kromě toho zde bude jezdit od 19 hodin zdarma každou hodinu kyvadlová doprava do Kolína nad Rýnem na Rudolfplatz – tam můžete pokračovat v oslavách v oblíbených barech Maxbar, Ruhrpott a Mumu. Poslední autobus odjíždí ve 4 hodiny.

 

Odkazy:

Fantasypride

Fotky: Fantasypride – Pressefotos

„QueerBerlin“ od pivních zahrádek po Bunker

Právě pro berlínský pride vydal gay blogger Adam Groffman zabývající se cestováním na portále TravelsofAdam.com a autorka cestopisů Berta Luise Heath píšící na stránce walk-this-way.net „Queer Berlin“ Faltplan. Mapa doporučuje návštěvu vybraných muzeí, památek, klubů a mnoho dalších míst LGBT turistům Berlína.

 

Berlín se ohlíží zpět na svou dlouhou gay historii. V extravagantních dvacátých letech v éře pravých kabaretů město přitahovalo mnoho mezinárodních LGBT osobností. Ve středu čtvrti Schöneberg vyrostla jedna z prvních komunit, která přitahovala gaye a lesby z celého světa. Žily zde ikony, jako Christopher Isherwood a Marlene Dietrich.

 

Nová mapa „QueerBerlin“ obsahující LGBT-důležitá místa jak klasická tak i turistická (Foto: walk-this-way.net)

„Jedno z nejlepších měst pro LGBT-turisty“

 

LGBT scéna německého hlavního města s mnohaletou tradicí uvítá každý rok opravdu velké davy turistů. „Berlín je jedno z nejlepších měst pro LGBT turisty,“ řekl autor Adam Groffman. „Mapa QueerBerlin Vám doporučí jedinečná místa, která by jste sami doporučili svým přátelům, a která by jste jinak nenašli.“

 

Mapa „QueerBerlin“ nabízí přehled nejnovějších atrakcí daleko od přeplněných turistických hotspotů. Navrhuje tři různé prohlídky celého Berlína, díky kterým si čtenář udělá dobrou představu o této metropoli.

 

Pride Berlin 30. července 2017

 

Městské procházky jsou navrženy tak, aby se LGBT turisti snadno a jednoduše přemísťovali po Berlíně,“ říká Berta Heide. „Berlín nabízí opravdu velké množství atrakcí, které minimalisticky vybrala mapa QueerBerlin návštěvníkům.“ Doporučujeme například návštěvu pivní zahrádky nad jezerem, malých skrytých obchůdků a umělecké galerie v Bunkeru.

 

K dostaní je „QueerBerlin“ za 5 euro na walk-this-way.net, nebo ve vybraných obchodech.

 

Tip na výlet: 30. července – Pride v Berlíně! Více informací najdete na: www.csd-berlin.de

 

Odkazy:

 

www.walk-this-way.net

 

Fotky:

 

1 Pride Berlin

1 Walk this way

Pride v polské Varšavě

17. ročník Pride ve Varšavě, který proběhl 3. června, byl opravdu rekordní. Organizátoři a organizátorky informují, že pod heslem: „Rovná práva, společná práva“ se zúčastnilo průvodu více jak 50 tis. lidí.

 

 

Pokud bychom účast srovnali s Berlínem či Londýnem tak účast není nijak ohromná, ale Polsko opravdu zřídka přivede do ulic desítky tisíc účastníků. Je to opravdu historicky největší počet, do něhož můžeme také zahrnout:

největší počet osob, které převzaly na akcí záštitu : 40
nejvíce mediálních institucí: 17
nejvíce účastnících se skupin: 40
účast také politických stran: SLD, zelení, polská iniciativa, KOD.

 

 

Letošní ročník byl hojně navštěvovaný hlavně mladší generací  a to oproti létům minulým, kdy byl průměr mezi 30-40 léty. Město Varšavu na Pridu reprezentoval vícestarosta Michał Olszewski, který v průvodu držel duhovou vlajku.

 

Odkaz:

Pride stránky

 

Fotky: Parada rownosci

Světový Pride: letos v Madridu

Hlavní město Španělska čeká zejména tento rok velký počet návštěvníků. Madrid zve všechny gaye, lesby a jejich přátelé na světový pride 2017. Výlet do Madridu bude určitě stát za to – a letos ještě víc. Od 23. června do 2. července se bude konat v tomto španělském hlavním městě světová pride. 1. července se očekává příjezd více než tří milionů lidí. Očekává se mnoho open-air koncertů a večírků, událostí v umění a kultuře, konferencí a sportovních eventů na mnoha místech metropole.

 

O každé přání návštěvníka Madridu bude postaráno: událost nabídne opravdu jedinečnou možnost vidět mnoho světového umění v tak malém prostoru. Jako je třeba Paseo del Arte Madrid: kde jsou umístěna, asi jen na jednom kilometru Art Promenade, hned tři muzea – Prado, Thyssen Bornemisza a Reina Sofía. Samozřejmě můžete jen brouzdat v módních galeriích a kochat se nejnovějšími uměleckými trendy.

 

Móda a tapas každý podle chuti

 

V Madridu si prohlédněte díla mezinárodně uznávaných designérů španělské módy jako je Balenciago, Custo, Desigual či Camper. Ve španělském hlavním městě na Vás čeká více jak 3100 restaurací, které nabízejí různé gastronomické lahůdky jako je třeba Tapas, po kterých vaše srdce jistě touží. Mezi ně patří i 12 restaurací s michelinskou hvězdou.

 

 

Kdo se zajímá o fotbal tak ví, že Real Madrid a Atletico Madrid patří k těm nejlepším na světě. A slavný madridský noční život uchvátí každého návštěvníka.

 

Top fotky: nejvíce queer metropole světa: španělská a duhová vlajka na Palacio de Comunicaciones, sídlo městské rady Madridu (Foto CR: Španělská turistická kancelář)

 

Obecné informace LGBT Madridu

Info World Pride

Gay Pride Vídeň: Many colours – One community

„Many colours – One community“ – s tímto sloganem proběhne 22. ročník vídeňská Pride na Ringstrasse ve Vídni dne 17. června 2017. Lesby, gayové, bisexuálové, heterosexuálové, transgendeři a intersexuálové budou společně demonstrovat pro společnost bez diskriminace v Rakousku a na celém světě. Jako každý rok se očeká také i letos více než 100.000 návštěvníků.

 

Průvod začíná ve 14 hodin na náměstí před radnicí, kde bude také umístěna pride vesnička. Čelo průvodu se bude pohybovat v kruhu a vrátí se zpět do pride vesničky, kde se bude konat oslava s projevy aktivistů a politiků, jakož i ocenění za nejlepší skupiny či vozy. Na velkém jevišti bude probíhat místní i mezinárodní produkce.

 

Vídeňský pride 2015 s duhovými vlajkami umístěnými na radnici

 

Fotozóna

 

Hned na startu bude postavena, asi 75 metrů dlouhá fotozóna, kde budou mít všechny registrované skupiny příležitost prezentovat svůj příspěvek davu fotografů a kameramanů. Poprvé v letošním roce bude fungovat nový systém pro výběr nejlepších příspěvků. Porota vybere nejlepší skupinu, vůz či tahač z hlediska nápaditosti, designu a poslaní. Vítěz bude určen pomocí „Likes“ na internetových stránkách Facebook.

 

Vzpomínka

 

V 17 hod, bude duhový pride zastaven na dobu jedné minuty „Moment of Remembrance“ a budou vzpomenuti ti lidé, kteří nemohou slavit s námi, protože se stali oběťmi onemocnění AIDS nebo násilného trestného činu z důvodu jejich sexuální orientace nebo genderové identity.

 

V 18 hodin čelo průvodu dojde opět na náměstí u radnice, kde se bude konat velká závěrečná párty s mnoha umělci. Pak můžete pokračovat do jiných vídeňských klubů a slavit pride do brzkých ranních hodin. Náš TIP: After Party v klubu Why Not! Prosím přijďte brzy, protože je klub Why Not velmi hojně navštěvovaný a u vstupu se tvoří dlouhé fronty… více info: www.why-not.at. Pokud máte chuť na další zábavu zveme Vás k návštěvě Sport sauny, který je otevřená v neděli do půlnoci… více info: www.sportsauna.at.

 

 

Evropský Pride 2019 ve Vídni

 

Nestihnete letos navštívit duhový průvod ve Vídni? Určitě si ho naplánujte na rok 2019. Vídeň bude v tomto roce oficiálním organizátorem Euro Pride. Euro Pride se koná každý rok v jiném evropském městě. V roce 2016 byl v Amsterdamu, 2017 v Madridu (Gaymap článek).  Úkolem vídeňské Euro Pride bude oslava dvou důležitých výročí. Tím prvním je skutečná příčina globálního gay pride – nepokoje spojené s policejním útokem na gay bar Stonewall Inn v New Yorku v červnu 1969 – 50. výročí. Tím druhým je oslava 40. narozenin organizace HOSI, která od roku 2003 organizuje vídeňský duhový průvod.

 

Průběh v číslech a faktech:

 

22. Duhový průvod– 17. června 2017

 

10:00 Warm-up v pride vesničce
13:00 Všechny účastnící skupiny se shromáždí na startovací ploše
14:00 Start v místě náměstí u radnice
17:00 Vzpomínka
18:00 Dorazí čelo průvodu opět na náměstí u radnice

 

Odkazy:

 

Oficiální stránka Vídeňské pride
Disko klub Why Not
Hosi Vídeň
Vídeňský-Tourismus duhové pride

 

Foto: Alle Bilder (c) Thomas Koller – Vídeň 2015 gaypride

Helsinky: Tom of Finland

Každý pátek nabízí: „Tom of Finland“ nové nahlédnutí do finského hlavního města. Šťastný turistický průvodce, StopOver.fi a Tom of Finland nabízí nový městský okruh přes finské hlavní město Helsinky: Tom of Finland sleduje stopy Tuoko Laaksona – muže, který stojí za dnešními světoznámými uměleckými jmény.

 

Tom z finského homoerotického umění patří od padesátých let k symbolu svobody a toleranci. Hraný film o jeho životě byl aktuálně promítán ve finských kinech.

 

 

Městský okruh o Tomovi z Finska startuje audiovisuální show v hotelu Klaus K (Foto: Timo Hämäläinen)

 

Touko prožil větší část svého života v Helsinkách. Tady se nabízí jedineční příležitost, odhalit ulice „ jeho“ Helsínk, taktéž k pochopení, jak se Finsko rozvinulo jako jedno z liberálních zemí světa – hlavně teď v roce 2017, když slavilo Finsko 100- let své nezávislosti.

 

Tour startuje na bývalé Sibelius – Akademii.

 

Kreslič a ilustrátor byl mimo jiné nadaný pianista, který studoval na vyhlášené Sibelius – Akademii.“Tom z finské základny“ chce svým talentem vzdát hold a startuje tour v Hotel Klaus K  – místo, na kterém se dřív nacházela Sibelius – Akademie – s jednou audiovisuální show, která spojuje interview s  uměním a jeho oblíbenou hudbu.

 

Veřejné okruhy se konají každý pátek o 17:30 a trvají téměř 2,5 hodiny. Cena činí 45 Euro pro osobu včetně Tour- dárku jako „Nápoje v Tom of Finland-stylu“. Účastníci musí mít minimálně 18 let. Dodatečně jsou možné rezervace privátních okruhů každý den od 250 Eur pro průvodce a 30 Euro od účastníka. Deset procent z celkové ceny lístku jde na nadaci Tom of Finland.

Gay cestování: Sunny Sisters

Na Maltě a jejím sousedním ostrově Gozo a Comino se může člověk již na jaře na sluníčku srdečně vymódit – LGBT – cestující jsou důrazně vítáni 95 kilometrů jižně od Sicílie leží ve středomoří LGBT – vlídný kraj Evropy. Předpokládané „Terapie“ k „vyléčení“ od lesbiček nebo gayů jsou na Maltě zakázány a existuje progresivní  transsexuální zákon, homosexuální páry mají plné adopční právo, a taky k uzavření sňatku může dojít ještě téhož roku. Žádný zázrak, že se hlavní ostrov Malta a oba její menší sousedé Gozo a Comino vždy potěší větší oblíbenosti teplých turistů.

 

A návštěva se odvděčí: Malta překvapí své hosty svým pestrým mixem britsko – středomořských toků,  uvolněným životním stylem a neskutečnou rozmanitostí dovolenkových ideí – a to přes 300 slunečních dní v roce. Tady se nechají odhalit tisíceleté megalitové chrámy nebo skvostné ostrovní majetky Valetty: Unesco – světové dědictví, barokní bastila maltského a evropského kulturního města roku 2018

 

Čerstvé ryby, lahodné předkrmy

 

Navíc nás tady čeká plně nabitý kulturní kalendář ostrova, skvělými festivaly a akcemi. Taky milovníkům stolování se tady hodně moc nabízí. Od relaxačního obědu na sluníčku nebo lehké romantické večeře při svíčkách v přístavu – početné restaurace na Maltě a Gozu servírují čerstvé ryby, na slunci vyzrálé ovoce, lahodné předkrmy a slavná vína.

 

 

 

Světové kulturní dědictví: Chrám Ġgantija na ostrově Gozo starý až 5.600 let (Foto: Ronny Siegel / flickr)

 

Kulturní dědictví: Ġgantija-chrámy na Gozo jsou téměř 5.600 let staré ( Obraz: Ronny Siegel / flickr)

 

Rozmanitost a odpovídající kontraprogram živé – urbanistické Maltě garantují vedle ležící sesterský ostrov Gozo a Comino, Gozo boduje obzvlášť na jaře se zelenou přírodou, idylickým klidem a zapadlými místy. Fandové potápění, lezení a horských kol si tady přijdou na své.

 

 

Ráj: Modrá laguna na ostrově Comino (Foto: Munea Viajes / flickr)

 

Comino, nejmenší ostrov, z Tria, je díky vodním krysám a ctitelům sluníčka, taky proslulý pro jedinečnou modrou lagunu s tyrkysovou vodou. Pocit ráje – zaručen! LGBT informace v PDF.

Kopenhagen: Být jednoduše volný!

Hlavní město Dánska je jedno z nejvíce otevřených měst Evropy. Bohatá kulturní a kosmopolitní atmosféra sem láká lidi z celé Evropy i světa.

 

Dánsko umožňuje registrované partnerství osob stejného pohlaví již od roku 1989, od roku 2012, je manželství pro všechny. Hlavní město Kodaň také proto vlastní velmi atraktivní scénu, kde je mimo jiné jeden z nejstarších gay barů v Evropě (založený r. 1917): dále jen „Centralhjørnet“. Od roku 2014 je zde také oficiální Regnbuepladsen (Duhové náměstí) v blízkosti radnice, připomínající první registrovaná partnerství osob stejného pohlaví.

 

Dalšími plusy je trendy a designová čtvrt Vesterbro se spoustou skvělých klubů a barů a širokou škálou gay-friendly ubytovacích zařízení. Koná se zde mnoho festivalů a různých akcí.

 

Dánské hlavní město nabízí „Spokojenost (Hygge)“ i skvělé párty.

 

 

V rámci Kodaňské Pride se můžete těšit dánským sluncem (Foto:Connie-Maria Westergaard)

 

 

 

Kodaňský Pride je nedílnou součástí eventů města. Letos se bude konat dne 19. srpna. A slavný dánský „Hygge“ (= umění spokojenosti), což lze přeložit také jako s přátelskou atmosférou, kterou naleznete v Nyhavn a na starém městě.

 

Dokaz:
LGBT – informace na visitdenmark.de

 

Titulní fotka: Kodaň, dobré místo pro Vaše nákupy a kávu (Foto: navštivte Dánsko)

Duhová plavba s Conchito Wurst

Téměř plně obsazena je první Rainbow Cruise od TUI Cruises – na této jedinečné duhové plavbě zažijete slunce, vodu a mnoho umělců! Koho by nezaujal tento vyjímečný program: krom velmi známé hvězdy  Conchity Wurst, Westbam a Tima Fischera můžete zažít DJ Hildegarda, baviče Kay Ray, konferenciéra Svena Ratzke, ikonu parodie Elke Wintera a mnoho jiných a to na jaře tohoto roku na palubě lodi Mein Schiff 2.

 

 

Pořadatelé TUI Cruises nyní oznámili, aktualizovaný program pro tuto duhovou plavbu. Dva měsíce před vyplutím z města Palma de Mallorca je tato první německá LGBT plavba téměř plně obsazena, prémiové a juniorské apartmány jsou již zcela vyprodány.

 

Žhavý program od Mallorky k Maltě

 

Od 29. dubna do 7. května 2017, vystoupá poprvé duhová vlajka na této krásné lodi a navštíví jedny z nejrušnějších přístavů a přírodní krásy Středomoří. V Barceloně je naplánováno přenocování ve spolupráci s Kolínskou párty „Sexy“ – opravdu jedinečná celonoční párty. DJs z Kolína nad Rýnem a Barcelóny s mnoha španělskými Gogo tanečníky promění terasu u bazénu v nejžhavější klub v katalánském hlavním městě. Berlínská Revolver párty“ proběhne v Neapolského zálivu opět na terase u bazénu.

 

Také na palubě lodi bude připraven pestrý program pro všechny z LGBT komunity a jejich přátelé. DJ Hildegard, veterán za gramofonem rozžhaví všechny účastníky na palubě nejen svými technickými dovednostmi, ale také vyjímečným fyzickým výkonem. Power Pack, který je nedílnou součástí německé i mezinárodní hudební scény, přesně ví jak rozžhavit své publikum.

 

Vedle tvrdých beatů a žhavých rytmů zde proběhnou také večery, kdy si zatrénují spíše Vaše bránice. Hamburská komediální hvězda Kay Ray je opravdu pověstný klaun, provokatér a zpěvák, který Vám předvede na moři svou mistrovskou, náročnou satiru.

 

 

 

Výjimečný umělec Sven Ratzke předvede publiku skvělý kabaret. V Nizozemsku působí jako hvězda a inspiruje se Davidem Bowiem Show „Starman“ a slaví úspěchy po celém světě.

 

Sobě vlastní umění předvede také svůdná Elke Winter, která vystoupí s programem „Das Beste“ a obohatí tak program na palubě. Její jméno je zkratka pro čistou zábavu. Komiky se naučila v Hamburku, kde se vypracovala od píky až do top 5 německého travesti průmyslu.

 

Veškeré informace k duhové plavbě a speciálnímu programu od TUI Cruises naleznete na webu rainbow-cruise.de.

 

Odkaz:

Rainbow Cruise od TUI Reisen

Rakousko: Pink Lake 2017 u Wörthersee

LGBT-festival u jezera Wörthersee bude mít v tomto roce již desáté výročí a proběhne v termínu od 24. do 27. srpna. Wörthersee tourismus oznámilo tuto středu nový termín konání Pink Lake Festivalu 2017. Gayové, lesbičky a jejich přátelé se setkají ve dnech 24. až 27. srpna ve Veldenu v rakouské spolkové zemi Korutany. Mezinárodní LGBT akce zároveň slaví své desáté výročí.

 

 

Na devátém festivalu na konci loňského srpna, pořadatelé napočítali více než 4.500 návštěvníků z 29 zemí. „Nejdůležitější pro nás je, že festivaloví hosté jsou spokojení, užijou si pobyt u jezera Wörthersee a příští rok znovu přijedou,“ uvedl generální ředitel Wörthersee tourismu Roland Sint. V průzkumu mezi návštěvníky hodnotilo 99% z nich letošní událost jako „velmi dobrou“ nebo „doporučuji“.

 

Queer konec léta u známého, rakouského jezera

 

Za krásného letního počasí proběhl v roce 2016 program Pink-Lak: Na Almdudler Trachtenparty došlo k nastartování zábavy, dále pak následovalo účinkování štýrského komika Frankyho Leitnera a skupiny tanečníků Almrausch Sattendorf. Novinkou klubové noci bylo umístění párty do působivých prostor „továrny“. „Boat Cruise Party“ proběhly na třech lodích, které poprvé společně pluly na Wörthersee. Návštěvníci tak měli možnost přecházet mezi jednotlivými párty těchto lodí.

 

 

 

 

Během dne proběhla setkání v SOL-Beach Clubu ve městě Velden. V uvolněné atmosféře komentované dragqueens Mataina a Melli mohli účastníci festivalu ve večerních hodinách na umělé písečné pláži, na souši i ve vodě, soutěžit v plážových hrách a vyhrát různé ceny.

 

Odkazy:
Homepage Pink Lake s dalšími informacemi a fotkami
Fanpage k eventu na Facebooku

Dave´s club

Podrobnosti

Top Locals

Babylonia sauna

Velmi populární gay sauna v centru Prahy umístěná nedaleko stanice metra Můstek. Naleznete zde suchou saunu,parní lázně. Dále darkroom s videem, internetem s WIFI.

 

Na baru  široký sortiment nápojů. Milovník saunování si určitě příjde na své. Sauna je oblíbená u všech věkových kategorií.

Každy pátek od 19 hod. se pořádají Foam párty a každou neděli – Naked párty.

Čtěte více

17 ledna 2017

Áčko restaurace

Útulná restaurace s italskou a českou kuchyní nedaleko centra Brna. Nabízí pohodové prostředí pro romantickou večeři i možnost pořádání bujarých večírků a oslav.

 

Jídelníček je pestrý od pizzy po těstoviny, saláty ke steakům, burgery až k tortillám.

V nabídce naleznete i bohaty výběr nejrůznějších druhů piv. Vždy v poledne si z meníčka můžete vybrat české hotovky. Přes poledne v době obědů je osazenstvo smíšené. V podvečer je ideálním místem jako startovací bod před Vaší párty.

Čtěte více

03 února 2017

Las Palmas

Las Palmas je sauna, kterou z ulice určitě nepoznáte na první pohled. Nachází se ve středu obytné čtvrti kousek od centra města a jen nápis na budově Vás ujistí, že jste na správném místě. Jakmile vstoupíte dovnitř, pocítíte se ihned jako velmi vítaný host. Vstupní prostor Vás zve k lenošení a povídání si s ostatními návštěvníky. Jedná se o jedinou gay saunu v Brně, díky čemuž je hojně navštěvovaná a to smíšeným publikem.

 

Majitel klade velký důraz na hygienu, proto zábavě v sauně nestojí nic v cestě.

 

Pravidelné akce: pondělí: snížené vstupné, úterý: vstup zdarma pro všechny do 23 let, středa: poloviční vstupné pro páry a od čtvrtka do neděle pivo zdarma do 18:00.

Čtěte více

03 března 2017