Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
České gay novinky - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

České gay novinky

20. Mezipatra se hýbou „V proudu změn”

Queer filmový festival Mezipatra proběhne v Praze od 7. do 14. listopadu, od 15. do 22. listopadu se přesune do Brna. Téma letošního ročníku je „V proudu změn”.

 

Dvacátý ročník Queer festivalu Mezipatra se bude konat v Praze od 7. do 14. listopadu. Poté se přesouvá festival do Brna, kde 22. listopadu končí. Následují tradiční ozvěny v regionech. I letos jsou pro návštěvnice a návštěvníky připraveny ty nejlepší hrané filmy, dokumenty nebo krátké filmy s queer tematikou, které sbíraly uznání po celém světě. Mezipatra nově kladou zvláštní důraz na doprovodné akce: novinkou bude víkendový program pro filmové profesionály, který se zároveň otevře všem zájemkyním a zájemcům o queer filmový průmysl. Tématem letošních Mezipater bude heslo: „V Proudu změn”.

 

Zahajovacím filmem festivalu bude nezávislá americká komedie Adam režiséra a scenáristy Rhyse Ernsta, který je také jedním z producentů kritikou oceňovaného seriáu Transparent. Základem celovečerního debutu předního trans tvůrce současnosti se stala předloha Ariel Schrag pojednávající o stejnojmenném hrdinovi, jenž ve snaze získat srdce dívky zapírá svou cis identitu. Snímek, který s lehkostí a citem autenticky ukazuje queer komunitu, měl světovou premiéru na festivalu Sundance. Rhys Ernst ho na Mezipatra přijede uvést osobně.

 

QFF Mezipatra 2019

Praha 7. – 14. 11.
Brno 15. – 22. 11.
ozvěny v regionech

www.mezipatra.cz
www.mezipatra.cz/queer-kino

Další

10 října 2019

Mezipater během Prague Pride

Mezipatra na Prague Pride: vítěz Berlinale, zábavný pub quiz i Vrcholné umění

 

–    I letos bude součástí Prague Pride program Mezipater s názvem Identita ve městě.
–    Akce se koná od 6. do 9. srpna v Kasárnách Karlín.
–    Na návštěvnice a návštěvníky čekají diskuze na současná queer témata, projekce nových i klasických snímků a pub quiz.

Queer filmový festival Mezipatra připravil již podeváté řadu filmových projekcí a diskuzí Identita městě, která proběhne v rámci Prague Pride. Akce bude probíhat od 6. do 9. srpna v prostorách Kasáren Karlín. Mezi hlavní lákadla programu patří například snímek Historka o zelené planetě, který získal na festivalu Berlinale cenu Teddy Award, francouzský snímek Jonas s nepřekonatelným Félixem Maritaudem v hlavní roli nebo queer edice pub quizu s vycházející hvězdou české drag scény Just Karen. Vstup na diskuze je zdarma, vstupné na projekce je dobrovolné.

 

ÚTERÝ 6. srpna

 

DISKUZE 19:00: Přátelé na život a na smrt

Přátelství je důležitou sociální vazbou nejen v queer komunitě. Diskuze, které se zúčastní například aktivistka Jamie Emma Rose z Trans*parentu, představí jeho proměny ve věku sociálních sítí a atomizace společnosti.

PROJEKCE 21:00: Historka o zelené planetě
Tania, Pedro a Daniela jsou na nekončících diskotékách v Buenos Aires jako doma. Když se Tania dozvídá o smrti babičky, musí trojice nerozlučných přátel opustit svět večírků a vyrazit na venkov, aby mohla splnit babiččino poslední přání – pomoci jejímu nejvěrnějšímu příteli navrátit se domů. Ten se ale nachází na jiné planetě… Podivínská road movie o důležitosti přátelství a solidarity získala prestižní cenu Teddy Award.

 

STŘEDA 7. srpna

 

DISKUZE 19:00: Škola základ života
Škola by nás měla naučit nejen číst, ale i toleranci. To, jak se to dnes u nás daří, vysvětlí odborník Vítězslav Slíva věnující se výzkumu homofobie a transfobie spolu s dalšími expertkami a experty na vzdělávání. Součástí diskuze bude i téma sexuální osvěty a boj proti šikaně.

PROJEKCE 21:00: Jonas
Život Jonase je plný rvaček, alkoholových eskapád a nahodilých sexuálních dobrodružství. Poté, co se s ním rozejde partner, musí náhle čelit svým vytěsněným traumatům z dospívání. Ze současnosti se vracíme do roku 1997 a sledujeme Jonasovo první milostné vzplanutí, které ovlivnilo navždy jeho budoucí život… V dynamickém snímku o dospívání a odvaze čelit bolestným vzpomínkám září vycházející hvězda francouzské kinematografie Félix Maritaud (120 BPM, Zatoulaný).

 

ČTVRTEK 8. srpna

 

DISKUZE 19:00: Queer Art
Umělkyně a umělci přináší jiný a mnohdy zajímavější pohled na svět. Přesto velká část z nich během života zápasí s existenčními problémy. Jak vypadá takový život lidí políbených múzou se návštěvnice a návštěvníci dozví na diskuzi s Darinou Alster a dalšími zástupkyněmi a zástupci umělecké komunity.

PROJEKCE 21:00: Vrcholné umění
Syd právě povýšila v redakci newyorského magazínu, ale touží se vyšplhat ještě výš. Jak jinak než tím, že svede svou sousedku, kdysi velmi nadějnou fotografku, která si teď už jen užívá drog se svou chřadnoucí přítelkyní. Ale co když se k sexu, drogám a umění přidá i láska? Tuto otázku zodpoví lesbické drama o pomíjivosti slávy a kariérních intrikách režisérky Lisy Cholodenko (Děcka jsou v pohodě).

 

 

 

 

PUB QUIZ 19:00
Součástí programu bude i oblíbená queer edice pub quizu. Celým večerem provází hvězda české drag scény Just Karen. Kvízu se můžou zúčastnit týmy v počtu od dvou do pěti lidí a pro všechny vítězky a vítěze jsou připraveny i úžasné výhry.

 

PROJEKCE 21:00: Best of Shorts 2018
Program zakončí to nejlepší z krátkometrážní soutěže filmového festivalu Mezipatra. Pětimístnou kompilaci otevře Emil a Adam v nevinném Přespání. Alexe, Carl, Lesia a Todd otestují svá přátelství ve filmech Zahřívací kolo a Wild Dances. O místo na slunci zabojuje Aneta ve venkovském dramatu Jen se na ni podívej i osamělý Jonathas v uhrančivě barevném snímku Sirotek.

 

SOBOTA 10. srpna od 21:00

 

Pro ty, kteří nestihnou úterní cenami ověnčený snímek Historky o zelené planetě, je připravena speciální projekce v prostorách Stalina na Letné. Vstupné na tuto projekci je zdarma.

 

Vše na adrese: Kasárna Karlín, Prvního pluku 20/2, Praha 8

Další

07 srpna 2019

Prague Pride 2019 slaví výročí Stonewallských nepokojů

Pride festivaly po celém světě si letos připomínají 50. výročí Stonewallských nepokojů, které jsou milníkem v historii LGBT hnutí. Události následující po policejní razii v newyorském gay klubu Stonewall Inn v roce 1969 přenesly boj za práva gayů, leseb, bisexuálních a transgender osob přímo do ulic – queer lidé získali silný hlas a začali být vidět. Festival Prague Pride, který se letos koná od 5. do 11. srpna, se k těmto významným historickým momentům také přihlásí.

 

Historii, současnost a očekávání budoucnosti propojuje také kampaň Prague Pride 2019. Ruce dvou žen nebo dvou mužů se natahují k dotyku, ale zůstává mezi nimi prostor. Headline Spolu na dosah odkazuje ke skutečnosti, že i dnes, 57 let po zrušení trestnosti homosexuality v Československu, se mnoho stejnopohlavních párů raději nechytne na ulici za ruce. Letošní festival vyzývá, že nastal čas to změnit. K tomu je potřeba nejen to, aby LGBT+ lidé byli přítomní a viditelní ve veřejném prostoru, ale aby je přitom podpořili i jejich spojenci z heterosexuální části společnosti. I ti by měli své queer přátele chytnout pomyslně za ruku a veřejně se přihlásit k jejich podpoře.

Prague Pride 2019 muzi

Vizual Prague Pride 2019

 

 

Kdy a kde průvod proběhne?

 

 

Duhový průvod se uskuteční v sobotu 10. srpna a vrací se na svoji původní trasu, která z Václavského náměstí vede ulicí Na Příkopě a dále přes Náměstí Republiky, Revoluční, Dvořákovo nábřeží a Čechův most na schody na Letnou. V Pride Parku na Letenské pláni bude zábava pokračovat do 22 hodin, queer program zahrnuje několik hudebních stagí, stan se soutěží ve vogue dance Pride Ball, ruské kolo a komunitní zónu s možností debatovat a poznávat se.

 

Záštitu festivalu udělil primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib, místostarosta Městské části Praha 1 Pavel Nazarský, místostarostka pro kulturu, sport a sousedské vztahy městské části Praha 7 Hana Třeštíková a radní Městské části Prahy 1 Petr Kučera.

 

Více k programu naleznete na webu: https://praguepride.cz/cs/

Další

18 července 2019

Mezipatra – film Zatoulaný a nový snímek Xaviera Dolana

Mezipatra zakládají vlastní distribuční značku. Do kin uvedou film Zatoulaný a nový snímek Xaviera Dolana

 

–    Spolek Mezipatra rozšířil svou činnost o distribuční značku Queer Kino.
–    Mezi první snímky nabízené českým kinům patří festivalový hit Zatoulaný (Sauvage) a nový film Xaviera Dolana Matthias et Maxime.
–    Zatoulaný (Sauvage) bude mít slavnostní premiéru 18. července.

 

Queer filmový festival Mezipatra oslaví letos již 20. ročník. Třetí dekáda existence představuje i začátek nové činnosti spolku: vedle pravidelného festivalu, projekcí v rámci Prague Pride,  projekcí pro školy nebo divácky oblíbených večerů Mezipatra Approved přichází organizátoři festivalu s distribuční společností Queer Kino. Ta bude českým kinům a širokému publiku přinášet ty nejlepší queer filmy.

 

„Mezipatra se za dvacet let své existence vypracovala v prestižní festival uznávaný nejen u nás, ale i v zahraničí,” říká ředitel festivalu Pavel Bicek. „Na Mezipatrech uvádíme vysokoprofilové kvalitní snímky, které do kin prostě patří na déle než týden v roce. A to teď díky naší nové distribuční společnosti bude možné,” uzavírá.

 

První akcí pod touto značkou bude slavnostní premiéra francouzského dramatu Zatoulaný (Sauvage) 18. července od 18:30 v kině Lucerna, den poté vstoupí do dalších českých kin. Debut režiséra Camilla Vidal-Naqueta byl promítán na festivalech po celém světě a posbíral řadu cen. Mezi ně patří například Cena za nejlepší herecký výkon udělovaná nadací Louise Roederera v rámci Cannes pro představitele hlavní role Félixe Maritauda, Cena za nejlepší film na norském festivalu Fusion nebo Cena za nejlepší debut na Festival International du Film Francophone de Namur.

 

 

Syrové drama nás zavede do světa mužské prostituce a absolutní svobody. Obdobně jako 120 BPM režiséra Robina Campilla, pojednávající o aktivismu v době AIDS krize, i Vidal-Naquet se skrze příběh hrdiny dotýká širších společensko-kulturních fenoménů a sugestivně vykresluje jednu z podob života gay komunity.

 

Druhým distribučním filmem Queer Kina bude vysoce očekávaný Matthias et Maxime kanadského režiséra Xaviera Dolana, který si vysloužil nadšené ovace v hlavní soutěži letošního festivalu v Cannes. Film pojednává o dvojici nejlepších kamarádů, jejichž vztah změní jeden jediný polibek. Subtilní snímek o potlačené touze a nepojmenovaných emocích okouzlil kritiky, kteří stejně jako u předchozích Dolanových snímků ocenili nápadité filmové reference, intimní kameru a skvělé dialogy.

 

“Xavier Dolan není jen miláček festivalového publika v Cannes, ale i divaček a diváků Mezipater.  A právem – nikdo o emocionálním dospívání nedokáže vyprávět natolik přesvědčivě jako Dolan ve svých barvitých filmech, v nichž se noří do nitra svých postav,” uvádí programová ředitelka Sandra Hezinová. „Pro festival Mezipatra, který dosavadní tvorbu kanadského režiséra uváděl s železnou pravidelností, je příležitost uvést film Matthias et Maxime nejen logickým pokračováním kontinuálního zájmu, ale i potvrzením, že se Mezipatra rok od roku stávají stále renomovanější akcí,” dodává.

 

QFF Mezipatra 2019
Praha 7. – 14. 11.
Brno 15. – 22. 11.
ozvěny v regionech

 

www.mezipatra.cz
www.mezipatra.cz/queer-kino

Další

11 července 2019

Prague Bear Summer 7.-11.8.2019

Kdy jste naposled zažili hřejivé medvědí objetí?

 

Prague Bear Summer je medvědí týden v Praze, kde se setkáte s chlapy – medvědy, medvíďaty a jejich příznivci. Připravili pro Vás opravdu pestrý huňatý program, ke kterému se každoročně připojují i medvědi z různých zemí světa. Těšíme se, až se stanete jeho součástí.

 
Program zahrnuje tyto akce:
–    medvědí odpoledne v Pride Village,
–    koupání s medvědy,
–    posezení u piva,
–    vycházka mimo centrum Prahy,
–    pěnová párty v sauně,
–    queer párty,
–    medvědi v průvodu hrdosti,
–    Bigger – rozehřívání,
–    Bigger – párty pouze pro muže,
–    rozlučkový oběd.

 
Podrobnosti ke každé z nich najdete na webu: http://praguebears.cz/BearSummer/Default.aspx.

 

V týdnu 5. 8. – 11. 8. probíhá v Praze Prague Pride LGBT festival, můžete si vybrat některou z jeho mnoha akcí. Budeme rádi, pokud v sobotu 10. 8. podpoříte medvědy v průvodu svou účastí.

 

Ať už Prahu znáte či nikoliv, pojďme společně dát světu další krásnou medvědí událost. Všichni medvědi a jejich příznivci jsou srdečně vítáni.

 
Provětrejme medvědí kožichy v Praze! 😉
Prague Bears http://cs.praguebears.cz/RegisterredAssociation.aspx

Další

14 června 2019

FUN&RUN v sobotu 18. května na Letné

9. ročník charitativního běhu proti homofobii FUN&RUN se uskuteční v Letenských sadech v sobotu 18. května. Česko se tak připojuje ke světovým oslavám Mezinárodního dne boje proti homofobii, bifobii a transfobii. Výtěžek ze startovného tradičně půjde na podporu internetové LGBT poradny Sbarvouven.cz a Domu světla pro klienty s HIV. Doprovodný program FUN&RUN letos počítá i s těmi, kdo běhu zatím nepropadli a raději si užijí dobrý drink nebo zmrzlinu. Akci pořádá LGBT spolek Prague Pride, Česká společnost AIDS pomoc a LGBT sportovní klub Alcedo; záštitu jí udělili ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

 

 

FUN&RUN nabízí trasy 5 a 10 km pro dospělé běžce a běžkyně. Děti se mohou zúčastnit dětského závodu na 300 metrů. Prezence běžců na místě začíná v 11:00, start hlavních běhů je v 13:00 a dětského běhu ve 14:00 hod. Online registrace jsou otevřeny až do pátku 17. května, v sobotu se může omezený počet lidí registrovat přímo na místě. Vloni se běhu FUN&RUN účastnilo 500 běžců a běžkyň. „FUN&RUN je běh, v němž je účast důležitější než vítězství. Chceme ukázat světu, že homofobie a stigmatizace lidí s HIV nemá v české společnosti místo,“ říká tisková mluvčí Prague Pride Bohdana Rambousková.

 

Více na webu: www.funandrun.cz

Další

10 května 2019

Výstava nahých lidí v Praze na stálo

VOAYER GALLERY je první galerie na světě se stálou expozicí skutečných nahých lidí, která se nachází na Václavském nám. 58 v domě módy ve 4. patře.

 

Je otevřená pravidelně od úterý do neděle. Během dne se konají vždy 4 výstavní vstupy, na které si můžete zakoupit vstupenky. Každý vstup trvá 90 minut.

 

Časy vstupu:

11:00 – 12:30

14:00 – 15:30

17:00 – 18:30

a poslední 20:00 – 21:30

 

Každý den jsou vystavováni muži a ženy společně v různém poměru a pokaždé se můžete také „těšit“ na jiné lidi. Na 20.4.  – 21.4. je připravena speciální výstava pouze mužů, na kterou bychom Vás chtěli za gaymap.cz pozvat.

 

Více informací naleznete na: www.voayer.gallery

 

Autor foto: Martin Čalfa Horňan

Další

16 dubna 2019

20 let Rainbow Spring Praha

Všichni známe mistrovství světa a olympijské hry. Ačkoli se s tímto opravdu nelze srovnávat, tak v mnoha zemích organizují LGTB spolky mnoho sportovních eventů. V letošním roce oslaví sportovní akce „Prague Rainbow Spring“ již své 20. výročí a proběhne od 3. do 5. května.

 

„Prague Rainbow Spring“ je mezinárodní sportovní turnaj pro LGBT sportovce a jejich přátele, kolegy a příznivce. Očekává se, že dorazí více než 400 účastníků z mnoha zemí. Soutěžit se bude v několika disciplínách a to volejbale, badmintonu, plážovém volejbale a plavání.

 

Plavání – Rainbow Spring

 

Jako obvykle jsou na večer připraveny také LGBT párty. 3. května proběhne v pražském gay Clubu Termix WarmUP Party. V sobotu se pak konají sportovní akce – volejbal, badminton a plavání – Rainbow párty v klubu Termax a v neděli od 12:00 do 18:00 Rainbow Picnic a Beach Fun Zone v Beach Clubu Ládví.

 

Každoročně akce „Rainbow Spring“ láká stále více turistů – kteří navštěvují tuto soutěž jako návštěvníci. Připojte se k nim a zažijte Prahu ze sportovní stránky. Vstupenky jsou k dispozici od 260 Kč. Všechna sportoviště a akce jsou snadno dostupná městskou hromadnou dopravou. Pojďte se pobavit na „Prague Rainbow Spring“

 

Více informací naleznete:
Web Rainbow Spring
Program Rainbow Spring

Další

26 března 2019

BIGGER – Men Only Clubbing vol. 7

V Praze 23. 03. 2019 proběhne opět Bigger – Men Only Clubbing – párty pro chlapy, mědvědy, kluky, která tě zahřeje a rozvibruje.

 

V pohodové atmosféře respektu mezi generacemi a různými lidmi (bez VIP zóny, bez dress kódu) odhoď předsudky nebo cokoliv jiného a užij si přitom i tanec a hudbu mixovanou DJi naživo (house, progressive, trance). Různé oblečky, kůže, jocksy, harnessy a další fetiš doplňky jsou proto velmi vítány!

 

Bigger se inspiroval párty pro gay muže jinde ve světě (Německo, Rakousko, Polsko, Španělsko).

 

Během párty v originálních a gay přátelských prostorách Klubu Kotelna najdeš bar s příznivými cenami drinků a točené pivo u výčepu. Využij oddělenou venkovní kuřáckou zónu s posezením, chill-out zónu nebo darkroom.

 

Start je v sobotu 23. 3. 2019, otevřeno od 20 hod (hmm, čas na pokec a véču) a DJ to odpálí ve 21 hod.

 

Pojď si vychutnat a ochutnat! Big… Bigger…Grrr!

 

Více info:
http://czechbears.cz/Czechbears-Bigger.aspx

Další

19 března 2019

Třetí queer ples v Praze

Třetí queer ples v Praze pod záštitou primátora Hřiba bude moderovat Iva Pazderková. První březnový pátek roku 2019 od 19:00 se v Praze uskuteční třetí ročník plesu určeného LGBT+ lidem a jejich přátelům. Spolek STUD, který ples organizuje a navazuje tak na úspěšnou tradici akce pořádané již šest let v Brně a dva roky v Praze.  Hlavním cílem je oživit pražskou společenskou a kulturní queer scénu.  Ples si každý návštěvník může užít se svým partnerem či partnerkou bez ostychu a předsudků.  „V roce 2017 jsme v Praze založili tradici plesu určeného speciálně pro lesby, gaye, bisexuály, transsexuály a jejich přátele. Jsme moc rádi, že se o Queer Ball v Praze je každý rok větší a větší zájem a návštěvnost plesu se zvyšuje,“ říká Marek Christ z organizačního týmu.

 

Organizátoři se rozhodli, že letošní Queer Ball bude nést podtitul „Behind the Mask“. Znamená to, že návštěvníci budou moci zapojit svou fantazii a inspirovat se při výběru plesového outfitu také doplňky s maskou nebo škraboškou, které budou na tomto plese hrát hlavní roli. Organizátoři se při volbě tohoto tématu inspirovali v Benátkách a věří, že tento karneval různorodých masek a kostýmů bude pestrým zpestřením této akce.

 

„Každý náš ples má své téma, pokračujeme v tradičním pojetí Queer Ballu, které se osvědčilo v minulých letech. Věříme, že návštěvníci budou opět šikovní a kreativní a dokážou svůj outfit a doplňky k němu dokonale sladit,“ doplňuje Marek Christ.

 

 

Fotky z lońského ročníku Queer ball

 

Opět na Vinohradech

 

V klubu na Vinohradské ulici v centru metropole budou moci návštěvníci protancovat na parketu celý večer.  Bude pro ně připravený doprovodný program. Součástí programu bude tombola nebo taneční a umělecké vystoupení. Hosty budou po celý večer provázet hudebníci kapely Eremy a moderátorka Iva Pazderková, kterou mohou návštěvníci znát ze série stand-up komedií televize HBO Na stojáka, divadla, filmu a v neposlední řadě také pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas.

 

Záštitu nad plesem převzal primátor hlavního města Zdeněk Hřib, který svým slavnostním proslovem akci zahájí. „Už teď se těšíme na všechny návštěvníky třetího pražského Queer Ballu. Doufáme, že ples bude ještě větší a zábavnější než oba dva předchozí“ dodává na závěr Marek Christ.

 

Prodej vstupenek probíhá na webu www.queerball.cz a v současné době již je prodána více než polovina vstupenek.

Další

06 února 2019

OMG Party – Love is in the air

16. února  ve 22:00 hod.  odstartuje další z řady OMG a to tentokráte pod heslem Love is in the air. Pražský Club Mecca se naplní láskou a hlavně tancechtivými návštěvníky.  Můžete se těšit na Dj Pekose, Adama Grosso a samozřejmě Meccanicii. Sexy mezinárodní go-go’s a speciální dekorace  & show nebudou chybět. Po náročném výkonu na parketě je pro všechny připravena chill out zona. Love is in the air stojí opravdu za návštěvu.

 

– Pekos
– Meccanicii /resident/
– Adam Grosso
– Sexy international go-go’s
– Special decorations & show
– Chill out zone
– Soundsystem powered by FUNCTION ONE
– Brand new club reconstructed in spring 2018

 

 

Poslechněte si sety našeho rezidenta Meccanicii

 

 

VSTUPNÉ: (18+)

 

– 150,- Kč – regular předprodej*
– 250,- Kč – regular na místě
– 450,- Kč – V.I.P. předprodej*
– 690,- Kč – V.I.P. na místě
Předprodej v: https://www.mecca.cz/events/omg-party-love-is-in-the-air
Omezené množství!

 

– přednostní vstup do klubu samostatným VIP vchodem
– neomezený pohyb ve VIP prostorách v I. a II. podlaží
– nápojové menu rozšířené o exkluzivní značky
– VIP bar s obsluhou
– VIP toalety

 

Rezervace stolů, boxů a narozeninových oslav:
https://www.mecca.cz/vip-cz
reservation@mecca.cz, tel: +420 734 155 300

 

OMG After

 

OMG zábava nekončí. Po skončení OMG Party pokračuje na 2. stagi klub Mecca oficiální after párty! Čeká na vás příjemné taneční prostředí, chill-out zóna a skvělá atmosféra, která vás nenechá spát.

Další

01 února 2019

1. narozeniny klubu Garage

28. prosince 2017 – tedy přesně před rokem  otevřel poprvé klub Garage své brány. Dnes po roce fungování jsme mohli pořádně oslavit jeho první jubileum. Klub Garage se už po roce stal důležitou součástí pražské fetiš scény. Pomalu, ale jistě podnik získal svou pravidelnou klientelu, jejichž počet neustále roste a to nejen mezi místními, ale také i mezi zahraničními hosty. Od středy do neděle zde může návštěvník v pohodové atmosféře na baru nebo ve vybaveném suterénu zažít různá dobrodružství.

 

 

„Nebylo snadné zaujmout náročného návštěvníka. Je pro nás důležitá vysoká úroveň čistoty a spokojenost zákazníků“, řekl majitel Oldřich S. Aby toho dosáhl, chce do budoucna uspořádat několik tématických párty dle speciálních přání svých zákazníků. Mimo to bude nabízený sortiment v prodejní vitríně rozšířen tak, aby nabídl hostům vše, co by mohli potřebovat.

 

Účast na 1.narozeninách dne 28.12.2018 – byla velmi hojná, hosté se výborně bavili a také v suterénu bylo živo. I přes velké množství návštěvníků jste nikde nemuseli dlouho čekat. Barmani Vám namíchali rychle a s úsměvem Váš drink a byli připraveni s každým prohodit pár slov a také díky této profesionální péči se tento pražský podnik těší vysoké popularitě. Zábava plynula až do brzkých ranních hodin (místo se oficiálně zavírá nejdříve v 7:00 ráno) a tak pivo proudilo proudem.

 

Web: Klub Garage

Další

07 ledna 2019

Vánoční badewanne

Oblečení, doplňky a knihy z druhé ruky, dárky nejen s queer tematikou, tetování i sváteční dobroty nabídne třetí edice pop-up akce badewanne. Předvánoční vydání je naplánované na neděli 16. prosince. „Kapra ve vaně nemáme, oddělení pro holky a pro kluky už vůbec ne. Nezajímají nás nálepky, ale styl,“ říkají pořadatelé.

 
Už podruhé do svých skříní sáhnou Daniela a Jana z blogu Vývařovna, tentokrát se k nim připojí také módní blogerka Pavlína Jágrová. Kromě širokého výběru módy z druhé ruky bude na místě v prodeji zbrusu nový merch queer filmového festivalu Mezipatra, iniciativy Trans*parent, která v Česku prosazuje práva trans a genderqueer lidí, a virálního instagramového účtu Slova z pekla.

 
Ke koupi bude i první číslo tištěného magazínu Kink, plátěné tašky s designem od ilustrátorky Barbory Tögel, a k tomu ještě oblíbené samolepky, pohledy a vulvy z dílny šéfredaktorky Kink a vizuální umělkyně Anny Wim.
Příchozí si k Vánocům můžou nadělit také dárek na celý život v podobě tetování. Dopoledne bude s jehlami a vlastními návrhy připravený handpoker Cyril Filcík, odpoledne ho se strojkem vystřídá Sarah Dubny. Ceny tetování budou začínat na 500 korunách, termín je možné rezervovat předem na Facebooku nebo přímo na místě.

 
K badewanne tradičně patří i skvělé jídlo a hudba. Slané i sladké dobroty připraví Ema Bartošová, kterou mohou návštěvníci a návštěvnice znát z vršovického SLOW Café. Za DJským pultem se pak vystřídají resident drag DJ Miss Carriage a DJs Tasya a Nevinnost z pražské Lovely crew. Chybět samozřejmě nebude fotokoutek se stylovou výzdobou.
badewanne

 

 

FB událost je tady: http://bit.ly/badewanne_potreti
16. prosince 2018
11:00 – 19:00
2. patro kavárny Patra

Další

12 prosince 2018

Jsme Fér: kalendář s fotografiemi Roberta Vana

Kalendář s fotografiemi Roberta Vana je v prodeji. Obsahuje třináct originálních fotografií, na kterých světoznámý fotograf zachytil životy gay a lesbických párů, jsme přetavili do nástěnného kalendáře na rok 2019. Vánoční dárky tak můžete mít vyřešeny s předstihem – a ještě přispějete na dobrou věc.

 

Kalendář navazuje na výstavu Jedna láska, jedno manželství, ve které se Robert Vano zaměřil na životy párů, které touží po manželství, ale zatím se u nás bohužel vzít nemůžou. Fotil ovšem i jejich známé, příbuzné, kolegy a kolegyně. Aktuálně výstava putuje po českých krajských městech: sérii velkoformátových černobílých fotografií můžete vidět naživo až do 21. prosince.

 

V podobě kalendáře teď můžete mít sérii i doma. Nebo jí obdarovat své blízké. Koupí navíc podpoříte férovou kampaň, která se v Česku už druhým rokem zasazuje o prosazení manželství pro všechny. Cena jednoho kalendáře je 500 korun, které nám zašlete jako dar prostřednictvím formuláře níže. Spolu s tím nám prosím napište své jméno a informaci o tom, že jste dar zaslali, na spolecne@zamanzelstvi.cz.

 

Link kde je možno dar poskytnout: Vano-kalendář

 

 

Další

22 listopadu 2018

VOAYER: výstava skutečných nahých mužů!

„Jak jinak oslavit Den svobody, než nahotou?“ říká o výstavě její autor. VOAYER: Výstava skutečných nahých mužů se uskuteční v historické budově, v prostoru Drive House, na ulici Rubešova 7 v Praze, kde několik měsíců bydlel také první prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk. Petreje se pro tento prostor rozhodl, protože mu připomíná prostory, ve kterých byla úplně první Výstava nahých žen, kterou pořádal v Bratislavě.

 

O návštěvu této výstavy mají zájem především ženy. Během dvou výstavních dnů, kdy se každý den vystřídají jiní muži, si budou návštěvníci moci prohlédnout více než dvacet skutečných nahých mužů různého věku, postav a rozměrů. A tak, jako jejich „kolegyně“ na předchozích výstavách, i oni budou vystaveni v různých BDSM pozicích a doplňcích.

 

Organizator Mario Petreje

Mário Petreje

 

Tak, jak tomu bylo na proběhlých výstavách nahých žen, některých mužů se budou moci návštěvníci i dotknout! Kapacita výstavy, která se uskuteční pouze ve dvou dnech, je však omezena. Vstupenky lze ještě stále zakoupit v předprodejní síti TicketPortal.

 

„Stačí prísť s otvorenou mysľou, bez očakávaní a o skutočne životný zážitok sa postaráme. Tešíme sa na všetkých, ktorí svoju, ako aj slobodu iných, prídu osláviť priamo na výstavu VOAYER,“ říká Mário Petreje, autor výstavy.

 

Více info: VOAYER

 

Datum konání: 17. – 18. listopadu

Další

06 listopadu 2018

Gayman 2018 je Matěj Nebúrka

V sobotu 27.10, se v Ostravském clubu Fabric konal již 17. ročník národní soutěže GAYMAN. Letos se finále zúčastnilo 6 finalistů.  “ Mělo jich být původně 7, ale Marek Černín nedorazil. I přesto finále bylo a proběhlo“. řekl Marian Kajzer, prezident soutěže.
Vítězem se stal Matěj Nebúrka ze Zlatých Hor. Ten také získal tituly GAYMAN Internetu a Charity. Na druhém místě skončil Lukáš Krajčo z Prahy a třetí příčku společně s titulem Gayman Sympatie obsadil Adam Dominík Wolf z Benátek Nad Jizerou. Finalisté prošli čtyřmi disciplínami. První disciplínou byla přehlídka pracovních oděvů. Druhou byla přehlídka spodního prádla od DMX Gear. Po přestávce, kdy si diváci mohli zakoupit lístky do „Losovačky“ a vyhrát z mnoha cen, jenž převýšili hodnotu 5000 korun, následovaly „Otázky“ a Volná disciplína. V té nejvíce zazářil celkový vítěz Matěj Nebúrka, ač mu na paty šlapal druhý Lukáš Krajčo.

 

Gayman 2018 Matěj Nebůrka

Matěj Nebůrka

 

Slavnostní večer  navštívilo také několik VIP osobností, jako Miroslav Hlavatý (bývalý ředitel Domu světla), manželé Zlí, či 3. více MISS ČR Daniela Francová. Mezi hosty byl i Petr Hanzlík, dlouholetý aktivista v boji proti AIDS, který společně s Mirkem Hlavatým zajistili kondomy zdarma. Cenu za celoživotní přínos LGBT komunitě „Duhový Anděl 2018“ si odnesla travesti umělkyně Nadja Mini. Ta letošní finále také moderovala. Novinkou byla pro diváky výměna partnera Nadji. Tím se stal moderátor Vlasta Vébr.

 

Za gaymap.cz vítězi srdečně gratulujeme a už nyní se těšíme na příští ročník soutěže Gayman.

 

Více info na Facebooku.

Další

01 listopadu 2018

19. ročníku queer filmového festivalu Mezipatra

19. ročník queer filmového festivalu Mezipatra se v Praze koná od 8. do 15. listopadu a v Brně od 16. do 23. listopadu. Po skončení festivalu proběhnou ozvěny v Olomouci. Tématem festivalu bude Mimo realitu.

 

„Oproti předchozím dvěma ročníkům, které se věnovaly širšímu společensko-kulturnímu kontextu, se ve výběru tématu vracíme zpátky k filmu. Respektive k jeho schopnosti zobrazit naše sny, touhy a skryté vize,” říká o letošním tématu Mezipater programová ředitelka festivalu Sandra Hezinová. „Snímky proto různým způsobem zkoumají svět fantazie, kde realitě často dochází dech.”

 

Jako zahajovací snímek Mezipater uvidíte coming-of-age drama L’Animale rakouské režisérky Kathariny Mückstein o mladé dívce Mati, která svůj čas tráví bezstarostnou jízdou na terénní motorce se svou klučičí partou. Výlučná pozice jediné dívky z party se však otřese v momentě, kdy se sblíží s outsiderkou, jež byla doposud terčem jejich šikany. Režisérka bude jednou z čestných hostů festivalu. Mezi další očekávané snímky patří  sociálně-kritické drama NeonBoy (Tinta Bruta). To v neonových obrazech představuje příběh mladého Pedra, který se za peníze svléká před webkamerou. Snímek byl oceněn cenou Teddy Award na letošním Berlinale. Festival také uvede belgické drama debutujícího režiséra Lukase Dhonta Dívka (Girl) oceněné prestižní cenou Queer Palm udělované v rámci MFF v Cannes.

 

 

I letos budeme diskutovat s odbornicemi a odborníky na aktuální témata týkající se LGBTQ+ komunity ve vršovické kavárně Patra. Dále se návštěvnice a návštěvníci Mezipater mohou těšit na zahajovací večírek Zvěřinec, kdy kavárnu kina Lucerna roztančí rytmy současného elektra i ověřených hitů v podání festivalových rezidentů DJs Urxins za podpory DJs Step By Step a Nevinnost, nebo sobotní party Fata Morgana v klubu Ankali. Hlavní hvězdou večera budou berlínští DJs Acado (dříve Techno Frühstück).

 

Pouze do 16. října si mohou divačky a diváci v Praze zakoupit výhodné festivalové permanentky v ceně 540 Kč na pokladnách kin Světozor, Lucerna a Pilotů nebo online na webu Lucerny a Světozoru .  V Brně jsou permanentky k dostání po celou dobu festivalu, a to v kinech Scala a NoArt. Díky permanentce získáte sedm lístků za cenu pěti. Ty budou platit ve všech kinech festivalu. Konkrétně v pražských kinech Lucerna, Světozor a Pilotů. V Brně pak již tradičně v kině Scala a prostoru NoArt.

 

QFF Mezipatra 2018
Praha 8. – 15. 11.
Brno 16. – 23. 11.

 

Doporučené taxi: Liftago

 

Další

11 října 2018

Pozvánka od Jsme fér a Divadla Ungelt – představení Skořápka

Divadlo Ungelt pořádá 14. října charitativní divadelní představení, jehož výtěžek bude věnován na podporu kampaně za manželství pro gay a lesbické páry v České republice. Na programu bude hra polského spisovatele a dramatika Marcina Szczygielskiho SKOŘÁPKA, v hlavní roli s Alenou Mihulovou a Petrou Nesvačilovou. Režíruje Pavel Ondruch.

 
V zapadlé knihovně se schází nesourodá dvojice. Zakřiknutá knihovnice a suverénní zlatokopka. Co přinese toto setkání? Komedie o nečekaném přátelství a cestě ke svobodě.

 
Kromě skvělého uměleckého zážitku na vás čeká sklenka vína v příjemné atmosféře a jako dárek jedinečný kalendář s fotografiemi Roberta Vana ze série Jedna láska, jedno manželství s vlastnoručním podpisem autora.

 
Vstupenky za cenu od 1500 Kč formou daru pořídíte na webu kampaně Jsme fér.

 
Užijte si nádherný večer!

Další

26 září 2018

badewanne podruhé v Patrech

16. září 2018 proběhne už podruhé v kavárně a queer komunitním centru Patra prodejní akce badewanne a nabídne především výběr oblečení z druhé ruky – na gender se tady nehledí. „ Sekce pro holky a pro kluky u nich nenajdete, sami je považují za přežitek. „Nezajímají nás nálepky, ale styl,“ říkají pořadatelé.

 

Ikonické kousky z vlastních šatníků nabídnou i Daniela a Jana z blogu Vývařovna, třpytky a nalepovací kamínky na tělo zajistí theglitters.cz. V novém outfitu a s originálním líčením se návštěvníci a návštěvnice můžou nechat zvěčnit na Instax v tematickém fotokoutku. Odejít ovšem můžou i s trvalejší ozdobou: se strojkem a jehlami budou v Patrech připravené tatérky Holka z Malovanky a Dena P.ink. Cena jednoho tetování bude začínat na 500 korunách, termín je možné rezervovat dopředu na facebookové události nebo na místě.

 

badewanne by se neobešla bez drag queens. Speciální drink bude na horním baru míchat rezidentka Pater Karen McLaren , za DJský pult se postaví Miss Carriage. Večer ji pak s elektronickým setem vystřídá DJ xhatum. Domácí dobroty – slané i sladké – i tentokrát napeče a navaří Anna Kušičková. Jako bonus můžou příchozí ochutnat vyhlášené buchty od Daniely z Vývařovny. Domů si mohou odnést také pokojovou rostlinu od Rostlinářství a pohlednici, stojánek na tyčinky ve tvaru vulvy nebo zbrusu nové samolepky od ilustrátorky a šéfredaktorky Kink.cz Anny Wim.

 

badewanne
16. září 2018
11:00 – 19:00
2. patro kavárny Patra

 

Facebook: facebook.com/badewannecz

Další

13 září 2018

GAYMAN Česko Slovensko – Finále 27. října

Finále letos proběhne 27. října od 19 hodin v Ostravském multifunkčním prostoru Fabric. Letošní ročník přichází opět s volbou Gayman Charity 2018. Volba probíhá následovně: Každý finalista má u své fotky číslo transparentního bankovního účtu Nadačního fondu Pavla Novotného a svůj variabilní symbol, pod kterým bude bojovat o co největší částku pro tento fond. Pro možnost podpory fondu a zároveň finalisty ze zahraničí je dán také IBAN.

 
Veškeré prostředky budou zcela transparentně využity pro potřebnou a krásnou věc – Charitu. Navíc budete mít absolutní přehled o částce, kterou váš favorit vybral. Vítěz bude tváří fondu pro LGBT komunitu po dobu jednoho roku. Veškeré finanční prostředky putují přímo na účet fondu, nikoliv přes prostředníka či organizátory soutěže Gayman. Výherce bude oznámen, stejně jako celková částka, na gala finále Gayman 2018 v multifunkčním prostoru Fabric 27. října v  Ostravě. Variabilní symbol určuje datum finále a číslo finalisty, u společné fotografie je koncové dvojčíslí ročník, který se letos koná. Volba končí 26. října v 18.00 hodin.
Fotografie k možné podpoře čtenáři zde: Fotogafie

 

 


Letos se, stejně jako v loňském ročníku, přikročilo k zcela nové formě charitativního postoje celé akce. Žádné finanční prostředky neputují přes realizační team či samotného organizátora. Organizátor s realizačním týmem se chtěli vyhnout pomluvám o zneužívání financí, zvolený způsob je zcela transparentní a vše putuje přímo NF Pavla Novotného.

 
Gala finále budou moderovat, jako loňský ročník, Luboš Procházka a travesti diva Nadja Mini.
Událost FINÁLE: Událost na FB

Další

06 září 2018

Pilsen Pride 2018

O víkendu od 24. do 26. srpna proběhla  v západočeském městě piva Plzni již druhá duhová Pilsen Pride a zařadila se tak mezi další LGBT události podporující povědomí o LGBT komunitě a sloužící ke zvýšení vzájemné tolerance.

 

Už od čtvrtka se konalo mnoho různých diskusí, rozhovorů, prohlídek s průvodcem či filmových projekcí s LGBT tématikou a vše tradičně vyvrcholilo duhovým průvodem, který se konal v sobotu odpoledne. Na rozlehlém trávníku v centru města se shromáždilo zhruba 350 lidí s výrazným podílem leseb.

 

 

Foto: Jana Braunova

 

V 15:30 se dav začal klidně pohybovat historickým centrem města. Bohužel jsme letos museli počítat také s proti-demonstrací: pod náměstím čekalo asi 25 lidí, očividně milovníků vojenského oblečení a hlasitě protestovali proti duhovému průvodu. Přestože vzduchem prolétlo určité množství urážek měla plzeňská policie všechno pod kontrolou. Velice bychom chtěli všem policistům poděkovat, byli přítomni opravdu na každém kroku, vždy milí a asertivní a také díky tomu došel duhový průvod bez velkých problémů do svého cíle.

 

 

Foto: Jana Braunova

 

Průvod skončil stejně jako loni v multifunkčním a kulturním areálu „Papírna“, bývalém papírenském mlýně, kde se účastníci mohli uvolnit, navštívit jeden z mnoha informačních stánků (jak politických stran, tak i neziskových organizací) nebo se osvěžit drinkem, nebo studeným pivem. Průvod tak skončil ve velkém stylu a účastníci si zde mohli dobíjet baterky na večer.

 

Závěrečná párty festivalu proběhla v legendárním klubu G + L Míša, kde se slavilo od 20:00. Pro tuto zvláštní příležitost byl také letos otevřen velký a pěkně vyzdobený dvůr, kde se konala různá Travesti vystoupení. Výborná párty, na které jsme se dobře bavili až do ranních hodin. Tento víkend byl nejen opravdu povedený, ale také vítanou změnou oproti již někdy velmi komerčním pridům. Za gaymap.cz  se budeme těšit také v příštím roce. Přijeďte také a staňte se součástí Pilsen Pride 2019!

 

Další fotografie od Jany Braunové najdete na Facebook

 

Jana na Facebook…

Další

03 září 2018

Pozvánka na LBGT community Dance Salsa + Kizomba

Zveme všechny milovníky tance na taneční workshop kubánské salsy a urban kizomby!

 
Co potřebujete s sebou: jen pohodlné oblečení a čistou taneční nebo sportovní obuv, kterou nepoužíváte venku.
Není třeba přijít v páru! Workshop je vhodný pro dospělé jakéhokoli věku.
Cena je 250Kč za 2hodiny.

 
Program
1. hodina salsa, 15min pauza, 2. hodina kizomba.
Prosím, doražte alespoň 10 minut před začátkem.
Kapacita je omezená, ale můžete si rezervovat místo na: show@dancedifferent.cz nebo 731374584, nebo FB

 

Další

21 srpna 2018

Malé ohlédnutí za Prague Pride 2018

Každý rok se předposlední den festivalu Prague Pride koná barevná přehlídka, která je jeho velkolepým vyvrcholením. Také letos tomu nebylo jinak.

 

Místo setkání a výchozí bod průvodu bylo jako již tradičně Václavské náměstí: toto krásné, historické místo v srdci města bylo zaplněno již od brzkých ranních hodin. Tedy několik hodin před tím, než vyrazil samotný průvod. Na místo dorazilo nejen mnoho LGBT aktivistů, ale také velké množství diváků a turistů. Tento barevný dav jednoduše zaujal opravdu každého. Stejně jako v minulosti se odpůrci shromáždili kolem symbolu Václavského náměstí, u sochy sv. Václava.

 

Část Václavského nám. byla vyčleněna pro přípravu průvodu a jeho seřazení.  V centru Prahy a přilehlých uličkách jste nenašli žádné větší vozidlo a mohli jste si tak přípravu průvodu dobře prohlédnout. Také letos byl překonaný rekord v počtu jednotlivých vozů a podle oficiálních informací bylo v průvodu více než 40 000 lidí. Tolik lidí zde opravdu ještě nebylo, a proto se letos jednalo nejen o největší, ale také nejdelší Prague Pride průvod všech dob!

 

Prague Pride 2018

 

Přehlídka končila jako obvykle přechodem Vltavy a následným výstupem do parku na Letné, kde se konala oficiální párty. Po výstupu jste byli odměněni nádherným výhledem na staré město v opravdu velmi barevné společnosti a zábava mohla začít.

 

 

Vodafone se svou XXXXL vlajkou

 

Prostor Pride Letné byl optimálně rozdělen tak, aby poskytoval návštěvníkům maximální zábavu a také volnost pohybu! Známí umělci vystupovali živě na dvou open-air scénách, kde nadšení diváci odměňovali každé vystoupení bouřlivým potleskem. Ve velkém kosmickém stanu (Octagonu), který vypadal spíše jako stanice na Marsu, se vystřídalo velké množství různých DJů, kteří svými harmonickými beaty připravovali návštěvníky na nadcházející párty večer. Perfektní!

 

 

Ti, kteří hledali klidnější a uvolněnější zábavu, měli příležitost schovat se do stínu mezi stromy a udělat si piknik. Také ve VIP zóně, která se nacházela ve středu mezi stagemi,  jste mohli ve stínu relaxovat na jednom z lehátek a při rozhovoru se zajímavými hosty upíjet ze sklenice vína či piva, jejichž spotřeba byla neomezená díky VIP lístku. Velmi užitečné byly skříňky, které byly k dispozici pro každého hosta, aby si mohl užít párty bez starostí a v pohodlí. VIP toalety byly opravdu skvělé!

 

 

Letná – finále

 

Během rozhovorů s návštěvníky z domova i ze zahraničí bylo jasné, že Prague Pride je jedním z nejkrásnějších a originálních párty, kterou na Letné zažili. A i když párty skončila již  ve 22.00 hodin, tak určitě stála za návštěvu!

 

Oslav však nebyl konec a zábava dále pokračovala v klubech!!!

 

Afterparty Dirty Dirty Dancing

 

Oficiálně Prague Pride afterpárty Dirty Dirty Dancing v Altenburgu 1964 umístěná do prostor chladného podpalubí lodi, v průmyslovém i městském stylu, byla zcela vyprodána, a také proto jsme museli nějakou dobu čekat než jsme se dostali dovnitř. Mezinárodní Djs z Velké Británie a Irska rozpálili chladný dav do ruda. V okolí lodi pak nabízelo spoustu příležitostí k vychladnutí.

 

 

OMG Afterparty

 

Narváno bylo také na další OMG párty:  AQUARIUS, kde byla zábava opravdu žhavá! Velmi spoře oblečení tanečníci Gogo v těsných plavkách uváděli všechny účastníky do varu a to vše v rytmu mezinárodních DJů. Párty ve velkém stylu a světovém formátu! Takhle by měla párty pro gaye vypadat! Bravo! Opět velká pochvala organizátorům!

 

OMG Afterparty

 

Souběžně probíhala spousta skvělých večírků, jako např.  Bigger, medvědí párty, kde tentokrát hráli Djs z Pitbull Clubbing (speciální akce pro medvědy ve Vídni), nebo speciální párty pro lesbické návštěvnice. Stručně řečeno v tento sobotní večer si mohl vybrat každý podle své chuti! Už teď se těšíme na příští rok.

Další

16 srpna 2018

OMG Aquarius – 11.8.2018

V sobotu 11.8.  od 22:00 hod. proběhne již tradiční a velmi oblíbená OMG tentokráte pod názvem Aquarius. Pražský Club Mecca otevírá své dveře a zve všechny opravdu na něco speciálního: OMG AQUARIUS!

 

Můžete se těšit na Djs Ben Bakson /Zurich/, Saeed /Moscow/, Meccanicii /Prague/,  sexy mezinárodní go-go’s a speciální dekorace  & show. Pro ty co si budou chtít trochu odpočinout je připravena chill out zona.

 

Poslechněte si sety Bena Baksona:
https://soundcloud.com/djbenbakson

 

Poslechněte si sety Saeeda:
https://soundcloud.com/dj-saeed-ali

 

Poslechněte si sety rezidenta Meccanicii:
https://soundcloud.com/omgpartyprague

 

VSTUPNÉ:
190,- Kč – regular předprodej
290,- Kč – regular na místě
490,- Kč – V.I.P. předprodej – 1. vlna
590,- Kč – V.I.P. předprodej – 2. vlna
690,- Kč – V.I.P. na místě

 

Odkaz:

Klikni a kup si lístek

Další

08 srpna 2018

Prague Pride Party víkend 2018

Festival Prague Pride přivede každoročně desítky tisíc lidí do hlavního města Prahy a promění ji ve velký pestrý úl plný hudby, různých uměleckých představení, diskusí a také politiky. Za gaymap.cz jsme si pro Vás dovolili vytvořit špičkový program gay parties naplánovaných na pride víkend.

 

Pátek, 10. srpna:

 

Již v průběhu celého týdne probíhá v Pride Village na Střeleckém ostrově bohatý kulturní LGBT program. Těm, kteří přijedou do Prahy až v pátek, doporučujeme odpolední návštěvu Pride Village, od 15.00h do 22.00h se zde koná Pride Ball, událost zcela věnovaná tanečnímu stylu Vogue-Style. Zažijte tanec Vogue na živo.  Více informací naleznete na webu.

 

Od 17.00 hod. proběhne jeden z vrcholů letošního festivalu: Dance Divas! V prostorách Křižíkovy fontány uslyšíte výběr největších hitů, které hraje Creme de la Creme. Hvězdným hostem je Heather Small (M People) se svým výjimečným a výrazným hlasem. Více informací: www.dancedivas.cz

 

Všem LGBT návštěvnicím doporučujeme od 18.00 hod. zajít na party BOBR. Jedná se o taneční párty pro lesbičky s chill-out zónou, výbornými drinky a dekoracemi. O dobrý hudební zážitek se postará mimo jiné DJanes Mary C (CZ), Beatrice Eli (SWE), Tami T (SWE), Mala Herba (PL), Kierastoboy (Berlin). Více informací: BOBR.

 

Piano Baru mezitím proběhne již tradiční setkání gay medvědů na Bear Party Prague. Můžete se těšit na tombolu, párty hry, dárky a jedinečnou travesti show v provedení Tiffany BiGest a Madonny Daniel Maxové. … více info.

 

Gay medvědy můžete večer také potkat v Cafe Baru Flirt. Ve 20.00 hod se zde sejdou nejen medvědi, ale také milovníci gumy, kůže a jiných fetišů. Na každého, kdo sem zavítá čeká studené pivo a dobrá zábava.

 

Pro milovníky klubů, noční zábavy a fanoušky subkultury je připravena od 22:00 audiovizuální lahůdka: párty KOMIKS na ostrově Štvanice (poblíž Pražského hotelu Hilton). Kromě výstavy umění se můžou návštěvníci těšit na směs nejkvalitnějších deephouse beatů známých DJs. Umístění párty do nepoužívaného skladu spolu s jedinečnými dekoracemi umocňují městský styl párty  a naladí Vás na dokonalý párty večer. Více informací: KOMIKS.

 

Párty Queer Noises v Chapeau Rouge baru, umístěném v srdci Prahy, Vám nabídne od pozdních večerních hodin až do rána na třech tanečních parketech hudební zážitek pro náročné: Strip Down (Berlin) svůj electropop, Infinite Palace (Wien) budou hrát na živo a top Djs také z Česka jako  DJ Bidlo, DJ NCOL nebo DJ Barbora.

 

Více informací: Queer Noises
Instagram: https://www.instagram.com/queernoisesprague/

 

Obecně můžeme říci, že skoro každý klub nabídne během fetivalu Prague Pride něco speciálního. Například v baru Up&Down budou speciální ceny na vybrané drinky, Light show a později i něco pikantnějšího na pokračující Live Show. Více informací na Facebook.

 

V Clubu Termix a Termax se můžete, jako každý rok, těšit na hojně navštívenou párty. V pátek bude vstup zdarma! V sobotu zaplatíte do obou klubů pouze jedno vstupné! I zde se můžete těšit na výborný hudební zážitek a zábavu až do rána.

 

Sobota, 11. srpna:

 

Největší LGBT párty ze všech proběhne formou tradičního průvodu centrem města. Začneme v horní části Václavského náměstí od 12.30 hod. Více informací: Facebook

 

Celý průvod končí výstupem do parku na Letné, kde je pro účastníky připravený další skvělý program: Pride Park začíní ve 14.00 a končí ve 22.00 hod. Na třech stagích budou probíhat živá vystoupení různých performerů a Djs. Připraveno bude spousta stánků s dobrým jídlem a pitím a mnoho zajímavých stánků. Užijete si opravdový Open Air Fesival a proto zde určitě nesmíte chybět. Více informací: Facebook.

 

Všechny  lesbičky bychom rádi pozvali v sobotu večer na Freedom Night do PM klubu. Tuto akci mohou vyjímečně navštívit také muži. Můžete se těšit na DJ Henriette, Dj Vilem, Mejsi a WhiteCat, kteří jsou velmi známí v české taneční scéně a uvedou jistě párty do varu. Více informací: Facebook

 

Večer na oficiální afterparty Dirty Dirty Dancing #4 Vám tentokrát představí britskou DJku a producentku Hannah Holland a irského DJe a dlouholetého rezidenta klubu Fabric v Londýně Cormaca, který je zároveň rezidentem pioneerské party DICK v Ankali. Ty doplní jedna z legend pražské taneční scény 90. let Pavel Bidlo. House, Acid House & Disco Galore! Celé se to bude odehrávat v prostorách náplavky u Trojského mostu a na nákladní lodi Altenburg 1964.Více informací: Oficiální afterpárty

 

Od 6:00 do 9:00 se na Vás budou těšit v klubu Kotelna na již 5. Bigger – Men Only Clubbing. Tentokrát se Vám představí maďarský Dj Perfecto, z rakouska přijede Dj Teddy Gear a z našich českých Djs  zahrají ESWL a Peasant. Na párty není žádná VIP zóna a ani není povinný dress code. Více informací: Bigger

 

Jako již tradičně proběhne také velká OMG (Oh my Gay) v klubu Mecca. Více informací: OMG.

 

Neděle, 12. srpna:

 

Neděli můžete ztrávit také pohodově a to na Pride Pikniku v Pride Village. Pořídíte zde všechno od vydatné snídaně až po vynikající drink a to za produkce Djs. Více informací: Facebook

 

Pokud se Vám ještě po sobotní párty nebude chtít jít domů tak můžete pokračovat do klubu Garage. Ten bude otevřený od 7:00 do 15:00 hodiny a umožní Vám si prodloužit noc a možná zažít i nějaké to pikantnější dobrodružství.

 

Závěrečná párty proběhne v Klubu Friends, kde nabereme novou energii v duhovém prostředí plném světelných efektů. Více informací: Wrap Party

 

Za Gaymap Vám přejeme úžasný párty víkend v Praze!

Další

06 srpna 2018

Pěnové párty v sauně Babylonia

V Barceloně, Ibize nebo Chorvatsku jsou pěnové párty již dlouho nedílnou součástí gay komunity. Vyrobí se hory pěny a párty může začít.

 

Vstup do sauny

 

V Praze se nemusíte vůbec stydět! Je pravda, že jsou podniky, kde jsou párty trochu větší a velkolepější, ale pěnová párty v sauně Babylonia se mezi nimi neztratí!

 

Každý pátek od 19:00 se relaxační místnost za parní saunou promění v jednu velkou hromadu pěny. Zažijte pocit mnoha příjemných dotyků pod závojem pěny. S Vašimi novými či starými známými se zde budete jistě dobře bavit.

 

Suchá sauna, pára s labyrintem a několik relaxačních místností s videem a kabinkami.

 

Hledáte zajímavou naked párty?

 

Sauna Babylonia připravuje i jiné opravdu pořádné akce! Každou neděli zde probíhá Naked párty. Ukažte se, jak vás Bůh stvořil a bavte se na více než 500 m².

Další

06 srpna 2018

Pozvánka na Pilsen Pride 2018

Tento rok v srpnu proběhne již druhý ročník queer festivalu, který si říká Pilsen Pride a dle organizátorů bude tentokrát plný workshopů, přednášek a filmů s queer a jinou tématikou. Festival proběhne ve dnech od 23. do 26. srpna. V programu budou zahrnuty přednášky, workshopy, filmy a zajímavé diskuse, které budou otevírat sociálně závažná témata týkající se života nejen LGBTQ+ komunity. V rámci programu bude mimo jiné představena činnost organizací, jejichž ústředním zájmem je rovnoprávnost všech lidí, a to bez ohledu na jejich sexuální orientaci nebo trans či jinou identitu.

 

Dle organizátorů festivalu bude cílem Pilsen Pride:  Ukázat čeho LGBTQ+ komunita v minulosti dosáhla. Festival je oslavou zažitého a přežitého, ale také upomínkou, že stále žijeme ve světě, který nenese stejná práva pro všechny. Pilsen Pride festival usiluje o „vytažení“ závažných sociálních témat týkající se LGBTQ+ komunity mimo hlavní město, čímž se snaží narušit zažité stereotypy občanů konzervativnějších měst.

 

Více k programu:

 

23. 8.

17:00
Promítání dokumentárního snímku Pilsen Pride 2017
(Univerzitní kavárna Družba)

18:00
Promítání krátkých dokumentárních snímků z filmového festivalu Mezipatra 2017;diskuse s režisérkou filmů Kopřiva Piaoyu Xie
(Univerzitní kavárna Družba)

 

24. 8.

12:30
LGBTQ Česká komunita: LGBTQ na českých školách

14:00
Amnesty?

15:30
LOGOS: Lesk a bída homosexuálů v církvi
(beseda s bývalým římskokatolickým farářem a jeho partnerem)

17:00
Panelová diskuse zástupců organizací Alt*Pride, S barvou ven, LOGOS
(Havlíčková Svatava, Jettmar D. Michael, Zezula Miloslav, Zvolská Tereza…?)

19:00
Queer Geografy: Menšinový stres a jeho dopad na duševní zdraví LGBTQ lidí
(RND.R. Pitoňák Michal, Ph.D.)

 

25. 8.

10:30
Po stopách našich bab a dědů v Plzni
(Historicko-vlastivědní vycházka po místech spjatých s plzeňskou meziválečnou homosexuální komunitou)

12:30
LOGOS: Ekumenická bohoslužba

15:00
Oficiální zahájení duhového průvodu
(Mlýnská strouha)

17:00
Ukončení průvodu v okolí prostor Papírny
(stánky organizací, workshopy)

19:00
TeePee/dj ?
(Papírna)

20:00
Afterparty: Míša Klub

22:00
Travesty Show

 

26. 8.

10:00
Piknik s organizátory Pilsen Pride
(oficiální ukončení Pilsen Pride 2018)

 

Info: https://www.facebook.com/pilsenpride/

Další

01 srpna 2018

Prohlédněte si pamětihodnosti Prahy – segway

Praha se dá projít s průvodcem, můžete si objednat prohlídku města v autobuse či lodí. Nejzábavnější je však zkusit nějaké elektrické vozítko. Segway tour, tour na elektro kole,  nebo tour na elektrokoloběžce  hýbe Prahou.
Různé druhy průvodcovaných prohlídek pokrývají široké centrum Prahy. Segway tour, projížďka na elektro kole,  nebo projížďka na elektrokoloběžce  hýbe Prahou.
Jelikož je Segway je v centru Prahy zakázaný, na segway si prohlídnete bezprostřední okolí historické Prahy. Navštívíte Petřínskou rozhlednu, dva nejstarší pražské kláštery, Břevnovský a Strahovský klášter, největší atletický stadion Evropy: Strahovský stadion a krásný park Ladronku.

 

 

Park Ladronka během Segway tour

 

Na elektrokolech se pak můžete vydat na téměř dvacetikilometrovou projížďku, která Vám ukáže Prahu očima místních. Navštívíte místa kam chodí Pražané relaxovat a bavit se, kam chodí milenci na romantické procházky, popřípadě, kam se jdou opít. Uvidíte pražské pamětihodnost, které nejsou obléhané turistickými skupinami a možná proto jsou ještě zajímavější. Mluvím tu o Žižkovském vysílači, Vyšehradu, nebo Riegrových sadech s venkovní pivnicí.
Osvědčená agentura nabízející Prag tours i pronájem různých druhů elektro vozítek je Segway experience. Má kancelář v centru historické Prahy, pár metrů od Karlova Mostu. Vzhledem k tomu, že majitel je gay, kromě nároků na znalost jazyka a historie města svých průvodců, klade důraz i na jejich vzhled. Můžete mít jistotu, že budete v příjemné společnosti a ještě se toho mnoho dozvíte o historii Prahy a současném nočním životě. Na požádání dostanete i gay mapu s vyznačenými nejlepšími gay podniky v Praze.  Jelikož v budově sídlí i infocentrum, když bude třeba, dají vám informace o pražských gay hotelech, popřípadě jiných tipech v Praze. Ještě nevíte co dělat v Praze? Vyberte si z široké nabídky segway tours!

 

Další

26 července 2018

LGBT festival Prague Pride zve letos celé rodiny

Rodina bude tématem 8. ročníku festivalu Prague Pride s gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematikou, který se uskuteční v Praze od 6. do 12. srpna 2018. Festivalová kampaň se zaměří na rodiny, v nichž LGBT lidé vyrůstají; kde si osvojují vzorce chování, poznávají bezpodmínečnou lásku, ale bohužel také získávají doživotní traumata. Prague Pride tak přispěje do debaty o současné rodině, která se v české společnosti odvíjí.

 

 

 

Volbou tématu rodiny se Prague Pride snaží připomenout, že přijetí doma je pro LGBT lidi důležitější než to, jak se k nim chovají lidé venku. Teplé dítě však bývá často onálepkováno a postaveno do pozice černé ovce rodiny.

 

„V letošní kampani upozorňujeme na škatulkování, které ve většině rodin probíhá. Příbuzní často přisuzují ostatním členům a členkám rodiny nálepky na základě jejich chování či vrozených dispozic – ať se jim to líbí, nebo ne. Nálepkování totiž máme ve zvyku,“ říká ředitelka LGBT festivalu Hana Kulhánková. Jak však vzápětí zdůrazňuje, nálepky stojí na stereotypech a svého nositele definují velmi zkresleně. Každý z nás je přeci více než jen šprt, drbna, teplouš nebo mamánek. Prague Pride 2018 proto vybízí k tomu, abychom povahu, sexuální orientaci nebo vzhled svých příbuzných přestali řešit. „Každý jsme nějaký a je lepší užívat si společné chvíle jako rodina. Třeba tak, že se letos spolu vypravíme na festival Prague Pride,“ říká Hana Kulhánková.

 

„S chutí jsme se pustili do tak zásadního tématu, jakým je rovnost. Naším cílem bylo najít dostatečně silný insight, který by veřejnost přiměl přehodnotit zažité předsudky. Pevně věříme, že se nám touto kampaní podaří otevřít diskuzi a že se povrchní nálepkování stane tématem i u rodinných stolů. Tak, abychom si všichni uvědomili, že každý z nás jsme mnohem víc než jen nálepka, kterou nosíme,“ říká Karla Calheiros, která je spolu s Marinou Frederico autorkou konceptu.

 

 

 

 

Rodina prochází napříč festivalovým programem, který i letos nabídne přes stovku různorodých akcí. Z Nizozemska přijede transgender modelka Loiza Lamers, která se díky výjimečné podpoře své rodiny mohla vyoutovat již v dětském věku. Se švýcarskou historičkou Corinne Ruffli se podíváme na život lesbických seniorek, prostřednictvím výstavy a divadelního představení se seznámíme s málo zveřejňovanými poměry v rodině německého spisovatele Thomase Manna. V Pride Village na Střeleckém ostrově proběhne celý Den pro manželství a rodinu. Rodině se bude věnovat i řada workshopů a podpůrných skupin – proběhne například beseda s dětmi vyrůstajícími v duhových rodinách, workshop přípravy na coming out pod vedením Linky bezpečí, nebo skupinové setkání příbuzných LGBT osob pořádané organizací Trans*parent.

 

Kompletní program Prague Pride 2018 najdete na festivalových stránkách www.praguepride.cz, které prošly novou úpravou, a také v mobilní aplikaci Convene od Thomson Reuters pro iOS a Android. Opět vyjde festivalový magazín Prague Pride Mag s 52 stránkami o programu a LGBT tématech. Většina akcí Prague Pride je ZDARMA.

 

Festival začíná již tradičně zahajovacím koncertem v Pride Village na Střeleckém ostrově v pondělí 6. srpna. Vystoupí kapela Mucha, hvězda soutěže MTV The Real World Davis Mallory z USA a vrcholem večera bude show Petra Kotvalda.

 

Duhový průvod Prahou se uskuteční v sobotu 11. srpna a z důvodu nahlášené rekonstrukce dolní části Václavského náměstí půjde od sochy sv. Václava Opletalovou ulicí do Hybernské a dále po tradiční trase Náměstí Republiky – Revoluční – Dvořákovo nábřeží – Čechův most – schody na Letnou.

 

Více na webu: www.praguepride.cz

Další

11 července 2018

Výstava fotografií – Robert Vano

Rádi bychom vás pozvali na putovní výstavu velkoformátových fotografií, které vytvořil světoznámý umělec Robert Vano. Podařilo se mu zachytit 13 párů v různých situacích. Některé vychovávají děti, jiné společně podnikají. Všichni se milují. Se vším, co k tomu patří – jen právo uzavřít manželství jim chybí.

 

 

„Já si myslím, že je úplně jedno, jestli se jedná o gaye, lesby nebo to jsou heteráci. Když dva lidi se mají rádi a chtějí se vzít, mělo by jim to být umožněno. Už je to skoro všude, tak nevím, proč by to nemohlo být i u nás,“ říká Robert Vano. A naráží tak na fakt, že manželství pro všechny je uzákoněno ve většině zemí západní Evropy.

 

 

Zahájení výstavy proběhne v Plzni a postupně objede celou republiku. Určitě se přijďte podívat.

 

 

Plzeň hlavní nádraží 18. 6. – 1. 7.
Karlovy Vary dolní nádraží 2. 7. – 15. 7.
Ústí nad Labem hlavní nádraží 16. 7. – 29. 7.
Praha hlavní nádraží 30. 7. – 19. 8.
Liberec vlakové nádraží 20. 8. – 2. 9.
Hradec Králové hlavní nádraží 3. 9. – 16. 9.
Pardubice hlavní nádraží 17. 9. – 30. 9.
Brno (prostor v jednání) 1. 10. – 14. 10.
Jihlava nádraží Jihlava město 15. 10. – 28. 10.
Olomouc hlavní nádraží 29. 10. – 11. 11.
Ostrava hlavní nádraží 12. 11. – 25. 11.
Zlín nádraží střed 26. 11. – 9. 12.
České Budějovice železniční nádraží 10. 12. – 21. 12.

 

 

Za Gaymap řejeme mnoho zábavy!!!

Další

15 června 2018

Mezipatra představí americké drama Já, Simon

V pátek 8. června proběhne další oblíbený večer pod názvem Mezipatra Approved. Tentokrát Mezipatra uvede americký coming-of-age film amerického režiséra a scenáristy Grega Berlantiho. Snímek vypráví příběh o šestnáctiletém chlapci Simonovi, který kromě běžných problémů dospívání řeší i svoji sexualitu…

 

Adaptace bestselleru vůbec poprvé v historii Hollywoodu učinila mladého gaye protagonistou teenagerovského filmu. Snímek po svém uvedení trhá návštěvnické rekordy a oblíbil si ho i Xavier Dolan.

 

Projekce se koná 8. června ve velkém sále kina Lucerna od 18:45. Po ní bude následovat party v kavárně Patra s welcome drinky a DJkou Vermillion.

 

Gaymap.cz přeje dobré pokoukání.

Další

06 června 2018

Druhé Patro pro Mezipatra

Mezipatra spustila kampaň na HitHitu. Fundraisingová kampaň má za cíl vybrat 440 000 Kč na dostavbu komunitního místa, které z cafe baru Patra vytvoří opravdu funkční a udržitelné centrum pro celou queer friendly komunitu.

 

Přispěvatelé mohou vybírat z celé řady odměn, mezi kterými jsou nejen šperky značky Zorya či kšandy návrháře Pavla Brejchy, ale například i permanentka na Mezipatra 2018 nebo možnost uspořádat v Patrech vlastní akci. Celá kampaň potrvá do konce června.

 

Podívejte se na kampaň na stránkách hithit.com.

Další

16 května 2018

Petice za manželství pro všechny – 68 000 podpisů

Před půl rokem došlo ke spuštění petice za manželství pro všechny a rozhodlo se, že do 1. máje nasbírají 50 000 podpisů.  Teď máme pro Vás opravdu skvělou zprávu: s Vaší pomocí se tohle číslo s přehledem překonalo. Dohromady se k dnešnímu dni nasbíralo 68 000 podpisů! Každý podpis se počítá – i ten Váš. I Vám patří obrovský dík za podporu petiční kampaně.

 

A co teď bude dál?

 

Hodně práce s jasným cílem – prosadit v Česku změnu zákona, díky které se manželství skutečně otevře i gay a lesbickým párům. Bez Vaší podpory se to neobejde! Věříme, že myšlence zachováte přízeň a že budete kampaň podporovat i nadále. Třeba tak, že oslovíte svého poslance nebo poslankyni.

Další

15 května 2018

GAYMAN 2018 – víme co se chystá!

17.ročník soutěže GAYMAN pokračuje a překvapuje čím dál tím více. Nutno říci, že velmi příjemně. Spousty novinek, a hlavně spousty cen nejen pro samotného vítěze.

 

Castingová kola končí 12. května v pražském Piano baru od 11 hodin. Casting bude ukončen ve 14 hodin, kdy si budou vzájemně představeni všichni finalisté. Ty pak čeká focení z něhož vzejdou fotografie, díky nímž budeme moci opět volit Gaymana Internetu. Letos se focení ujali hned tři fotografové.

 

Všechny finalisty kompletně čeká večerní představení veřejnosti na velké castingové show v Piano baru.

Gayman letos láká na velmi zajímavé ceny mezi které patří poukazy do estetické kliniky, kosmetika, hodinky, elektronika, kávovar, spodní prádl a mnoho dalšího. Vítěz pak bude reprezentovat na mezinárodních soutěžích.

 

Úřadující Gayman Lukáš Grečko odlétá již v květnu do Jihoafrické republiky na Mr. Gay World 2018 a v srpnu do Polska na Mr. Gay Europe 2018.

 

Podle Mr. Gay Universe 2017, 3. vice Mr. Gay World 2017 a Mr. Gay Švýcarska Marca Torneseho patří Lukáš rozhodně do TOP 10, ne-li do TOP 5.

 

Letošní finalisté si také letos užijí soustředění. To proběhne v létě v Moravskoslezském kraji. Samotné finále je naplánováno na září do Ostravy, kam se Gayman vrací po dlouhých 19 letech. Tenkrát byl mezi finalisty také nynější šéf soutěže Marian Kajzer.

 

Přihlášky stále běží – více informací naleznete na www.igaymancs.eu

Další

23 dubna 2018

DAFilms.cz – přehlídku filmů s LGBT tématikou

Rádi bychom Vás upozornila na přehlídku filmů s LGBT a queer tématikou, která je aktuálně k vidění na online dokumentárním kině DAFilms.cz

 
Přehlídka Zakázaná láska je výběrem z filmů, které jsou v rámci předplatného nebo samostatně ke stažení na tomto webu.

 
Pár tipů od gaymap, na které bychom rádi upozornili:

 
ZAKÁZANÁ LÁSKA
Láska, touha a vášeň mohou mít různé podoby. Podívejte se na náš výběr filmů, které reflektují LGBT a queer tématiku v nejrůznějších stylech a žánrech.
V polském filmu Call Me Marianna touží žena uvězněná v mužském těle začít nový, autentický život, pro který ale bude muset obětovat to nejcennější – svou rodinu. V hlavě mentálně zaostalého Sergeje, obdivovatele Putina, pravoslavného věřícího a gaye, se stýkají všechny extrémy ruského světa, ve kterém přitom ale pro blázny není místo… Jaké právo na život a štěstí má pedofil, který nikomu neubližuje, to řeší ve filmu Danielův svět režisérka Veronika Lišková. Všem pravidlům, očekáváním a téměř i popisu se pak vymyká portrét fotografa, filmaře, tvůrce videoartu a výrazné postavy newyorského undergroundu Toma Chomonta z pohledu dokumentaristické legendy Mikea Hoolbooma.

 

BRATŘI NOCI
Režie: Patric Chiha
Gus Van Sant se potkává s Jamesem Bidgoodem a Pierem Paolem Pasolinim ve filmu Brothers of the Night, hybridem na pomezí hraného snímku a dokumentu. Protagonisty temné balady z noční Vídně jsou mladí bulharští Romové, kteří se snaží vymanit z chudoby a vydělat jakýmkoliv způsobem peníze pro své rodiny.

 
MOTÝLI
Režie: Dmitry Kubasov
Výstřední mladík Alexej nemá problém přiznat svou homosexuální orientaci, a jeho okolí ho bez problémů přijímá, s jedinou, ale o to důležitější výjimkou – jeho matkou… Dokumentární portrét jej zachycuje v období prázdnin, kdy tráví čas s přáteli či s novým milencem Gríšou, s nímž se seznámí na festivalu věnovaném režiséru Andreji Tarkovskému.

 

Přehlídka potrvá do 22. dubna, filmy budou ale na webu k vidění i po to tomto datu.

 

Přejeme příjemnou zábavu!!!

Další

16 dubna 2018

FUN&RUN 2018 opět vyběhne s fobiemi

Již 8. ročník charitativního běhu FUN&RUN se uskuteční v pražské Stromovce v sobotu 19. května. Na startu je očekáváno 500 běžců a běžkyň, kteří vyrazí na trasy 5 a 10 km. Připraven je také dětský běh na 100 a 300 metrů. Výtěžek ze startovného půjde na podporu internetové LGBT poradny Sbarvouven.cz a Domu světla, který pomáhá HIV pozitivním lidem. „Popularita běhu FUN&RUN každým rokem roste. Vše začalo jako akce pro pár nadšenců, ale vloni už na trať vyběhly tři stovky účastníků.

 

 


FUN&RUN se koná u příležitosti Mezinárodního dne boje proti homofobii, transfobii a bifobii, který připadá na 17. května. Český FUN&RUN zároveň upozorňuje na stigmatizaci HIV pozitivních lidí, k níž u nás dochází jak mezi veřejností, která obvykle nemá dostatečné informace, tak například i ve zdravotnických zařízeních.

 
Registrace běžců a běžkyň začíná před Maroldovým panoramatem ve Stromovce v 9:00 hodin, start hlavního běhu na 5 a 10 km je stanoven na 11:00 hodin. Přihlašování běžců a běžkyň probíhá online, v dubnu za cenu 250 Kč a v květnu za 300 Kč. Na místě bude možný omezený počet registrací za 400 Kč.

 

Více info: www.praguepride.cz

Další

12 dubna 2018

Pozvánka do divadla Na Fidlovačce – Po Fredrikovi

„Zamilovanost je někdy děsně náročná věc. Všichni to tvrděj a někdo to i skutečně zažil, nicméně bejt zamilovanej do Fredrika bylo chvílema naprosto nesnesitelný… Jako kdyby mi hlavou zněla neskutečně krásná písnička o tom, že život je hra a my ji teď jdeme hrát.”

 
Monodrama současného švédského autora Mattiase Brunna Po Fredrikovi je jako výkřik – vyjadřuje zároveň ohlušující radost z vášně, lásky a krásy života, zároveň bolest zklamání, temnotu pomsty a černý smutek ze smrti. Představení zpracovává téma nakažení virem HIV ve velmi intimní poloze osobní zpovědi dvacetiletého kluka, Johana, který mladým jazykem otevírá svůj příběh velké lásky k Fredrikovi se všemi jeho zákoutími. Je možné žít po Fredrikovi?

 
„Kdybych tehdy odešel, tak by nade mnou pozdějc nevisel rozsudek smrti. A kdybych tehdy odešel, propásnul bych největší životní lásku.“ Inscenaci Po Fredrikovi připravil pro Komorní Fidlovačku režisér Lukáš Pečenka, který do role Johana, vypraveče, aktéra a představitele všech rolí, obsadil mladého talentovaného herce a zpěváka Jana Fantu. Ten Johanův a Fredrikův příběh vypráví s křehkostí a naléhavostí, zároveň civilně i bláznivě.

 

Premiéra je 28.04.218

 

Více na: Fidlovacka

Další

12 dubna 2018

Bigger – Men Only Clubbing – párty pro chlapy

Bigger – Men Only Clubbing chce být novou základnou pořádající párty pro chlapy, medvědy, kluky… s uvolněnou atmosférou bez zbytečných příkras a kudrlinek naplněná klubovou hudbou stylu house, progressive, trance. Proto přichází Bigger, který zahřeje a rozvibruje :). Jde o pravidelně se opakující párty pouze pro muže, kde se můžete vyjádřit po svém. Koncept vznikl na základě zkušeností s jinými párty pro gay muže jinde ve světě. Chceme pražský noční život posunout dál, novým směrem inspirovaným na akcích v Berlíně, Vídni, Kolíně nad Rýnem, Polsku a Španělsku.

 

Na akci chceme vytvářet pohodovou atmosféru respektu mezi generacemi a různými lidmi – bez VIP zóny, bez dress kódu, bez povýšeneckých projevů. Vstup je pouze pro muže, tady můžete odhodit předsudky nebo cokoliv jiného a užít si přitom i tanec a hudbu mixovanou DJi naživo. Různé oblečky, kůže, jocksy, harnessy a další fetiš doplňky jsou proto velmi vítány!

 

Během párty v originálních a gay velmi přátelských prostorách Klubu Kotelna najdete bar s velmi příznivými cenami drinků, dva druhy točeného piva u výčepu, které si můžeš vzít s sebou do oddělené venkovní kuřácké zóny s posezením. V zadních prostorách mimo bar a parket můžeš využít chill-out zónu a darkroom.

 

Start je v pátek 20. 4. 2018, otevřeno od 19 hod (hmm, čas na pokec a véču) a DJ to odpálí ve 21 hod.

 

Zajděte si vychutnat a ochutnat! Big… Bigger…Grrr!

 

Více info:

http://czechbears.cz/bigger

https://www.facebook.com/klubkotelna.cz/

Další

04 dubna 2018

Duhový ples 2018 Ostrava

Ples tohoto charakteru je ojedinělou akcí nejen v rámci České republiky, ale také v sousedním Polsku a Slovensku. O její výjimečnosti svědčí i fakt, že každoročně tuto akci navštěvuje řada hostů z celé ČR, rovněž ze sousedního Slovenska či Polska a není výjimkou, že se zde objeví i hosté z Německa či jiných evropských zemí, jako třeba letos i ze Švýcarska“, například Mr.Gay Universe Marco Tornese, říká Marek Zlý, organizátor Duhového plesu.

 

Duhový ples je svým charakterem a vysokou úrovní programu a nabízených služeb velmi pozitivně společensky hodnocen a pravidelně jej navštěvují skupiny lidí z řad podnikatelské, politické a významné společenské sféry.
Nad 8. ročníkem, který se letos uskutečnil v sobotu 10.  března převzal záštitu hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. Za zmíňku také stojí, že mezi dalšími významnými představiteli České republiky, kteří v uplynulých ročnících poctili převzetím záštity nad Duhovým plesem se řadí ministryně Karla Šlechtová či Džamila Stehlíková. Svou přízeň rovněž projevuje i policejní prezident generálmajor Tomáš Tuhý, který je společně se svou partnerkou téměř pravidelným hostem plesu.

 

Každý rok organizátoři plesu pečlivě zvažují program, tak aby zaujal všechny zúčastněné, výběr nabízeného menu, kde nesmí chybět „duhový dezert“ či ceny v tombole. Samotná příprava pak zabírá desítky hodin mravenčí práce, která zatím vždy byla oceněna spokojeností hostů plesu, ale i obsluhujícího personálu.

 

V letošním roce se opět, jako každý rok, starala o zábavu v průběhu celého večera skupina Rivieras Show Band a DJ Berry. Hlavním hostem večera pak byl Kamil Střihavka, kterého svými skvělými pěveckými výkony v průběhu večera doplnily také sólistka Hudby Hradní stráže a Policie ČR Gabriela Urbánková a ostravská rocková zpěvačka Tanja.

 

9. ročník Reprezentačního Duhového plesu se uskuteční v sobotu 9. března 2019 opět v Clarion Congress Hotel Ostrava a již nyní začali organizátoři plesu připravovat jeho program.

 

Duhový ples má své kořeny v Ostravě, kde i nadále zůstane a jeho organizátoři jsou na to náležitě hrdi.
Více o duhovém plese

Další

23 března 2018

23. března – Plážoví povaleči v kině Pilotů

Již tento pátek 23. března se můžete těšit na americké drama Plážoví povaleči režisérky Elizy Hittman, které loni na Mezipatrech vyhrálo hlavní cenu poroty.

 

Příběh mladíka Frankieho, který své nejistoty utápí v alkoholu, drogách a nezávazném sexu se staršími muži, sklidil úspěch i u publika. To pražské si ho tentokrát může vychutnat v kině Pilotů, a to hned na dvou projekcích, které queer filmový festival uvádí ve spolupráci s distribuční společností Artcam.

 

Po projekcích jsou všichni srdečně zváni na party v kavárně Patra s welcome drinky a DJ Kierastoboy.

 

Více informací na facebooku

Další

21 března 2018

Druhý ročník Queer Ballu v Praze s Cinou a Vančurou

Minulý pátek jsme se dočkali druhého pražské Queer Ballu. Na místo jsme dorazili asi hodinu po oficiálním zahájení. U vchodu šlo vše hladce, protože většina návštěvníků byla již uvnitř. Hned po kontrole vstupenek nás uvítala fotostěna, kde jsme se mohli nechat vyfotit a upravit se různými vtipnými doplňky. Uvnitř sálu již probíhala zábava v plném proudu. Kapela hrála známé světové hity a střídala se vystoupení umělců různého druhu. Nás nejvíce zaujalo taneční vystoupení dvou sexy tanečníků a světelná show tří dívek/tanečnic/akrobatek (viz. krátké video jako ochutnávka níže).

 

Večer nás provázela skvěle zvolená dvojice moderátorů, kterými byli úžasný Honza Cina, herec a vítěz druhé řady show Tvoje tvář má známý hlas, a jeho přítel, také herec Petr Vančura. Po půlnoci se rozdaly ceny z tomboly a pak nastoupil DJ, který přivedl celý taneční sál do varu, když spustil osvědčené popové a taneční hity. Osobně nás nejvíc překvapila a zároveň potěšila kultovní hitovka electro dua Underworld „Born Slippy“.

 

Odcházeli jsme spokojení kolem 3 hodiny ráno a to byl sál ještě z poloviny zaplněn bavícími se tanečníky. Přejeme hodně úspěchů a spokojených návštěvníků do dalších ročníků.

 

Odkazy:

http://www.queerball.cz

Video Ball

Další

22 února 2018

OMG: Apres Ski párty reportáž

V sobotu večer to opět v Praze opravdu žilo. OMG (Oh My Gay) nás pozvalo na jednu ze svých dalších legendárních párty do klubu Mecca a to tentokrát pod názvem Apres Ski. 

 

Jako vždy bylo vše perfektně zorganizováno a nikde jsme dlouho nečekali. Přímo u vchodu byla umístěna fotostěna, kde jste si mohli udělat společnou fotku na dvojsedačkové lanovce se zasněženým zimním pozadím. Vše bylo stylově, alpsky vyzdobeno a to včetně barmanů.

 

Karl Kay

 

Žhaví gogo tanečníci v těsných lyžařských kostýmech rozehřívali taneční zábavu a k tomu nám pečlivě vybraní Djs hráli své nejnovější sety. Vrcholem večera byla Dj hvězda Karl Kay, na kterého se většina návštěvníků velmi těšila.

 

Brzy ráno mohli všichni návštěvníci pokračovat na Afterparty v suterénu klubu a tančit až do nedělního rána.

 

 

Celkově velmi úspěšná párty s mezinárodním publikem, která i díky prázdninám byla dobře navštívena! Srdečně blahopřejeme organizátorům, kteří se již několik let starají o kvalitní klubovou zábavu opravdu na evropské úrovni!

 

OMG na Facebook

Další

14 února 2018

Nový podnik v Brně – Freeek Club

Vždy máme velkou radost, když se dozvíme, že se někde otevřel nějaký nový gay klub. Asi před dvěma měsíci v Brně začal fungovat Freeek Club. Neváhali jsme a ihned se do Brna rozjeli, abychom mohli čtenáře informovat co můžete od tohoto nového klubu očekávat.

 

Není opravu snadné Freeek najít a jen malá informace na obrovské příjezdové cestě Vás nasměruje kam přesně jít. Jakmile ale naleznete vchod, stačí jen pár kroků do suterénu, kde je umístěna malá recepce. Majitelé uvítají své hosty s širokým úsměvem a máte skoro pocit jako byste byli  „doma“.  Co je důležité vědět předem je to, že je lepší si vstup rezervovat online a zaplatit kreditní kartou. Avšak výjimečně se dá vstupné zaplatit přímo na místě. V klubu se pak nic dále neplatí – celá konzumace je v ceně vstupného.  Po vstupu každý host obdrží krátkou instruktáž a sklenici a pak hurá za zábavou.

 

Hlavní místnosti domunuje samoobslužný bar s velkou lednicí, která je naplněna až po okraj různými džusy, energetickými nápoji, pivy a vínem, a to včetně šampaňského. Vedle něj je umístěny postmix a stroj na výrobu ledu.

 

 

Propagační foto Freeek Club

 

Zajímavý systém osvětlení a obrovská obrazovka na zdi Vás zve k tanci. Nikde, ale nenajdete DJ. každý host si zde může vybrat pro sebe tu nejlepší skladbu z playlistu. Jeden z majitelů nám řekl, že chtěli vytvořit klub ve stylu domácích párty s přáteli, kde bude dobře postaráno o každého hosta.

 

Také na trochu dráždivější dobrodužství a možnost relaxace Milan s Michalem mysleli a vytvořili zde Darkroom (menší labyrint) se vším co k
tomu patří. K dispozici je i sprcha a všechny místnosti jsou klimatizované.

 

Klub, jehož název, mimochodem vznikl převzetím názvu píseně George Michaela, je otevřeno od pátku do neděle. V pátek se zde konají
diskotéky, v sobotu tématické párty pouze pro muže, jako např. jocks party, bodypainting, travesty nebo biker party (cyclo party). Klub je otevřen v pátek a sobotu od 19:00 do 2:00.

 

 

Propagační foto Freeek

 

V neděli zde pořádají Naked Party, kde opravdu nenajdete nikoho oblečeného. Majitelé si dávají hodně záležet, a proto jsou párty velmi oblíbené.

 

gaymap.cz doporučuje provést krátkou a jednoduchou registraci na stránce klubu www.freeek.cz, kde se můžete krom zakoupení lístků na párty také informovat o všech dalších aktivitách, jako jsou např. společné výlety, kurzy jógy a tréningy, které jsou v klubu organizovány.

 

Přejeme  Milanovi a Michalovi vše dobré a mnoho spokojených návštěvníků Freeek Clubu!

 

Freeek! Club

Špitálka 122/33, Brno

Czech Republic

Další

18 ledna 2018

Otevření „Clubu Garage“ Praha

Po více než čtyřech letech, kdy vznikly první myšlenky na nový fetiš klub „Club Garage“ se nyní jeho brány konečně otevírají pražskému publiku.

 

Gaymap.cz byla pozvána na neoficiální otevření tohoto nového cruising klubu.

 

Club Garage najdete na Vinohradech a to v ulici Balbinově č.p. 3. Klub se nachází v suterénu a je ho možno bezpečně rozpoznat již z dálky. Po zazvonění se dostanete dovnitř do klubu, kde si uložíte věci do šatny a obdržíte náramek s čipem. Vstupné stojí 100 Kč a je včetně zapůjčení náramku, který slouží k identifikaci každého hosta a to jak u baru tak při odchodu při vyzvednutí věcí z šatny. Veškerá konzumace je registrována čárovým kódem v náramku a platba probíhá až u odchodu.

 

Bar clubu Garage

 

Klub má rozlohu více než 230 m2 a rozkládá se ve dvou patrech. V horním patře je bar, kde si můžete u drinku spíše popovídat. V dolním patře, které je přístupné po osvětleném schodišti, najdete prostory určené k náročnějším dobrodružstvím a najdete v něm vše, co by v dobrém cruising clubu nemělo chybět.

 

Tom of Finnland

 

Jak nám prozradil jeden z majitelů bylo otevření tohoto klubu splněním jeho osobního snu. Od koncepce až po promyšlenou realizaci. Majitelé tak chtějí držet krok s jinými legendárními kluby v zahraničí.

 

 

Osobní přístup profesionálního personálu v kombinaci s dekoracemi ve stylu Tom Of Finland, které potěší jistě oko každého hosta, v celé horní části jsou zárukou úspěchu koncepce klubu, a to hlavně proto, že jeden z majitelů má dlouholeté zkušenosti s provozováním gay barů v Praze.

 

Vybavený sklep – více než 230 m²

 

Určitě se Club Garage stane novým místem setkávání pro všechny milovníky fetiše a SM a to nejen z Prahy. Za gaymap.cz přejeme klubu úspěšný rozjezd a spoustu spokojených návštěvníků!

 

Oficiální otevírácí párty proběhne dnes 29.12 od 20 hodin.  30.12. bude otevřeno od 20 do cca 06 a na Silvestra od 22 do cca 06.

1.1. bude zavřeno! Vstup pouze pro starší 18 let!

 

Club Garage na Facebooku

Další

29 prosince 2017

Vánoce a silvestr v Praze

Praha je v měsíci prosinci opravdovým magnetem pro návštěvníky z celého světa, a proto i my doporučujeme ji navštívit a naplno si užít její kouzelnou vánoční atmosféru. To platí zejména pro dny mezi Štědrý den a Novým rokem, kdy jsou oslavy nejhezčí.

 

Za návštěvu zejména stojí četné vánoční trhy v centru města, kde po prohlídce blízkých památek můžete nakoupit různé vánoční zboží, rozehřát se svařeným vínem a v klidu si pohovořit.
Nejpozději ve 24h se trhy uzavřou. Pak můžete pokračovat do jednoho z barů nebo klubů, které jsou hlavně mezi svátky hojně navštěvovány.

 

Jak jsme vyzjistili od většiny majitelů barů, tak se neplánují během svátků žádné speciální párty či akce. Dalo by se říci „prostě přijďte a slavte“. Záleží na Vaší chuti co, kde a kdy budete dělat.

 

Zimní Praha

 

Níže naleznete seznam oznámených vánočních párty:

 

V klubu Friends se koná 24.12. Ultra Christmas Party Night. Navštívením webové stránky klubu zjistíte více informací k párty a dalším nejen vánočním eventům!

 

Piano Bar je ideální navštívit po vánočním trhu, který se pravidelně koná na nám. Jiřího z Poděbrad. 15. a 16.12. se koná jedinečná burlesque travesti show, v neděli 17.12. je adventní bingo s TiFanny Bigest a v pátek 22.12. se můžete těšit na speciální vánoční show s nejlepší Cher v Česku Stacey Lyn Gold společně s TiFanny BiGest. Důležité: 24. – 25.12. je zavřeno.

 

Bary Up&Down a Saints bar (15.12. Saints Christmas party) jsou vánočně vyzdobeny a zvou návštěvníky na své vánoční a novoroční párty.

 

Většina klubů a barů je otevřena také na Štědrý den (a samozřejmě i mezi svátky) a zvou na své vánoční večírky všechny pravidelné i nepravidelné návštěvníky.

 

A ještě pár tipů na Silvestra:

 

V posledních letech slaví místní obyvatelé raději doma a přenechávají centrum města turistům. Centrum města je tak plné tisíců rozjařených hostů z celého světa, kteří se stěhují z baru do baru, aby tak pořádně oslavili začátek nového roku. Některé bary si tak v silvestrovský večer účtují nemalé vstupné. Doporučujeme si večer předem naplánovat a zajistit si vstupenky včas.

Další

08 prosince 2017

Jak v Praze začala Mezipatra

Čtvrtek probíhal v duchu LGBT filmů. Mezinárodní filmový festival Mezipatra začal. Slavnostní zahájení se konalo v krásném secesním kině Lucerna, které praskalo ve švech.

 

Kino bylo plné do posledního místečka

 

V úvodním projevu byla věnována pozornost skutečnosti, že festival běží letos po osmnácté a stavá se tak plnoletým. Kulturní atašé amerického konzulátu v Praze zdůraznil význam LGBT komunity a mimo jiné řekl, že je hrdý, že mohli sponzorovat tuto jedinečnou akci. Poukázal také na filmy, které byly zařazeny do ambiciózního programu z USA. Na konci svého vystoupení si diplomat dovolil udělat v hollywoodsko-oscarovském stylu selfie s publikem.

 

Počáteční projevy

 

Zahajovací film byl velmi dobře zvolen. Jednalo se o dlouho očekávaný film o životě ilustrátora Touka Valia Laaksonena, známého jako TOM OF FINLAND. Režisér Dome Karukoski poděkoval divákům osobně ve videu přímo před promítáním. Film byl uveden v původním jazyce s českými a anglickými titulky. Divákům se film velmi líbil a na konci ho odměnili bouřlivým potleskem.

 

Afterparty Mezipatra festivalu – mnoho se diskutovalo a také tančilo.

 

Ve foyer kina pak probíhal večírek. Návštěvnost byla opravdu různorodá. Potkali jste se jak s intelektuály, studenty, ale také starší generací. Odvážnější měli na sobě i více fetiš oblečení – v duchu promítaného filmu. Bavili jsme se až do pozdních nočních hodin – opravdu dobrá zahajovací párty.

 

Více info:

www.mezipatra.cz

Další

07 listopadu 2017

18. ročníku filmového festivalu Mezipatra

Všechny milovníky filmů bychom rádi pozvali na 2. listopadu, kdy začíná v Praze osmnáctý ročník queer filmového festivalu Mezipatra.  Dnes také začíná předprodej vstupenek online i na pokladnách v pražských kinech Lucerna, Světozor, Kino 35  a Pilotů, v Brně pak v kině Scala. V brněnském ArtBaru Druhý Pád jsou vstupenky k dispozici pouze na místě.

 

Mezipatra jsou tematický festival. Při výběru filmů je tak klíčové, jak se v nich odráží téma ročníku,“ prozrazuje programová ředitelka Sandra Hezinová. Letošní výběr filmů pak navazuje na téma osmnáctého ročníku Sami za sebe.

 

Ukázka z filmu Tom of Finland

 

„Jedním z prvních filmů, o jehož zařazení do programu byli organizátoři jednohlasně přesvědčeni, byl finský biografický film Tom of Finland. Heslo Sami za sebe zde ilustruje osud umělce, který po většinu života nemohl tvořit svobodně,“ vysvětluje Sandra Hezinová. „Kritérií pro výběr filmů do programu je ale více. Organizátoři se snaží kupříkladu o geografickou pestrost, letos tak představili nejen mnoho snímků z Evropy, ale také z Asie, Ameriky či Afriky.”

 

QFF Mezipatra 2017
Praha 2. – 9. 11.
Brno 10. – 17. 11.

 

Přehled doprovodných akcí a filmových projekcí i s odkazy na vstupenky pak najdete na webu.

Další

23 října 2017

OMG – Modern Farmers

„Podzim je časem sklizně“ či „Farmář hledá chlapa“, pod těmito hesly přichází nová OMG. Po devíti týdnech přestávky Vás Club Mecca zve opět na svou legendární OMG párty, tentokrát pod heslem „Moderní farmář“, kde návštěvníci vymění farmaření za moderní městskou subkulturu. Taneční tyče vyměníme za vidle a prožijeme dokonalou noc na farmě.

 

Noc 14. října bude opět dlouhá. Praha Vás zve na gay párty vyjímečné kvality. Organizátoři opět na ničem nešetřili a nabídnou to nejlepší z českých i mezinárodních DJů. I náročný návštěvník se může těšit na vyjímečnou sestavu jako např.: DJ Zurich Ben Bakson, Djs Meccanicii či Wulky předvedou své nejlepší kousky.

 

 

 

Můžete se těšit na speciální dekorace, úžasná představení GoGos z domova i ze zahraničí, kteří jsou zárukou výborné párty. Jako obvykle bude mít OMG i svou speciální VIP zónu, kde se můžete zchladit po svém tanečním výkonu. Jako VIP můžete také využít extra vchod, kde nebudete čekat v dlouhé frontě a bar v druhém patře.

 

Jako ochutnávku si poslechněte výše zmíněné výkony Djs, abyste věděli na co se můžete těšit.

 

DJ Ben Barkson: https://soundcloud.com/djbenbakson

 

OMG Resident DJs: https://soundcloud.com/omgpartyprague

 

Zažijte vše na živo v Praze a staňte se moderním farmářem na OMG párty. Protančete žhavou noc až do chladného podzimního rána.

 

Odkazy:

OMG na Facebook

Online nakup lístků

Poslední OMG Party – k přečtení

 

Adresa Mecca:

Mecca, U Průhonu 3
17000 Praha

Další

09 října 2017

Temple Club v novém: Up&Down Bar a Club

30. září byl významným dnem v historii tohoto tradičního klubu umístěného na okraji Žižkova. Temple Club uzavřel své dveře, aby byl kompletně zrekonstruován a stal se novým pevným bodem v gay Praze.

 

Jak nás nový majitel informoval bude všechno od základů rekonstruováno. Od toalet až po nový bar dle konceptu „Up & Down“. Jak název napovídá budete moci  proplouvat mezi dvěma úrovněmi z kavárny přímo do klubu v suterénu. Připravuje se také pestrý program, který nabídne hostům od travesty a drag queen až po žhavé chvilky při strip show místních, legendární go-go tanečníků (hlavně o víkendech).

 

Na 20. října je naplánováno oficiální otevření nového klubu Up & Down. Hosté se mohou těšit na živá vystoupení a žhavou show. Klubu přejeme dobrý start a mnoho spokojených zákazníků. Budeme při tom.

 

Další

02 října 2017

Kafe patra klub podporuje festival Mezipatra

Dne 27.9. byla slavnostně otevřena kavárna patra, která je umístěna ve Vršovicích v pražském Montmartre. Vzniká zde mnoho nových a zajímavých podniků a čtvrť je oblíbena mezi pražskými intelektuály.

 

Hned po vstupu do kavárny se ocitnete ve světlé a příjemné místnosti, která se podobá zrekonstruovanému klenutému sklípku. Vpravo je velký bar, kde si můžete objednat mnoho zajímavých drinků. Například nápoje jsou servírovány s opakovaně použitelnými kovovými brčky.

 

 

V zadní části je dostatek místa k sezení a skrývá se zde také schodiště do horního patra, kde je malé kino. Kavárna úzce spolupracuje s filmfestivalem Mezipatra a promítá krátké filmy a prezentuje je tak dále široké veřejnosti.

 

Kavárna je určena nejen gay publiku, ale je zde vítán opravdu každý host. Pokud máte chuť na dobrou kávu a k tomu se podívat na nějaký film nejen s gay tématikou určitě zde zajděte.

 

Web: http://www.patrakrymska.cz

 

Další

29 září 2017

Finále: Gayman 2017

V sobotu večer se v Praze konalo velké finále Gayman 2017 České a Slovenské republiky. Uprostřed pražských Vinohrad se bývalá taneční škola transformovala v místo určené pro finálový večer Gaymana 2017.

 

 

Slavnostní večer byl hojně navštívěný. Porota, které předsedala Monika Štítková byla v první řadě v blízkosti diváků a měla plné ruce práce, aby vybrala vítěze. Sedm finalistů ukázalo ve čtyřech soutěžních disciplínách ze sebe to nejlepší.

 

Gayman 2017 Lukáš Grečko – uprostřed

 

Po 10 hod. pak bylo o vítězi rozhodnuto. Šťastným vítězem Gaymana v roce 2017 je Lukáš Grečko, který žije ve Vídni a studuje medicínu v Brně. Na stupních vítězů se dále umístil jako Více gayman Jaroslav Huňát. Robert Kučera vyhrál volbu „Gayman Internetu“.

 

Večer byl plný překvapení a známých osobností jako např. účast Marco Tornesse. Hudební program byl velmi pestrý a bylo možné si vychutnat šansony, muzikálové písně i popové skladby z devadesátých let, které představili slavní čeští umělci.

 

Organizátor Marian Kajzer již nyní slíbil, že volba českého a slovenského Gaymana bude zcela jistě pokračovat i v roce 2018. Již teď se na ni těšíme!

 

Odkaz:

 

www.igaymancs.eu

Další

20 září 2017

První Pride v Plzni

V sobotu 2. září proběhla první pride ve městě piva Plzni. Z města piva se Plzeň na den stala městem queer.

 

Dokonce i když počasí příliš nepřálo se organizátorům podařilo vše pečlivě připravit. První návštěvníci a účastníci Pridu se před polednem pomalu začali shromažďovat a připravovat na průvod. Pořadatelé očekávali více než tisíc lidí, ale sešlo se nakonec podle místní policie asi 500 účastníků, kteří se aktivně účastnili průvodu.

 

Pilsen Pride vychází

 

Ve 14:00 začaly projevy různých mluvčích z řady účastnících se organizací na malém pódiu a byli doprovázeni bouřlivým potleskem. Oproti jiným proběhl tento Pride pod heslem „Jsem jaký jsem.“ Nebyl tak drahý, barevný, plný vysokého lesku a zábavy, avšak o to víc v popředí bylo vyjádření obavy o rovnost menšin. Byla řešena témata jako diskriminace, rodina, manželství a adopce, ale také příběhy ze života transsexuálů.

 

V 15 hodin organizátor Jan Ryšlavý promluvil k davu a požádal o klid a toleranci, protože na plánované cestě byly nahlášené protidemonstrace více pravicových spoluobčanů. Průvod se tak pohyboval bez hlasité hudby, alegorických vozů s tančícími lidmi a velké pompy. Tu a tam byly vidět duhové vlajky a bannery s různými slogany. Téměř tiše se skupina blížila k místu, kde čekali anti-demonstranti. Došlo ke slovním přestřelkám. Díky organizátorům a policii, kteři byli v té době přítomni, včetně antikonfliktního týmu, nedošlo k žádnému fyzickému násilí ani k agresím. Průvod tak mohl pokračovat po několika minutách „výměny slov a názorů“.

 

Takto jsme procházeli Plzní

 

 

Trasa průvodu vedla nad historickým a krásně zrenovovaným hlavním náměstím napříč středem města. Kolemjdoucí veselý průvod doprovázeli potleskem a výrazy souhlasu. Každý projev byl odměněn vděčností a radostí účastníků. Poslední část průvodu pak vedla podél řeky Radbuzy na místo opuštěné továrny na papír, kde byla závěrečná oslava.

 

Stará továrna na papír je opravdu nádherně upravený kulturní prostor, který byl za tímto účelem speciálně vyzdoben. Na několika místech mohla více politicky zainteresovaná veřejnost získat další informace týkající se tématu Pridu. Díky tomu, že se počasí konečně zlepšilo, osídlilo celé náměstí více návštěvníků. Zúčastnilo se mnoho rodin s dětmi a také senioři. Dobré jídlo a pití bylo také zajištěno. Opravdu nám nic chybělo.

 

Organizátor Jan Ryšlavý a jeho tým

 

Oficiální párty se konala v klubu G + L Míša, který je známý všem plzeňským homosexuálům a kde oslavy trvaly až do brzkých ranních hodin. Na dvou tanečních parketech mohl každý host najít něco pro sebe. Od popu, starší hity až po moderní taneční hudbu.

 

 

Celkově byl organizátor nad očekávání spokojený jak prozradil osobně našemu týmu Gaymap. Výsledek ho povzbudil a určitě plánuje v městě Plzeň byť pouze na jeden den Pride zopakovat a upozornit na problémy LGBT komunity. Přejeme mu všechno nejlepší a těšíme se opět v roce 2018 na příští „Pilsen Pride 2018“.

Další

04 září 2017

iBoys párty

Dne 16. září proběhne v klubu Termax v jednom z nejoblíbenějších gay klubů v Praze.

 

Největší česká a slovenská gay internetová platforma iBoys Vás zve na svou speciální iBoys párty. Iboys bude také znovu provádět certifikace návštěvníků a tak ověřovat pravost profilů. Párty začíná ve 22:00 a hudbu Vám namixují djs: Henriette & Tiffa. Vstup je zdarma.

 

Můžete se těšit na večer plný hudby, pěkných chlapů a dobré zábavy!!!

 

Více informací:

FB iboys party

iboys.cz

Další

01 září 2017

Pride týden Košice – Slovensko

Letos proběhne 5. ročník gay festivalu ve slovenských Košicích, druhém největším městě Slovenska. Jeho začátek byl stanoven na 26. srpna. Vrcholem festivalu bude duhový průvod, který se uskuteční o týden později 2. září.

 

Letošním heslem „Som kto som“, chtějí organizátoři upozornit na přijetí LGBT komunity ve společnosti. Na celý týden jsou plánovány různé workshopy, eventy, párty s Djs a mnoho dalších kulturních akcí (grilování, přednášky, panelové diskuse, promítání filmů, jogging atd.) Samozřejmě také politické akce. Akce se zúčastní mimo jiné také Amnesty International.

 

V sobotu 2. září se všichni sejdou před Tábackou kulturní továrnou před začátkem průvodu, kde budou pořádány různé workshopy a koncerty. Po nich bude následovat  ve 14:00 hodin procházka centrem města, která skončí přibližně v 17 hodin.

 

Od 20 hodin začíná velká oficiální párty se známými  Djs, kteří budou hrát až do brzkých ranních hodin.

 

Více informací:
www.pridekosice.sk

Další

25 srpna 2017

Plzeňská Pride

Západočeská metropole Plzeň, která je proslavená nejen svým osvěžujícím pivem,  bude nyní ještě pestřejší.

 

V letošním roce zde poprvé proběhne pod názvem „Pilsen Pride“ duhový průvod. Organizátoři očekávají více než tisíc návštěvníků a chtějí tak následovat tradici velké přehlídky konané v hlavním městě v Praze.

 

2. září vyjde průvod ve 14 hodin z „Mlýnské Strouhy“ a povede srdcem města k bývalé papírenské továrně v „Zahradní ulici“.

 

Od 19.00 pak proběhne oficiální závěrečný ceremoniál v klubu Míša. Vychutnejte si vyjímečné dva dny a zažijte toto světové město piva v jiném trochu více barevném a zářivém světle.

 

Pilsen Pride

 

Další

25 srpna 2017

Finále Mr. Gayman 2017

Finále Mr. Gayman 2017 se nám konečně přiblížilo a konečně získáme odpověď na otázku? Kdo bude letošním Gaymanem 2017.  V Praze dne 16. září 2017 se ve víceúčelových prostorách Klubu Tresor ve středu gay Vinohrad uskuteční slavnostní večer.

 

 

Devět finalistů soutěží v soutěži krásy ve čtyřech disciplínách a snaží se zaujmout slavnou porotu, která se skládá z osobností a bývalých vítězů, jako je Mr. Gay Universe 2016 a dalších. Večerem Vás provede kromě profesionálních moderátorů také známá Diva Nadja Mini.

 

Těšíme se na kouzelný večer s přehlídkou různých tanečních a hudebních vystoupení a samozřejmě nejkrásnějších mužů České a Slovenské republiky. Pokud můžete tak si tuto jedinečnou akci nenechte ujít.

 

Více informací:

Dojmy z Mr. Gay Wahl 2016

Gayman na Facebook

www.igaymancs.eu

Další

18 srpna 2017

Prague Pride 2017

Praha se již vrátila do zajetých kolejí, gay festival Prague Pride 2017 je u konce. Slavilo s námi opět rekordních více než 85 000 návštěvníků.

 

Absolutním vrcholem festivalu byl, jako každý rok, duhový sobotní průvod, který přitáhl pozornost více než 35 000 lidí, kteří projevili a sdíleli své sympatie s LGBT komunitou. Už od samého rána se mnozí lidé shromáždili v pestrobarevných a někdy i odvážných kostýmech na Václavském náměstí, tradičním výchozím bodě průvodu. Po 12:30 hodin se duhový průvod otočil jednou kolem náměstí a pak pokračoval přes Příkopy k řece Vltavě a přes most. Zde průvod vystoupal po schodech, které přivedly návštěvníky na Letenskou pláň, kde započala párty s bohatým programem.

 

Duhová vlajka byla samozřejmě s námi!

 

Organizátorům se i letos povedlo vše dobře zvládnout a dokonce i malé slovní přestřelky s odpůrci pridu byly rychle vyřešeny. Myšlenka mírumilovného pochodu je na prvním místě.

 

Stoupáme do cíle

 

Jako každý rok se zúčastnilo mnoho významných osobností z politiky a médií, které svou podporou, nápady, zanícením či jedinečným kouzlem podpořily pride a přidali mu na vážnosti. Podíl zahraničních hostů byl také velmi vysoký, jelikož se Praha stává stále více jedním z nejhezčích gay měst v Evropě.

 

Těšíme se spolu s organizátory, že se s Vámi znovu shledáme na příští Prague Pride 2018!

 

Odkaz:

 

Praguepride

Další

18 srpna 2017

OMG – Into The Wild

Klub Mecca otevřel o víkendu brány festivalu Prague Pride 2017 a nabídl grandiózní párty opravdu na plný plyn. Párty proběhla pod heslem „Into the Wild“ v prostředí krásných svalovců z džungle a peřím ozdobených amazonek. Při teplotách a klimatických podmínkách jako v nejhlubším jihoamerickém pralese lidé tančili a užívali si extatické basy z produkce špičkových DJs z domova i ze zahraničí. Atraktivní GoGo tanečnice předvedly dokonalou show a pořádně nažhavili návštěvníky.

 

Opět můžeme s klidným svědomím říct, že OMG byla skvěle připravena a ani na vstupu či u baru nebyly žádné fronty. Každý návštěvník byl dobře obsloužen, a tak si mohl užít tuto mimořádnou párty celou noc naplno.

 

Foto: Taneční parket klubu Mecca

 

Vzhledem k novému protikuřáckému zákonu docházelo ke stálému přicházení a odcházení návštěvníků a v kuřáckou plochu se proměnila část před vstuopem do klubu Mecca. Vše probíhalo pod dohledem bezpečnostní služby, což bylo publikem pozitivně přijato. Mohli jste tak trávit čas bez problémů na čerstvém vzduch, jak na parketu. V klubu bylo chvílemi velmi teplo!

 

Byl to opravdu pompézní a okouzlující pražský gay večer a jsme si jistí, že další OMG párty bude přinejmenším stejně dobrá a uvítá mnoho návštěvníků nejen z Prahy a České republiky, ale také ze zahraničí. Jsme gaymap.cz a jsme tu vždycky pro Vás!

 

Odkaz:

 

OMG na Facebook

Další

14 srpna 2017

Mezipatra na Prague Pride

Mezipatra i letos připraví čtyřdenní program pod názvem Identita města, identita ve městě v rámci Prague Pride.
Centrem dění bude tentokrát Kampus Hybernská v Hybernské 4.
Diváky čeká každý večer projekce vybraného snímku a také přehlídka nejlepších kraťasů.
Těšit se mohou i na zajímavé diskuze s odborníky a queer edici hospodského kvízu.

 

Foto: Vizuály Mezipatra

 

Program:

 

Úterý / 19:00: Pub quiz
Úterý / 20:30: Best of Shorts 2015 – 2016
Středa / 19:00: Teplá Afrika
Středa / 20:30: Rána (Inxeba)
Čtvrtek / 19:00: Girls Just Wanna Have Fun
Čtvrtek / 20:30: Moje léto lásky (My Summer of Love)
Pátek / 19:00: Bez škatulek
Pátek / 20:30: Střed mého světa (Die Mitte der Welt)

 

Adresa: Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1

 

QFF Mezipatra 2017
Praha 2. – 9. 11.
Brno 10. – 17. 11.

 

www.mezipatra.cz

Další

07 srpna 2017

Prague Pride vs. Komiks

Komiks se již druhým rokem stává součástí  Prague Pride. Minulý ročník byl skvělý a tento rok chceme laťku posunout mnohem výš. Podle statistik je druhý srpnový týden jeden z nejteplejších v celém roce a v pátek 11.8. 2017 se o tom můžete sami přesvědčit v unikátních warehouse prostorách bývalého Face2Face na Štvanici. Máme pro Vás hodně laskominek.

 

 

 

 

Tím prvním je zahraniční host Fanstastic Man aka Mic Newman, který Vám  naservíruje skvělý mix disca a acid house music. Pro akci jako Prague Pride není lepšího hosta! Za Komiks team vystoupí djs Fatty M, Lumiere a Schwa, které doplní ve společném b2b setu Good Vibes crew (Ahonz, St Jacob, Daniel Gorge), Vik a Chicco. Program začne již v 17:00 venkovní akcí na krásném místě před Face2Face a hnedka vedle Vltavy. V 10pm se  přesuneme do útrob klubu, kde si vyberete ze dvou stagi a dalších tajných zákoutí a smajchlkabinetů. Nedílnou součástí samozřejmě budou i artové instalace a práce s prostorem F2F (site – specific) od předních českých umělců.

 

Info:

 

https://www.residentadvisor.net/event.aspx?997273

11/8/2017  5pm – 10am

Face2Face, Ostrov Štvanice

 

Další

03 srpna 2017

Prague Pride 2017

Festival Prague Pride s gay, lesbickou, bisexuální a transgender tématikou (LGBT) se za uplynulých šest let stal významnou součástí pražského kulturního léta. Také letos otevře nová a tabuizovaná témata, vytvoří prostor pro setkání heterosexuální majority s LGBT komunitou a přiveze unikátní hosty ze zahraničí. Prague Pride se uskuteční od 7. do 13. srpna.

 

Tématem sedmého ročníku Prague Pride je tolerance a respekt. Z úst některých politiků i části veřejnosti opakovaně zaznívá, že gayové a lesby jsou u nás vesměs tolerováni a není tedy důvod festival pořádat. Prague Pride 2017 však chce poukázat na rozdíl mezi pouhou tolerancí a respektem. „Toleruji hlučně telefonující lidi v restauraci nebo nepříjemné pokladní v supermarketu. Toleruje se totiž něco, co je vlastně špatné, ale my pro to najdeme pochopení.

 

Na Prague Pride přijíždí ruská lesbická historička Irina Roldugina¸ která v sovětských archívech nedávno objevila dosud nepublikované spisy vedené na LGBT občany za éry Stalina. Na pozvání spolku LGBT věřících Logos ČR Prahu navštíví členka Generálního synodu anglikánské církve Jayne Ozanne, která se od svého coming outu v roce 2015 výrazně angažuje ve prospěch LGBT+ lidí v církvi.

 

Kompletní program Prague Pride 2017 najdete již dnes na www.praguepride.cz a také v mobilní aplikaci Convene od Thomson Reuters pro iOS a Android. Většina akcí Prague Pride je ZDARMA.

 

 

 

Prague Pride začíná zahajovacím koncertem v Pride Village na Střeleckém ostrově v pondělí 7. srpna. Speciálně upozorňujeme na pátek, kdy bude den zaměřený na tematiku HIV. Ve vesničce budou sestry věčné radosti, ale taky BelAmi boys. Hudební produkci zajistí Thom Artway. V rámci pátku proběhne také světová premiéra tanečního představení, které letos opět vzniká speciálně na objednávku Prague Pride.

 

Duhový průvod Prahou se uskuteční v sobotu 12. srpna a půjde již tradiční trasou z Václavského náměstí na Letnou.

 

Záštitu nad Prague Pride letos převzali ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jan Chvojka, primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová a radní pro kulturu a sousedské vztahy MČ Praha 7 Hana Třeštíková.

 

Odkazy:

Program
Program Pride Village

Další

21 července 2017

Stánek gaymap.cz na Prague Pride

Dne 12. srpna se koná již tradiční duhový průvod v Praze, který končí jedinečnou událostí, kde si účastníci mohou odpočínout a také slavit až do pozdních večerních hodin. Jako vždy Vás bude bavit produkce na několika jevištích, které nabídnou hostům jak živá vystoupení, tak produkci DJs. Bude tu opravdu něco pro každého.

 
Zvláštní premiéru na této události bude mít také gaymap.cz, která zde bude mít poprvé svůj stánek. Můžete si zde zdarma vyzvednout nejen populární gay průvodce Prahou a Brnem, ale take další turistické zajímavosti z Prahy. V příjemném rozhovoru zde najdete mnoho zasvěcených tipů, jak si udělat návštěvu Prahy ještě příjemnější.

 
Navštivte nejen pestrý Pride průvod, ale také náš stánek. Určitě prožijete nezapomenutelný víkend v Praze! Těšíme se na setkání!

 

Fotky: FB – Prague Pride

Další

07 července 2017

Nové vydání gaymap.cz je tady!

Tak je to konečně tady! Těší nás, že se s Vámi můžeme podělit o naše nového vydání průvodce gaymap.cz. Naším cílem je od začátku informovat gay turisty o eventech a událostech v LGBT scéně.  I v druhém vydání naleznete spoustu informací, přehled všech důležitých gay akcí.

 

Tentokrát jsme se mimo jiné zaměřili na léto a koupání v Praze a okolí. A protože gay život je i jinde než v Praze, rozšířili jsme průvodce o více podrobností z Brna a jeho klubové scény.

 

Praha, Brno prostě celá Česká republika obecně stojí za návštěvu, a každý gay návštěvník je zde vždy srdečně vítán. Pokud máte chuť navštívit slunečnou Prahu a dát si v ní studené pivo, objednejte si svou nejnovější verzi průvodce zdarma.

Další

30 června 2017

Pioneer Prague párty: Dirty Dirty Dancing Vol 3

Dne 12. srpna, proběhne jedna z oficiálních párty Pioneer v rámci Prague Pride v underground stylu. Pioneer pořádá pro své stále i nové návštěvníky akce vždy na výjimečných místech v bunkrech či pod širým nebem, v univerzitních budovách, kontejnerech či populárních turistických místech jako je třeba Náplavka.

 

Pro tentokrát byla vybrána hala nákladového nádraží Žižkov. Mezi gay publikem Prahy a hipstery je párty vysoce v kurzu a to hlavně díky jedinečnému výběru kvalitní hudby.

 

Můžete se těšit na produkci Shaun J. Wright (Twirl Recordings / Ex-Hercules & Love Affair, Chicago, US), Alinka (Twirl Recordings / Panorama Bar, Berlin, DE) ,  Yeseter a Attitudes!

 

Očekávejte různorodou směs návštěvníků, která vyznává nekomerčnost, alternativitu a to počínaje designem, módou, hudbou, neobvyklými nápoji či pohyby při tanci.

 

Vstupenky:
250 CZK Předprodej na Goout.cz (https://goout.net/cs/listky/dirty-dirty-dancing-vol-3/jkgb/)
300 CZK Rezervace na Facebooku
350 CZK Na místě

 

Vystupující
Alinka https://soundcloud.com/aalinkaa
Shaun J. Wright https://soundcloud.com/shaunjwright
Attitudes! https://soundcloud.com/attitudes

 

Odkazy

http://www.praguepride.cz/
http://pioneerprague.tumblr.com/

Další

20 června 2017

Praha: Travesti show na lodi

V sobotu 10. června to znovu propuklo. Přesně v 17 hodin vyplul parník Tyrš z oblíbené Náplavky umístěné v centru města s opravdu různorodou posádkou na palubě, na kterou čekalo několik nezapomenutelných hodin plných retro hudby, tance a unikátní show.

 

 

Pasažéři na vyprodaném parníku odpovídali každému procházejícímu na mnoha z mostů Vltavy jásotem a voláním. Také ostatní plující lodě nepřišly zkrátka. Po asi půl hodině plavby proti proudu řeky směrem k jihu se krajina změnila z městského panoráma do malebné přírody a říční krajiny. V tu chvíli odstartoval maraton plný žhavé zábavy s mnoha „dámami“, který bavil všechny pasažéry. Žádný z českých hitů a populárních písní českých umělců oblíbených mezi gay publikem nebyl vynechán. Pasažéři byli plní elánu a vitality, kterou podpořil také vynikající moderátor. Ozvučení nestíhalo, opravdu vše má své limity. S každou skladbou stoupala hladina alkoholu a zábava se lepšila každou minutou.

 

 

 

Po pěti hodinách vzrušující plavby a úchvatných scenérií se parník vrátil do doku. Každý návštěvník měl úsměv na tváři a všichni byli očividně šťastní a spokojení. Tato událost je opravdovou tradicí se stále větším počtem fanoušků.

Další

12 června 2017

OMG Pride: Into The Wild

Oh My Gay je neodmyslitelnou součástí Prague Pride víkendu.  Stylová a sexy párty, na které nesmíte chybět. Tradičně se bude konat v klubu Mecca, tentokrát pod heslem „Into The Wild“

 

 

Můžete se těšit na hudební produkci španělského Dj Steven Redant a vybraných českých Top Djs. Sexy go go tanečníci, speciální dekorace dotvoří vizuální stránku této vyjímečné párty. Užijte si skvělou house music vycházející z vyjímečné aparatury. Staňte se součástí mezinárodní komunity a bavte se jako VIP ve všech třech patrech včetně  chill-outu, kde na Vás čeká nabídka speciálních drinků a hosté z celého světa.

 

Vstupné
190 CZK – Předprodej
290 CZK – Na místě
490 CZK – V.I.P. Předprodej
690 CZK – V.I.P. Na místě
Online rezervace: http://omgparty.cz/omgen/presale
Online VIP rezervace: https://www.mecca.cz/vip

 

Odkazy:
https://www.mecca.cz/ nebo http://omgparty.cz/omgen/Home

Další

09 června 2017

Setkání medvědů v klubu Střelec

Jeden z medvědích klubů v Praze pořádá každý pátek večer setkání u piva v klubu Střelec. Všichni jsou zde srdečně zváni k posezení piva a povídání. Dozvíte se zde mnoho o pražském nočním životě a činnosti pražských medvědů obecně. Atmosféra je velmi přátelská a srdečná. Každý je vítán.

 

 

„Pražští medvědi“ organizují výlety v Praze a jeho blízkém okolí či výlety do jiných částí České republiky. Pokud se chce dozvědět více o tomto sdružení, pak navštivte níže uvedené internetové stránky:

 

http://www.facebook.com/PragueBears
http://www.praguebears.cz

 

Foto: Facebook – setkání v klubu Střelec

Další

29 května 2017

FUN & RUN 2017 Praha – Stromovka

14. května se již po sedmé koná v pražské Stromovce běh proti homofobii a diskriminaci HIV+ lidí. Udělejte něco pro své zdraví a trochu si zasportujte. Nejde o žádný maraton – poběžíte pět nebo deset kilometrů, takže to určitě zvládnete.

 

Pokud poběžíte v nějakém originálním oblečku a tím ukážete svoji nebojácnost získáte parádní dárek. Závod je určený pro ženy, muže, děti a navíc i zvířata. Skoro pro všechny.

 

 

Lokace: Park Stromovka

Délka: 10 km, 5 km a dětský běh (100m)
Registrační stánek a start: Tiskárna na Vzduchu (Areál Výstaviště 67, 17000 Prague, Czech Republic)

 

Časový program akce:
09:00 otevření startovní kanceláře a možnost vyzvedávání startovních balíčků
10:30 ukončení registrace
11:00 START běžeckého závodu 10 km a 5 km
11:30 START dětského závodu
13:00 vyhlášení výsledků
13:30 doprovodný program – vystoupení QUEENIE – world Queen tribute band, rychlotesty HIV
15:00 ukončení

 

Součástí registračního balíčku je:
startovní číslo s čipem
občerstvení (láhev vody, ovoce)
kelímek zmrzliny Ben & Jerry’s
převlékárna a šatna
elektronický diplom

 

Více info zde

Další

11 května 2017

Mr. Gay World 2017 – ČR a SR

Přiblížila se nám soutěž Mr. Gay World 2017 a rádi bychom Vás požádali o podporu  delegátů České a Slovenské republiky. Tentokrát se soutěž koná ve slunném Španělsku v Madridu a Las Palomas.

 

 

Českou republiku zastupuje 1. více GAYMAN a GAYMAN Internetu 2016 František Pešek a za Slovensko 2. vice GAYMAN 2016 Jaromír Šufr.

 

 

 

Co je potřeba udělat:

 

1. kliknout na video soutěžícího a dát mu palec nahoru

ČR: https://www.youtube.com/watch?v=5022aEigH-g
SR: https://www.youtube.com/watch?v=sh7dkIVyeRQ&t=2s

 

Hlasování je opravdu velmi snadné a věříme, že všichni rádi podpoříte naše Gaymany.

Další

11 dubna 2017

Měsíc queer historie

Prahu a Brno čeká zajímavý duben z minulosti LGBTQIA. Společnost pro queer paměť ve spolupráci s Trans*parent, Proud a Charlie připravila na duben řadu akcí týkající se minulosti LGBTQIA lidí (= Lesbian, Gay, Bisexual, Transsexual, Queer, Intersex, Asexual). Cílem je představit historické a umělecké pohledy prostřednictvím zajímavých přednášek, filmových projektů, vycházek, diskuzí .

 

V dubnu roku 1931 vyšlo první číslo časopisu Hlas sexuální menšiny. „Chápeme jej jako symbolický mezník v pronikání LGBTQIA společenství do českého veřejného prostoru a zároveň jako ilustraci toho, že LGBTQIA historie je podstatně delší, než kam sahá paměť dnes žijících generací,“ doplňuje Barešová.

 

V programu se objevují i zahraniční hosté. V pátek 7. dubna přijede do Prahy a Brna maďarská režisérka Mária Takács, autorka filmu Zatajená léta, který se týká životů maďarských žen v dobách minulého režimu.

 

 

PROGRAM MĚSÍCE QUEER HISTORIE

 

Po stopách našich bab a dědů 2017

úterý 4. 4. 18.00 sraz Petrské námestí, Praha 1

Tradiční historicko-vlastivědná vycházka s výkladem historika Jana Seidla ve svém letošním ročníku zahajuje Měsíc queer historie. Putování povede podél hranice Starého a Nového města a dotkne se míst vážících se k nejrůznějším obdobím od konce 19. století do současnosti.

 

Zatajená léta (Eltitkolt évek, 2009)

pátek 7. 4. 18.30 kino Pilotů, Donská 19, Praha 10

sobota 8. 4. 17.30 kino Art, Cihlářská 19, Brno

Projekce oceňovaného dokumentárního filmu a diskuze s režisérkou a aktivistkou Máriou Takács. Ve snímku hovoří maďarské lesbické ženy o tom, jak se v dobách komunistického režimu vyrovnávaly se svou identitou.

 

Trans*parent: We’re Still Around

úterý 11. 4. 19.00 Centrum queer paměti, Na Strži 40, Praha 4

Diskuzní přednáška mapující historii trans* osob a hnutí. Tématem bude emancipace a (ne)viditelnost jak celospolečenská, tak i v rámci LGBTQIA* komunity.

 

Komentovaná prohlídka výstavy Tyršův sen

čtvrtek 20. 4. 19.00 Centrum queer paměti, Na Strži 40, Praha 4

Výstava zprostředkovává queer pohled na umění Sokola kolekcí 60 pohlednic ze sbírek SPQP. Převážně mužská sociabilita spolku prodchnutá bratrskou důvěrností produkovala atraktivní výjevy, které neunikly homoerotické pozornosti.

 

Plukovník Redl (Redl ezredes I-II., 1985)

úterý 25. 4. 17.30 kino Ponrepo, Bartolomějská 11, Praha 1

Alfred Redl byl vysoce postavený důstojník rakousko-uherské armády, který proslul jako jeden z nejslavnějších špiónů. Napínavý a dramatický příběh agenta tajícího homosexualitu inspiroval i jednoho z nejvýraznějších maďarských režisérů Istvána Szabó. Filmová projekce s lektorským úvodem.

 

Co je to „tradiční rodina“

středa 26. 4. 19.00 Etnosvět, Legerova 40, Praha 2

Panelová diskuze z cyklu Pod proudem. O čem vypovídá argumentace „tradiční rodinou“ – a má takový koncept v české realitě vůbec opodstatnění? Jakým vývojem prošla v historii instituce manželství?

 

Po stopách našich bab a dědů v Brně

čtvrtek 27. 4. 18.30 sraz na Pekařské ul. nad schody k Leitnerově ul., Brno

Pěší historicko-vlastivědná vycházka s výkladem historika Jana Seidla, pri níž se projdeme po místech v centru města, na kterých se odehrávala historie naší komunity v posledních sto letech. Výklad bude obohacen citáty z dobových pramenů.

 

Více informací na queerpamet.cz

 

Další

04 dubna 2017

GAYMAN 2017

V únoru se uskutečnil v bratislavském clubu Apollon historicky první casting Gaymana na Slovensku. Zájem o finále byl vyjímečný, ale finále se zúčastní jen trojice mužů.

Ti se představí spolu s ostatními již tuto sobotu 25.03. 2017, kdy proběhne casting v ČR v pražském Piano Baru.

V SR se casting bude konat 22.04.2017 v klubu Shanghai ve Vrútkách.

 

Úřadující Gaymani se zúčastnili velkolepého Duhového plesu v Ostravě. Pořadatelem byl Marek Zlý (Gayman 2012) se svým manželem Jiřím. Hlavním hostem byla slovenská megastar Dara Rolins. Po castingu v dubnu finalisty čeká 4 denní soustředění v Rožnově pod Radhoštěm, kde je pro ně připraven pestrý program – Zorbing, Aqua Tubing, Minigolf, výlety, exkurze, trenažér býka…

 

 

 

Novinkou je znovu udělení licence na Mr. Gay World, které se bude konat ve Španělsku. Reprezentovat ČR bude František Pešek a SR Jaromír Šufr. Ten zastoupí Matěje Boroše, který musí v tento termín skládat absolventské zkoušky na konzervatoři. Matěj Boroš bude reprezentovat Slovensko společně s Františkem Peškem za ČR na Mr. Gay Europe 2017 ve Švédsku.

 

GAYMAN 2017 bude zvolen 16. 9. 2017 na pražských Vinohradech.

 

O celém průběhu této soutěže Vás budeme průběžně informovat a seznámíme Vás také s fotkami soutěžích. Máme se na co těšit.

 

Více info na www.igaymancs.eu

Další

21 února 2017

To byla: OMG Love is Love

Dne 11. února, proběhla další OMG párty v kultovním klubu Mecca pod heslem Love is Love. Pro tento večer to byla opět TOP párty, kde chtěl být opravdu každý viděn. Jako vždy bylo vše dokonale připraveno na příjemný večer. Poté, co jsme opustili frontu u pokladny a uložili věci do šatny jsme se ponořili do světa plného krásných, sexy mužů.

 

 

Praha má opravdu mnoho co nabídnout! Ve vstupní části byla umístěna fotografická zeď, kde jste se mohli s polonahými mladíky vyfotografovat. Tradiční VIP prostor byl zcela zaplněn – což mělo bohužel za následek delší čekací doby na baru.

 

 

Dvě podlaží plné skvělé hudby a krásných gogo tanečníků probudilo v mnoha skryté fantazie. Mezinárodní návštěvnost byla bohatá jak se dalo očekávat. Atmosféru plnou lásky umocňovalo sladké občerstvení v podobě čerstvých ovocných plodů. Určitě stálo zato se zúčastnit a užít si tuto jedinečnou párty s mnoha skvělými lidmi.

 

Link:

 

OMG na Facebooku

Další

20 února 2017