Petice za manželství pro všechny - 68 000 podpisů

Před půl rokem došlo ke spuštění petice za manželství pro všechny a rozhodlo se, že do 1. máje nasbírají 50 000 podpisů.  Teď máme pro Vás opravdu skvělou zprávu: s Vaší pomocí se tohle číslo s přehledem překonalo. Dohromady se k dnešnímu dni nasbíralo 68 000 podpisů! Každý podpis se počítá – i ten Váš. I Vám patří obrovský dík za podporu petiční kampaně.   A co teď bude dál?   Hodně práce s jasným cílem – prosadit v Česku změnu zákona, díky které se manželství skutečně otevře i gay a lesbickým párům. Bez Vaší podpory se to neobejde! Věříme, že myšlence zachováte přízeň a že budete kampaň podporovat i nadále. Třeba tak, že oslovíte svého poslance nebo poslankyni.

Polský Pride rovnosti 2018

V sobotu 9. června projde ulicemi Varšavy průvod Rovnosti a zúčastní se ho všichni co chtějí, aby Polsko bylo více otevřené a hlavně tolerantnější.  Duhový den začne již ve 12:00 hodin před palácem Kultury a vědy, kde bude umístěna pride village. Zde také najdete zástupce různých organizací, stánky s občerstvením a chill-out, kde budete moci relaxovat před průvodem.   V 15:00 hodin vyrazí duhový průvod za zvuku hudby ulicemi Varšavy. Začátek a konec průvodu je na stejném místě, tedy před palácem Kultury a vědy.   Po průvodu je připravený bohatý program plný koncertů a různých uměleckých vystoupení. Konkrétní informace k programu naleznete na webu. Konec je naplánován na 23:00 hodinu a pak bude dále možnost pokračovat např. do klubu Jasna 1, který se po dobu Pridu spojil s klubem Metropolis a nabídnou tak tři parkety plné taneční hudby. Každý si zde najde jistě něco pro sebe.   Více na webu a FB: Pride FB Web Parada Rownosci

EuroPride 2018: Stockholm a Göteborg

V letošním roce hostí Švédsko EuroPride, který se poprvé uskuteční postupně ve dvou městech. EuroPride oslavíme ve: Stockholmu a Göteborgu. Pod heslem "Dvě města, jedna země - Pro sjednocenou Evropu otevřenou světu" budou obě města plná duhových vlajek.     [caption id="attachment_2389" align="aligncenter" width="848"] Velvyslanectví na Stockholm Pride: "To je láska" (Foto: Jon Åslund / flickr)[/caption]     Ve Stockholmu festival proběhne od 27. července do 5. srpna. Nejdůležitější část festivalu proběhne od 1. do 4. srpna v parku EuroPride a vyvrcholí 4. srpna. Pak bude festival pokračovat v Göteborgu od 14. do 19. srpna 2018 a průvod zde proběhne 18. srpna. Podrobný program pro Stockholm a Göteborg bude oznámen v květnu nebo červnu.   Připojeno ke kulturnímu festivalu "Kulturkalaset" v Göteborgu   V Göteborgu se současně s EuroPridem bude konat také velký kulturní festival "Kulturkalaset", který plánuje až 1 300 různých vystoupení. Další velký plus je, že EuroPride Park a EuroPride dům bude v Göteborgu v letošním roce pro všechny zcela zdarma. Vstupenky na Stockholm lze již rezervovat prostřednictvím Webu EuroPride 2018.     [caption id="attachment_2390" align="aligncenter" width="848"] Gay Pride Stockholm foto: gaytimes.co.uk[/caption]     Obě města i celé Švédsko mají v současné době důvod k oslavám: Spolu s Kanadou je Švédsko v novém Spartacusu v seznamu cestovatelských destinací přátelských k LGBT komunitě. Fakt, který se projeví i v pojetí EuroPride 2018 ve Stockholmu a Göteborgu. Oficiální PrideSong "Stop in the love of love" od švédské popové skupiny Alcazar bude vydán na jaře jako speciální remix.     EuroPride 2019 ve Vídni   Pokud se nemůžete letos na EuroPride dostavit, naplánujte si určitě pro rok 2019 návštěvu Vídně. V roce 2019 je Vídeň oficiálním organizátorem EuroPridu. V rámci EuroPride jsou před námi dvě jubilea. První je 50. výročí policejních útoků při nepokojích v New Yorku v červnu 1969 a druhým jesou 40. narozeniny organizace HOSI Vienna, která pořádá každoroční duhový průvod na Ringstrasse a to již od roku 2003.   Odkaz: Web EuroPride 2018   Fotky: Bohlin Lars - Gay Pride Stockholm

Vídeň plná Circusu

Největší párty pro gaye organizovaná v Rakousku nás opět pozvala na další párty maratón. V pátek proběhl oficiální start v gay disco klubu  Why Not v srdci Vídně. Zde hosté nebo ještě lépe cestující letecké společnosti Circus vše započali a na třech tanečních parketech se slavilo až do druhého dne. Občas došlo k turbulencím, které byly, ale zcela záměrně vyvolané, a pak bylo možno za světel baterek sledovat sexy tanečníky, ve svém okolí, pouze v kuželu světla na zamlženém parketu. Mnoho lidí si tento večer bude pamatovat jako velmi vydařený večírek.   [caption id="attachment_2498" align="aligncenter" width="848"] Why Not - Pátek[/caption]   Sobota byla však plně v režii letecké společnosti Circus! Úžasně umístěná Arény ve východní části Vídně, kapitánka Tamara Mascara se svou sexy drag leteckou posádkou nás pozvala na nezapomenutelný večírek, vysoko do mraků, s nebeskou hudbou a sexy gogo tanečníky.   U vstupu jsme se skoro nezdrželi a pokračovali rychle do šatny, kde jsme si odložili a mohli pokračovat za zábavou. Vedle hlavního tanečního parketu se nacházely ještě další dvě stage a tradičně také chillout. V aréně byla také ve stáncích nabídka občerstvení. Všichni hosté byli po celou dobu velmi dobře baveni posádkou kapitánky Tamary Mascara. Dle našich odhadů bylo na párty zhruba 2000 bavících se návštěvníků.   [caption id="attachment_2499" align="aligncenter" width="848"] Circus taneční parket: Jeden z mnoha![/caption]     V 1:30 ráno kapitánka Tamara předvedla všem pasažérům skvělou fulminanten Show na "soundtrack" Britney Spears Toxic. Představila své hvězdné hvězdy, DJane Ana Paula, který speciálně přiletěl z Brazílie. Krásní a velmi spoře odění gogo tanečníci rozjeli párty naplno.   Na alternativním tanečním parketu, který byl umístěný naproti hlavního parketu, uváděl tanečníky do varu Charlet Crackhouse z Berlína a DJ Alessandrio Caruso. Arénu rozeznívaly beaty tvrdého techna.   [caption id="attachment_2487" align="aligncenter" width="848"] Circus Show[/caption]   Pokud Vám byl tento nádherný výlet do ráje  příliš malo, pak jste mohli pokračovat na oficiální party v sauně Kaiserbründl v centru města až do nedělního poledne.   Celkově můžeme s klidným svědomím říct, že jsme prožili dokonalý queer víkend ve městě císařů a to je také důvod, proč se již dnes těšíme na 16. června 2018, kdy se pořádá další The Circus párty  v rámci Rainbow Pridu, tentokrát pod heslem  Colours.  My v gaymap.cz jsme přesvědčeni, že i tentokrát Circus splní naše očekávání.   Odkazy: Homepage Circus Video - Show

Club Termax

Top Locals

Las Palmas

Las Palmas je sauna, kterou z ulice určitě nepoznáte na první pohled. Nachází se ve středu obytné čtvrti kousek od centra města a jen nápis na budově Vás ujistí, že jste na správném místě. Jakmile vstoupíte dovnitř, pocítíte se ihned jako velmi vítaný host. Vstupní prostor Vás zve k lenošení a povídání si s ostatními návštěvníky. Jedná se o jedinou gay saunu v Brně, díky čemuž je hojně navštěvovaná a to smíšeným publikem.

 

Majitel klade velký důraz na hygienu, proto zábavě v sauně nestojí nic v cestě.

 

Pravidelné akce: pondělí: snížené vstupné, úterý: vstup zdarma pro všechny do 23 let, středa: poloviční vstupné pro páry a od čtvrtka do neděle pivo zdarma do 18:00.

Čtěte více

03 března 2017

Club Termax

Jeden z největších tanečních gay klubů na Vinohradské ulice v hlavní gay zóně.

 

Najdete zde dva bary s širokou nabídkou napojů, drinků nebo koktejlů.

Klub hraje moderní produkci různých hudebních žánrů, kde se můžete potkat s různorodým publikem.

Aktuální párty naleznete na facebooku.

 

Foto klubu je pouze názorné.

Čtěte více

28 února 2017

Empire

V srdci Vinohrad se otevřelo staronové místo setkávání. Empire bar vznikl z bývalého baru Chemistry a nyní  jej vzal do rukou opravdu zkušený provozovatel známý v LGBT komunitě.

 

 

Můžete se těšit na velmi milý a zdvořilý personál, smíšené publikum a bohatě zásobený bar. Prožijete zde určitě nejeden nezapomenutelný večer s přáteli.

Čtěte více

20 července 2017