První gay lyžařský opening v Kaprunu

Zima začíná a v rekreačním oblasti Zell u kaprunského jezera se od 7. do 10. prosince koná queer víkend na lyžích. Spolu se známými DJs. začněte svou lyžařskou sezónu účastí na tomto jedinečném eventu. Díky ledovci je o sníh postaráno.   [caption id="attachment_2151" align="aligncenter" width="848"] U sportování není nutný žádný dresscode…[/caption]   Event je umístěn do tříhvězdičkového hotelu "first mountain", který se nachází přímo u lanovky a lyžařského areálu. Pořadatelé zajistili "sexy průvodce", kteří v případě zájmu ukáží hostům okolí a nejlepší chaty.   Přes den sport, večer párty.   Gay lyžařský opening začíná v pátek ráno v Kitzsteinhornu. Odtud se dostanete za pár minut k úpatí ledovce s nádherným výhledem. Široké ledovcové svahy nabízejí ideální podmínky pro lyžaře. Pro milovníky snowboardingu je zde největší v celém Rakousku Central Park s náročnými railsy a kickery. Ve večerních hodinách se můžete vydat do místních barů a nočních klubů na párty.   [caption id="attachment_2152" align="aligncenter" width="848"] Zimní sportování v Kaprunu[/caption]   Alexio, Diego Summers a Franz Coreem jsou tři velmi známí DJs, které určitě uslyšíte na jedné z mnoha párty v místních barech. Navíc budou provázet všechny sportovní oslavy travesti umělci Mataina a Melli. V legendárním baru Baumbaru se také připravuje velmi oblíbená párty "Bitch & Glitter" a "Sexy".   Více informací ke gay lyžování a možnosti rezervací najdete zde.

Jak v Praze začala Mezipatra

Čtvrtek probíhal v duchu LGBT filmů. Mezinárodní filmový festival Mezipatra začal. Slavnostní zahájení se konalo v krásném secesním kině Lucerna, které praskalo ve švech.   [caption id="attachment_2141" align="aligncenter" width="848"] Kino bylo plné do posledního místečka[/caption]   V úvodním projevu byla věnována pozornost skutečnosti, že festival běží letos po osmnácté a stavá se tak plnoletým. Kulturní atašé amerického konzulátu v Praze zdůraznil význam LGBT komunity a mimo jiné řekl, že je hrdý, že mohli sponzorovat tuto jedinečnou akci. Poukázal také na filmy, které byly zařazeny do ambiciózního programu z USA. Na konci svého vystoupení si diplomat dovolil udělat v hollywoodsko-oscarovském stylu selfie s publikem.   [caption id="attachment_2142" align="aligncenter" width="848"] Počáteční projevy[/caption]   Zahajovací film byl velmi dobře zvolen. Jednalo se o dlouho očekávaný film o životě ilustrátora Touka Valia Laaksonena, známého jako TOM OF FINLAND. Režisér Dome Karukoski poděkoval divákům osobně ve videu přímo před promítáním. Film byl uveden v původním jazyce s českými a anglickými titulky. Divákům se film velmi líbil a na konci ho odměnili bouřlivým potleskem.   [caption id="attachment_2143" align="aligncenter" width="848"] Afterparty Mezipatra festivalu - mnoho se diskutovalo a také tančilo.[/caption]   Ve foyer kina pak probíhal večírek. Návštěvnost byla opravdu různorodá. Potkali jste se jak s intelektuály, studenty, ale také starší generací. Odvážnější měli na sobě i více fetiš oblečení - v duchu promítaného filmu. Bavili jsme se až do pozdních nočních hodin - opravdu dobrá zahajovací párty.   Více info: www.mezipatra.cz

Circus Fright Night - vášnivý tanec upírů

V sobotu 14. října se areál Vídeňské arény potopil do hluboké černé noci a speciální taneční parket osvětlovaly jen hrobové svíčky a měsíční světlo. Začala Cirkus mega gay párty v ibiza stylu a zvala davy svých návštěvníků na velmi zvláštní tanec umrlců.   Již po příchodu jsme odhadovali více než 2000 návštěvníků, kteří zde přišli prožít tento velmi vyjímečný večer plný strašidelných dekorací, náhrobků či zvláštních vystoupení. A nebyli jsme určitě zklamáni. Organizátoři zvládli také zcela bez problémů silný nával příchozích tanečníků.   U hlavního vstupu byla umístěna šatna, kde se hosté mohli převléci do svých kostýmů. Někteří návštěvníci přišli ve velmi komplikovaných a strašidelných maskách, pod kterými se skrývali "obyčejní lidé".     Na třech tanečních podlažích si každý mohl vybrat  pro sebe tu nejzajímavější hudbu. Na hlavní stagi housové beaty residentů  přivedly dav až do taneční strašidelné extáze. Každý set byl s nadšením přijat, což byla pro Dj zcela jistě největší odměna.   Pozdě po půlnoci se párty náhle zastavila, světla zhasla a všichni viděli, že hosteska Tamara von Untota vystoupila z hrobky a dávala svým příznivcům audienci. Úžasné scénické vystoupení, perfektní a zábavná choreografie způsobila, že se aréna třásla ve svých základech. Pak pokračoval ve vystoupení Dj Act. Bylo to opravdu dokonalé!     V baru Vás rychle a s úsměvem skvěle obsloužili. Takhle si představujeme dobré služby! Celá párty byla bez sebemenších známek problémů i když sem přijeli návštěvníci z celé Evropy!   Velmi bychom chtěli poděkovat a pochválit organizátora za tento jedinečný zážitek! Tato Circus párty tak trochu předešla nadcházející oslavy Halloweenu!   My z Gaymap se již nyní těšíme na nové téma další Circus párty. U nás dostanete informace z první ruky a budeme se na Vás těšit na jedné z příštích Circus párty!   Ve smyslu - Znovu se uvidíme = Circus!   Odkaz: Homepage Circus

Key West je opět otevřen návštěvníkům

Oblíbeným LGBT cíl již začíná žít: vyčištění Florida Keys po hurikánu Irma proběhlo rychleji, než se očekávalo.   Tři týdny po té, co byla Florida Keys zasažena hurikánem Irma, otevřel se dne 1. října úřady v Monroe County známý řetězec ostrovů znovu pro návštěvníky. Čistící a opravárenské práce na infrastruktuře, dodávkách elektřiny a vody postupovaly rychleji, než se očekávalo, zejména v regionech Key Largo a Key West, které jsou jedny z nejoblíbenějších LGBT destinací v USA.   Stacey Mitchell, marketingový ředitel Florida Keys Tourism, doufá, že otevřením řetězce ostrovů turistům pomůže rychlému oživení místní ekonomiky, která je z téměř 50% závislá na cestovním ruchu. V částech Marathon a Lower Keys, které Irma postihla nejvíce, se stále ještě usilovně pracuje na opravách.   [caption id="attachment_2040" align="aligncenter" width="848"] V nejnižším bodě zůstal jen kousek duhy (Foto: Florida Keys Tourism Council)[/caption]   Mitchell si je však jistý, že pokud se turisté vrátí rychle tak se Florida Keys vrátit k normálu velmi rychle. Pod heslem "We Are 1" zahájila Monroe County Tourism 8. října rozsáhlou marketingovou kampaň, aby podpořila cestovní ruch v regionu.   Keys se vrací k normálu!   Téměř 200 kilometrů dlouhá zámořská dálnice, na které je přes 42 mostů a propojující tak řetězec ostrovů, přežila Irmu nepoškozená a může být znovu používána. Letiště Marathon a Key West jsou plně připraveny a mohou tak přijímat znovu cestující a přístav v Key West od 24. září znovu vítá výletní lodě a jejich hosty do nejjižnějšího kouta Spojených států. Populární cíl všech fotografů Southernmost Point již také svítí novým leskem. Během hurikánu přišel o část své barvy, ale to bylo již opraveno.   Série eventů plánováných na poloviny října se uskuteční jako obvykle. Zahrnuje filmový festival Humphrey Bogart v Key Largo (18.-22. října), queere Fantasy Fest v Key West (20.-29. října) a soutěž Stone Crab Eating Contest v Maratonu (21. října).   Fotky: Florida Keys Tourism Council a Andy Newman / Florida Keys News Bureau   Odkaz   LGBT Key West

Q Café

Top Locals

Q Café

Útulná kavárna v centru Prahy, která se rozkládá do dvou pater.

 

V suterénu s kapacitou přibližně do 40 osob a v přízemí (kapacita cca do 25 osob ) na Vás čeká nabídka běžných alkoholických i nealkoholických nápojů (i točené limonády), vybraná kvalitní italská káva. Posezení Vám zpříjemní pohodová obsluha. Můžete si také vybrat občerstvení z nabídky denních polévek, slaných drobností a domácích desertů. Je určena všem bez rozdílu věku a orientace, kteří si rádi v klidném prostředí posedí s přáteli.

 

Kávarna se snaží vše připravovat z domácích sezónních surovin a svým návštěvníkům, tak dopřeje netradiční a nezapomenutelný zážitek.

Čtěte více

23 března 2017

Teplárna

Moto Teplárny je: „Vezměte kamaráda za ruku a přijďte.“ Podpořte tuto alternativní kavárnu oblíbenou hlavně mezi mladým publikem a studenty. Kavárna se nachází kousek od centra v suterénních prostorách. Pro alternativní publikum je i přizpůsobena nabídka nápojů a ostatních produktů jako např.: nabídkou piv z malých pivovarů, které se pravidelně mění, ovocných šťáv, vín a nealkoholických nápojů.

 

Kavárna Teplárna je ideální místo pro zastavení po náročném dni, kde můžete v příjemném prostředí – si třeba zahrát nějaké stolní hry a tak načerpáte nové síly.

 

Vrcholem je výzdoba v prostorách toalet, kde najdete mnoho unikátních nástěnných maleb a rčení.

Čtěte více

28 února 2017

Las Palmas

Las Palmas je sauna, kterou z ulice určitě nepoznáte na první pohled. Nachází se ve středu obytné čtvrti kousek od centra města a jen nápis na budově Vás ujistí, že jste na správném místě. Jakmile vstoupíte dovnitř, pocítíte se ihned jako velmi vítaný host. Vstupní prostor Vás zve k lenošení a povídání si s ostatními návštěvníky. Jedná se o jedinou gay saunu v Brně, díky čemuž je hojně navštěvovaná a to smíšeným publikem.

 

Majitel klade velký důraz na hygienu, proto zábavě v sauně nestojí nic v cestě.

 

Pravidelné akce: pondělí: snížené vstupné, úterý: vstup zdarma pro všechny do 23 let, středa: poloviční vstupné pro páry a od čtvrtka do neděle pivo zdarma do 18:00.

Čtěte více

03 března 2017