DAFilms.cz - přehlídku filmů s LGBT tématikou

Rádi bychom Vás upozornila na přehlídku filmů s LGBT a queer tématikou, která je aktuálně k vidění na online dokumentárním kině DAFilms.cz   Přehlídka Zakázaná láska je výběrem z filmů, které jsou v rámci předplatného nebo samostatně ke stažení na tomto webu.   Pár tipů od gaymap, na které bychom rádi upozornili:   ZAKÁZANÁ LÁSKA Láska, touha a vášeň mohou mít různé podoby. Podívejte se na náš výběr filmů, které reflektují LGBT a queer tématiku v nejrůznějších stylech a žánrech. V polském filmu Call Me Marianna touží žena uvězněná v mužském těle začít nový, autentický život, pro který ale bude muset obětovat to nejcennější – svou rodinu. V hlavě mentálně zaostalého Sergeje, obdivovatele Putina, pravoslavného věřícího a gaye, se stýkají všechny extrémy ruského světa, ve kterém přitom ale pro blázny není místo... Jaké právo na život a štěstí má pedofil, který nikomu neubližuje, to řeší ve filmu Danielův svět režisérka Veronika Lišková. Všem pravidlům, očekáváním a téměř i popisu se pak vymyká portrét fotografa, filmaře, tvůrce videoartu a výrazné postavy newyorského undergroundu Toma Chomonta z pohledu dokumentaristické legendy Mikea Hoolbooma.   BRATŘI NOCI Režie: Patric Chiha Gus Van Sant se potkává s Jamesem Bidgoodem a Pierem Paolem Pasolinim ve filmu Brothers of the Night, hybridem na pomezí hraného snímku a dokumentu. Protagonisty temné balady z noční Vídně jsou mladí bulharští Romové, kteří se snaží vymanit z chudoby a vydělat jakýmkoliv způsobem peníze pro své rodiny.   MOTÝLI Režie: Dmitry Kubasov Výstřední mladík Alexej nemá problém přiznat svou homosexuální orientaci, a jeho okolí ho bez problémů přijímá, s jedinou, ale o to důležitější výjimkou – jeho matkou… Dokumentární portrét jej zachycuje v období prázdnin, kdy tráví čas s přáteli či s novým milencem Gríšou, s nímž se seznámí na festivalu věnovaném režiséru Andreji Tarkovskému.   Přehlídka potrvá do 22. dubna, filmy budou ale na webu k vidění i po to tomto datu.   Přejeme příjemnou zábavu!!!

Bigger - Men Only Clubbing - párty pro chlapy

Bigger – Men Only Clubbing chce být novou základnou pořádající párty pro chlapy, medvědy, kluky… s uvolněnou atmosférou bez zbytečných příkras a kudrlinek naplněná klubovou hudbou stylu house, progressive, trance. Proto přichází Bigger, který zahřeje a rozvibruje :). Jde o pravidelně se opakující párty pouze pro muže, kde se můžete vyjádřit po svém. Koncept vznikl na základě zkušeností s jinými párty pro gay muže jinde ve světě. Chceme pražský noční život posunout dál, novým směrem inspirovaným na akcích v Berlíně, Vídni, Kolíně nad Rýnem, Polsku a Španělsku.   Na akci chceme vytvářet pohodovou atmosféru respektu mezi generacemi a různými lidmi – bez VIP zóny, bez dress kódu, bez povýšeneckých projevů. Vstup je pouze pro muže, tady můžete odhodit předsudky nebo cokoliv jiného a užít si přitom i tanec a hudbu mixovanou DJi naživo. Různé oblečky, kůže, jocksy, harnessy a další fetiš doplňky jsou proto velmi vítány!   Během párty v originálních a gay velmi přátelských prostorách Klubu Kotelna najdete bar s velmi příznivými cenami drinků, dva druhy točeného piva u výčepu, které si můžeš vzít s sebou do oddělené venkovní kuřácké zóny s posezením. V zadních prostorách mimo bar a parket můžeš využít chill-out zónu a darkroom.   Start je v pátek 20. 4. 2018, otevřeno od 19 hod (hmm, čas na pokec a véču) a DJ to odpálí ve 21 hod.   Zajděte si vychutnat a ochutnat! Big... Bigger...Grrr!   Více info: http://czechbears.cz/bigger https://www.facebook.com/klubkotelna.cz/

EuroPride 2018: Stockholm a Göteborg

V letošním roce hostí Švédsko EuroPride, který se poprvé uskuteční postupně ve dvou městech. EuroPride oslavíme ve: Stockholmu a Göteborgu. Pod heslem "Dvě města, jedna země - Pro sjednocenou Evropu otevřenou světu" budou obě města plná duhových vlajek.     [caption id="attachment_2389" align="aligncenter" width="848"] Velvyslanectví na Stockholm Pride: "To je láska" (Foto: Jon Åslund / flickr)[/caption]     Ve Stockholmu festival proběhne od 27. července do 5. srpna. Nejdůležitější část festivalu proběhne od 1. do 4. srpna v parku EuroPride a vyvrcholí 4. srpna. Pak bude festival pokračovat v Göteborgu od 14. do 19. srpna 2018 a průvod zde proběhne 18. srpna. Podrobný program pro Stockholm a Göteborg bude oznámen v květnu nebo červnu.   Připojeno ke kulturnímu festivalu "Kulturkalaset" v Göteborgu   V Göteborgu se současně s EuroPridem bude konat také velký kulturní festival "Kulturkalaset", který plánuje až 1 300 různých vystoupení. Další velký plus je, že EuroPride Park a EuroPride dům bude v Göteborgu v letošním roce pro všechny zcela zdarma. Vstupenky na Stockholm lze již rezervovat prostřednictvím Webu EuroPride 2018.     [caption id="attachment_2390" align="aligncenter" width="848"] Gay Pride Stockholm foto: gaytimes.co.uk[/caption]     Obě města i celé Švédsko mají v současné době důvod k oslavám: Spolu s Kanadou je Švédsko v novém Spartacusu v seznamu cestovatelských destinací přátelských k LGBT komunitě. Fakt, který se projeví i v pojetí EuroPride 2018 ve Stockholmu a Göteborgu. Oficiální PrideSong "Stop in the love of love" od švédské popové skupiny Alcazar bude vydán na jaře jako speciální remix.     EuroPride 2019 ve Vídni   Pokud se nemůžete letos na EuroPride dostavit, naplánujte si určitě pro rok 2019 návštěvu Vídně. V roce 2019 je Vídeň oficiálním organizátorem EuroPridu. V rámci EuroPride jsou před námi dvě jubilea. První je 50. výročí policejních útoků při nepokojích v New Yorku v červnu 1969 a druhým jesou 40. narozeniny organizace HOSI Vienna, která pořádá každoroční duhový průvod na Ringstrasse a to již od roku 2003.   Odkaz: Web EuroPride 2018   Fotky: Bohlin Lars - Gay Pride Stockholm

Duhový ples 2018 Ostrava

Ples tohoto charakteru je ojedinělou akcí nejen v rámci České republiky, ale také v sousedním Polsku a Slovensku. O její výjimečnosti svědčí i fakt, že každoročně tuto akci navštěvuje řada hostů z celé ČR, rovněž ze sousedního Slovenska či Polska a není výjimkou, že se zde objeví i hosté z Německa či jiných evropských zemí, jako třeba letos i ze Švýcarska“, například Mr.Gay Universe Marco Tornese, říká Marek Zlý, organizátor Duhového plesu.   Duhový ples je svým charakterem a vysokou úrovní programu a nabízených služeb velmi pozitivně společensky hodnocen a pravidelně jej navštěvují skupiny lidí z řad podnikatelské, politické a významné společenské sféry. Nad 8. ročníkem, který se letos uskutečnil v sobotu 10.  března převzal záštitu hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc. Za zmíňku také stojí, že mezi dalšími významnými představiteli České republiky, kteří v uplynulých ročnících poctili převzetím záštity nad Duhovým plesem se řadí ministryně Karla Šlechtová či Džamila Stehlíková. Svou přízeň rovněž projevuje i policejní prezident generálmajor Tomáš Tuhý, který je společně se svou partnerkou téměř pravidelným hostem plesu.   Každý rok organizátoři plesu pečlivě zvažují program, tak aby zaujal všechny zúčastněné, výběr nabízeného menu, kde nesmí chybět „duhový dezert“ či ceny v tombole. Samotná příprava pak zabírá desítky hodin mravenčí práce, která zatím vždy byla oceněna spokojeností hostů plesu, ale i obsluhujícího personálu.   V letošním roce se opět, jako každý rok, starala o zábavu v průběhu celého večera skupina Rivieras Show Band a DJ Berry. Hlavním hostem večera pak byl Kamil Střihavka, kterého svými skvělými pěveckými výkony v průběhu večera doplnily také sólistka Hudby Hradní stráže a Policie ČR Gabriela Urbánková a ostravská rocková zpěvačka Tanja.   9. ročník Reprezentačního Duhového plesu se uskuteční v sobotu 9. března 2019 opět v Clarion Congress Hotel Ostrava a již nyní začali organizátoři plesu připravovat jeho program.   Duhový ples má své kořeny v Ostravě, kde i nadále zůstane a jeho organizátoři jsou na to náležitě hrdi. Více o duhovém plese

Café bar FLIRT

Top Locals

But bar

BUT bar se nachází v centru Brna. Majitelé chtěli nastavit nové standardy pro brněnské publikum a i trochu přiblížit španělskou kulturu i gastronomii (jeden z majitelů je Španěl).
Moderní a stylové prostředí láká vybrat si například z opravdu široké nabídky moravských a španělských vín, která můžete doprovodit jednoduchými španělskými tapas a nebo si vybrat ze skvělé nabídky alkoholických i nealkoholických nápojů či míchaných drinků.

 
Bar organizuje večery s výhodnou nabídkou vín, ginů, rumů, ale připravuje i různé tématické večery.

 
Je velmi populární a navštěvuje ho různorodé publikum. Určitě zde zažijete velice příjemný večer v moderním designu s nádechem Španělska.

Čtěte více

01 března 2017

Club Termax

Jeden z největších tanečních gay klubů na Vinohradské ulice v hlavní gay zóně.

 

Najdete zde dva bary s širokou nabídkou napojů, drinků nebo koktejlů.

Klub hraje moderní produkci různých hudebních žánrů, kde se můžete potkat s různorodým publikem.

Aktuální párty naleznete na facebooku.

 

Foto klubu je pouze názorné.

Čtěte více

28 února 2017

Teplárna

Moto Teplárny je: „Vezměte kamaráda za ruku a přijďte.“ Podpořte tuto alternativní kavárnu oblíbenou hlavně mezi mladým publikem a studenty. Kavárna se nachází kousek od centra v suterénních prostorách. Pro alternativní publikum je i přizpůsobena nabídka nápojů a ostatních produktů jako např.: nabídkou piv z malých pivovarů, které se pravidelně mění, ovocných šťáv, vín a nealkoholických nápojů.

 

Kavárna Teplárna je ideální místo pro zastavení po náročném dni, kde můžete v příjemném prostředí – si třeba zahrát nějaké stolní hry a tak načerpáte nové síly.

 

Vrcholem je výzdoba v prostorách toalet, kde najdete mnoho unikátních nástěnných maleb a rčení.

Čtěte více

28 února 2017