19. ročníku queer filmového festivalu Mezipatra

19. ročník queer filmového festivalu Mezipatra se v Praze koná od 8. do 15. listopadu a v Brně od 16. do 23. listopadu. Po skončení festivalu proběhnou ozvěny v Olomouci. Tématem festivalu bude Mimo realitu.   „Oproti předchozím dvěma ročníkům, které se věnovaly širšímu společensko-kulturnímu kontextu, se ve výběru tématu vracíme zpátky k filmu. Respektive k jeho schopnosti zobrazit naše sny, touhy a skryté vize,” říká o letošním tématu Mezipater programová ředitelka festivalu Sandra Hezinová. „Snímky proto různým způsobem zkoumají svět fantazie, kde realitě často dochází dech.”   Jako zahajovací snímek Mezipater uvidíte coming-of-age drama L'Animale rakouské režisérky Kathariny Mückstein o mladé dívce Mati, která svůj čas tráví bezstarostnou jízdou na terénní motorce se svou klučičí partou. Výlučná pozice jediné dívky z party se však otřese v momentě, kdy se sblíží s outsiderkou, jež byla doposud terčem jejich šikany. Režisérka bude jednou z čestných hostů festivalu. Mezi další očekávané snímky patří  sociálně-kritické drama NeonBoy (Tinta Bruta). To v neonových obrazech představuje příběh mladého Pedra, který se za peníze svléká před webkamerou. Snímek byl oceněn cenou Teddy Award na letošním Berlinale. Festival také uvede belgické drama debutujícího režiséra Lukase Dhonta Dívka (Girl) oceněné prestižní cenou Queer Palm udělované v rámci MFF v Cannes.     I letos budeme diskutovat s odbornicemi a odborníky na aktuální témata týkající se LGBTQ+ komunity ve vršovické kavárně Patra. Dále se návštěvnice a návštěvníci Mezipater mohou těšit na zahajovací večírek Zvěřinec, kdy kavárnu kina Lucerna roztančí rytmy současného elektra i ověřených hitů v podání festivalových rezidentů DJs Urxins za podpory DJs Step By Step a Nevinnost, nebo sobotní party Fata Morgana v klubu Ankali. Hlavní hvězdou večera budou berlínští DJs Acado (dříve Techno Frühstück).   Pouze do 16. října si mohou divačky a diváci v Praze zakoupit výhodné festivalové permanentky v ceně 540 Kč na pokladnách kin Světozor, Lucerna a Pilotů nebo online na webu Lucerny a Světozoru .  V Brně jsou permanentky k dostání po celou dobu festivalu, a to v kinech Scala a NoArt. Díky permanentce získáte sedm lístků za cenu pěti. Ty budou platit ve všech kinech festivalu. Konkrétně v pražských kinech Lucerna, Světozor a Pilotů. V Brně pak již tradičně v kině Scala a prostoru NoArt.   QFF Mezipatra 2018 Praha 8. – 15. 11. Brno 16. – 23. 11.

Pěnové párty v sauně Babylonia

V Barceloně, Ibize nebo Chorvatsku jsou pěnové párty již dlouho nedílnou součástí gay komunity. Vyrobí se hory pěny a párty může začít.   [caption id="attachment_2744" align="aligncenter" width="848"] Vstup do sauny[/caption]   V Praze se nemusíte vůbec stydět! Je pravda, že jsou podniky, kde jsou párty trochu větší a velkolepější, ale pěnová párty v sauně Babylonia se mezi nimi neztratí!   Každý pátek od 19:00 se relaxační místnost za parní saunou promění v jednu velkou hromadu pěny. Zažijte pocit mnoha příjemných dotyků pod závojem pěny. S Vašimi novými či starými známými se zde budete jistě dobře bavit.   [caption id="attachment_2745" align="aligncenter" width="848"] Suchá sauna, pára s labyrintem a několik relaxačních místností s videem a kabinkami.[/caption]   Hledáte zajímavou naked párty?   Sauna Babylonia připravuje i jiné opravdu pořádné akce! Každou neděli zde probíhá Naked párty. Ukažte se, jak vás Bůh stvořil a bavte se na více než 500 m².

Pilsen Pride 2018

O víkendu od 24. do 26. srpna proběhla  v západočeském městě piva Plzni již druhá duhová Pilsen Pride a zařadila se tak mezi další LGBT události podporující povědomí o LGBT komunitě a sloužící ke zvýšení vzájemné tolerance.   Už od čtvrtka se konalo mnoho různých diskusí, rozhovorů, prohlídek s průvodcem či filmových projekcí s LGBT tématikou a vše tradičně vyvrcholilo duhovým průvodem, který se konal v sobotu odpoledne. Na rozlehlém trávníku v centru města se shromáždilo zhruba 350 lidí s výrazným podílem leseb.     [caption id="attachment_2877" align="aligncenter" width="848"] Foto: Jana Braunova[/caption]   V 15:30 se dav začal klidně pohybovat historickým centrem města. Bohužel jsme letos museli počítat také s proti-demonstrací: pod náměstím čekalo asi 25 lidí, očividně milovníků vojenského oblečení a hlasitě protestovali proti duhovému průvodu. Přestože vzduchem prolétlo určité množství urážek měla plzeňská policie všechno pod kontrolou. Velice bychom chtěli všem policistům poděkovat, byli přítomni opravdu na každém kroku, vždy milí a asertivní a také díky tomu došel duhový průvod bez velkých problémů do svého cíle.     [caption id="attachment_2878" align="aligncenter" width="848"] Foto: Jana Braunova[/caption]   Průvod skončil stejně jako loni v multifunkčním a kulturním areálu "Papírna", bývalém papírenském mlýně, kde se účastníci mohli uvolnit, navštívit jeden z mnoha informačních stánků (jak politických stran, tak i neziskových organizací) nebo se osvěžit drinkem, nebo studeným pivem. Průvod tak skončil ve velkém stylu a účastníci si zde mohli dobíjet baterky na večer.   Závěrečná párty festivalu proběhla v legendárním klubu G + L Míša, kde se slavilo od 20:00. Pro tuto zvláštní příležitost byl také letos otevřen velký a pěkně vyzdobený dvůr, kde se konala různá Travesti vystoupení. Výborná párty, na které jsme se dobře bavili až do ranních hodin. Tento víkend byl nejen opravdu povedený, ale také vítanou změnou oproti již někdy velmi komerčním pridům. Za gaymap.cz  se budeme těšit také v příštím roce. Přijeďte také a staňte se součástí Pilsen Pride 2019!   Další fotografie od Jany Braunové najdete na Facebook   Jana na Facebook...

Dragqueens v tříčtvrtečním taktu

Vídeňský valčík zde není jen pro heterosexuály. Vídeň nabízí spoustu kouzelné zábavy také pro LGBTI tanečníky - přinášíme informace k nejdůležitější události příštího roku. Duhový ples se uvedl jako klasický vídeňský ples pro LGBTI nyní pevně umístěn v kalendáři města. V příštím roce proběhne jeho již 22. ročník. V hotelu Parkhotel Schönbrunn se tradičně pořádá 26. ledna a začne polonézou. Zatančíte si zde také třeba valčík, foxtrot či divokou sambu. Můžete se těšit také na diskotéku, duhové casino či živá vystoupení různých umělců.   [caption id="attachment_2905" align="aligncenter" width="848"] 22. ročník vídeňského duhového plesu.  (Foto: HOSI Wien / Martin Zigler)[/caption]   Není tajemství, že také Kreativball je již týdny před svým začátkem dávno vyprodaný. Jedná se o alternativní ples LGBTI lidí a jejich přátel. Proběhne v roce 2019 1. a 2. února. Tentokrát s mottem "Pod duhou".   Miss Candy konkuruje Opernball   28. února u příležitosti Opernballu ve státní vídeňské opeře  si zatančíme v tříčtvrtečním taktu jedinečný valčík a to současně s Miss Candys Rosenball. Nejslavnější vídeňská dragqueen Vám předvede svou brilantní show. Taneční parket bude plný až do ranních hodin.   Největším vrcholem vídeňských LGBTI akcí bude v příštím roce EuroPride, který se koná již podruhé v hlavním městě Rakouska Vídni. Od 1. do 16. června proběhne mnoho diskusí a kulturních akcí, stejně jako večírků a Vídeň se tak stane na pár dní centrem evropské LGBTI komunity. Na tuto událost přijede více než milion návštěvníků.

Friends Club

Top Locals

Empire

V srdci Vinohrad se otevřelo staronové místo setkávání. Empire bar vznikl z bývalého baru Chemistry a nyní  jej vzal do rukou opravdu zkušený provozovatel známý v LGBT komunitě.

 

 

Můžete se těšit na velmi milý a zdvořilý personál, smíšené publikum a bohatě zásobený bar. Prožijete zde určitě nejeden nezapomenutelný večer s přáteli.

Čtěte více

20 července 2017

H46

Jeden z nejstarších barů v blízkosti centra Brna, který se stal legendou a nejlepším místem setkávání lidí, kteří nic neřeší, mají se rádi a chtějí se bavit.

 

Bar, který má rodinnou atmosféru,kde se vždy budete cítit dobře jako s přáteli.

U barmanů si vyberete z široké nabídky nápojů a navíc Vám pustí Vaši oblíbenou písničku od největších hitů až po oldies. O víkendech se můžete těšit na speciální akce. H46 je oblíbený  u všech věkových kategorií.

Čtěte více

03 února 2017

Piano bar

Je jeden z nejstarších barů v Česku. Je místo, kde se schází LGBT lidé všech věkových kategorií z celé Prahy.

 

Čeká Vás nově zrekonstruovaný prostor, vynikající koktejly, přátelé, příjemná obsluha a pohodová atmosféra.

Pořádají se zde různé akce vzdělávacího, ale hlavně zábavního charakteru. Bar spolupracuje s různými minoritními skupinami a studentskými spolky vysokých škol.

Bar je na začátku gay zóny nedaleko Vinohradské ulice a proto je vhodný jako bod pro Váš start do noční Prahy.

Aktuální program naleznete na facebooku. Každy den happy hours -20% na koktejly (od 17 do 19 hod.).

Čtěte více

21 listopadu 2016