badewanne podruhé v Patrech

16. září 2018 proběhne už podruhé v kavárně a queer komunitním centru Patra prodejní akce badewanne a nabídne především výběr oblečení z druhé ruky – na gender se tady nehledí. „ Sekce pro holky a pro kluky u nich nenajdete, sami je považují za přežitek. "Nezajímají nás nálepky, ale styl,“ říkají pořadatelé.   Ikonické kousky z vlastních šatníků nabídnou i Daniela a Jana z blogu Vývařovna, třpytky a nalepovací kamínky na tělo zajistí theglitters.cz. V novém outfitu a s originálním líčením se návštěvníci a návštěvnice můžou nechat zvěčnit na Instax v tematickém fotokoutku. Odejít ovšem můžou i s trvalejší ozdobou: se strojkem a jehlami budou v Patrech připravené tatérky Holka z Malovanky a Dena P.ink. Cena jednoho tetování bude začínat na 500 korunách, termín je možné rezervovat dopředu na facebookové události nebo na místě.   badewanne by se neobešla bez drag queens. Speciální drink bude na horním baru míchat rezidentka Pater Karen McLaren , za DJský pult se postaví Miss Carriage. Večer ji pak s elektronickým setem vystřídá DJ xhatum. Domácí dobroty – slané i sladké – i tentokrát napeče a navaří Anna Kušičková. Jako bonus můžou příchozí ochutnat vyhlášené buchty od Daniely z Vývařovny. Domů si mohou odnést také pokojovou rostlinu od Rostlinářství a pohlednici, stojánek na tyčinky ve tvaru vulvy nebo zbrusu nové samolepky od ilustrátorky a šéfredaktorky Kink.cz Anny Wim.   badewanne 16. září 2018 11:00 – 19:00 2. patro kavárny Patra   Facebook: facebook.com/badewannecz

GAYMAN Česko Slovensko - Finále 27. října

Finále letos proběhne 27. října od 19 hodin v Ostravském multifunkčním prostoru Fabric. Letošní ročník přichází opět s volbou Gayman Charity 2018. Volba probíhá následovně: Každý finalista má u své fotky číslo transparentního bankovního účtu Nadačního fondu Pavla Novotného a svůj variabilní symbol, pod kterým bude bojovat o co největší částku pro tento fond. Pro možnost podpory fondu a zároveň finalisty ze zahraničí je dán také IBAN.   Veškeré prostředky budou zcela transparentně využity pro potřebnou a krásnou věc - Charitu. Navíc budete mít absolutní přehled o částce, kterou váš favorit vybral. Vítěz bude tváří fondu pro LGBT komunitu po dobu jednoho roku. Veškeré finanční prostředky putují přímo na účet fondu, nikoliv přes prostředníka či organizátory soutěže Gayman. Výherce bude oznámen, stejně jako celková částka, na gala finále Gayman 2018 v multifunkčním prostoru Fabric 27. října v  Ostravě. Variabilní symbol určuje datum finále a číslo finalisty, u společné fotografie je koncové dvojčíslí ročník, který se letos koná. Volba končí 26. října v 18.00 hodin. Fotografie k možné podpoře čtenáři zde: Fotogafie     Letos se, stejně jako v loňském ročníku, přikročilo k zcela nové formě charitativního postoje celé akce. Žádné finanční prostředky neputují přes realizační team či samotného organizátora. Organizátor s realizačním týmem se chtěli vyhnout pomluvám o zneužívání financí, zvolený způsob je zcela transparentní a vše putuje přímo NF Pavla Novotného.   Gala finále budou moderovat, jako loňský ročník, Luboš Procházka a travesti diva Nadja Mini. Událost FINÁLE: Událost na FB

Pilsen Pride 2018

O víkendu od 24. do 26. srpna proběhla  v západočeském městě piva Plzni již druhá duhová Pilsen Pride a zařadila se tak mezi další LGBT události podporující povědomí o LGBT komunitě a sloužící ke zvýšení vzájemné tolerance.   Už od čtvrtka se konalo mnoho různých diskusí, rozhovorů, prohlídek s průvodcem či filmových projekcí s LGBT tématikou a vše tradičně vyvrcholilo duhovým průvodem, který se konal v sobotu odpoledne. Na rozlehlém trávníku v centru města se shromáždilo zhruba 350 lidí s výrazným podílem leseb.     [caption id="attachment_2877" align="aligncenter" width="848"] Foto: Jana Braunova[/caption]   V 15:30 se dav začal klidně pohybovat historickým centrem města. Bohužel jsme letos museli počítat také s proti-demonstrací: pod náměstím čekalo asi 25 lidí, očividně milovníků vojenského oblečení a hlasitě protestovali proti duhovému průvodu. Přestože vzduchem prolétlo určité množství urážek měla plzeňská policie všechno pod kontrolou. Velice bychom chtěli všem policistům poděkovat, byli přítomni opravdu na každém kroku, vždy milí a asertivní a také díky tomu došel duhový průvod bez velkých problémů do svého cíle.     [caption id="attachment_2878" align="aligncenter" width="848"] Foto: Jana Braunova[/caption]   Průvod skončil stejně jako loni v multifunkčním a kulturním areálu "Papírna", bývalém papírenském mlýně, kde se účastníci mohli uvolnit, navštívit jeden z mnoha informačních stánků (jak politických stran, tak i neziskových organizací) nebo se osvěžit drinkem, nebo studeným pivem. Průvod tak skončil ve velkém stylu a účastníci si zde mohli dobíjet baterky na večer.   Závěrečná párty festivalu proběhla v legendárním klubu G + L Míša, kde se slavilo od 20:00. Pro tuto zvláštní příležitost byl také letos otevřen velký a pěkně vyzdobený dvůr, kde se konala různá Travesti vystoupení. Výborná párty, na které jsme se dobře bavili až do ranních hodin. Tento víkend byl nejen opravdu povedený, ale také vítanou změnou oproti již někdy velmi komerčním pridům. Za gaymap.cz  se budeme těšit také v příštím roce. Přijeďte také a staňte se součástí Pilsen Pride 2019!   Další fotografie od Jany Braunové najdete na Facebook   Jana na Facebook...

Dragqueens v tříčtvrtečním taktu

Vídeňský valčík zde není jen pro heterosexuály. Vídeň nabízí spoustu kouzelné zábavy také pro LGBTI tanečníky - přinášíme informace k nejdůležitější události příštího roku. Duhový ples se uvedl jako klasický vídeňský ples pro LGBTI nyní pevně umístěn v kalendáři města. V příštím roce proběhne jeho již 22. ročník. V hotelu Parkhotel Schönbrunn se tradičně pořádá 26. ledna a začne polonézou. Zatančíte si zde také třeba valčík, foxtrot či divokou sambu. Můžete se těšit také na diskotéku, duhové casino či živá vystoupení různých umělců.   [caption id="attachment_2905" align="aligncenter" width="848"] 22. ročník vídeňského duhového plesu.  (Foto: HOSI Wien / Martin Zigler)[/caption]   Není tajemství, že také Kreativball je již týdny před svým začátkem dávno vyprodaný. Jedná se o alternativní ples LGBTI lidí a jejich přátel. Proběhne v roce 2019 1. a 2. února. Tentokrát s mottem "Pod duhou".   Miss Candy konkuruje Opernball   28. února u příležitosti Opernballu ve státní vídeňské opeře  si zatančíme v tříčtvrtečním taktu jedinečný valčík a to současně s Miss Candys Rosenball. Nejslavnější vídeňská dragqueen Vám předvede svou brilantní show. Taneční parket bude plný až do ranních hodin.   Největším vrcholem vídeňských LGBTI akcí bude v příštím roce EuroPride, který se koná již podruhé v hlavním městě Rakouska Vídni. Od 1. do 16. června proběhne mnoho diskusí a kulturních akcí, stejně jako večírků a Vídeň se tak stane na pár dní centrem evropské LGBTI komunity. Na tuto událost přijede více než milion návštěvníků.

Top Locals

H46

Jeden z nejstarších barů v blízkosti centra Brna, který se stal legendou a nejlepším místem setkávání lidí, kteří nic neřeší, mají se rádi a chtějí se bavit.

 

Bar, který má rodinnou atmosféru,kde se vždy budete cítit dobře jako s přáteli.

U barmanů si vyberete z široké nabídky nápojů a navíc Vám pustí Vaši oblíbenou písničku od největších hitů až po oldies. O víkendech se můžete těšit na speciální akce. H46 je oblíbený  u všech věkových kategorií.

Čtěte více

03 února 2017

Club Termix

Jeden z nejoblíbenějších barů a tanečních klubů nedaleko Vinohradské ulice v hlavní gay zóně.

 

Po příchodu si můžete odložit věci do šatny. V klubu najdete bar, taneční parket, chillout a darkroom.

Pořádají se tématické párty. Ve středu můžete zajít na české hity, čvrtek – karaoke, pátek a sobota – music night.

Přijdťe s přáteli na drink nebo koktejl do moderního a stylového prostředí. Club Termix navštěvuje zejména mladší a moderní publikum.

 

Foto klubu je pouze názorné.

Čtěte více

02 března 2017

Q Café

Útulná kavárna v centru Prahy, která se rozkládá do dvou pater.

 

V suterénu s kapacitou přibližně do 40 osob a v přízemí (kapacita cca do 25 osob ) na Vás čeká nabídka běžných alkoholických i nealkoholických nápojů (i točené limonády), vybraná kvalitní italská káva. Posezení Vám zpříjemní pohodová obsluha. Můžete si také vybrat občerstvení z nabídky denních polévek, slaných drobností a domácích desertů. Je určena všem bez rozdílu věku a orientace, kteří si rádi v klidném prostředí posedí s přáteli.

 

Kávarna se snaží vše připravovat z domácích sezónních surovin a svým návštěvníkům, tak dopřeje netradiční a nezapomenutelný zážitek.

Čtěte více

23 března 2017