MEZINÁRODNÍ GAY NOVINKY

Circus Fright Night – vášnivý tanec upírů

V sobotu 14. října se areál Vídeňské arény potopil do hluboké černé noci a speciální taneční parket osvětlovaly jen hrobové svíčky a měsíční světlo. Začala Cirkus mega gay párty v ibiza stylu a zvala davy svých návštěvníků na velmi zvláštní tanec umrlců.

 

Již po příchodu jsme odhadovali více než 2000 návštěvníků, kteří zde přišli prožít tento velmi vyjímečný večer plný strašidelných dekorací, náhrobků či zvláštních vystoupení. A nebyli jsme určitě zklamáni. Organizátoři zvládli také zcela bez problémů silný nával příchozích tanečníků.

 

U hlavního vstupu byla umístěna šatna, kde se hosté mohli převléci do svých kostýmů. Někteří návštěvníci přišli ve velmi komplikovaných a strašidelných maskách, pod kterými se skrývali „obyčejní lidé“.

 

 

Na třech tanečních podlažích si každý mohl vybrat  pro sebe tu nejzajímavější hudbu. Na hlavní stagi housové beaty residentů  přivedly dav až do taneční strašidelné extáze. Každý set byl s nadšením přijat, což byla pro Dj zcela jistě největší odměna.

 

Pozdě po půlnoci se párty náhle zastavila, světla zhasla a všichni viděli, že hosteska Tamara von Untota vystoupila z hrobky a dávala svým příznivcům audienci. Úžasné scénické vystoupení, perfektní a zábavná choreografie způsobila, že se aréna třásla ve svých základech. Pak pokračoval ve vystoupení Dj Act. Bylo to opravdu dokonalé!

 

 

V baru Vás rychle a s úsměvem skvěle obsloužili. Takhle si představujeme dobré služby! Celá párty byla bez sebemenších známek problémů i když sem přijeli návštěvníci z celé Evropy!

 

Velmi bychom chtěli poděkovat a pochválit organizátora za tento jedinečný zážitek! Tato Circus párty tak trochu předešla nadcházející oslavy Halloweenu!

 

My z Gaymap se již nyní těšíme na nové téma další Circus párty. U nás dostanete informace z první ruky a budeme se na Vás těšit na jedné z příštích Circus párty!

 

Ve smyslu – Znovu se uvidíme = Circus!

 

Odkaz:

Homepage Circus

Další

17 října 2017

POP CIRCUIT – Popový Gayfestival v Lipsku

28. října se bude konat v německé metropoli Lipsku popový festival, který uvítá své návštěvníky a to letos již po čtvrté! Největší pop-gay party středního Německa Vás zve na nezapomenutelný večer.

 

V CentralClubu prožijete celý  večer, tentokrát z důvodu přechodu na zimní čas ještě o hodinu déle. Čeká na Vás 18m dlouhý eventbar, speciálně upravený Jägermeister Mix Bar, Bacardi VIP zóna nebo trochu klidnější Chill Out. Sladkosti a popcorn budou k dispozici v Pop Circuit Candyshopu.

 

 

Uslyšíte, mimo jiné, berlínskou a současně v Dubaji žijící Dj Sabrinu Terence, známou jako modelku a televizní hvězdu, která Vás rozehřeje svým výkonným electrosoundem. Dj Kevin Neon bude dalším vrcholným zážitkem akce, který je známý svými skvělými popovými a tanečními remixy, dále pak slavného v celém  Německu Dj Deckse. Také Franz Täubig, nováček na Gay Dj scéně v Lipsku, Vám připraví nezapomenutelné hudební momenty na tanečním parketu.

 

Na alternativním Crazyfloor budou rezidentní DJ Sebastian K a Party Diva Lara Liqueur, kteří se postarají se o tu správnou taneční náladu. Tyto dva vynikající talenty jste měly možnost slyšet také na festivalu v Drážďanech „Unity Dresden Night“. O živý zážitek se tentokrát postará zpěvák z Ameriky, Nick Sinckler a předvede Vám směs svých nejlepších písní, které Vás zasáhnou přímo do srdce.

 

Mezinárodní GoGos rozproudí celou atmosféru, na kterou jen tak nezapomenete.

 

Pro tento jedinečný event máme pro Vás soutěž o 2×2 VIP lístky s těmito pravidly:

1. soutěž bude probíhat do 19. 10. 2017 a samotné losování 20.10.2010 v 16:00

2. výhru získáte odesíláním e-mialu na adresu win@gaymap.cz s Vašim jménem a příjmením

3. lísty dostanete v pdf. na e-mail, které se vytisknete a vezmete s sebou
4. výherce o výhře vyrozumíme emailem, nelze ji vyplatit v penězích a je nepřenositelná. Výherce musí být plnoletý.

 

Za Gaymap Vám přejeme skvělou zábavu!

 

Důležité vědět o Pop Circuit:

Název akce: Pop Circuit- Gayfestival of Pop

Termín konání: Sobota, 28. října 2017, začátek: 22:00 hod.

Místo: Westbad Leipzig

 

DJs & Acts: CentralClub (Pop, Charts, Elektro)

DJ Sabrina Terence (Goodbye Deutschland, Taff)

DJ Kevin Neon (KKBB Leipzig, CSD Hamburg)

DJ Franz Täubig (Sündikat, HOLI Fest der Farben – Heiligenstadt)

CrazyClub (RnB, House, Dance)

DJane Lara Liqueur (BoyTox, ShE-Party)

DJ SebastianK. (LoveCelebration, Unity Dresden Night)

Acts: Nick Sinckler (TEATR CLUB, Dragons Night Festival)

 

Odkazy:

Více informací: www.pop-circuit.de nebo www.facebook.com/gaypopcircuit

Fotky: Cube in Style

Další

12 října 2017

Key West je opět otevřen návštěvníkům

Oblíbeným LGBT cíl již začíná žít: vyčištění Florida Keys po hurikánu Irma proběhlo rychleji, než se očekávalo.

 

Tři týdny po té, co byla Florida Keys zasažena hurikánem Irma, otevřel se dne 1. října úřady v Monroe County známý řetězec ostrovů znovu pro návštěvníky. Čistící a opravárenské práce na infrastruktuře, dodávkách elektřiny a vody postupovaly rychleji, než se očekávalo, zejména v regionech Key Largo a Key West, které jsou jedny z nejoblíbenějších LGBT destinací v USA.

 

Stacey Mitchell, marketingový ředitel Florida Keys Tourism, doufá, že otevřením řetězce ostrovů turistům pomůže rychlému oživení místní ekonomiky, která je z téměř 50% závislá na cestovním ruchu. V částech Marathon a Lower Keys, které Irma postihla nejvíce, se stále ještě usilovně pracuje na opravách.

 

V nejnižším bodě zůstal jen kousek duhy (Foto: Florida Keys Tourism Council)

 

Mitchell si je však jistý, že pokud se turisté vrátí rychle tak se Florida Keys vrátit k normálu velmi rychle. Pod heslem „We Are 1“ zahájila Monroe County Tourism 8. října rozsáhlou marketingovou kampaň, aby podpořila cestovní ruch v regionu.

 

Keys se vrací k normálu!

 

Téměř 200 kilometrů dlouhá zámořská dálnice, na které je přes 42 mostů a propojující tak řetězec ostrovů, přežila Irmu nepoškozená a může být znovu používána. Letiště Marathon a Key West jsou plně připraveny a mohou tak přijímat znovu cestující a přístav v Key West od 24. září znovu vítá výletní lodě a jejich hosty do nejjižnějšího kouta Spojených států. Populární cíl všech fotografů Southernmost Point již také svítí novým leskem. Během hurikánu přišel o část své barvy, ale to bylo již opraveno.

 

Série eventů plánováných na poloviny října se uskuteční jako obvykle. Zahrnuje filmový festival Humphrey Bogart v Key Largo (18.-22. října), queere Fantasy Fest v Key West (20.-29. října) a soutěž Stone Crab Eating Contest v Maratonu (21. října).

 

Fotky:

Florida Keys Tourism Council a Andy Newman / Florida Keys News Bureau

 

Odkaz

 

LGBT Key West

Další

12 října 2017

Circus Fright Night: Vídeň promění noc v den

Zde by neměl opravdu nikdo z Vás chybět. Noční ptáci z celého světa již dávno vědí, že se blíží čas této vyjímečné události schované pod názvem: Circus – již název hovoří za vše! Po mnoho let je Circus jednou z nejúspěšnějších a největších gay událostí, která se koná v Rakousku a je známá na celém světě, a proto se také těší vysokému počtu návštěvníků a je nedílnou součástí vídeňského gay nočního života.

 

 

 

14. října vše vypukne. Skvěle umístěná Wien aréna ve 3. vídeňském okrsku se ukázala jako ideální místo pro tuto extatickou záležitost. Circus Fright Night bude bavit různorodé mezinárodní publikum až do rána. Tamara von Untot se svými významnými hosty rozjede vynikající hudební produkci k oslavě naší komunity. Zde je více k programu.

 

 

Nejen pestrobarevné dekorace tanečního sálu, ale také různorodost hostů Vás povzbudí do vášnivého tance. Tamara von Untota a celá cirkusová posádka nešetřily na výdajích a ani na svém úsilí. Předvedou Vám to nejlepší z těch nejlepších, co je možné v DJ scéně zažít. Vychutnejte si speciální noční scénu od madridského dj a remixera Thomas Solverta, který se představí poprvé v Circus Eventu. DJ Mart.i s jeho dokonalými beaty a rezident Dj Alexio jsou na Vás také připraveni. Ve druhé etapě se představí berlínští nováčci Charlet Crackhouse a Alessandro Caruso se svou popovou a mladistvou, remixovou produkcí. Tamara von Untota pak začíná v 1:45 hod. a provede Vás celým nočním programem.

 

 

V bezprostřední blízkosti tanečního parketu bude Danger Zone plná upírů. Zde budou moci procházet pouze ti nejodvážnější hrdinové noci. Nemějte, ale budete chráněni našimi Red Ribbon anděly, kteří Vám v případě potřeby poradí.

 

Ale také nejdelší noc se jednou přiblíží ke svému ránu, a proto i tentokrát je opět zajištěno, že návštěvníci a milovníci temnoty si mohou vychutnávat po vyčerpávající černé noci oficiální after párty v Kaiserbründlu a mohou tak vzdorovat slunci. Dj Mart.i Vám tam umožní dobít si své baterie pomocí příjemných housbeats.

 

 

Wien aréna

 

Důležité:

 

Circus – 14. říjen od 22 hodin

 

Místo:

 

Wien aréna – Baumgasse 80, 1030 Vídeň – Rakousko

 

Homepage Circus

 

Fotky: Copyright Martin Darling – Poslední ročník Circus

Další

08 září 2017

Fantasypride v Německu

Fantasypride v Phantasialandu v Brühl nedaleko Kolína nad Rýnem se stal již tradicí: V roce 2002 se konal první „Gay Day“ – a to poprvé v Německu! Často napodobovaný Fantasypride se koná letos již po 14., a proto byste si ho měli na 9. září zapsat do kalendáře.

 

I tentokrát bude od 9 hodin ráno téct Prosecco proudem. Můžete se těšit na spoustu atrakcí, jako je horská dráha Black Mamba či vodní svět Intamin-Wildwasserbahn, který můžete projet křížem krážem po dobu skoro 24 hodin.

 

 

I tito muži budou letos u toho (Fotky: Fantasypride)

 

Stejně jako každý rok bude zábava po celý den: Od 14 hodin proběhne fáze kabaretů, písní a komediálních scének. Vrcholem bude od 16 hodin tradiční soutěž mokré tričko, která je jedna z nejoblíbenějších částí Fantasypridu. Návštěvník si užije hru svalů soutěžících, kteří je zaujmou nejen svým tělem, ale i šarmem. Ten kdo je stále ještě bez partnera se může zúčastnit ve večerních hodinách veřejné dražby.

 

Tančíme do rána

 

Večerní show a -party začínají ve 20 hodin v divadle Silverado a to velkou Fantasypride show. Od 22 hodin pak může pártychtivý návštěvník tančit, dokud nepadne. Pět DJs předvede svou produkci horkých bitů a budou hrát na dvou místech až do časných ranních hodin – bude tu něco pro každého: Mainstream, pop, hity osmdesátých a devadesátých let či novinky. Z druhého patra se bude linout elektronická hudba.

 

A ten kdo bude potřebovat oddych: povozí se na válečkové dráze Winja’s Fear a Winja’s Force zbíhající se ze střechy Wuze Town až pozdě do noci.

 

Zábava na Fantasypridu (Fotky: Fantasypride)

 

Phantasialand nabízí také vlastní ubytování: Chcete-li si užívat pohodlně a přecházet mezi jízdami na tobogánech, různými show a skončit po náročném dni v pohodlné posteli, tak si můžete přímo na stránce Phantasialand objednat celkový balíček. Tam je možné zakoupit i jednotlivé vstupenky. Při koupi předem ušetříte oproti platbě na místě 5 eur na vstupném.

 

Fantasypride je snadno dostupná i pro lidi, kteří nechtějí přijet autem. Autobusy budou přivážet návštěvníky ze zastávek Brühl-Mitte a Brühl Hauptbahnhof a to přímo do parku. Kromě toho zde bude jezdit od 19 hodin zdarma každou hodinu kyvadlová doprava do Kolína nad Rýnem na Rudolfplatz – tam můžete pokračovat v oslavách v oblíbených barech Maxbar, Ruhrpott a Mumu. Poslední autobus odjíždí ve 4 hodiny.

 

Odkazy:

Fantasypride

Fotky: Fantasypride – Pressefotos

Další

17 srpna 2017

„QueerBerlin“ od pivních zahrádek po Bunker

Právě pro berlínský pride vydal gay blogger Adam Groffman zabývající se cestováním na portále TravelsofAdam.com a autorka cestopisů Berta Luise Heath píšící na stránce walk-this-way.net „Queer Berlin“ Faltplan. Mapa doporučuje návštěvu vybraných muzeí, památek, klubů a mnoho dalších míst LGBT turistům Berlína.

 

Berlín se ohlíží zpět na svou dlouhou gay historii. V extravagantních dvacátých letech v éře pravých kabaretů město přitahovalo mnoho mezinárodních LGBT osobností. Ve středu čtvrti Schöneberg vyrostla jedna z prvních komunit, která přitahovala gaye a lesby z celého světa. Žily zde ikony, jako Christopher Isherwood a Marlene Dietrich.

 

Nová mapa „QueerBerlin“ obsahující LGBT-důležitá místa jak klasická tak i turistická (Foto: walk-this-way.net)

„Jedno z nejlepších měst pro LGBT-turisty“

 

LGBT scéna německého hlavního města s mnohaletou tradicí uvítá každý rok opravdu velké davy turistů. „Berlín je jedno z nejlepších měst pro LGBT turisty,“ řekl autor Adam Groffman. „Mapa QueerBerlin Vám doporučí jedinečná místa, která by jste sami doporučili svým přátelům, a která by jste jinak nenašli.“

 

Mapa „QueerBerlin“ nabízí přehled nejnovějších atrakcí daleko od přeplněných turistických hotspotů. Navrhuje tři různé prohlídky celého Berlína, díky kterým si čtenář udělá dobrou představu o této metropoli.

 

Pride Berlin 30. července 2017

 

Městské procházky jsou navrženy tak, aby se LGBT turisti snadno a jednoduše přemísťovali po Berlíně,“ říká Berta Heide. „Berlín nabízí opravdu velké množství atrakcí, které minimalisticky vybrala mapa QueerBerlin návštěvníkům.“ Doporučujeme například návštěvu pivní zahrádky nad jezerem, malých skrytých obchůdků a umělecké galerie v Bunkeru.

 

K dostaní je „QueerBerlin“ za 5 euro na walk-this-way.net, nebo ve vybraných obchodech.

 

Tip na výlet: 30. července – Pride v Berlíně! Více informací najdete na: www.csd-berlin.de

 

Odkazy:

 

www.walk-this-way.net

 

Fotky:

 

1 Pride Berlin

1 Walk this way

Další

14 července 2017

Pride v polské Varšavě

17. ročník Pride ve Varšavě, který proběhl 3. června, byl opravdu rekordní. Organizátoři a organizátorky informují, že pod heslem: „Rovná práva, společná práva“ se zúčastnilo průvodu více jak 50 tis. lidí.

 

 

Pokud bychom účast srovnali s Berlínem či Londýnem tak účast není nijak ohromná, ale Polsko opravdu zřídka přivede do ulic desítky tisíc účastníků. Je to opravdu historicky největší počet, do něhož můžeme také zahrnout:

největší počet osob, které převzaly na akcí záštitu : 40
nejvíce mediálních institucí: 17
nejvíce účastnících se skupin: 40
účast také politických stran: SLD, zelení, polská iniciativa, KOD.

 

 

Letošní ročník byl hojně navštěvovaný hlavně mladší generací  a to oproti létům minulým, kdy byl průměr mezi 30-40 léty. Město Varšavu na Pridu reprezentoval vícestarosta Michał Olszewski, který v průvodu držel duhovou vlajku.

 

Odkaz:

Pride stránky

 

Fotky: Parada rownosci

Další

08 června 2017

Světový Pride: letos v Madridu

Hlavní město Španělska čeká zejména tento rok velký počet návštěvníků. Madrid zve všechny gaye, lesby a jejich přátelé na světový pride 2017. Výlet do Madridu bude určitě stát za to – a letos ještě víc. Od 23. června do 2. července se bude konat v tomto španělském hlavním městě světová pride. 1. července se očekává příjezd více než tří milionů lidí. Očekává se mnoho open-air koncertů a večírků, událostí v umění a kultuře, konferencí a sportovních eventů na mnoha místech metropole.

 

O každé přání návštěvníka Madridu bude postaráno: událost nabídne opravdu jedinečnou možnost vidět mnoho světového umění v tak malém prostoru. Jako je třeba Paseo del Arte Madrid: kde jsou umístěna, asi jen na jednom kilometru Art Promenade, hned tři muzea – Prado, Thyssen Bornemisza a Reina Sofía. Samozřejmě můžete jen brouzdat v módních galeriích a kochat se nejnovějšími uměleckými trendy.

 

Móda a tapas každý podle chuti

 

V Madridu si prohlédněte díla mezinárodně uznávaných designérů španělské módy jako je Balenciago, Custo, Desigual či Camper. Ve španělském hlavním městě na Vás čeká více jak 3100 restaurací, které nabízejí různé gastronomické lahůdky jako je třeba Tapas, po kterých vaše srdce jistě touží. Mezi ně patří i 12 restaurací s michelinskou hvězdou.

 

 

Kdo se zajímá o fotbal tak ví, že Real Madrid a Atletico Madrid patří k těm nejlepším na světě. A slavný madridský noční život uchvátí každého návštěvníka.

 

Top fotky: nejvíce queer metropole světa: španělská a duhová vlajka na Palacio de Comunicaciones, sídlo městské rady Madridu (Foto CR: Španělská turistická kancelář)

 

Obecné informace LGBT Madridu

Info World Pride

Další

24 května 2017

Gay Pride Vídeň: Many colours – One community

„Many colours – One community“ – s tímto sloganem proběhne 22. ročník vídeňská Pride na Ringstrasse ve Vídni dne 17. června 2017. Lesby, gayové, bisexuálové, heterosexuálové, transgendeři a intersexuálové budou společně demonstrovat pro společnost bez diskriminace v Rakousku a na celém světě. Jako každý rok se očeká také i letos více než 100.000 návštěvníků.

 

Průvod začíná ve 14 hodin na náměstí před radnicí, kde bude také umístěna pride vesnička. Čelo průvodu se bude pohybovat v kruhu a vrátí se zpět do pride vesničky, kde se bude konat oslava s projevy aktivistů a politiků, jakož i ocenění za nejlepší skupiny či vozy. Na velkém jevišti bude probíhat místní i mezinárodní produkce.

 

Vídeňský pride 2015 s duhovými vlajkami umístěnými na radnici

 

Fotozóna

 

Hned na startu bude postavena, asi 75 metrů dlouhá fotozóna, kde budou mít všechny registrované skupiny příležitost prezentovat svůj příspěvek davu fotografů a kameramanů. Poprvé v letošním roce bude fungovat nový systém pro výběr nejlepších příspěvků. Porota vybere nejlepší skupinu, vůz či tahač z hlediska nápaditosti, designu a poslaní. Vítěz bude určen pomocí „Likes“ na internetových stránkách Facebook.

 

Vzpomínka

 

V 17 hod, bude duhový pride zastaven na dobu jedné minuty „Moment of Remembrance“ a budou vzpomenuti ti lidé, kteří nemohou slavit s námi, protože se stali oběťmi onemocnění AIDS nebo násilného trestného činu z důvodu jejich sexuální orientace nebo genderové identity.

 

V 18 hodin čelo průvodu dojde opět na náměstí u radnice, kde se bude konat velká závěrečná párty s mnoha umělci. Pak můžete pokračovat do jiných vídeňských klubů a slavit pride do brzkých ranních hodin. Náš TIP: After Party v klubu Why Not! Prosím přijďte brzy, protože je klub Why Not velmi hojně navštěvovaný a u vstupu se tvoří dlouhé fronty… více info: www.why-not.at. Pokud máte chuť na další zábavu zveme Vás k návštěvě Sport sauny, který je otevřená v neděli do půlnoci… více info: www.sportsauna.at.

 

 

Evropský Pride 2019 ve Vídni

 

Nestihnete letos navštívit duhový průvod ve Vídni? Určitě si ho naplánujte na rok 2019. Vídeň bude v tomto roce oficiálním organizátorem Euro Pride. Euro Pride se koná každý rok v jiném evropském městě. V roce 2016 byl v Amsterdamu, 2017 v Madridu (Gaymap článek).  Úkolem vídeňské Euro Pride bude oslava dvou důležitých výročí. Tím prvním je skutečná příčina globálního gay pride – nepokoje spojené s policejním útokem na gay bar Stonewall Inn v New Yorku v červnu 1969 – 50. výročí. Tím druhým je oslava 40. narozenin organizace HOSI, která od roku 2003 organizuje vídeňský duhový průvod.

 

Průběh v číslech a faktech:

 

22. Duhový průvod– 17. června 2017

 

10:00 Warm-up v pride vesničce
13:00 Všechny účastnící skupiny se shromáždí na startovací ploše
14:00 Start v místě náměstí u radnice
17:00 Vzpomínka
18:00 Dorazí čelo průvodu opět na náměstí u radnice

 

Odkazy:

 

Oficiální stránka Vídeňské pride
Disko klub Why Not
Hosi Vídeň
Vídeňský-Tourismus duhové pride

 

Foto: Alle Bilder (c) Thomas Koller – Vídeň 2015 gaypride

Další

23 května 2017

Helsinky: Tom of Finland

Každý pátek nabízí: „Tom of Finland“ nové nahlédnutí do finského hlavního města. Šťastný turistický průvodce, StopOver.fi a Tom of Finland nabízí nový městský okruh přes finské hlavní město Helsinky: Tom of Finland sleduje stopy Tuoko Laaksona – muže, který stojí za dnešními světoznámými uměleckými jmény.

 

Tom z finského homoerotického umění patří od padesátých let k symbolu svobody a toleranci. Hraný film o jeho životě byl aktuálně promítán ve finských kinech.

 

 

Městský okruh o Tomovi z Finska startuje audiovisuální show v hotelu Klaus K (Foto: Timo Hämäläinen)

 

Touko prožil větší část svého života v Helsinkách. Tady se nabízí jedineční příležitost, odhalit ulice „ jeho“ Helsínk, taktéž k pochopení, jak se Finsko rozvinulo jako jedno z liberálních zemí světa – hlavně teď v roce 2017, když slavilo Finsko 100- let své nezávislosti.

 

Tour startuje na bývalé Sibelius – Akademii.

 

Kreslič a ilustrátor byl mimo jiné nadaný pianista, který studoval na vyhlášené Sibelius – Akademii.“Tom z finské základny“ chce svým talentem vzdát hold a startuje tour v Hotel Klaus K  – místo, na kterém se dřív nacházela Sibelius – Akademie – s jednou audiovisuální show, která spojuje interview s  uměním a jeho oblíbenou hudbu.

 

Veřejné okruhy se konají každý pátek o 17:30 a trvají téměř 2,5 hodiny. Cena činí 45 Euro pro osobu včetně Tour- dárku jako „Nápoje v Tom of Finland-stylu“. Účastníci musí mít minimálně 18 let. Dodatečně jsou možné rezervace privátních okruhů každý den od 250 Eur pro průvodce a 30 Euro od účastníka. Deset procent z celkové ceny lístku jde na nadaci Tom of Finland.

Další

02 května 2017