Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
Mezinárodní gay novinky - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

MEZINÁRODNÍ GAY NOVINKY

Chladivý sníh – Ski-pride v Kaprunu 2019

Je to znovu tady! Alpský Salcbursk bude opět plný barev. Od 11. do 14. dubna pořádá Addiction z Berlína Gay Skipride v Rakousku. Evropský sportovní areál Zell am See-Kaprun se svým ledovcem Kitzsteinhorn nabízí svou sněhovou pokrývku a zve na tento jedinečný zážitek plný lyžování a snowboardingu. Po obrovském úspěchu předchozího roku bylo hned jasné, že pride bude také v letošním roce.

 

24 by AvenidA Hotel & Residences Kaprun & 24 Kitchen & Bar (4-hvězdičkový) v centru Kaprunu je ideální výchozí bod. Ať už hledáte velkolepé párty, mrazivé lyžování na ledovci nebo nějakou žhavou akci, vše je jen co by kamenem dohodil a vy můžete být při tom.

 

Mnoho Djs. a mezinárodních hvězd v Kaprunu

 

Známí Djs. jako  Diego Summers, DJ Berry E. a The Midnite Monkey promění velký hotelový bar v centrum večírků. Směs nejnovějších hitů Aprés-Ski a nejlepší House music, každý dostane za své své peníze zaručeně to nejlepší!

 

gay ski kaprun rakousko

Kaprun Rakousko

 

Zkušení sněžní králíci Mataina Awisus & Melli Magic provedou hosty tímto sportovním víkendem. Znamená to tedy, že každý večer se pojede na párty do Kaprunu! Můžete se těšit na mnoho parties mimo jiné na PARTYSAHNE „Welcome Party“ , nebo Bitch & Glitter Party v Kitsch & Bitter Kaprunu. Pozváný na tuto událost je také legendární pornstar Allen King Official z Madridu.  Můžete tedy očekávat spoustu žhavé erotiky.  Na baru na Vás čekají vynikající nápoje, na parketu pak tvrdé beaty a především zábava bez konce. Na legendárním Baumbaru proběhne mimo jiné „Sexy klubová párty poháněná GMF Berlin„, i zde se budete cítit opravdu skvěle.

 

Během dne se o Vás postarají sexy průvodci speciálně objednaní na tuto událost.  Ukáží hostům všechno, co potřebují vědět o lyžování, lokalitách a lyžařském středisku.  Postarají se také, aby se Vám pobyt v Après ski v Häuslalm – Kaprun skutečně líbil.

 

Pokud se ve Vás nyní probouzí lovecké a párty instinkty, můžete si ihned rezervovat ubytování a to již od 199,00 Euro / noc + snídaně. Více informací naleznete na stránkách SKIPRIDE nebo na domovské stránce hotelu (najdete také výše v textu).

 

Tuto neuvěřitelnou zábavu plnou sportu v nádherném prosředí Alp opravdu stojí za to zažít!

 

Zde se můžete zaregistrovat – pozor rezervace jsou omezené!

Info: https://www.skipride.de/

Další

11 března 2019

Setkání fanoušků gumy v klubu Bunker – Drážďany

12. ledna poprvé v letošním roce proběhlo v německých Drážďanech setkávání milovníků, znalců a obdivovatelů gumy. Setkání se v tomto opravdu originálním kožeňáckém Bunker klubu pořádají pravidelně každé dva měsíce.

 

Již v 18 hodin se otevřely dveře klubu, aby měl každý dostatek času se připravit na večer a na změnu oblečení. Dřívější začátek byl důležitý také proto, že mnoho návštěvníků přijelo ze Saska, Saska Anhaltska či z Berlína. Několik návštěvníků přijelo také z České republiky. Návštěvníci za dřívější otevření byli velmi rádi a již v pozdním odpoledni se klub rychle zaplnil.

 

Vstup Bunker klub Drazdany

Vstup do klubu Bunker

 

To, že je v klubu Bunker opravdové soukromí potvrzuje několik skutečností. Zaplacením vstupného 5 eur získáte jednodenní členství v klubu. Striktní dresscode je vždy oznámen předem a můžete si být jisti, že jste opravdu mezi svými, a že vyjímky nebudou tolerovány. Také ceny na baru jsou více než příjemné – drinky pouze za klubové ceny. To vše přispěje k lepší náladě, když si až tak nemusíte hlídat peněženku a můžete se více soustředit na navazování nových kontaktů.

 

 

12. ledna večer dorazilo do Bunkru asi 50 fanoušků gumy a klub byl tedy zaplněn. Atmosféra byla velmi uvolněná a přátelská. Klub je rozdělen do dvou částí, kdy se může každý návštěvník rozhodnout, jestli si chce vypít drink v přední části baru a bavit se u cigarety nebo jestli dá přednost playroomu v zadní části a v suterénu. Samotný darkroom je perfektně vybaven a velmi oblíbený mezi návštěvníky. Najdete v něm videoprojekci,  kabinky a BDSM vybavení, které nabudí Vaši fantazii. Zvláště pro gumové večírky je zde připraveno vakuové lůžko!

 

 

„Fungujeme již 26 let,“ řekl ředitel klubu Kai a dále dodal: „práce pro veřejnost je pro nás důležitá, prevence HIV a dvakrát ročně pořádáme akce pro anonymní testování HIV. V klubu je jen málo věcí, které organizujeme „. Bunker se tak stal důležitou součástí scény v Drážďanech a je známý daleko za hranice města a státu.

 

Skrinky v satne

Věci si zde můžete bezpečně schovat

 

 

Určitě se nemusíte bát nebo se stydět, když se na takovou párty poprvé dostanete. O „nováčka“ se postará přátelský personál baru, který je mimochodem také členem klubu.  Ti zařídí vše, co budete potřebovat pro příjemný pobyt. Hned na začátku dostanete klíč s číslem do schránky. Pod číslem bude zaveden i Váš účet v klubu. V malé, ale útulné šatně se můžete připravit na velkou párty plnou gumy / neoprenu, kde si uschováte své telefony a peněženky, protože fotografování je přísně zakázáno a každý drink je zapsán na Váš účet. Vaši útratu uhradíte až na konci pobytu. Díky tomu se můžete soustředit více na zábavu a nemusíte se bát o své cennosti.

 

V příjemné šeru baru můžete sledovat tématická fetiš videa na ploché obrazovce a poslouchat moderní house music, která není nikdy moc hlasitá, aby nerušila při hovoru. U baru máte také dokonalý přehled o tom, co se v klubu děje a snadno si tak můžete vyhlídnout pro sebe zajímavý objekt. Kondomy jsou v Bunkru pro všechny zdarma.

 

Bar klubu Bunker

V klubu – Imagefoto

 

Od 24. hodiny byl provoz v klubu již trochu klidnější a pomalu se začal vyprazdňovat. Můžeme říct, že jsme strávili opravdu dokonalý večer v kruhu podobně smýšlejících lidí a vzhledem k tomu, že je tato párty opravdu oblíbená, tak se budeme těšit na další setkání (9. března 2019). Zveme všechny fanoušky gumy a neoprenu: zajeďte navštívit Bunkr, nebudete litovat! My z gaymap.cz určitě ještě přijedeme!

 

Více info: www.lederclub-dresden.de und https://www.bunker-dasoriginal.de

 

Kalendář akcí a program: https://www.bunker-dasoriginal.de/bunker/de/termine/

 

Fotky: prezentujeme pouze Image fotografie – na párty se opravdu nesmí fotit.

Další

23 ledna 2019

Úspěšná premiéra – Open Sea Cruise

První plavba LGBTI  Dreamlines a hotelu Axel měla na palubě více než 1 200 mezinárodních cestujících – o zábavu se starali mimo jiné RuPaul a Conchita. Více než 1 200 LGBTI hostů a jejich přátel slavilo lásku, svobodu, otevřenost a rozmanitost na první „Open Sea Cruise“. Pod zářivým středomořským sluncem cestující z 57 zemí světa oslavovalo konec léta na lodi Pullmantura Zenith s úsměvem na tvářích.

 

Dobra nalada na palube gay lodi

Pěkní kluci a dobrá nálada po celý den

 

Výletní portál Dreamlines a „hetero-friendly“ hotelový řetězec Axel Hotels spojily své síly k vytvoření této půvabné plavby. Velké jeviště na palubě místo bazénu a divadlo,  z něhož byly  odstraněny všechny lavice, tak aby vytvořily prostor pro představení uznávaných mezinárodních hvězd a známých DJů.

 

Plavba queer středozemním mořem

 

Všechno začalo vystoupením Icona Pop v přístavu v Barceloně. Během dne nám Kazaky ukázal, jak dobře umí muži tančit na vysokých podpatcích. Loreen všechny bavil v Ajacci a Vengaboys v Toulonu. Eleni Foureira způsobila zemětřesení v Palámos. Na Ibize celá loď tančila pod taktovkou Dj. RuPaula. Akustické představení Conchity na zpáteční cestě do Barcelony bylo dokonalým závěrem plavby.

 

Conchita na podiu

Vystoupení Conchity

 

Každý večer byl na jiné téma a provázela ho řada hvězdných představení: Abby, Lady Gaga, Madonna a Britney Spears uváděly publikum do varu. Množství Drag-Queens z celé Evropy předvedla svá vystoupení a bavila svým živým zpěvem a komediálním talentem. Hosteskou celé plavby byla Priscilla, která je námá z „Jackie O“ v Mykonosu.

 

Večerní program s DJs

 

Recyklované kelímky a papírová brčka

Open Sea Cruises dbala také na to, aby se zabránilo zbytečnému plastovému odpadu. 2 000 litrů gin-toniců a 1400 litrů drinků z vodky se vypilo z opakovaně použitelných šálků s papírovými brčky. 800 konfetových výbuchů, které udělaly plavbu ještě barevnější  bylo vyrobeno z obarvených úlomků rýžového papíru, které se snadno rozpustí v moři.

 

Předběžná registrace pro nadcházející Open Sea Cruise již započala a v současné době je se slevu 100 eur.

 

Fotografie: Dreamlines

Další

05 listopadu 2018

Rakouská Circus párty – Back to School

V sobotu 13. října se stala Vídeň opět centrem evropské gay scény. Již po třetí se otevřely brány areálu Vídeňské arény všem tanečníkům ze světa LGBT a to naposled v letošním roce.  Tentokrát pod názvem „Circus – Back to School“.

 

Největší rakouská taneční událost opět nezklamala. Od 22:00 hod.  do rozsáhlého prostoru arény proudil zástup zábavy chtivých návštěvníků. Vše bylo jako vždy dokonale zorganizováno a malé fronty u vchodu v pozdně letních teplotách nebyly vůbec žádný problém.

 

Vídeňská aréna

 

Tradičně jste si mohli vybrat z velkého tanečního parketu, kde se podávala porce housemusic nejlepších, zahraničních DJs jako Juseph Leon nebo David Leroy. I když tento taneční parket nebyl přeplněný, tak v rámci fantastického představení Tamary Mascara zde nebylo vůbec k hnutí. Bylo to opravdu jedinečné.

 

Oproti tanečnímu parketu byl druhý taneční parket nabízející spíše popovější zážitky, kde si návštěvníci mohli dokonce i zazpívat. Vedle něho byl umístěn chillout s barem a darkroomem.

 

Z hlavního parketu jste mohli bočním průchodem projít ke stagi věnováné tvrdším beatům, jako je techno a techhouse. Opravdu každý si zde přišel na své.

 

Circus – bavící se taneční parket

 

Téma Back to School  Vás provázelo na každém kroku ve formě speciální výzdoby nebo pohledu na sexy chlapce ve školních uniformách na tanečním parketu, u barů nebo na chodbách.

 

Pro ty, kteří si chtěli „noc“ ještě prodloužit až do nedělního rána, mohli tradičně pokračovat do císařských lázní.

 

Pokud jste event nestihli tak  The Circus bude ve Vídni znovu až v roce 2019!

 

Odkaz, na kterém najdete více informací k Circus párty: http://www.circusclub.eu/

Další

17 října 2018

Dragqueens v tříčtvrtečním taktu

Vídeňský valčík zde není jen pro heterosexuály. Vídeň nabízí spoustu kouzelné zábavy také pro LGBTI tanečníky – přinášíme informace k nejdůležitější události příštího roku. Duhový ples se uvedl jako klasický vídeňský ples pro LGBTI nyní pevně umístěn v kalendáři města. V příštím roce proběhne jeho již 22. ročník. V hotelu Parkhotel Schönbrunn se tradičně pořádá 26. ledna a začne polonézou. Zatančíte si zde také třeba valčík, foxtrot či divokou sambu. Můžete se těšit také na diskotéku, duhové casino či živá vystoupení různých umělců.

 

22. ročník vídeňského duhového plesu.  (Foto: HOSI Wien / Martin Zigler)

 

Není tajemství, že také Kreativball je již týdny před svým začátkem dávno vyprodaný. Jedná se o alternativní ples LGBTI lidí a jejich přátel. Proběhne v roce 2019 1. a 2. února. Tentokrát s mottem „Pod duhou“.

 

Miss Candy konkuruje Opernball

 

28. února u příležitosti Opernballu ve státní vídeňské opeře  si zatančíme v tříčtvrtečním taktu jedinečný valčík a to současně s Miss Candys Rosenball. Nejslavnější vídeňská dragqueen Vám předvede svou brilantní show. Taneční parket bude plný až do ranních hodin.

 

Největším vrcholem vídeňských LGBTI akcí bude v příštím roce EuroPride, který se koná již podruhé v hlavním městě Rakouska Vídni. Od 1. do 16. června proběhne mnoho diskusí a kulturních akcí, stejně jako večírků a Vídeň se tak stane na pár dní centrem evropské LGBTI komunity. Na tuto událost přijede více než milion návštěvníků.

Další

10 září 2018

Pink Lake v Rakousku

Od 23. do 26. srpna opět proběhne queer festival na Wörthersee v Rakousku, který přiláká návštěvníky z celé Evropy. U příležitosti jedenáctého ročníku došlo ke změně místa konání a přibylo mnoho nového.

 

 

Koncem srpna se objeví duhoví jednorožci znovu na Wörthersee – tentokrát opět v Pörtschachu a Veldenu (Fotografie: Wörthersee Tourismus)

 

 

Opravdu se máme na co těšit! Díky tomu, že se festival během prvních deseti let natolik rozrostl, přemýšleli organizátoři o dalším rozvoji. Nejdůležitější změnou je: Pink Lake se vrací ke svým kořenů v Pörtschachu a to vlije do žil novou krev tomuto čtyřdennímu eventu.

 

První párty již ve středu

 

Klíčovými faktory úspěchu festivalu zůstávají: plážový klub během dne a tři pártis trvající až do brzkých ranních hodin. Festival zahájí ve středu 22. srpna „Pre-Eventem“ ve vile Miralago: pod heslem „Love is love,“ kde se ředstaví zde rakouská queer hvězda Virginie Ernst se svou nejnovější písní.

 

Almdudler párty

 

První oficální párty proběhne ve čtvrtek 23. srpna v Schloss Leonstainu v centru Pörtschachu. Na tradiční „Almdudler Almrausch Party“ je oblečena většina návštěvníků v tradičních oděvech (dirndl nebo kožených kalhotách). Letos začíná již v 18.30 hod. v zámecké zahradě „Pink’n Almrausch Wies’n“ a je na ní volný vstup pro všechny – pivo bude k dostání u dvou drag hostesek Melli & Mataina. Ve 21.30 hodin se otevřou brány do nádvoří zámku, kde vás uvítá pod tisíciletou lípou mezi jinými také folková skupina Stockhiatla, DJ James z Mníchova v „Sissy-Lounge“ a DJane Käry v „Franzl-Lounge“ vás budou bavit po celou noc.

 

Uzavřená tovární hala u Bad Saagu se všemi ozubenými koly, částmi strojů a vysokými pecemi je ideálním místem pro páteční klubovou noc. „Dance all night“ je její motto. Úspěch posledních dvou let jasně ukázal, co hosté chtějí: dva taneční parkety („Kleine Disco“ a „Doppel-D“) s rezidenty DJem Jamesem Munich (Mnichov), Djane Käry (Frankfurt) a DJ Sunshine (Hamburg).

 

Největší taneční parket uprostřed jezera

 

Absolutním vrcholem Pink Lake je již roky „Boat Cruise Party“ na jezeře Wörthersee. Díky obrovskému zájmu  vyplují i letos tři výletní lodě a stanou se tak největším tanečním parketem na nočním jezeře.

 

Drag-Hostesky Melli & Mataina budou i letos slavit s námi (Fotografie: Wörthersee Tourismus)

 

Nově platí, že plážový klub je na festivalu od čtvrtka do neděle na ostrově  Blumeninsel (poloostrově před Pörtschach), který se na dobu festivalu promění v „Pink Island“ – včetně zeleného trávníku, tyrkysové vody, lehátek, produkce Djs a plážových her s Melli & Mataina.

 

Pokud máte rádi změnu, využijete nabídky vodních sportů jako wakeboardingu nebo Aqua-Tubes. Ostatní si můžou zajet lodí z ostrova na pláž Leon, kde na hosty čeká další plážový klub.

 

Odkazy:

Pink Lake na Facebooku

Homepage, Program a rezervace

Další

28 června 2018

Pride víkend ve Vídni 2018

V letošním roce bylo počasí opravdu ideální pro ztrávení příjemného víkendu ve Vídni u příležitosti oslavy LGBT komunity. Naplánováno bylo opět mnoho zajímavých akcí. Ústředním místem setkávání se stala, stejně jako v loňském roce, Pride Village na náměstí před radnicí. Odtud duhová Pride také začala kroužit (symbolicky proti směru jízdy = „proti proudu“) po Vídni. Očekávalo se více jak 200 000 návštěvníků, tedy největší přehlídka za posledních 23 let.

 

 

Foto: fm5.at

 

Jak se dalo očekávat, mohli jste potkat mnoho veselých kostýmů a nevídaných postav až po rodiny s dětmi či náhodné návštěvníky, kteří nemohli vyjít z úžasu a měli na tvářích úsměv. Město bylo plné barev, křiklavé a různorodé, plné pohybu a přátelské, osvobozené atmosféry. Láska a respekt byly ve vzduchu.

 

Mnoho návštěvníků bylo ve Vídni již od pátku, protože se zde během celého týdne konalo mnoho speciálních akcí. Oficiální Warm Up párty proběhla v nejstarším vídeňském gay nočním klubu Why Not v ulici Tiefen Graben.  Párty „The Cage“, slibovala začátek nejkrásnějšího víkendu v roce a přitáhla jak místní, tak i zahraniční návštěvníky. Mnoho návštěvníků se bavilo do brzkých ranních hodin – jako by neměl přijít žádný zítřek. Zvláštním čestným hostem večera byl jedinečný Brigitte Reinhardt, který přiletěl z Berlína. Tento páteční večer nabídl dokonalý zážitek všem návštěvníkům a stal se TOP místem gay vídeňského nočního života!

 

Návštěvníci Circus

 

Samozřejmě se konalo mnoho dalších gay eventů, jako například speciální setkání s medvědy na párty s názvem“Pitbull“, které bylo hojně navštíveno medvědy a zábava zde vřela po celou noc.

 

V rámci velké párty na vídeňském okruhu, která se konala od 14:00 hod. a z alegorických vozů zněla široká škála hudby různých žánrů. Návštěvník si mohl vybrat dle svého vkusu z latinských taktů přes house až po tvrdé techno. Vděčné publikum přijímalo vše s nadšením a  divoce se roztančilo. Na konci průvodu se konala oficiální závěrečná přehlídka v Pride Village. Mnozí se také těšili na známé hvězdné hosty, jako Conchita Wurst, Weather Girls nebo Tamara Mascara.  Jistě si dokážete představit jak byly tyto ikony LGBT komunity  s nadšením přijaty a zvedli návštěvníkům náladu na maximum.

 

Oficiální After Party duhové Pride proběhla od 23h v areálu multifunkčního arény ve Vídni 3:

 

Circus – Colours, obrovská událost, která opět oslavovala LGBT komunitu! Na návštěvníky tentokrát čekalo až deset (!) DJů na pěti tanečních plochách! Sexy go-go tanečníci rozehřívali publikum na hlavním parketě, ve foyeru podávali sexy svalovci uvítací drinky. Komu byla atmosféra příliš horká, a zde nemluvíme jen o vzduchu, mohli přejít do chill-outu a odpočinout si v pohodlných lehátkách či relaxovat při sledování hvězd a ve společnosti deep housu. Na dalších plochách jste dostali porci mixovaného techna s melodiemi populárních hitů. Na drink u baru se dlouho nikde nečekalo. Celou organizaci akce a personál , který měl vždy úsměv na tváři, bychom rádi pochválili a poděkovali za dokonalý zážitek. Bylo to prostě Top! Stánek na testování drog města Vídně „Checkit“ byl jen třešničkou na dortu k zajištění všestranného servisu. V Rakousku je držení drog nelegální, ale testování je anonymní a tedy bez rizika pro toho kdo takový vzorek přinese. Circus nás opět velmi bavil – opravdu klobouk dolů!

 

Circus párty Vídeň

 

Celkově nabídl pride, vídeňský víkend každému gay-párty šílenci plno harmonie, lásky a večírků. V roce 2019 bude Vídeň hostit Europride a po tomto víkendu je nám z gaymap.cz jedna věc jasná: S těmito vysokými standardy večírků se každý může v příštím roce těšit na dokonalý víkendový zážitek na Europridu ve Vídni.

 

Happy Pride!

 

Odkazy:

http://www.circusclub.eu

http://regenbogenparade.at/

 

Fotografie: TOP fotografie od virtualnights.com a fm5.at

Další

20 června 2018

Polský Pride rovnosti 2018

V sobotu 9. června projde ulicemi Varšavy průvod Rovnosti a zúčastní se ho všichni co chtějí, aby Polsko bylo více otevřené a hlavně tolerantnější.  Duhový den začne již ve 12:00 hodin před palácem Kultury a vědy, kde bude umístěna pride village. Zde také najdete zástupce různých organizací, stánky s občerstvením a chill-out, kde budete moci relaxovat před průvodem.

 

V 15:00 hodin vyrazí duhový průvod za zvuku hudby ulicemi Varšavy. Začátek a konec průvodu je na stejném místě, tedy před palácem Kultury a vědy.

 

Po průvodu je připravený bohatý program plný koncertů a různých uměleckých vystoupení. Konkrétní informace k programu naleznete na webu. Konec je naplánován na 23:00 hodinu a pak bude dále možnost pokračovat např. do klubu Jasna 1, který se po dobu Pridu spojil s klubem Metropolis a nabídnou tak tři parkety plné taneční hudby. Každý si zde najde jistě něco pro sebe.

 

Více na webu a FB:
Pride FB
Web Parada Rownosci

Další

15 května 2018

Gay-Event: TropOut na Maltě

První festival TropOut v Evropě proběhne od 13. do 19. září na malém středomořském ostrově, který je velmi přátelský k LGBTI komunitě. Středomořská Malta bude hostit letošní ročník festivalu TropOut a to po úspěšných eventech v Thajsku a na pacifickém ostrově Nová Kaledonie.

 

 

Krásné pláže a tyrkysové moře!

 

Od 13. do 19. září nabídne TropOut svým návštěvníkům všechny krásy Malty, fascinující historii a pulsující noční život Valletty, které se stalo evropským hlavním městem kultury roku 2018. Program festivalu nabídne kulturní události, hodiny jógy a hlavně bujaré večírky na různých místech ostrova. Populární párty TropOut na lodi je jedním z vrcholů festivalu. Zde můžete strávit celý den plný odpočinku a kochat se nádhernou maltskou krajinou a tyrkysově modrým mořem.

 

Otevřenost a tradice

 

Aaron Zoanetti, ředitel společnosti TropOut, s potěšením oznamuje událost na Maltě: „Jsme potěšeni, že společnost TropOut přichází na Maltu na první evropský LGBTI festival a nabízí vše, co si jen můžete přát: skvělé pláže, fascinující historii a kulturu, stejně jako okouzlující párty a chutnou regionální kuchyni. Jsme ohromeni otevřeností malťanů, kteří jistě srdečně přivítají naše hosty „

 

 

 

LGBTI-přátelské místo ve středozemním moři: gay pár v historickém městě Mdina na Maltě.

 

Již druhý rok v řadě získala Malta v roce 2017 první místo v ILGA Europe Rainbow Indexu. V roce 2015 přijal ostrovní stát jeden z nejprogresivnějších zákonů pro transsexuály a intersexuály. Manželství bylo schváleno ve stejnou dobu jako v Německu pro lesbické a homosexuální páry a to jediným hlasováním v parlamentu.

 

Malta se skládá ze tří hlavních ostrovů – Malta, Gozo a Comino. Souostroví v srdci Středozemního moře je známé díky své krásné krajině, kultuře a více než 7 000 leté historii. Více než 300 slunečných dnů v roce činí ostrovy atraktivní pro dovolenou. Na Maltu se snadno dostanete letadlem za necelé dvě hodiny.

 

Rezervace ubytování, festivalový průkaz a dopravu udělejte na tropout.com.

 

Fotky: Visit Malta

Další

14 května 2018

Vídeň plná Circusu

Největší párty pro gaye organizovaná v Rakousku nás opět pozvala na další párty maratón. V pátek proběhl oficiální start v gay disco klubu  Why Not v srdci Vídně. Zde hosté nebo ještě lépe cestující letecké společnosti Circus vše započali a na třech tanečních parketech se slavilo až do druhého dne. Občas došlo k turbulencím, které byly, ale zcela záměrně vyvolané, a pak bylo možno za světel baterek sledovat sexy tanečníky, ve svém okolí, pouze v kuželu světla na zamlženém parketu. Mnoho lidí si tento večer bude pamatovat jako velmi vydařený večírek.

 

Why Not – Pátek

 

Sobota byla však plně v režii letecké společnosti Circus! Úžasně umístěná Arény ve východní části Vídně, kapitánka Tamara Mascara se svou sexy drag leteckou posádkou nás pozvala na nezapomenutelný večírek, vysoko do mraků, s nebeskou hudbou a sexy gogo tanečníky.

 

U vstupu jsme se skoro nezdrželi a pokračovali rychle do šatny, kde jsme si odložili a mohli pokračovat za zábavou. Vedle hlavního tanečního parketu se nacházely ještě další dvě stage a tradičně také chillout. V aréně byla také ve stáncích nabídka občerstvení. Všichni hosté byli po celou dobu velmi dobře baveni posádkou kapitánky Tamary Mascara. Dle našich odhadů bylo na párty zhruba 2000 bavících se návštěvníků.

 

Circus taneční parket: Jeden z mnoha!

 

 

V 1:30 ráno kapitánka Tamara předvedla všem pasažérům skvělou fulminanten Show na „soundtrack“ Britney Spears Toxic. Představila své hvězdné hvězdy, DJane Ana Paula, který speciálně přiletěl z Brazílie. Krásní a velmi spoře odění gogo tanečníci rozjeli párty naplno.

 

Na alternativním tanečním parketu, který byl umístěný naproti hlavního parketu, uváděl tanečníky do varu Charlet Crackhouse z Berlína a DJ Alessandrio Caruso. Arénu rozeznívaly beaty tvrdého techna.

 

Circus Show

 

Pokud Vám byl tento nádherný výlet do ráje  příliš malo, pak jste mohli pokračovat na oficiální party v sauně Kaiserbründl v centru města až do nedělního poledne.

 

Celkově můžeme s klidným svědomím říct, že jsme prožili dokonalý queer víkend ve městě císařů a to je také důvod, proč se již dnes těšíme na 16. června 2018, kdy se pořádá další The Circus párty  v rámci Rainbow Pridu, tentokrát pod heslem  Colours.  My v gaymap.cz jsme přesvědčeni, že i tentokrát Circus splní naše očekávání.

 

Odkazy:

Homepage Circus

Video – Show

Další

19 dubna 2018

CIRCUS Gay víkend ve Vídni

Od 13. do 15. dubna bude ve Vídni znovu probíhat největší víkendová gay párty v Rakousku: CIRCUS. Připravte se na vyjímečný let s cirkusovou posádkou u nově založené letecké společnosti CIRCUS.

 

Pátek: Cage – Blackout Opening Party

 

Tradiční první pasažéři budou v pátek na svůj první let uvítáni v klubu Why Not. Již dnes můžeme říci, že jsou očekávány velké turbulence. Pokud na palubě zhasne světlo budou pro všechny připravené baterky. Pokud si baterku nevezmete zůstanete skryti v temnotě. Po celou noc nám budou skvěle hrát Dj Mart.i na hlavní stagi a Mr. Mysterious na horním baru.

 

 

Sobota: Circus Airlines! – Destination Paradise

 

14. dubna s Circus Airlines vyrazíte na nezapomenutelnou cestu oblaky s kapitánkou Tamarou Mascara. Vedle dokonalé hudby hostující mezinárodní hvězdy Ana Paula bude letová posádka složená z divokých draků a sexy Gogo Boys, kteří Vám připraví nezapomenutelné zážitky.

 

Are you ready for take-off? Posaďte se, uvolněte se a nechte se unášet nocí plnou velkolepých světelných efektů, extatickým tancem a vzrušujícími výkony Djs.

 

 

Neděle: Showdown Afterhour

 

Oficiální after párty plná sexy beatů bude pokračovat v temném bludišti legendárních císařských lázních….

 

DJ legenda Jack Chang (UK) přijel speciálně na tuto párty do Vídně, aby mohl s námi slavit. Od svého debutu na první Circus párty před 7 lety jeho temné beaty stále hypnotizují velké množství tanečníků po celém světě.

 

Zbalte si svoje kufry a hurá do Vídně. Se StudentAgency a RegioJet tam budete opravdu rychle, levně a pohodlně. Více info: https://www.studentagency.cz/

 

Důležité:

Circus – 13. do 15. dubna 2018

 

Místa:

Arena Wien – Baumgasse 80, 1030 Wien – Österreich

Why Not – Tiefer Graben 22, 1010 Wien – Österreich

Kaiserbründl – Weihburggasse 18 – 20, 1010 Wien – Österreich

 

Circus Vídeň

Homepage Circus

Další

04 dubna 2018

EuroPride 2018: Stockholm a Göteborg

V letošním roce hostí Švédsko EuroPride, který se poprvé uskuteční postupně ve dvou městech. EuroPride oslavíme ve: Stockholmu a Göteborgu. Pod heslem „Dvě města, jedna země – Pro sjednocenou Evropu otevřenou světu“ budou obě města plná duhových vlajek.

 

 

Velvyslanectví na Stockholm Pride: „To je láska“ (Foto: Jon Åslund / flickr)

 

 

Ve Stockholmu festival proběhne od 27. července do 5. srpna. Nejdůležitější část festivalu proběhne od 1. do 4. srpna v parku EuroPride a vyvrcholí 4. srpna. Pak bude festival pokračovat v Göteborgu od 14. do 19. srpna 2018 a průvod zde proběhne 18. srpna. Podrobný program pro Stockholm a Göteborg bude oznámen v květnu nebo červnu.

 

Připojeno ke kulturnímu festivalu „Kulturkalaset“ v Göteborgu

 

V Göteborgu se současně s EuroPridem bude konat také velký kulturní festival „Kulturkalaset“, který plánuje až 1 300 různých vystoupení. Další velký plus je, že EuroPride Park a EuroPride dům bude v Göteborgu v letošním roce pro všechny zcela zdarma. Vstupenky na Stockholm lze již rezervovat prostřednictvím Webu EuroPride 2018.

 

 

Gay Pride Stockholm foto: gaytimes.co.uk

 

 

Obě města i celé Švédsko mají v současné době důvod k oslavám: Spolu s Kanadou je Švédsko v novém Spartacusu v seznamu cestovatelských destinací přátelských k LGBT komunitě. Fakt, který se projeví i v pojetí EuroPride 2018 ve Stockholmu a Göteborgu. Oficiální PrideSong „Stop in the love of love“ od švédské popové skupiny Alcazar bude vydán na jaře jako speciální remix.

 

 

EuroPride 2019 ve Vídni

 

Pokud se nemůžete letos na EuroPride dostavit, naplánujte si určitě pro rok 2019 návštěvu Vídně. V roce 2019 je Vídeň oficiálním organizátorem EuroPridu. V rámci EuroPride jsou před námi dvě jubilea. První je 50. výročí policejních útoků při nepokojích v New Yorku v červnu 1969 a druhým jesou 40. narozeniny organizace HOSI Vienna, která pořádá každoroční duhový průvod na Ringstrasse a to již od roku 2003.

 

Odkaz:
Web EuroPride 2018

 

Fotky: Bohlin Lars – Gay Pride Stockholm

Další

23 března 2018

První gay lyžařský opening v Kaprunu

Zima začíná a v rekreačním oblasti Zell u kaprunského jezera se od 7. do 10. prosince koná queer víkend na lyžích. Spolu se známými DJs. začněte svou lyžařskou sezónu účastí na tomto jedinečném eventu. Díky ledovci je o sníh postaráno.

 

U sportování není nutný žádný dresscode…

 

Event je umístěn do tříhvězdičkového hotelu „first mountain“, který se nachází přímo u lanovky a lyžařského areálu. Pořadatelé zajistili „sexy průvodce“, kteří v případě zájmu ukáží hostům okolí a nejlepší chaty.

 

Přes den sport, večer párty.

 

Gay lyžařský opening začíná v pátek ráno v Kitzsteinhornu. Odtud se dostanete za pár minut k úpatí ledovce s nádherným výhledem. Široké ledovcové svahy nabízejí ideální podmínky pro lyžaře. Pro milovníky snowboardingu je zde největší v celém Rakousku Central Park s náročnými railsy a kickery. Ve večerních hodinách se můžete vydat do místních barů a nočních klubů na párty.

 

Zimní sportování v Kaprunu

 

Alexio, Diego Summers a Franz Coreem jsou tři velmi známí DJs, které určitě uslyšíte na jedné z mnoha párty v místních barech. Navíc budou provázet všechny sportovní oslavy travesti umělci Mataina a Melli. V legendárním baru Baumbaru se také připravuje velmi oblíbená párty „Bitch & Glitter“ a „Sexy“.

 

Více informací ke gay lyžování a možnosti rezervací najdete zde.

Další

09 listopadu 2017

Pop Circuit Festival Lipsko

V sobotu 28. října proběhl v Lipsku dlouho očekávaný Festival Pop Circuit a to v prostorách sklepení ctihodné „staré Deutsche Bank“.

 

Už z dálky bylo jasně vidět, že se zde děje něco zajímavého. Šedé stěny banky byly nasvětleny ve všech možných barvách duhy a celé okolí bylo prosyceno bzučivými basy což všem návštěvníkům ihned prozradilo, že jdou správným směrem. U vstupu šlo všechno velice rychle. Každý návštěvník dostal pásku na ruku, aby bylo jasně poznat, že je součástí párty. Venku vedle šatny byla trochu malá kuřácká zóna, kde jste si mohli  dát také malé občerstvení.

 

Vstup na párty

 

Za vstupem Vás uvítala velká fotostěna, kde profesionální fotograf na požádání zachytil každého návštěvníka. Vlevo se nacházela hlavní místnost s centrálním barem a velkým tanečním parketem. Hudba byla velmi pop-plastická a všechny přítomné velmi bavila. Na pódiu před DJ rozjížděli gogo tanečníci zábavu na maximum.

 

Z hlavního tanečního sálu jste mohli vstoupit do útulného společenského salónku, kde na návštěvníky čekal velký bar a profesionální personál, který nikoho nenechal dlouho čekat na drinky, které byly opravdu za rozumné ceny. VIP zóna byla tichá, hosté měli vlastní barmany a mohli si pochutnávat na čerstvém ovoci a dalších dobrotách.

 

Hlavní taneční sál

 

Jen pár kroků v druhém patře hrála v o něco menším, ale velmi útulném prostoru, Housemusic a i tady bylo plno skvěle naladěných tanečníků, kteří se občerstvovali u Jägermeisterbaru. Zde byl umístěn také speciální fotobox, kde jste si mohli nechat udělat několik spontánních fotografií.

 

 

Slavili jsme až do časného rána a to jsme měli díky posunu času ještě jednu hodinu navíc. Velmi nás potěšilo, že zde bylo také  mnoho gay a lesbických párů, které nejspíše dorazily z Lipska a užili si tak s námi tuto jedinečnou noc. Celkově bychom pořadateli chtěli za gaymap.cz poděkovat za výbornou párty a budeme se těšit na příště!

 

Odkazy:

www.pop-circuit.de nebo www.facebook.com/gaypopcircuit

Další

01 listopadu 2017

Circus Fright Night – vášnivý tanec upírů

V sobotu 14. října se areál Vídeňské arény potopil do hluboké černé noci a speciální taneční parket osvětlovaly jen hrobové svíčky a měsíční světlo. Začala Cirkus mega gay párty v ibiza stylu a zvala davy svých návštěvníků na velmi zvláštní tanec umrlců.

 

Již po příchodu jsme odhadovali více než 2000 návštěvníků, kteří zde přišli prožít tento velmi vyjímečný večer plný strašidelných dekorací, náhrobků či zvláštních vystoupení. A nebyli jsme určitě zklamáni. Organizátoři zvládli také zcela bez problémů silný nával příchozích tanečníků.

 

U hlavního vstupu byla umístěna šatna, kde se hosté mohli převléci do svých kostýmů. Někteří návštěvníci přišli ve velmi komplikovaných a strašidelných maskách, pod kterými se skrývali „obyčejní lidé“.

 

 

Na třech tanečních podlažích si každý mohl vybrat  pro sebe tu nejzajímavější hudbu. Na hlavní stagi housové beaty residentů  přivedly dav až do taneční strašidelné extáze. Každý set byl s nadšením přijat, což byla pro Dj zcela jistě největší odměna.

 

Pozdě po půlnoci se párty náhle zastavila, světla zhasla a všichni viděli, že hosteska Tamara von Untota vystoupila z hrobky a dávala svým příznivcům audienci. Úžasné scénické vystoupení, perfektní a zábavná choreografie způsobila, že se aréna třásla ve svých základech. Pak pokračoval ve vystoupení Dj Act. Bylo to opravdu dokonalé!

 

 

V baru Vás rychle a s úsměvem skvěle obsloužili. Takhle si představujeme dobré služby! Celá párty byla bez sebemenších známek problémů i když sem přijeli návštěvníci z celé Evropy!

 

Velmi bychom chtěli poděkovat a pochválit organizátora za tento jedinečný zážitek! Tato Circus párty tak trochu předešla nadcházející oslavy Halloweenu!

 

My z Gaymap se již nyní těšíme na nové téma další Circus párty. U nás dostanete informace z první ruky a budeme se na Vás těšit na jedné z příštích Circus párty!

 

Ve smyslu – Znovu se uvidíme = Circus!

 

Odkaz:

Homepage Circus

Další

17 října 2017

POP CIRCUIT – Popový Gayfestival v Lipsku

28. října se bude konat v německé metropoli Lipsku popový festival, který uvítá své návštěvníky a to letos již po čtvrté! Největší pop-gay party středního Německa Vás zve na nezapomenutelný večer.

 

V CentralClubu prožijete celý  večer, tentokrát z důvodu přechodu na zimní čas ještě o hodinu déle. Čeká na Vás 18m dlouhý eventbar, speciálně upravený Jägermeister Mix Bar, Bacardi VIP zóna nebo trochu klidnější Chill Out. Sladkosti a popcorn budou k dispozici v Pop Circuit Candyshopu.

 

 

Uslyšíte, mimo jiné, berlínskou a současně v Dubaji žijící Dj Sabrinu Terence, známou jako modelku a televizní hvězdu, která Vás rozehřeje svým výkonným electrosoundem. Dj Kevin Neon bude dalším vrcholným zážitkem akce, který je známý svými skvělými popovými a tanečními remixy, dále pak slavného v celém  Německu Dj Deckse. Také Franz Täubig, nováček na Gay Dj scéně v Lipsku, Vám připraví nezapomenutelné hudební momenty na tanečním parketu.

 

Na alternativním Crazyfloor budou rezidentní DJ Sebastian K a Party Diva Lara Liqueur, kteří se postarají se o tu správnou taneční náladu. Tyto dva vynikající talenty jste měly možnost slyšet také na festivalu v Drážďanech „Unity Dresden Night“. O živý zážitek se tentokrát postará zpěvák z Ameriky, Nick Sinckler a předvede Vám směs svých nejlepších písní, které Vás zasáhnou přímo do srdce.

 

Mezinárodní GoGos rozproudí celou atmosféru, na kterou jen tak nezapomenete.

 

Důležité vědět o Pop Circuit:

Název akce: Pop Circuit- Gayfestival of Pop

Termín konání: Sobota, 28. října 2017, začátek: 22:00 hod.

Místo: Westbad Leipzig – Novy 15.10: Alte Leipziger Bank, Martin-Luther-Ring 2, 04109 Leipzig

 

DJs & Acts: CentralClub (Pop, Charts, Elektro)

DJ Sabrina Terence (Goodbye Deutschland, Taff)

DJ Kevin Neon (KKBB Leipzig, CSD Hamburg)

DJ Franz Täubig (Sündikat, HOLI Fest der Farben – Heiligenstadt)

CrazyClub (RnB, House, Dance)

DJane Lara Liqueur (BoyTox, ShE-Party)

DJ SebastianK. (LoveCelebration, Unity Dresden Night)

Acts: Nick Sinckler (TEATR CLUB, Dragons Night Festival)

 

Odkazy:

Více informací: www.pop-circuit.de nebo www.facebook.com/gaypopcircuit

Fotky: Cube in Style

Další

12 října 2017

Key West je opět otevřen návštěvníkům

Oblíbeným LGBT cíl již začíná žít: vyčištění Florida Keys po hurikánu Irma proběhlo rychleji, než se očekávalo.

 

Tři týdny po té, co byla Florida Keys zasažena hurikánem Irma, otevřel se dne 1. října úřady v Monroe County známý řetězec ostrovů znovu pro návštěvníky. Čistící a opravárenské práce na infrastruktuře, dodávkách elektřiny a vody postupovaly rychleji, než se očekávalo, zejména v regionech Key Largo a Key West, které jsou jedny z nejoblíbenějších LGBT destinací v USA.

 

Stacey Mitchell, marketingový ředitel Florida Keys Tourism, doufá, že otevřením řetězce ostrovů turistům pomůže rychlému oživení místní ekonomiky, která je z téměř 50% závislá na cestovním ruchu. V částech Marathon a Lower Keys, které Irma postihla nejvíce, se stále ještě usilovně pracuje na opravách.

 

V nejnižším bodě zůstal jen kousek duhy (Foto: Florida Keys Tourism Council)

 

Mitchell si je však jistý, že pokud se turisté vrátí rychle tak se Florida Keys vrátit k normálu velmi rychle. Pod heslem „We Are 1“ zahájila Monroe County Tourism 8. října rozsáhlou marketingovou kampaň, aby podpořila cestovní ruch v regionu.

 

Keys se vrací k normálu!

 

Téměř 200 kilometrů dlouhá zámořská dálnice, na které je přes 42 mostů a propojující tak řetězec ostrovů, přežila Irmu nepoškozená a může být znovu používána. Letiště Marathon a Key West jsou plně připraveny a mohou tak přijímat znovu cestující a přístav v Key West od 24. září znovu vítá výletní lodě a jejich hosty do nejjižnějšího kouta Spojených států. Populární cíl všech fotografů Southernmost Point již také svítí novým leskem. Během hurikánu přišel o část své barvy, ale to bylo již opraveno.

 

Série eventů plánováných na poloviny října se uskuteční jako obvykle. Zahrnuje filmový festival Humphrey Bogart v Key Largo (18.-22. října), queere Fantasy Fest v Key West (20.-29. října) a soutěž Stone Crab Eating Contest v Maratonu (21. října).

 

Fotky:

Florida Keys Tourism Council a Andy Newman / Florida Keys News Bureau

 

Odkaz

 

LGBT Key West

Další

12 října 2017

Circus Fright Night: Vídeň promění noc v den

Zde by neměl opravdu nikdo z Vás chybět. Noční ptáci z celého světa již dávno vědí, že se blíží čas této vyjímečné události schované pod názvem: Circus – již název hovoří za vše! Po mnoho let je Circus jednou z nejúspěšnějších a největších gay událostí, která se koná v Rakousku a je známá na celém světě, a proto se také těší vysokému počtu návštěvníků a je nedílnou součástí vídeňského gay nočního života.

 

 

 

14. října vše vypukne. Skvěle umístěná Wien aréna ve 3. vídeňském okrsku se ukázala jako ideální místo pro tuto extatickou záležitost. Circus Fright Night bude bavit různorodé mezinárodní publikum až do rána. Tamara von Untot se svými významnými hosty rozjede vynikající hudební produkci k oslavě naší komunity. Zde je více k programu.

 

 

Nejen pestrobarevné dekorace tanečního sálu, ale také různorodost hostů Vás povzbudí do vášnivého tance. Tamara von Untota a celá cirkusová posádka nešetřily na výdajích a ani na svém úsilí. Předvedou Vám to nejlepší z těch nejlepších, co je možné v DJ scéně zažít. Vychutnejte si speciální noční scénu od madridského dj a remixera Thomas Solverta, který se představí poprvé v Circus Eventu. DJ Mart.i s jeho dokonalými beaty a rezident Dj Alexio jsou na Vás také připraveni. Ve druhé etapě se představí berlínští nováčci Charlet Crackhouse a Alessandro Caruso se svou popovou a mladistvou, remixovou produkcí. Tamara von Untota pak začíná v 1:45 hod. a provede Vás celým nočním programem.

 

 

V bezprostřední blízkosti tanečního parketu bude Danger Zone plná upírů. Zde budou moci procházet pouze ti nejodvážnější hrdinové noci. Nemějte, ale budete chráněni našimi Red Ribbon anděly, kteří Vám v případě potřeby poradí.

 

Ale také nejdelší noc se jednou přiblíží ke svému ránu, a proto i tentokrát je opět zajištěno, že návštěvníci a milovníci temnoty si mohou vychutnávat po vyčerpávající černé noci oficiální after párty v Kaiserbründlu a mohou tak vzdorovat slunci. Dj Mart.i Vám tam umožní dobít si své baterie pomocí příjemných housbeats.

 

 

Wien aréna

 

Důležité:

 

Circus – 14. říjen od 22 hodin

 

Místo:

 

Wien aréna – Baumgasse 80, 1030 Vídeň – Rakousko

 

Homepage Circus

 

Fotky: Copyright Martin Darling – Poslední ročník Circus

Další

08 září 2017

Fantasypride v Německu

Fantasypride v Phantasialandu v Brühl nedaleko Kolína nad Rýnem se stal již tradicí: V roce 2002 se konal první „Gay Day“ – a to poprvé v Německu! Často napodobovaný Fantasypride se koná letos již po 14., a proto byste si ho měli na 9. září zapsat do kalendáře.

 

I tentokrát bude od 9 hodin ráno téct Prosecco proudem. Můžete se těšit na spoustu atrakcí, jako je horská dráha Black Mamba či vodní svět Intamin-Wildwasserbahn, který můžete projet křížem krážem po dobu skoro 24 hodin.

 

 

I tito muži budou letos u toho (Fotky: Fantasypride)

 

Stejně jako každý rok bude zábava po celý den: Od 14 hodin proběhne fáze kabaretů, písní a komediálních scének. Vrcholem bude od 16 hodin tradiční soutěž mokré tričko, která je jedna z nejoblíbenějších částí Fantasypridu. Návštěvník si užije hru svalů soutěžících, kteří je zaujmou nejen svým tělem, ale i šarmem. Ten kdo je stále ještě bez partnera se může zúčastnit ve večerních hodinách veřejné dražby.

 

Tančíme do rána

 

Večerní show a -party začínají ve 20 hodin v divadle Silverado a to velkou Fantasypride show. Od 22 hodin pak může pártychtivý návštěvník tančit, dokud nepadne. Pět DJs předvede svou produkci horkých bitů a budou hrát na dvou místech až do časných ranních hodin – bude tu něco pro každého: Mainstream, pop, hity osmdesátých a devadesátých let či novinky. Z druhého patra se bude linout elektronická hudba.

 

A ten kdo bude potřebovat oddych: povozí se na válečkové dráze Winja’s Fear a Winja’s Force zbíhající se ze střechy Wuze Town až pozdě do noci.

 

Zábava na Fantasypridu (Fotky: Fantasypride)

 

Phantasialand nabízí také vlastní ubytování: Chcete-li si užívat pohodlně a přecházet mezi jízdami na tobogánech, různými show a skončit po náročném dni v pohodlné posteli, tak si můžete přímo na stránce Phantasialand objednat celkový balíček. Tam je možné zakoupit i jednotlivé vstupenky. Při koupi předem ušetříte oproti platbě na místě 5 eur na vstupném.

 

Fantasypride je snadno dostupná i pro lidi, kteří nechtějí přijet autem. Autobusy budou přivážet návštěvníky ze zastávek Brühl-Mitte a Brühl Hauptbahnhof a to přímo do parku. Kromě toho zde bude jezdit od 19 hodin zdarma každou hodinu kyvadlová doprava do Kolína nad Rýnem na Rudolfplatz – tam můžete pokračovat v oslavách v oblíbených barech Maxbar, Ruhrpott a Mumu. Poslední autobus odjíždí ve 4 hodiny.

 

Odkazy:

Fantasypride

Fotky: Fantasypride – Pressefotos

Další

17 srpna 2017

„QueerBerlin“ od pivních zahrádek po Bunker

Právě pro berlínský pride vydal gay blogger Adam Groffman zabývající se cestováním na portále TravelsofAdam.com a autorka cestopisů Berta Luise Heath píšící na stránce walk-this-way.net „Queer Berlin“ Faltplan. Mapa doporučuje návštěvu vybraných muzeí, památek, klubů a mnoho dalších míst LGBT turistům Berlína.

 

Berlín se ohlíží zpět na svou dlouhou gay historii. V extravagantních dvacátých letech v éře pravých kabaretů město přitahovalo mnoho mezinárodních LGBT osobností. Ve středu čtvrti Schöneberg vyrostla jedna z prvních komunit, která přitahovala gaye a lesby z celého světa. Žily zde ikony, jako Christopher Isherwood a Marlene Dietrich.

 

Nová mapa „QueerBerlin“ obsahující LGBT-důležitá místa jak klasická tak i turistická (Foto: walk-this-way.net)

„Jedno z nejlepších měst pro LGBT-turisty“

 

LGBT scéna německého hlavního města s mnohaletou tradicí uvítá každý rok opravdu velké davy turistů. „Berlín je jedno z nejlepších měst pro LGBT turisty,“ řekl autor Adam Groffman. „Mapa QueerBerlin Vám doporučí jedinečná místa, která by jste sami doporučili svým přátelům, a která by jste jinak nenašli.“

 

Mapa „QueerBerlin“ nabízí přehled nejnovějších atrakcí daleko od přeplněných turistických hotspotů. Navrhuje tři různé prohlídky celého Berlína, díky kterým si čtenář udělá dobrou představu o této metropoli.

 

Pride Berlin 30. července 2017

 

Městské procházky jsou navrženy tak, aby se LGBT turisti snadno a jednoduše přemísťovali po Berlíně,“ říká Berta Heide. „Berlín nabízí opravdu velké množství atrakcí, které minimalisticky vybrala mapa QueerBerlin návštěvníkům.“ Doporučujeme například návštěvu pivní zahrádky nad jezerem, malých skrytých obchůdků a umělecké galerie v Bunkeru.

 

K dostaní je „QueerBerlin“ za 5 euro na walk-this-way.net, nebo ve vybraných obchodech.

 

Tip na výlet: 30. července – Pride v Berlíně! Více informací najdete na: www.csd-berlin.de

 

Odkazy:

 

www.walk-this-way.net

 

Fotky:

 

1 Pride Berlin

1 Walk this way

Další

14 července 2017

Pride v polské Varšavě

17. ročník Pride ve Varšavě, který proběhl 3. června, byl opravdu rekordní. Organizátoři a organizátorky informují, že pod heslem: „Rovná práva, společná práva“ se zúčastnilo průvodu více jak 50 tis. lidí.

 

 

Pokud bychom účast srovnali s Berlínem či Londýnem tak účast není nijak ohromná, ale Polsko opravdu zřídka přivede do ulic desítky tisíc účastníků. Je to opravdu historicky největší počet, do něhož můžeme také zahrnout:

největší počet osob, které převzaly na akcí záštitu : 40
nejvíce mediálních institucí: 17
nejvíce účastnících se skupin: 40
účast také politických stran: SLD, zelení, polská iniciativa, KOD.

 

 

Letošní ročník byl hojně navštěvovaný hlavně mladší generací  a to oproti létům minulým, kdy byl průměr mezi 30-40 léty. Město Varšavu na Pridu reprezentoval vícestarosta Michał Olszewski, který v průvodu držel duhovou vlajku.

 

Odkaz:

Pride stránky

 

Fotky: Parada rownosci

Další

08 června 2017

Světový Pride: letos v Madridu

Hlavní město Španělska čeká zejména tento rok velký počet návštěvníků. Madrid zve všechny gaye, lesby a jejich přátelé na světový pride 2017. Výlet do Madridu bude určitě stát za to – a letos ještě víc. Od 23. června do 2. července se bude konat v tomto španělském hlavním městě světová pride. 1. července se očekává příjezd více než tří milionů lidí. Očekává se mnoho open-air koncertů a večírků, událostí v umění a kultuře, konferencí a sportovních eventů na mnoha místech metropole.

 

O každé přání návštěvníka Madridu bude postaráno: událost nabídne opravdu jedinečnou možnost vidět mnoho světového umění v tak malém prostoru. Jako je třeba Paseo del Arte Madrid: kde jsou umístěna, asi jen na jednom kilometru Art Promenade, hned tři muzea – Prado, Thyssen Bornemisza a Reina Sofía. Samozřejmě můžete jen brouzdat v módních galeriích a kochat se nejnovějšími uměleckými trendy.

 

Móda a tapas každý podle chuti

 

V Madridu si prohlédněte díla mezinárodně uznávaných designérů španělské módy jako je Balenciago, Custo, Desigual či Camper. Ve španělském hlavním městě na Vás čeká více jak 3100 restaurací, které nabízejí různé gastronomické lahůdky jako je třeba Tapas, po kterých vaše srdce jistě touží. Mezi ně patří i 12 restaurací s michelinskou hvězdou.

 

 

Kdo se zajímá o fotbal tak ví, že Real Madrid a Atletico Madrid patří k těm nejlepším na světě. A slavný madridský noční život uchvátí každého návštěvníka.

 

Top fotky: nejvíce queer metropole světa: španělská a duhová vlajka na Palacio de Comunicaciones, sídlo městské rady Madridu (Foto CR: Španělská turistická kancelář)

 

Obecné informace LGBT Madridu

Info World Pride

Další

24 května 2017

Gay Pride Vídeň: Many colours – One community

„Many colours – One community“ – s tímto sloganem proběhne 22. ročník vídeňská Pride na Ringstrasse ve Vídni dne 17. června 2017. Lesby, gayové, bisexuálové, heterosexuálové, transgendeři a intersexuálové budou společně demonstrovat pro společnost bez diskriminace v Rakousku a na celém světě. Jako každý rok se očeká také i letos více než 100.000 návštěvníků.

 

Průvod začíná ve 14 hodin na náměstí před radnicí, kde bude také umístěna pride vesnička. Čelo průvodu se bude pohybovat v kruhu a vrátí se zpět do pride vesničky, kde se bude konat oslava s projevy aktivistů a politiků, jakož i ocenění za nejlepší skupiny či vozy. Na velkém jevišti bude probíhat místní i mezinárodní produkce.

 

Vídeňský pride 2015 s duhovými vlajkami umístěnými na radnici

 

Fotozóna

 

Hned na startu bude postavena, asi 75 metrů dlouhá fotozóna, kde budou mít všechny registrované skupiny příležitost prezentovat svůj příspěvek davu fotografů a kameramanů. Poprvé v letošním roce bude fungovat nový systém pro výběr nejlepších příspěvků. Porota vybere nejlepší skupinu, vůz či tahač z hlediska nápaditosti, designu a poslaní. Vítěz bude určen pomocí „Likes“ na internetových stránkách Facebook.

 

Vzpomínka

 

V 17 hod, bude duhový pride zastaven na dobu jedné minuty „Moment of Remembrance“ a budou vzpomenuti ti lidé, kteří nemohou slavit s námi, protože se stali oběťmi onemocnění AIDS nebo násilného trestného činu z důvodu jejich sexuální orientace nebo genderové identity.

 

V 18 hodin čelo průvodu dojde opět na náměstí u radnice, kde se bude konat velká závěrečná párty s mnoha umělci. Pak můžete pokračovat do jiných vídeňských klubů a slavit pride do brzkých ranních hodin. Náš TIP: After Party v klubu Why Not! Prosím přijďte brzy, protože je klub Why Not velmi hojně navštěvovaný a u vstupu se tvoří dlouhé fronty… více info: www.why-not.at. Pokud máte chuť na další zábavu zveme Vás k návštěvě Sport sauny, který je otevřená v neděli do půlnoci… více info: www.sportsauna.at.

 

 

Evropský Pride 2019 ve Vídni

 

Nestihnete letos navštívit duhový průvod ve Vídni? Určitě si ho naplánujte na rok 2019. Vídeň bude v tomto roce oficiálním organizátorem Euro Pride. Euro Pride se koná každý rok v jiném evropském městě. V roce 2016 byl v Amsterdamu, 2017 v Madridu (Gaymap článek).  Úkolem vídeňské Euro Pride bude oslava dvou důležitých výročí. Tím prvním je skutečná příčina globálního gay pride – nepokoje spojené s policejním útokem na gay bar Stonewall Inn v New Yorku v červnu 1969 – 50. výročí. Tím druhým je oslava 40. narozenin organizace HOSI, která od roku 2003 organizuje vídeňský duhový průvod.

 

Průběh v číslech a faktech:

 

22. Duhový průvod– 17. června 2017

 

10:00 Warm-up v pride vesničce
13:00 Všechny účastnící skupiny se shromáždí na startovací ploše
14:00 Start v místě náměstí u radnice
17:00 Vzpomínka
18:00 Dorazí čelo průvodu opět na náměstí u radnice

 

Odkazy:

 

Oficiální stránka Vídeňské pride
Disko klub Why Not
Hosi Vídeň
Vídeňský-Tourismus duhové pride

 

Foto: Alle Bilder (c) Thomas Koller – Vídeň 2015 gaypride

Další

23 května 2017

Helsinky: Tom of Finland

Každý pátek nabízí: „Tom of Finland“ nové nahlédnutí do finského hlavního města. Šťastný turistický průvodce, StopOver.fi a Tom of Finland nabízí nový městský okruh přes finské hlavní město Helsinky: Tom of Finland sleduje stopy Tuoko Laaksona – muže, který stojí za dnešními světoznámými uměleckými jmény.

 

Tom z finského homoerotického umění patří od padesátých let k symbolu svobody a toleranci. Hraný film o jeho životě byl aktuálně promítán ve finských kinech.

 

 

Městský okruh o Tomovi z Finska startuje audiovisuální show v hotelu Klaus K (Foto: Timo Hämäläinen)

 

Touko prožil větší část svého života v Helsinkách. Tady se nabízí jedineční příležitost, odhalit ulice „ jeho“ Helsínk, taktéž k pochopení, jak se Finsko rozvinulo jako jedno z liberálních zemí světa – hlavně teď v roce 2017, když slavilo Finsko 100- let své nezávislosti.

 

Tour startuje na bývalé Sibelius – Akademii.

 

Kreslič a ilustrátor byl mimo jiné nadaný pianista, který studoval na vyhlášené Sibelius – Akademii.“Tom z finské základny“ chce svým talentem vzdát hold a startuje tour v Hotel Klaus K  – místo, na kterém se dřív nacházela Sibelius – Akademie – s jednou audiovisuální show, která spojuje interview s  uměním a jeho oblíbenou hudbu.

 

Veřejné okruhy se konají každý pátek o 17:30 a trvají téměř 2,5 hodiny. Cena činí 45 Euro pro osobu včetně Tour- dárku jako „Nápoje v Tom of Finland-stylu“. Účastníci musí mít minimálně 18 let. Dodatečně jsou možné rezervace privátních okruhů každý den od 250 Eur pro průvodce a 30 Euro od účastníka. Deset procent z celkové ceny lístku jde na nadaci Tom of Finland.

Další

02 května 2017

Gay cestování: Sunny Sisters

Na Maltě a jejím sousedním ostrově Gozo a Comino se může člověk již na jaře na sluníčku srdečně vymódit – LGBT – cestující jsou důrazně vítáni 95 kilometrů jižně od Sicílie leží ve středomoří LGBT – vlídný kraj Evropy. Předpokládané „Terapie“ k „vyléčení“ od lesbiček nebo gayů jsou na Maltě zakázány a existuje progresivní  transsexuální zákon, homosexuální páry mají plné adopční právo, a taky k uzavření sňatku může dojít ještě téhož roku. Žádný zázrak, že se hlavní ostrov Malta a oba její menší sousedé Gozo a Comino vždy potěší větší oblíbenosti teplých turistů.

 

A návštěva se odvděčí: Malta překvapí své hosty svým pestrým mixem britsko – středomořských toků,  uvolněným životním stylem a neskutečnou rozmanitostí dovolenkových ideí – a to přes 300 slunečních dní v roce. Tady se nechají odhalit tisíceleté megalitové chrámy nebo skvostné ostrovní majetky Valetty: Unesco – světové dědictví, barokní bastila maltského a evropského kulturního města roku 2018

 

Čerstvé ryby, lahodné předkrmy

 

Navíc nás tady čeká plně nabitý kulturní kalendář ostrova, skvělými festivaly a akcemi. Taky milovníkům stolování se tady hodně moc nabízí. Od relaxačního obědu na sluníčku nebo lehké romantické večeře při svíčkách v přístavu – početné restaurace na Maltě a Gozu servírují čerstvé ryby, na slunci vyzrálé ovoce, lahodné předkrmy a slavná vína.

 

 

 

Světové kulturní dědictví: Chrám Ġgantija na ostrově Gozo starý až 5.600 let (Foto: Ronny Siegel / flickr)

 

Kulturní dědictví: Ġgantija-chrámy na Gozo jsou téměř 5.600 let staré ( Obraz: Ronny Siegel / flickr)

 

Rozmanitost a odpovídající kontraprogram živé – urbanistické Maltě garantují vedle ležící sesterský ostrov Gozo a Comino, Gozo boduje obzvlášť na jaře se zelenou přírodou, idylickým klidem a zapadlými místy. Fandové potápění, lezení a horských kol si tady přijdou na své.

 

 

Ráj: Modrá laguna na ostrově Comino (Foto: Munea Viajes / flickr)

 

Comino, nejmenší ostrov, z Tria, je díky vodním krysám a ctitelům sluníčka, taky proslulý pro jedinečnou modrou lagunu s tyrkysovou vodou. Pocit ráje – zaručen! LGBT informace v PDF.

Další

27 dubna 2017