DAFilms.cz – přehlídku filmů s LGBT tématikou

Praha

Rádi bychom Vás upozornila na přehlídku filmů s LGBT a queer tématikou, která je aktuálně k vidění na online dokumentárním kině DAFilms.cz

 
Přehlídka Zakázaná láska je výběrem z filmů, které jsou v rámci předplatného nebo samostatně ke stažení na tomto webu.

 
Pár tipů od gaymap, na které bychom rádi upozornili:

 
ZAKÁZANÁ LÁSKA
Láska, touha a vášeň mohou mít různé podoby. Podívejte se na náš výběr filmů, které reflektují LGBT a queer tématiku v nejrůznějších stylech a žánrech.
V polském filmu Call Me Marianna touží žena uvězněná v mužském těle začít nový, autentický život, pro který ale bude muset obětovat to nejcennější – svou rodinu. V hlavě mentálně zaostalého Sergeje, obdivovatele Putina, pravoslavného věřícího a gaye, se stýkají všechny extrémy ruského světa, ve kterém přitom ale pro blázny není místo… Jaké právo na život a štěstí má pedofil, který nikomu neubližuje, to řeší ve filmu Danielův svět režisérka Veronika Lišková. Všem pravidlům, očekáváním a téměř i popisu se pak vymyká portrét fotografa, filmaře, tvůrce videoartu a výrazné postavy newyorského undergroundu Toma Chomonta z pohledu dokumentaristické legendy Mikea Hoolbooma.

 

BRATŘI NOCI
Režie: Patric Chiha
Gus Van Sant se potkává s Jamesem Bidgoodem a Pierem Paolem Pasolinim ve filmu Brothers of the Night, hybridem na pomezí hraného snímku a dokumentu. Protagonisty temné balady z noční Vídně jsou mladí bulharští Romové, kteří se snaží vymanit z chudoby a vydělat jakýmkoliv způsobem peníze pro své rodiny.

 
MOTÝLI
Režie: Dmitry Kubasov
Výstřední mladík Alexej nemá problém přiznat svou homosexuální orientaci, a jeho okolí ho bez problémů přijímá, s jedinou, ale o to důležitější výjimkou – jeho matkou… Dokumentární portrét jej zachycuje v období prázdnin, kdy tráví čas s přáteli či s novým milencem Gríšou, s nímž se seznámí na festivalu věnovaném režiséru Andreji Tarkovskému.

 

Přehlídka potrvá do 22. dubna, filmy budou ale na webu k vidění i po to tomto datu.

 

Přejeme příjemnou zábavu!!!

GAYMAN 2018 – víme co se chystá!

Další událost