Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
FUN&RUN v sobotu 18. května na Letné - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

FUN&RUN v sobotu 18. května na Letné

Praha

9. ročník charitativního běhu proti homofobii FUN&RUN se uskuteční v Letenských sadech v sobotu 18. května. Česko se tak připojuje ke světovým oslavám Mezinárodního dne boje proti homofobii, bifobii a transfobii. Výtěžek ze startovného tradičně půjde na podporu internetové LGBT poradny Sbarvouven.cz a Domu světla pro klienty s HIV. Doprovodný program FUN&RUN letos počítá i s těmi, kdo běhu zatím nepropadli a raději si užijí dobrý drink nebo zmrzlinu. Akci pořádá LGBT spolek Prague Pride, Česká společnost AIDS pomoc a LGBT sportovní klub Alcedo; záštitu jí udělili ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

 

 

FUN&RUN nabízí trasy 5 a 10 km pro dospělé běžce a běžkyně. Děti se mohou zúčastnit dětského závodu na 300 metrů. Prezence běžců na místě začíná v 11:00, start hlavních běhů je v 13:00 a dětského běhu ve 14:00 hod. Online registrace jsou otevřeny až do pátku 17. května, v sobotu se může omezený počet lidí registrovat přímo na místě. Vloni se běhu FUN&RUN účastnilo 500 běžců a běžkyň. „FUN&RUN je běh, v němž je účast důležitější než vítězství. Chceme ukázat světu, že homofobie a stigmatizace lidí s HIV nemá v české společnosti místo,“ říká tisková mluvčí Prague Pride Bohdana Rambousková.

 

Více na webu: www.funandrun.cz

Prague Bear Summer 7.-11.8.2019

Další událost