Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
18. ročníku filmového festivalu Mezipatra - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

18. ročníku filmového festivalu Mezipatra

Praha

Všechny milovníky filmů bychom rádi pozvali na 2. listopadu, kdy začíná v Praze osmnáctý ročník queer filmového festivalu Mezipatra.  Dnes také začíná předprodej vstupenek online i na pokladnách v pražských kinech Lucerna, Světozor, Kino 35  a Pilotů, v Brně pak v kině Scala. V brněnském ArtBaru Druhý Pád jsou vstupenky k dispozici pouze na místě.

 

Mezipatra jsou tematický festival. Při výběru filmů je tak klíčové, jak se v nich odráží téma ročníku,“ prozrazuje programová ředitelka Sandra Hezinová. Letošní výběr filmů pak navazuje na téma osmnáctého ročníku Sami za sebe.

 

Ukázka z filmu Tom of Finland

 

„Jedním z prvních filmů, o jehož zařazení do programu byli organizátoři jednohlasně přesvědčeni, byl finský biografický film Tom of Finland. Heslo Sami za sebe zde ilustruje osud umělce, který po většinu života nemohl tvořit svobodně,“ vysvětluje Sandra Hezinová. „Kritérií pro výběr filmů do programu je ale více. Organizátoři se snaží kupříkladu o geografickou pestrost, letos tak představili nejen mnoho snímků z Evropy, ale také z Asie, Ameriky či Afriky.”

 

QFF Mezipatra 2017
Praha 2. – 9. 11.
Brno 10. – 17. 11.

 

Přehled doprovodných akcí a filmových projekcí i s odkazy na vstupenky pak najdete na webu.

Jak v Praze začala Mezipatra

Další událost