Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
Malé ohlédnutí za Prague Pride 2018 - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

Malé ohlédnutí za Prague Pride 2018

Každý rok se předposlední den festivalu Prague Pride koná barevná přehlídka, která je jeho velkolepým vyvrcholením. Také letos tomu nebylo jinak.

 

Místo setkání a výchozí bod průvodu bylo jako již tradičně Václavské náměstí: toto krásné, historické místo v srdci města bylo zaplněno již od brzkých ranních hodin. Tedy několik hodin před tím, než vyrazil samotný průvod. Na místo dorazilo nejen mnoho LGBT aktivistů, ale také velké množství diváků a turistů. Tento barevný dav jednoduše zaujal opravdu každého. Stejně jako v minulosti se odpůrci shromáždili kolem symbolu Václavského náměstí, u sochy sv. Václava.

 

Část Václavského nám. byla vyčleněna pro přípravu průvodu a jeho seřazení.  V centru Prahy a přilehlých uličkách jste nenašli žádné větší vozidlo a mohli jste si tak přípravu průvodu dobře prohlédnout. Také letos byl překonaný rekord v počtu jednotlivých vozů a podle oficiálních informací bylo v průvodu více než 40 000 lidí. Tolik lidí zde opravdu ještě nebylo, a proto se letos jednalo nejen o největší, ale také nejdelší Prague Pride průvod všech dob!

 

Prague Pride 2018

 

Přehlídka končila jako obvykle přechodem Vltavy a následným výstupem do parku na Letné, kde se konala oficiální párty. Po výstupu jste byli odměněni nádherným výhledem na staré město v opravdu velmi barevné společnosti a zábava mohla začít.

 

 

Vodafone se svou XXXXL vlajkou

 

Prostor Pride Letné byl optimálně rozdělen tak, aby poskytoval návštěvníkům maximální zábavu a také volnost pohybu! Známí umělci vystupovali živě na dvou open-air scénách, kde nadšení diváci odměňovali každé vystoupení bouřlivým potleskem. Ve velkém kosmickém stanu (Octagonu), který vypadal spíše jako stanice na Marsu, se vystřídalo velké množství různých DJů, kteří svými harmonickými beaty připravovali návštěvníky na nadcházející párty večer. Perfektní!

 

 

Ti, kteří hledali klidnější a uvolněnější zábavu, měli příležitost schovat se do stínu mezi stromy a udělat si piknik. Také ve VIP zóně, která se nacházela ve středu mezi stagemi,  jste mohli ve stínu relaxovat na jednom z lehátek a při rozhovoru se zajímavými hosty upíjet ze sklenice vína či piva, jejichž spotřeba byla neomezená díky VIP lístku. Velmi užitečné byly skříňky, které byly k dispozici pro každého hosta, aby si mohl užít párty bez starostí a v pohodlí. VIP toalety byly opravdu skvělé!

 

 

Letná – finále

 

Během rozhovorů s návštěvníky z domova i ze zahraničí bylo jasné, že Prague Pride je jedním z nejkrásnějších a originálních párty, kterou na Letné zažili. A i když párty skončila již  ve 22.00 hodin, tak určitě stála za návštěvu!

 

Oslav však nebyl konec a zábava dále pokračovala v klubech!!!

 

Afterparty Dirty Dirty Dancing

 

Oficiálně Prague Pride afterpárty Dirty Dirty Dancing v Altenburgu 1964 umístěná do prostor chladného podpalubí lodi, v průmyslovém i městském stylu, byla zcela vyprodána, a také proto jsme museli nějakou dobu čekat než jsme se dostali dovnitř. Mezinárodní Djs z Velké Británie a Irska rozpálili chladný dav do ruda. V okolí lodi pak nabízelo spoustu příležitostí k vychladnutí.

 

 

OMG Afterparty

 

Narváno bylo také na další OMG párty:  AQUARIUS, kde byla zábava opravdu žhavá! Velmi spoře oblečení tanečníci Gogo v těsných plavkách uváděli všechny účastníky do varu a to vše v rytmu mezinárodních DJů. Párty ve velkém stylu a světovém formátu! Takhle by měla párty pro gaye vypadat! Bravo! Opět velká pochvala organizátorům!

 

OMG Afterparty

 

Souběžně probíhala spousta skvělých večírků, jako např.  Bigger, medvědí párty, kde tentokrát hráli Djs z Pitbull Clubbing (speciální akce pro medvědy ve Vídni), nebo speciální párty pro lesbické návštěvnice. Stručně řečeno v tento sobotní večer si mohl vybrat každý podle své chuti! Už teď se těšíme na příští rok.

Pozvánka na LBGT community Dance Salsa + Kizomba

Další událost