Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
Mezipater během Prague Pride - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

Mezipater během Prague Pride

Praha

Mezipatra na Prague Pride: vítěz Berlinale, zábavný pub quiz i Vrcholné umění

 

–    I letos bude součástí Prague Pride program Mezipater s názvem Identita ve městě.
–    Akce se koná od 6. do 9. srpna v Kasárnách Karlín.
–    Na návštěvnice a návštěvníky čekají diskuze na současná queer témata, projekce nových i klasických snímků a pub quiz.

Queer filmový festival Mezipatra připravil již podeváté řadu filmových projekcí a diskuzí Identita městě, která proběhne v rámci Prague Pride. Akce bude probíhat od 6. do 9. srpna v prostorách Kasáren Karlín. Mezi hlavní lákadla programu patří například snímek Historka o zelené planetě, který získal na festivalu Berlinale cenu Teddy Award, francouzský snímek Jonas s nepřekonatelným Félixem Maritaudem v hlavní roli nebo queer edice pub quizu s vycházející hvězdou české drag scény Just Karen. Vstup na diskuze je zdarma, vstupné na projekce je dobrovolné.

 

ÚTERÝ 6. srpna

 

DISKUZE 19:00: Přátelé na život a na smrt

Přátelství je důležitou sociální vazbou nejen v queer komunitě. Diskuze, které se zúčastní například aktivistka Jamie Emma Rose z Trans*parentu, představí jeho proměny ve věku sociálních sítí a atomizace společnosti.

PROJEKCE 21:00: Historka o zelené planetě
Tania, Pedro a Daniela jsou na nekončících diskotékách v Buenos Aires jako doma. Když se Tania dozvídá o smrti babičky, musí trojice nerozlučných přátel opustit svět večírků a vyrazit na venkov, aby mohla splnit babiččino poslední přání – pomoci jejímu nejvěrnějšímu příteli navrátit se domů. Ten se ale nachází na jiné planetě… Podivínská road movie o důležitosti přátelství a solidarity získala prestižní cenu Teddy Award.

 

STŘEDA 7. srpna

 

DISKUZE 19:00: Škola základ života
Škola by nás měla naučit nejen číst, ale i toleranci. To, jak se to dnes u nás daří, vysvětlí odborník Vítězslav Slíva věnující se výzkumu homofobie a transfobie spolu s dalšími expertkami a experty na vzdělávání. Součástí diskuze bude i téma sexuální osvěty a boj proti šikaně.

PROJEKCE 21:00: Jonas
Život Jonase je plný rvaček, alkoholových eskapád a nahodilých sexuálních dobrodružství. Poté, co se s ním rozejde partner, musí náhle čelit svým vytěsněným traumatům z dospívání. Ze současnosti se vracíme do roku 1997 a sledujeme Jonasovo první milostné vzplanutí, které ovlivnilo navždy jeho budoucí život… V dynamickém snímku o dospívání a odvaze čelit bolestným vzpomínkám září vycházející hvězda francouzské kinematografie Félix Maritaud (120 BPM, Zatoulaný).

 

ČTVRTEK 8. srpna

 

DISKUZE 19:00: Queer Art
Umělkyně a umělci přináší jiný a mnohdy zajímavější pohled na svět. Přesto velká část z nich během života zápasí s existenčními problémy. Jak vypadá takový život lidí políbených múzou se návštěvnice a návštěvníci dozví na diskuzi s Darinou Alster a dalšími zástupkyněmi a zástupci umělecké komunity.

PROJEKCE 21:00: Vrcholné umění
Syd právě povýšila v redakci newyorského magazínu, ale touží se vyšplhat ještě výš. Jak jinak než tím, že svede svou sousedku, kdysi velmi nadějnou fotografku, která si teď už jen užívá drog se svou chřadnoucí přítelkyní. Ale co když se k sexu, drogám a umění přidá i láska? Tuto otázku zodpoví lesbické drama o pomíjivosti slávy a kariérních intrikách režisérky Lisy Cholodenko (Děcka jsou v pohodě).

 

 

 

 

PUB QUIZ 19:00
Součástí programu bude i oblíbená queer edice pub quizu. Celým večerem provází hvězda české drag scény Just Karen. Kvízu se můžou zúčastnit týmy v počtu od dvou do pěti lidí a pro všechny vítězky a vítěze jsou připraveny i úžasné výhry.

 

PROJEKCE 21:00: Best of Shorts 2018
Program zakončí to nejlepší z krátkometrážní soutěže filmového festivalu Mezipatra. Pětimístnou kompilaci otevře Emil a Adam v nevinném Přespání. Alexe, Carl, Lesia a Todd otestují svá přátelství ve filmech Zahřívací kolo a Wild Dances. O místo na slunci zabojuje Aneta ve venkovském dramatu Jen se na ni podívej i osamělý Jonathas v uhrančivě barevném snímku Sirotek.

 

SOBOTA 10. srpna od 21:00

 

Pro ty, kteří nestihnou úterní cenami ověnčený snímek Historky o zelené planetě, je připravena speciální projekce v prostorách Stalina na Letné. Vstupné na tuto projekci je zdarma.

 

Vše na adrese: Kasárna Karlín, Prvního pluku 20/2, Praha 8

20. Mezipatra se hýbou „V proudu změn”

Další událost