Pilsen Pride 2018

O víkendu od 24. do 26. srpna proběhla  v západočeském městě piva Plzni již druhá duhová Pilsen Pride a zařadila se tak mezi další LGBT události podporující povědomí o LGBT komunitě a sloužící ke zvýšení vzájemné tolerance.

 

Už od čtvrtka se konalo mnoho různých diskusí, rozhovorů, prohlídek s průvodcem či filmových projekcí s LGBT tématikou a vše tradičně vyvrcholilo duhovým průvodem, který se konal v sobotu odpoledne. Na rozlehlém trávníku v centru města se shromáždilo zhruba 350 lidí s výrazným podílem leseb.

 

 

Foto: Jana Braunova

 

V 15:30 se dav začal klidně pohybovat historickým centrem města. Bohužel jsme letos museli počítat také s proti-demonstrací: pod náměstím čekalo asi 25 lidí, očividně milovníků vojenského oblečení a hlasitě protestovali proti duhovému průvodu. Přestože vzduchem prolétlo určité množství urážek měla plzeňská policie všechno pod kontrolou. Velice bychom chtěli všem policistům poděkovat, byli přítomni opravdu na každém kroku, vždy milí a asertivní a také díky tomu došel duhový průvod bez velkých problémů do svého cíle.

 

 

Foto: Jana Braunova

 

Průvod skončil stejně jako loni v multifunkčním a kulturním areálu „Papírna“, bývalém papírenském mlýně, kde se účastníci mohli uvolnit, navštívit jeden z mnoha informačních stánků (jak politických stran, tak i neziskových organizací) nebo se osvěžit drinkem, nebo studeným pivem. Průvod tak skončil ve velkém stylu a účastníci si zde mohli dobíjet baterky na večer.

 

Závěrečná párty festivalu proběhla v legendárním klubu G + L Míša, kde se slavilo od 20:00. Pro tuto zvláštní příležitost byl také letos otevřen velký a pěkně vyzdobený dvůr, kde se konala různá Travesti vystoupení. Výborná párty, na které jsme se dobře bavili až do ranních hodin. Tento víkend byl nejen opravdu povedený, ale také vítanou změnou oproti již někdy velmi komerčním pridům. Za gaymap.cz  se budeme těšit také v příštím roce. Přijeďte také a staňte se součástí Pilsen Pride 2019!

 

Další fotografie od Jany Braunové najdete na Facebook

 

Jana na Facebook…

GAYMAN Česko Slovensko – Finále 27. října

Další událost