Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
Prague Pride 2017 - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

Prague Pride 2017

Praha se již vrátila do zajetých kolejí, gay festival Prague Pride 2017 je u konce. Slavilo s námi opět rekordních více než 85 000 návštěvníků.

 

Absolutním vrcholem festivalu byl, jako každý rok, duhový sobotní průvod, který přitáhl pozornost více než 35 000 lidí, kteří projevili a sdíleli své sympatie s LGBT komunitou. Už od samého rána se mnozí lidé shromáždili v pestrobarevných a někdy i odvážných kostýmech na Václavském náměstí, tradičním výchozím bodě průvodu. Po 12:30 hodin se duhový průvod otočil jednou kolem náměstí a pak pokračoval přes Příkopy k řece Vltavě a přes most. Zde průvod vystoupal po schodech, které přivedly návštěvníky na Letenskou pláň, kde započala párty s bohatým programem.

 

Duhová vlajka byla samozřejmě s námi!

 

Organizátorům se i letos povedlo vše dobře zvládnout a dokonce i malé slovní přestřelky s odpůrci pridu byly rychle vyřešeny. Myšlenka mírumilovného pochodu je na prvním místě.

 

Stoupáme do cíle

 

Jako každý rok se zúčastnilo mnoho významných osobností z politiky a médií, které svou podporou, nápady, zanícením či jedinečným kouzlem podpořily pride a přidali mu na vážnosti. Podíl zahraničních hostů byl také velmi vysoký, jelikož se Praha stává stále více jedním z nejhezčích gay měst v Evropě.

 

Těšíme se spolu s organizátory, že se s Vámi znovu shledáme na příští Prague Pride 2018!

 

Odkaz:

 

Praguepride

Finále Mr. Gayman 2017

Další událost