Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
EuroPride 2018: Stockholm a Göteborg - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

EuroPride 2018: Stockholm a Göteborg

V letošním roce hostí Švédsko EuroPride, který se poprvé uskuteční postupně ve dvou městech. EuroPride oslavíme ve: Stockholmu a Göteborgu. Pod heslem „Dvě města, jedna země – Pro sjednocenou Evropu otevřenou světu“ budou obě města plná duhových vlajek.

 

 

Velvyslanectví na Stockholm Pride: „To je láska“ (Foto: Jon Åslund / flickr)

 

 

Ve Stockholmu festival proběhne od 27. července do 5. srpna. Nejdůležitější část festivalu proběhne od 1. do 4. srpna v parku EuroPride a vyvrcholí 4. srpna. Pak bude festival pokračovat v Göteborgu od 14. do 19. srpna 2018 a průvod zde proběhne 18. srpna. Podrobný program pro Stockholm a Göteborg bude oznámen v květnu nebo červnu.

 

Připojeno ke kulturnímu festivalu „Kulturkalaset“ v Göteborgu

 

V Göteborgu se současně s EuroPridem bude konat také velký kulturní festival „Kulturkalaset“, který plánuje až 1 300 různých vystoupení. Další velký plus je, že EuroPride Park a EuroPride dům bude v Göteborgu v letošním roce pro všechny zcela zdarma. Vstupenky na Stockholm lze již rezervovat prostřednictvím Webu EuroPride 2018.

 

 

Gay Pride Stockholm foto: gaytimes.co.uk

 

 

Obě města i celé Švédsko mají v současné době důvod k oslavám: Spolu s Kanadou je Švédsko v novém Spartacusu v seznamu cestovatelských destinací přátelských k LGBT komunitě. Fakt, který se projeví i v pojetí EuroPride 2018 ve Stockholmu a Göteborgu. Oficiální PrideSong „Stop in the love of love“ od švédské popové skupiny Alcazar bude vydán na jaře jako speciální remix.

 

 

EuroPride 2019 ve Vídni

 

Pokud se nemůžete letos na EuroPride dostavit, naplánujte si určitě pro rok 2019 návštěvu Vídně. V roce 2019 je Vídeň oficiálním organizátorem EuroPridu. V rámci EuroPride jsou před námi dvě jubilea. První je 50. výročí policejních útoků při nepokojích v New Yorku v červnu 1969 a druhým jesou 40. narozeniny organizace HOSI Vienna, která pořádá každoroční duhový průvod na Ringstrasse a to již od roku 2003.

 

Odkaz:
Web EuroPride 2018

 

Fotky: Bohlin Lars – Gay Pride Stockholm

CIRCUS Gay víkend ve Vídni

Další událost