Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
Gay cestování: Sunny Sisters - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

Gay cestování: Sunny Sisters

Na Maltě a jejím sousedním ostrově Gozo a Comino se může člověk již na jaře na sluníčku srdečně vymódit – LGBT – cestující jsou důrazně vítáni 95 kilometrů jižně od Sicílie leží ve středomoří LGBT – vlídný kraj Evropy. Předpokládané „Terapie“ k „vyléčení“ od lesbiček nebo gayů jsou na Maltě zakázány a existuje progresivní  transsexuální zákon, homosexuální páry mají plné adopční právo, a taky k uzavření sňatku může dojít ještě téhož roku. Žádný zázrak, že se hlavní ostrov Malta a oba její menší sousedé Gozo a Comino vždy potěší větší oblíbenosti teplých turistů.

 

A návštěva se odvděčí: Malta překvapí své hosty svým pestrým mixem britsko – středomořských toků,  uvolněným životním stylem a neskutečnou rozmanitostí dovolenkových ideí – a to přes 300 slunečních dní v roce. Tady se nechají odhalit tisíceleté megalitové chrámy nebo skvostné ostrovní majetky Valetty: Unesco – světové dědictví, barokní bastila maltského a evropského kulturního města roku 2018

 

Čerstvé ryby, lahodné předkrmy

 

Navíc nás tady čeká plně nabitý kulturní kalendář ostrova, skvělými festivaly a akcemi. Taky milovníkům stolování se tady hodně moc nabízí. Od relaxačního obědu na sluníčku nebo lehké romantické večeře při svíčkách v přístavu – početné restaurace na Maltě a Gozu servírují čerstvé ryby, na slunci vyzrálé ovoce, lahodné předkrmy a slavná vína.

 

 

 

Světové kulturní dědictví: Chrám Ġgantija na ostrově Gozo starý až 5.600 let (Foto: Ronny Siegel / flickr)

 

Kulturní dědictví: Ġgantija-chrámy na Gozo jsou téměř 5.600 let staré ( Obraz: Ronny Siegel / flickr)

 

Rozmanitost a odpovídající kontraprogram živé – urbanistické Maltě garantují vedle ležící sesterský ostrov Gozo a Comino, Gozo boduje obzvlášť na jaře se zelenou přírodou, idylickým klidem a zapadlými místy. Fandové potápění, lezení a horských kol si tady přijdou na své.

 

 

Ráj: Modrá laguna na ostrově Comino (Foto: Munea Viajes / flickr)

 

Comino, nejmenší ostrov, z Tria, je díky vodním krysám a ctitelům sluníčka, taky proslulý pro jedinečnou modrou lagunu s tyrkysovou vodou. Pocit ráje – zaručen! LGBT informace v PDF.

Helsinky: Tom of Finland

Další událost