Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
Key West je opět otevřen návštěvníkům - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

Key West je opět otevřen návštěvníkům

Oblíbeným LGBT cíl již začíná žít: vyčištění Florida Keys po hurikánu Irma proběhlo rychleji, než se očekávalo.

 

Tři týdny po té, co byla Florida Keys zasažena hurikánem Irma, otevřel se dne 1. října úřady v Monroe County známý řetězec ostrovů znovu pro návštěvníky. Čistící a opravárenské práce na infrastruktuře, dodávkách elektřiny a vody postupovaly rychleji, než se očekávalo, zejména v regionech Key Largo a Key West, které jsou jedny z nejoblíbenějších LGBT destinací v USA.

 

Stacey Mitchell, marketingový ředitel Florida Keys Tourism, doufá, že otevřením řetězce ostrovů turistům pomůže rychlému oživení místní ekonomiky, která je z téměř 50% závislá na cestovním ruchu. V částech Marathon a Lower Keys, které Irma postihla nejvíce, se stále ještě usilovně pracuje na opravách.

 

V nejnižším bodě zůstal jen kousek duhy (Foto: Florida Keys Tourism Council)

 

Mitchell si je však jistý, že pokud se turisté vrátí rychle tak se Florida Keys vrátit k normálu velmi rychle. Pod heslem „We Are 1“ zahájila Monroe County Tourism 8. října rozsáhlou marketingovou kampaň, aby podpořila cestovní ruch v regionu.

 

Keys se vrací k normálu!

 

Téměř 200 kilometrů dlouhá zámořská dálnice, na které je přes 42 mostů a propojující tak řetězec ostrovů, přežila Irmu nepoškozená a může být znovu používána. Letiště Marathon a Key West jsou plně připraveny a mohou tak přijímat znovu cestující a přístav v Key West od 24. září znovu vítá výletní lodě a jejich hosty do nejjižnějšího kouta Spojených států. Populární cíl všech fotografů Southernmost Point již také svítí novým leskem. Během hurikánu přišel o část své barvy, ale to bylo již opraveno.

 

Série eventů plánováných na poloviny října se uskuteční jako obvykle. Zahrnuje filmový festival Humphrey Bogart v Key Largo (18.-22. října), queere Fantasy Fest v Key West (20.-29. října) a soutěž Stone Crab Eating Contest v Maratonu (21. října).

 

Fotky:

Florida Keys Tourism Council a Andy Newman / Florida Keys News Bureau

 

Odkaz

 

LGBT Key West

POP CIRCUIT – Popový Gayfestival v Lipsku

Další událost