Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
Pink Lake v Rakousku - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

Pink Lake v Rakousku

Od 23. do 26. srpna opět proběhne queer festival na Wörthersee v Rakousku, který přiláká návštěvníky z celé Evropy. U příležitosti jedenáctého ročníku došlo ke změně místa konání a přibylo mnoho nového.

 

 

Koncem srpna se objeví duhoví jednorožci znovu na Wörthersee – tentokrát opět v Pörtschachu a Veldenu (Fotografie: Wörthersee Tourismus)

 

 

Opravdu se máme na co těšit! Díky tomu, že se festival během prvních deseti let natolik rozrostl, přemýšleli organizátoři o dalším rozvoji. Nejdůležitější změnou je: Pink Lake se vrací ke svým kořenů v Pörtschachu a to vlije do žil novou krev tomuto čtyřdennímu eventu.

 

První párty již ve středu

 

Klíčovými faktory úspěchu festivalu zůstávají: plážový klub během dne a tři pártis trvající až do brzkých ranních hodin. Festival zahájí ve středu 22. srpna „Pre-Eventem“ ve vile Miralago: pod heslem „Love is love,“ kde se ředstaví zde rakouská queer hvězda Virginie Ernst se svou nejnovější písní.

 

Almdudler párty

 

První oficální párty proběhne ve čtvrtek 23. srpna v Schloss Leonstainu v centru Pörtschachu. Na tradiční „Almdudler Almrausch Party“ je oblečena většina návštěvníků v tradičních oděvech (dirndl nebo kožených kalhotách). Letos začíná již v 18.30 hod. v zámecké zahradě „Pink’n Almrausch Wies’n“ a je na ní volný vstup pro všechny – pivo bude k dostání u dvou drag hostesek Melli & Mataina. Ve 21.30 hodin se otevřou brány do nádvoří zámku, kde vás uvítá pod tisíciletou lípou mezi jinými také folková skupina Stockhiatla, DJ James z Mníchova v „Sissy-Lounge“ a DJane Käry v „Franzl-Lounge“ vás budou bavit po celou noc.

 

Uzavřená tovární hala u Bad Saagu se všemi ozubenými koly, částmi strojů a vysokými pecemi je ideálním místem pro páteční klubovou noc. „Dance all night“ je její motto. Úspěch posledních dvou let jasně ukázal, co hosté chtějí: dva taneční parkety („Kleine Disco“ a „Doppel-D“) s rezidenty DJem Jamesem Munich (Mnichov), Djane Käry (Frankfurt) a DJ Sunshine (Hamburg).

 

Největší taneční parket uprostřed jezera

 

Absolutním vrcholem Pink Lake je již roky „Boat Cruise Party“ na jezeře Wörthersee. Díky obrovskému zájmu  vyplují i letos tři výletní lodě a stanou se tak největším tanečním parketem na nočním jezeře.

 

Drag-Hostesky Melli & Mataina budou i letos slavit s námi (Fotografie: Wörthersee Tourismus)

 

Nově platí, že plážový klub je na festivalu od čtvrtka do neděle na ostrově  Blumeninsel (poloostrově před Pörtschach), který se na dobu festivalu promění v „Pink Island“ – včetně zeleného trávníku, tyrkysové vody, lehátek, produkce Djs a plážových her s Melli & Mataina.

 

Pokud máte rádi změnu, využijete nabídky vodních sportů jako wakeboardingu nebo Aqua-Tubes. Ostatní si můžou zajet lodí z ostrova na pláž Leon, kde na hosty čeká další plážový klub.

 

Odkazy:

Pink Lake na Facebooku

Homepage, Program a rezervace

Dragqueens v tříčtvrtečním taktu

Další událost