Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
Pride víkend ve Vídni 2018 - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

Pride víkend ve Vídni 2018

V letošním roce bylo počasí opravdu ideální pro ztrávení příjemného víkendu ve Vídni u příležitosti oslavy LGBT komunity. Naplánováno bylo opět mnoho zajímavých akcí. Ústředním místem setkávání se stala, stejně jako v loňském roce, Pride Village na náměstí před radnicí. Odtud duhová Pride také začala kroužit (symbolicky proti směru jízdy = „proti proudu“) po Vídni. Očekávalo se více jak 200 000 návštěvníků, tedy největší přehlídka za posledních 23 let.

 

 

Foto: fm5.at

 

Jak se dalo očekávat, mohli jste potkat mnoho veselých kostýmů a nevídaných postav až po rodiny s dětmi či náhodné návštěvníky, kteří nemohli vyjít z úžasu a měli na tvářích úsměv. Město bylo plné barev, křiklavé a různorodé, plné pohybu a přátelské, osvobozené atmosféry. Láska a respekt byly ve vzduchu.

 

Mnoho návštěvníků bylo ve Vídni již od pátku, protože se zde během celého týdne konalo mnoho speciálních akcí. Oficiální Warm Up párty proběhla v nejstarším vídeňském gay nočním klubu Why Not v ulici Tiefen Graben.  Párty „The Cage“, slibovala začátek nejkrásnějšího víkendu v roce a přitáhla jak místní, tak i zahraniční návštěvníky. Mnoho návštěvníků se bavilo do brzkých ranních hodin – jako by neměl přijít žádný zítřek. Zvláštním čestným hostem večera byl jedinečný Brigitte Reinhardt, který přiletěl z Berlína. Tento páteční večer nabídl dokonalý zážitek všem návštěvníkům a stal se TOP místem gay vídeňského nočního života!

 

Návštěvníci Circus

 

Samozřejmě se konalo mnoho dalších gay eventů, jako například speciální setkání s medvědy na párty s názvem“Pitbull“, které bylo hojně navštíveno medvědy a zábava zde vřela po celou noc.

 

V rámci velké párty na vídeňském okruhu, která se konala od 14:00 hod. a z alegorických vozů zněla široká škála hudby různých žánrů. Návštěvník si mohl vybrat dle svého vkusu z latinských taktů přes house až po tvrdé techno. Vděčné publikum přijímalo vše s nadšením a  divoce se roztančilo. Na konci průvodu se konala oficiální závěrečná přehlídka v Pride Village. Mnozí se také těšili na známé hvězdné hosty, jako Conchita Wurst, Weather Girls nebo Tamara Mascara.  Jistě si dokážete představit jak byly tyto ikony LGBT komunity  s nadšením přijaty a zvedli návštěvníkům náladu na maximum.

 

Oficiální After Party duhové Pride proběhla od 23h v areálu multifunkčního arény ve Vídni 3:

 

Circus – Colours, obrovská událost, která opět oslavovala LGBT komunitu! Na návštěvníky tentokrát čekalo až deset (!) DJů na pěti tanečních plochách! Sexy go-go tanečníci rozehřívali publikum na hlavním parketě, ve foyeru podávali sexy svalovci uvítací drinky. Komu byla atmosféra příliš horká, a zde nemluvíme jen o vzduchu, mohli přejít do chill-outu a odpočinout si v pohodlných lehátkách či relaxovat při sledování hvězd a ve společnosti deep housu. Na dalších plochách jste dostali porci mixovaného techna s melodiemi populárních hitů. Na drink u baru se dlouho nikde nečekalo. Celou organizaci akce a personál , který měl vždy úsměv na tváři, bychom rádi pochválili a poděkovali za dokonalý zážitek. Bylo to prostě Top! Stánek na testování drog města Vídně „Checkit“ byl jen třešničkou na dortu k zajištění všestranného servisu. V Rakousku je držení drog nelegální, ale testování je anonymní a tedy bez rizika pro toho kdo takový vzorek přinese. Circus nás opět velmi bavil – opravdu klobouk dolů!

 

Circus párty Vídeň

 

Celkově nabídl pride, vídeňský víkend každému gay-párty šílenci plno harmonie, lásky a večírků. V roce 2019 bude Vídeň hostit Europride a po tomto víkendu je nám z gaymap.cz jedna věc jasná: S těmito vysokými standardy večírků se každý může v příštím roce těšit na dokonalý víkendový zážitek na Europridu ve Vídni.

 

Happy Pride!

 

Odkazy:

http://www.circusclub.eu

http://regenbogenparade.at/

 

Fotografie: TOP fotografie od virtualnights.com a fm5.at

Pink Lake v Rakousku

Další událost