Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
Zážitky v Česku - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

Zážitky v Česku

Londýnský barbershop po česku

Londýnský barbershop s českou zakladatelkou má novou pobočku v Praze. Do Barberette mohou zavítat muži i ženy.

 

Když se Klára Váňová (38) před patnácti lety stěhovala do Londýna, chtěla se hlavně naučit anglicky. Netušila ale, jak moc jí Velká Británie změní život a jaký vliv bude mít na životy ostatních. Během svého pobytu vystřídala spoustu různorodých zaměstnání. Její kroky ale směřovaly k naplnění jednoho velkého snu. V roce 2012 otevřela v Londýne své první holičství, které díky svéráznému přístupu začalo rychle budit ohlas i v světě. Z jakého důvodu? Barberette otevírá své dveře všem. Perfektní krátký střih nebo úpravu konečků si zde mohou užít i ženy a za služby a péči zaplatí stejně jako muži.

 

V posledních letech u nás rostou nové barbershopy jako houby po dešti. Ženy ale odmítají se slovy, že jejich holičství je čistě pánskou záležitostí a odkazují je na kadeřnictví. Každý má jistě ve svém okolí alespoň jednu krátkovlásku. Krátké vlasy potřebují menší interval úpravy střihu a začištění břitvou nebo pečlivé strukturování několika holicími strojky je nezbytné pro dokonalý vzhled. Mužům, kteří navštěvují moderní barbershopy, je tento postup důvěrně známý. Kadeřnické salony excelují v jiných disciplínách, břitva ale k jejich standardnímu vybavení nepatří.

 

 

 

Kletba s názvem “Dámský střih”

 

Ceníky v kadeřnictví mluví jasně. Pánové se mohou nechat ostříhat za nesrovnatelně nižší cenu než dámy a rozdíly se pohybují v řádu několika set. Dámské a pánské krátké střihy se od sebe téměř neliší, proč tedy platí ženy více?
“Sama mám krátké vlasy a nedala bych na ně dopustit. Několikrát jsem se v kadeřnictví dovolávala pánského střihu, vždy mi ale odmítli naúčtovat adekvátní cenu. V barbershopu mě zase odmítali. Stejnou zkušenost měly i ženy v mém okolí. Byla jsem zoufalá a nevěděla, kam se jít ostříhat.” Vzpomíná Klára na důvody, které ji motivovaly k nastartování vlastního byznysu.

 

Nepochopení, podpora, Lush a lidské příběhy

 

Barberette to z počátku neměla lehké. Tradičním návštěvníkem barbershopu je přeci muž. “Můžu se zeptat, co tam holíte ženám?” zněly smutně typické narážky. Klára se ale nenechala odradit, již v té době měla zástup pravidelných zákazníků a zákaznic a stála si za tím, že prostě tvoří novou kategorii služeb.
“Když se pokusíte nabourat stereotypy, musíte počítat s tvrdou odezvou. Šovinismus je všudypřítomný, setkala jsem se s ním v Londýně i tady. Důležité pro mě ale je, že jsem otevřela novou provozovnu, kam se nemusí nikdo bát přijít. Naopak zde mnozí hledají útočiště. Nikomu nebudu diktovat, co by měl nosit a jak by měl vypadat. Své zákazníky vždy vyslechnu, ráda jim poradím, ale musím být přesvědčena, že vždy budou odcházet spokojeni a budou se k nám rádi vracet.”říká Klára.

 

Stejně jako v Londýně, Barberette používá a nedá dopustit na cruelty free vlasovou kosmetiku Lush Cosmetics. Nejen že jí používáme, ale úzce spolupracujeme na dalších akcích a Pop Ups.

 

V Londýně se kolem Barberette díky otevřenému přístupu vybudovala pevná komunita, která má zahraniční přesah. “Pravidelně za námi létá jeden pár z Kuby. Vždycky se objednají společně a všichni se na ně těšíme.” , popisuje Klára atmosféru v Londýně. Vedle místních do holičských křesel usedají také lidé z ortodoxně židovských rodin, muslimské ženy nebo LGBTQ klientela. Barberette je často jediným místem, kde mohou skutečně odhalit svoji pravou tvář.

 

Z Londýna do Prahy a zpět

 

Nová pobočka Barberette Prague sídlí na Žižkově. Husitská ulice má svůj vlastní šarm, který se Kláře líbí. Pronajala si starou provozovnu a z vlastních našetřenýh prostředků dokončila hrubou rekonstrukci, aby mohla otevřít. Mimo provozování barbershopu bojuje dlouhodobě za rovnovprávnost v kadeřnických a holičských službách na mediální, mezinárodní a hlavně osobní úrovni a v tom chce pokračovat. Díky jejímu úsilí a dlouhodobé diskuzi s kadeřnickými asociacemi v UK se pomalu daří otevřít stereotypní obzory lidí, kteří píší kadeřnické učebnice. V těch je často krátký střih zařazen pouze do kategorie pánských účesů. Klářina práce je inspirací i pro další kadeřnictví a barbershopy, které po jejím vzoru začaly měnit přístup. “Vím, že je to správná cesta a Prahu vnímám jako další správný krok pro Barberette. Kdo ví, třeba nebude poslední.”

 

Klára Váňová:

 

“Vyrůstala jsem pod kadeřnickýma nohama mojí maminky. Na rodinnou tradici jsem navázala, ale tak trochu rebelsky. Vždy se mi líbilo, jak návštěva kadeřnictví nebo holičství dokáže lidi skvěle naladit. Proč ale platí ženy za stejný střih až několikrát více než muži? A proč by holka nemohla do barbershopu?”

 

Kontakt:
FB: Barberette Prague
instagram: barberette_original
web: www.barberette.cz

 

Další

30 srpna 2018

Zážitky v Česku

TUTADY – designové motýlky

V listopadu to bude rok, kdy značka TUTADY vstoupila na český trh. TUTADY se stala symbolem originality a díky moderním technologiím i kvalitní ruční práci okouzlila svými motýlky z pryskyřice. Za značkou stojí grafik a designer David Pöllner. „Jsem velmi rád, že si naše produkty oblíbili lidé napříč generacemi i stylem.“ Jejich motýlky najdete v šatníku studentů, architektů, významných podnikatelů i skotské šlechty.“

 

Motýlky jsou vyráběny z přírodních materiálů a jeden dokonce i z 24 karátového zlata. Značka pracuje s kvalitními materiály české výroby, které zákazníci oceňují. „Vývoj celého konceptu trval více než rok. Vyzkoušeli stovky rostlin, dřev, kamenů i minerálů než vytvořili finální kolekci, kterou aktuálně najdete na webu tutady.cz. Jen při vzniku motýlku Solaris, který je ideálním doplňkem pro modrý oblek, vyzkoušeli na 16 druhů orchidejí, než dosáhli toho správného citrínového nádechu, po kterém toužili.

 

 

Tutady motylek

 

Motýlky Vás dozajista okouzlí a jak dodává David Kodera, druhý muž značky TUTADY: „Vždy to bude značka originálu a jedinečných kusů. I v budoucna chceme vytvářet naše produkty jen v malých sériích, které si najdou cestu k výjimečným lidem.“ Kromě motýlků se značka zabývá i dalšími módními doplňky. Na stránce, která slouží i jako e-shop, si zákaznicí kromě motýlků mohou vybrat z řady kapesníčků do saka i manžetových knoflíčků. V budoucnu se chce značka zaměřit na výrobu ručně malovaných hedvábných kapesníčků a výroby psacích per.

 

TUTADY eshop: http://www.tutady.cz/

Další

27 listopadu 2018

Zážitky v Česku

New Hair – vyřešte své vypadávání vlasů efektivně!

Vypadávání vlasů má obecně mnoho příčin. Kouření, pití alkoholu, časté diety, stres, strava s nedostatkem vitamínů a minerálů, užívání léků (především antidepresiv a léků na snižování cholesterolu), nemoci krevního oběhu nebo onemocnění vlasové pokožky. Až v 96 % případů je však na vině dědičnost.

 

 

Za všechno může testosteron

 

Nejčastější příčinou ztráty vlasů u mužů je androgenetická alopecie, při které jsou vlasy citlivé na hormon testosteron. Hladina testosteronu je dědičná, a pokud je vysoká, oslabuje vlasové kořínky. Je to proto, že testosteron zabraňuje produkci c-AMP, přenašeče buněčné energie, který je pro vlas nezbytný. Čím vyšší hladina testosteronu, tím nižší tvorba c-AMP, a tím pádem také méně výživy vlasových kořínků. Pokud není vlas dostatečně vyživován, vypadává. Postupně odumírá více a více kořínků a vzniká pleš. Proto muži nejčastěji plešatí mezi dvacátým a třicátým rokem, kdy jejich testosteron dosahuje nejvyšší hladiny. Dědičnost je opradu nemilosrdná.

 

Jak transplantace V New hair probíhá?

 

Den první ‒ aklimatizace

 

 • Přílet
 • Přiletíte do Istanbulu, kde vás na tamním letišti vyzvedne náš český delegát.
 • Ubytování
 • Delegát vás převeze do vybraného hotelu a vyřídí vše potřebné. Ubytujete se a stále budete mít dost času porozhlédnout se po městě.

 

Druhý druhý ‒  transplantace

 

 • Předoperační vyšetření
 • Z hotelu odjedete s delegátem na předoperační vyšetření. Delegát vám bude k dispozici i během vyšetření, při kterém se společně s týmem lékařů domluvíte na průběhu i finálním rozsahu zákroku.
 • Transplantace
 • Transplantaci podstoupíte většinou tentýž den. Provádí se moderní metodou FUE nebo DHI při lokální anestezii a trvá šest až osm hodin. O zákroku se více dozvíte zde.
 • Pooperační dokumenty
 • Ihned po operaci obdržíte potřebné pooperační dokumenty, které s vámi a klinikou podepíšeme. Součástí je i certifikát o provedení transplantace, kde bude uveden počet implantovaných štěpů, na které máte doživotní záruku.
 • Návrat na hotel
 • Od lékaře dostanete balíček přípravků k pooperační péči a delegát vás odveze zpět na hotel, kde můžete odpočívat. Pokud se budete cítit dobře, můžete se vydat do centra Istanbulu a prozkoumat památky, kavárny či nákupní centra.

 

Den třetí ‒ kontrola

 

 • Pooperační konzultace
 • Následující den vás delegát zaveze na pooperační konzultaci, při které lékař zkontroluje, zda je vše v pořádku.
 • Sundávání obvazu a první mytí
 • Lékař vám sundá obvazy a ukáže, jak transplantované vlasy správně mýt a jak o ně pečovat.
 • Odlet zpět do ČR
 • Poslední den pobytu vás delegát opět odveze na letiště a odletíte zpět do České republiky.

 

Video z transplantace: https://youtu.be/2jp04wjdfUI

 

Nevýhodou transplantace se může zdát vyšší jednorázová cena. Velkou výhodou je ovšem efektivnost tohoto zákroku. Je zbytečné investovat čas, peníze a energii do prostředků, které proces plešatění pouze zpomalí nebo zamaskují, ale nezastaví jej. Z transplantovaných vlasových folikul se ujme 95 %, zákrok tak vyřeší váš problém s vypadáváním vlasů jednou provždy. A protože na transplantované vlasy máte doživotní záruku, nemusíte se pleše už nikdy obávat.

 

Máte dotazy?

Kontaktujte přímo New Hair na tel.:  732 776 667

 

Zdroj: NewHair.cz

Další

29 listopadu 2018

Zážitky v Česku

Na kolech s Bed & Bike Prachatice

Horkou novinkou jsou apartmány Bed & Bike Prachatice umístěné v historických domech na náměstí, v Křišťanově a Horní ulici. Ubytování má unikátní přidanou hodnotu. Kde se vám stane, že v rámci svého pobytu máte zdarma zapůjčení špičkových elektrokol Trek a Cannondale?

 

Základem konceptu je ubytování v apartmánech hotelového typu, kde vám rozhodně nebude nic chybět, ba právě naopak. Dvoulůžková studia, jednopodlažní a mezonetové apartmány jsou plně vybaveny kuchyňským koutem s elektrospotřebiči, včetně kávovaru, pračky se sušičkou, troubou s mikrovlnkou a ledničkou plnou lokálních surovin k snídani. Ideální hnízdečko lásky pro Vás a vašeho partnera.

 

Na kolech po širém okolí

 

Po příjezdu obdržíte seznam okružních tras, ze kterých si vyberete podle času, délky a náročnosti ty, které se vám zalíbí. Pak už jen stačí se převléknout do cyklistického a v přilehlém Best Bikes shopu si společně se zkušeným servisním technikem vybrat luxusní celoodpružené elektrokolo. Technik vám nastaví sedlo, vysvětlí, jak funguje navigační systém Garmin, projede s vámi krátkou zkušební jízdu a vy pak můžete vyrazit za zážitky. Pro ty, kdo jižní Čechy příliš neznají, je vhodná trasa Prachatice – Hluboká nebo Prachatice – Český Krumlov. Na obou místech má Bed & Bike vlastní cyklošatny, kde si kola uložíte a elektrokola nabijete. Sportovní zážitek tak spojíte s kulturním a prohlédnete si krásné české památky. Že můžete být po jízdě zpocení? Nevadí, šatny mají sprchu i ručníky. Že si netroufnete na 45 km zpět do Prachatic? Nevadí, stačí dát včas vědět a Bed & Bike pro vás i vaše kola dojede mikrobusem.

 

V Bed & Bike Prachatice určitě objevíte něco nového! I kdyby to měla být jen premiéra na luxusním elektrokole po šumavských lesních a lučních stezkách.

 

Rezervace:

E-mail: info@bbprachatice.cz

Tel: +420 602 572 840

Další

10 června 2019