Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
20. Mezipatra se hýbou „V proudu změn” - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

20. Mezipatra se hýbou „V proudu změn”

Praha

Queer filmový festival Mezipatra proběhne v Praze od 7. do 14. listopadu, od 15. do 22. listopadu se přesune do Brna. Téma letošního ročníku je „V proudu změn”.

 

Dvacátý ročník Queer festivalu Mezipatra se bude konat v Praze od 7. do 14. listopadu. Poté se přesouvá festival do Brna, kde 22. listopadu končí. Následují tradiční ozvěny v regionech. I letos jsou pro návštěvnice a návštěvníky připraveny ty nejlepší hrané filmy, dokumenty nebo krátké filmy s queer tematikou, které sbíraly uznání po celém světě. Mezipatra nově kladou zvláštní důraz na doprovodné akce: novinkou bude víkendový program pro filmové profesionály, který se zároveň otevře všem zájemkyním a zájemcům o queer filmový průmysl. Tématem letošních Mezipater bude heslo: „V Proudu změn”.

 

Zahajovacím filmem festivalu bude nezávislá americká komedie Adam režiséra a scenáristy Rhyse Ernsta, který je také jedním z producentů kritikou oceňovaného seriáu Transparent. Základem celovečerního debutu předního trans tvůrce současnosti se stala předloha Ariel Schrag pojednávající o stejnojmenném hrdinovi, jenž ve snaze získat srdce dívky zapírá svou cis identitu. Snímek, který s lehkostí a citem autenticky ukazuje queer komunitu, měl světovou premiéru na festivalu Sundance. Rhys Ernst ho na Mezipatra přijede uvést osobně.

 

QFF Mezipatra 2019

Praha 7. – 14. 11.
Brno 15. – 22. 11.
ozvěny v regionech

www.mezipatra.cz
www.mezipatra.cz/queer-kino

To byla: OMG Love is Love

Další událost