Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
FUN&RUN 2018 opět vyběhne s fobiemi - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

FUN&RUN 2018 opět vyběhne s fobiemi

Praha

Již 8. ročník charitativního běhu FUN&RUN se uskuteční v pražské Stromovce v sobotu 19. května. Na startu je očekáváno 500 běžců a běžkyň, kteří vyrazí na trasy 5 a 10 km. Připraven je také dětský běh na 100 a 300 metrů. Výtěžek ze startovného půjde na podporu internetové LGBT poradny Sbarvouven.cz a Domu světla, který pomáhá HIV pozitivním lidem. „Popularita běhu FUN&RUN každým rokem roste. Vše začalo jako akce pro pár nadšenců, ale vloni už na trať vyběhly tři stovky účastníků.

 

 


FUN&RUN se koná u příležitosti Mezinárodního dne boje proti homofobii, transfobii a bifobii, který připadá na 17. května. Český FUN&RUN zároveň upozorňuje na stigmatizaci HIV pozitivních lidí, k níž u nás dochází jak mezi veřejností, která obvykle nemá dostatečné informace, tak například i ve zdravotnických zařízeních.

 
Registrace běžců a běžkyň začíná před Maroldovým panoramatem ve Stromovce v 9:00 hodin, start hlavního běhu na 5 a 10 km je stanoven na 11:00 hodin. Přihlašování běžců a běžkyň probíhá online, v dubnu za cenu 250 Kč a v květnu za 300 Kč. Na místě bude možný omezený počet registrací za 400 Kč.

 

Více info: www.praguepride.cz

DAFilms.cz – přehlídku filmů s LGBT tématikou

Další událost