Warning: Use of undefined constant locale - assumed 'locale' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gaymapcz/public_html/wp-content/themes/gaymap/translations.php on line 3
Jak v Praze začala Mezipatra - Gaymap.cz Praha Brno Ostrova Gaymap.cz Praha Brno Ostrova

Jak v Praze začala Mezipatra

Praha

Čtvrtek probíhal v duchu LGBT filmů. Mezinárodní filmový festival Mezipatra začal. Slavnostní zahájení se konalo v krásném secesním kině Lucerna, které praskalo ve švech.

 

Kino bylo plné do posledního místečka

 

V úvodním projevu byla věnována pozornost skutečnosti, že festival běží letos po osmnácté a stavá se tak plnoletým. Kulturní atašé amerického konzulátu v Praze zdůraznil význam LGBT komunity a mimo jiné řekl, že je hrdý, že mohli sponzorovat tuto jedinečnou akci. Poukázal také na filmy, které byly zařazeny do ambiciózního programu z USA. Na konci svého vystoupení si diplomat dovolil udělat v hollywoodsko-oscarovském stylu selfie s publikem.

 

Počáteční projevy

 

Zahajovací film byl velmi dobře zvolen. Jednalo se o dlouho očekávaný film o životě ilustrátora Touka Valia Laaksonena, známého jako TOM OF FINLAND. Režisér Dome Karukoski poděkoval divákům osobně ve videu přímo před promítáním. Film byl uveden v původním jazyce s českými a anglickými titulky. Divákům se film velmi líbil a na konci ho odměnili bouřlivým potleskem.

 

Afterparty Mezipatra festivalu – mnoho se diskutovalo a také tančilo.

 

Ve foyer kina pak probíhal večírek. Návštěvnost byla opravdu různorodá. Potkali jste se jak s intelektuály, studenty, ale také starší generací. Odvážnější měli na sobě i více fetiš oblečení – v duchu promítaného filmu. Bavili jsme se až do pozdních nočních hodin – opravdu dobrá zahajovací párty.

 

Více info:

www.mezipatra.cz

Vánoce a silvestr v Praze

Další událost